Gönderen Konu: Araba Bulamayan Adam  (Okunma sayısı 10837 defa)

emrah44

Araba Bulamayan Adam
« : Nisan 02, 2013, 03:56:45 ÖS »
Herkese mrb. İsmim Emrah. Bir süre önce Mazda 3'ümü sattım ve Honda Civic'te karar kıldım. 2. el 2009-2011 arası bir Civic düşünüyorum. Ama gerek sahibinden'de gerek diğer sitelerde ve çevremde yaptığım araştırmada araç satanların aracın değerinden 4-5 bin TL fazla istedıklerini gördüm.

Galerici tanıdıklarım bu araçların değerlerinin çok daha düşük olduklarını, satanların fazla istediklerini söylediler. Ancak piyasa baktığımda bu fiyatlara da Honda Civic satanı görmedim. Acil satanlar bile yüksek söylüyor. Şimdi 2009, 2010, 2011 otomatik Elegance araçların 2. el fiyatları nedir, kaç bin TL'den fazla vermemeliyim? Bunları sizden öğrenmek istiyorum.

Kimi kış dönemini bekle diyor ama o zamana kadar da arabasız kalmak istemiyorum.

Siteye hoşgeldim diyorum. :)

By_emre

Ynt: Araba Bulamayan Adam
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2013, 04:26:12 ÖS »
Hoşgeldiniz , Kışın düşer yazın yükselir felan hikaye bulursan kaçırma
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2013, 04:26:26 ÖS Gönderen: By_emre »

ccanturk

« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2013, 06:08:25 ÖS »
Kardeşim ben Honda'nın ne yaz ne de kış düştüğünü gördüm.Aksine sürekli artıyor. Bu kadar çabuk satılan ve pirim yapan araba modeli hiç görmedim. Bulursan kaçırma.Makyajlı kasaları modeline göre 38 ten 42 ye kadar alabilirsin.

kacaman

« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2013, 07:36:47 ÖS »
öncelikle hoşgeldiniz, temiz araç pahalı gidiyo piyasada

Mhmt.42

« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2013, 08:38:27 ÖS »
valla biniciysen 1 2 ye bakma temiz ve gecmisi temiz bir arac bulmaya bak derim.

tolgaacar

« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2013, 09:08:02 ÖS »
Bugun 42 bine verdim aracimi. Galericilerde olsa temiz honda paha bicemezler. Honda aracida onlara dusmedigi icin hayiflaniyolar bence.

cemboyar

« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2013, 10:01:37 ÖS »
sen galericilerin söylediğine bakma hocam galerıcı 2010-2011 prenıum yada elegance yi 37 e alacak galeride 43-44 fıyat koyacak 41 e satsa 4.000 temız para.gecen hafat arkadasım 2010 eleganceyı f1 41.500 e verdi,2 hafta once malıyecı arkadas 2011 elegance 43.000 aldı.yıne mart basında aıle dostumuz 41 e 2011 prenıum aldı.özellıkle ege bolgesınde fıyatlar daha yuksek.ama alan satanda çok.2010-2011 elegance f1 temız 39-43 arası alınır 2010-2011 prenıum f1 ıse 38-42 arası alınır.bu fıyatların altında bulman zor hocam çok acil istisna yoksa(sıkışan) yada arabada degısen boya pert vb varsa belkı bu fıyatların altında bulursun.o yüzden bu fıyatlar yaza kadar 500-1000 daha artabilir ama düşmez emin ol.ben kendi 2008 manuel cıvıc prenıumu ekım 2012 de 34 de sattım.kasım ayında f1 2011 cıvıc prenıum 39 aldım aldım.satmak ıstesem bu aralıklarda yada daha fazlaya bile satarım.civic deger kaybı yaşatmaz

emrah44

« Yanıtla #7 : Nisan 03, 2013, 01:07:44 ÖS »
Ben de öyle düşünüyorum ama hep birileri aklımı çeliyor. Premium ile Elegance arasında sadece Sunroof farkı var diye biliyorum. Bu durumda ikisinin 2. eli arasında sadece 1.000 TL mi oynamalıdır? Bir de bir arkadaş G.Antep taraflarındaki arabalara dikkat et dedi. Change vs. yapıyorlar diye. Ön yargılı değilim ama bu durum serviste ortaya çıkıyor mu?

tolgaacar

« Yanıtla #8 : Nisan 03, 2013, 01:08:56 ÖS »
serviste herşey çıkıyo şayet ekspertız yapıyolarsa

Refik_Yavaş

« Yanıtla #9 : Nisan 03, 2013, 01:31:26 ÖS »
bende 2 ay kadar temiz bir araba aradım satarken sıkıntı olmasın diye bigün mağlum sitede denk geldi 66 bin'de sadece bi parça kuş pisliğinden el kadar boyalı diye bide şansa kendi semtimde 40 yazmıştı acil diye pazarlığımızı yaptık 39'a aldım. 7 Ocak 2013'de sadece bi parça el kadar boyalı Brc lpgsi serviste 6 ay önce takılmış 66bin km'de 2010model elegancemi satın almıştım. yaklaşık bi kaç gün sonra tam 3 ay olcak :) iyi araştırırsan eğer temiz ve uygun fiyata bulabilirsin. hee 40 bin lira istiyor 2010 model arabaya veya 2010 yine 41 istiyor üzerinde lpg var yine kaçırma. ben bu aracı bulmadan ümraniyede bi araca bakmaya gittim 2010du brc lpg liydi 30 binde araçtı 41 e sadece 1 parça lokal vardı onda adamın dediğine göre. herşeyde anlaştık usulen bi servise götürmek istiyorum dedim benim vaktim yok dedi. usta alıp gel göster burda gibi bir şey dedi. o zaman şurda sanayi var bi oraya gidelim serviside geçtim dedim. vkatim yok ustanı al gel dedi. ne emmeye ne gömmeye gelmiyorsun dedim tartıştık adamla çektim gittim. o şerden şimdiki arabamın hayrı çıktı :) Aklında olan tek şey elegance biraz daha fazla talep görüyor. genelde buna yoğunlaş. 2009 da makyaj yoktur bazılarında. o yüzden ya 2010 ya 2011 lerde 40-43 e kadar ver. benim gibi şansa 39 a bulursan oda kısmetin :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #10 : Nisan 03, 2013, 01:49:12 ÖS »
hoşgeldiniz,rabbim gönlüne göre versin.piyasası bu malesef,tüm arkadaşlara katılıyorum ayrıca.

M-A-S

« Yanıtla #11 : Nisan 03, 2013, 02:33:45 ÖS »
Ben de geçen Ekim başında Otomatik 2011 model 13 bin km'deki premium aracımı bir polis memurundan 42'ye zorla aldım.Araç son derece temiz ve hasarsız.
Araç temiz olunca 1500-2000 lira kadar oynayabilir.

emrah44

« Yanıtla #12 : Nisan 03, 2013, 02:51:29 ÖS »
bende 2 ay kadar temiz bir araba aradım satarken sıkıntı olmasın diye bigün mağlum sitede denk geldi 66 bin'de sadece bi parça kuş pisliğinden el kadar boyalı diye bide şansa kendi semtimde 40 yazmıştı acil diye pazarlığımızı yaptık 39'a aldım. 7 Ocak 2013'de sadece bi parça el kadar boyalı Brc lpgsi serviste 6 ay önce takılmış 66bin km'de 2010model elegancemi satın almıştım. yaklaşık bi kaç gün sonra tam 3 ay olcak :) iyi araştırırsan eğer temiz ve uygun fiyata bulabilirsin. hee 40 bin lira istiyor 2010 model arabaya veya 2010 yine 41 istiyor üzerinde lpg var yine kaçırma. ben bu aracı bulmadan ümraniyede bi araca bakmaya gittim 2010du brc lpg liydi 30 binde araçtı 41 e sadece 1 parça lokal vardı onda adamın dediğine göre. herşeyde anlaştık usulen bi servise götürmek istiyorum dedim benim vaktim yok dedi. usta alıp gel göster burda gibi bir şey dedi. o zaman şurda sanayi var bi oraya gidelim serviside geçtim dedim. vkatim yok ustanı al gel dedi. ne emmeye ne gömmeye gelmiyorsun dedim tartıştık adamla çektim gittim. o şerden şimdiki arabamın hayrı çıktı :) Aklında olan tek şey elegance biraz daha fazla talep görüyor. genelde buna yoğunlaş. 2009 da makyaj yoktur bazılarında. o yüzden ya 2010 ya 2011 lerde 40-43 e kadar ver. benim gibi şansa 39 a bulursan oda kısmetin :)

İyi dilekleriniz için sağ olun.

Aklımda olan bazı soruları buradan sormak istiyorum. Tekrar tekrar konu açıp ortalığı batırmayayım.

1.'si BRC Lpg dışındakiler Honda'ya uyumsuz mu? Diğer LPG'lerin garanti dışında bir farkı oluyor mu araçta? Yani uyumsuzluk anlamında. Benim Mazda 3'ümde LPG sübapları eritmişti, sübap takımı değişmişti. Anladığım kadarıyla bu tür büyük sıkıntılar Honda'da hangi marka LPG takarsan tak olmuyor değil mi?

2.'si makyajlı kasaların makyajsızlardan farkları çok mu büyük, olmazsa olmaz şeyler mi? Yani makyajsız kasa alınmaz denecek kadar kötü mü?

Refik_Yavaş

« Yanıtla #13 : Nisan 03, 2013, 03:10:28 ÖS »

İyi dilekleriniz için sağ olun.

Aklımda olan bazı soruları buradan sormak istiyorum. Tekrar tekrar konu açıp ortalığı batırmayayım.

1.'si BRC Lpg dışındakiler Honda'ya uyumsuz mu? Diğer LPG'lerin garanti dışında bir farkı oluyor mu araçta? Yani uyumsuzluk anlamında. Benim Mazda 3'ümde LPG sübapları eritmişti, sübap takımı değişmişti. Anladığım kadarıyla bu tür büyük sıkıntılar Honda'da hangi marka LPG takarsan tak olmuyor değil mi?

2.'si makyajlı kasaların makyajsızlardan farkları çok mu büyük, olmazsa olmaz şeyler mi? Yani makyajsız kasa alınmaz denecek kadar kötü mü?
Öncelikle hondada bugüne kadar bende subap eritme sorunu duymadım çok araştırdım bu lpg olayını. Brc daha fazla tutuluyor olması tamamiyle servis-garanti ilişkisinden. Diğer marka kötü olcak diye değil. Ayrıca brcde tam uyumlu çalışıyor yorumlarda okuduğum ve kendi 5 bin ( önceki sahibin 10bin km) yapmasından yola çıkarak vardığım kanı. Aynı araçta değişen varsa satmak nasıl biraz daha sıkıntıysa brc harici lpgli araç kötü değil ama satması sıkıntı :)
Diğer konu ise makyajla ovvv süper olmuş dencek bi fark yok. ama sende bilirsinki bi aracın yeni kasası veya makyajlısı varken bi öncekine talep azalıyor. ayrıca 2013 yılı içindeyiz. 2009 dediğin zamanda araç 1 yaş daha büyük ve arada 3-5 bin tl farklar yok :) denk gelirse milletin 2009 a istediği paraya 2010-2010 a istediği paraya 2011 almak mümkün iken honda piyasasında bence makyajlı tercih edin hem en az 2010 olur. (2009 da 2.yarıdan sonra makyajlı gelende var tabi) bana göre ise 2008 eleganceydi bi önceki aracım (34 e alıp 35,500 a satmıştım 8-9 ay binip buda ayrı ) makyajlı kasada ön panjur yan yana gelirse bilmeyen fark eder bi zariflik var ve sisler kare olan makyajsız kasada yuvarlağa döndü ki buda çok daha şık duruyor. Özetle yıllar arasında çok para oynamadığından ve uzun süre binmek istiyorsan düşündüğün rakamın üzerine her koyduğun 500-1000 tl para bi yaş daha genç aldırabilir sana ki buda güzel bir (+) olur.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #14 : Nisan 03, 2013, 03:12:15 ÖS »
Ayrıca benim kendi nacizane görüşümdür makyajlı kasada mugen tampon ekleri özellikle önde çok çok daha güzel duruyor. önceki seride dört köşe ve büyük olan sisler göze batıyor :) mugen kit düşünüyorsan bunuda ekliyim dedim.

emrah44

« Yanıtla #15 : Nisan 03, 2013, 03:25:36 ÖS »
O tür tampon eklerinden hoşlanmıyorum. Ülkemiz yollarında çok sıkıntı olacaktır.

Şu an için 2009 Elegance var bir tane. Makyajlı olup olmadığını bilmiyorum ama LPG'si var aracın. Bir yakınım aracılığıyla bu aracı almayı düşünüyorum. KM 40.000'de araç temiz, değişen yok, boya da ya 1 parça lokal boyalıydı ya da hiç yoktu. Detaylı bilgi alamadım daha. Fiyat için de sahibi 34.000 TL demiş. Yakınım 32.000 TL'ye alabileceğini söyledi. Bu şartlarda bu fiyat çok makul gibi geldi. Tabi insanın aklına soru işaretleri geliyor. Servise göstereceğim ama temizse bu fiyat çok iyi gibi.

Bir de internetteki ilanlarda aracın LPG'siz olması fiyatı düşürmüyor. En büyük beklentim buydu. Benzinli araç alıp LPG'yi kendim taktırmak istiyordum ama benzinli araçları da LPG'li araçlarla aynı fiyata satıyorlar.

Civic almak için sabırsızlanıyorum ama bu işler hakkaten zor. İkinci kez yaşıyorum bu duyguyu. Önce 30-32 bin TL'lik bir araç düşünüyordum. Daha sonra çıktıkça çıktım. En son 40.000 TL'lik sınır koydum ama bütçe artmasına rağmen beklentiler de artınca yine araç bulamıyorum.

Yukarıda yazdığım araç temizse kaçırmayayım değil mi? Tabi VSA varsa alacağım. VSA çok önemli benim için. Bir arkadaşım vsa olmadığı için kaza yaptı. Hız yapan biri değilim ama yine de önemli olduğunu düşünüyorum.

By_emre

« Yanıtla #16 : Nisan 03, 2013, 03:29:03 ÖS »
Her türlü lpg uyumludur iyi bir ustada atiker'de taktırabilirsin brc'de genelde brc tercih edilir , hondaya uyumlu kiti nedeniyle manifold delinmeden yapılır montajı

Refik_Yavaş

« Yanıtla #17 : Nisan 03, 2013, 03:40:06 ÖS »
O tür tampon eklerinden hoşlanmıyorum. Ülkemiz yollarında çok sıkıntı olacaktır.

Şu an için 2009 Elegance var bir tane. Makyajlı olup olmadığını bilmiyorum ama LPG'si var aracın. Bir yakınım aracılığıyla bu aracı almayı düşünüyorum. KM 40.000'de araç temiz, değişen yok, boya da ya 1 parça lokal boyalıydı ya da hiç yoktu. Detaylı bilgi alamadım daha. Fiyat için de sahibi 34.000 TL demiş. Yakınım 32.000 TL'ye alabileceğini söyledi. Bu şartlarda bu fiyat çok makul gibi geldi. Tabi insanın aklına soru işaretleri geliyor. Servise göstereceğim ama temizse bu fiyat çok iyi gibi.

Bir de internetteki ilanlarda aracın LPG'siz olması fiyatı düşürmüyor. En büyük beklentim buydu. Benzinli araç alıp LPG'yi kendim taktırmak istiyordum ama benzinli araçları da LPG'li araçlarla aynı fiyata satıyorlar.

Civic almak için sabırsızlanıyorum ama bu işler hakkaten zor. İkinci kez yaşıyorum bu duyguyu. Önce 30-32 bin TL'lik bir araç düşünüyordum. Daha sonra çıktıkça çıktım. En son 40.000 TL'lik sınır koydum ama bütçe artmasına rağmen beklentiler de artınca yine araç bulamıyorum.

Yukarıda yazdığım araç temizse kaçırmayayım değil mi? Tabi VSA varsa alacağım. VSA çok önemli benim için. Bir arkadaşım vsa olmadığı için kaza yaptı. Hız yapan biri değilim ama yine de önemli olduğunu düşünüyorum.
tampon ekini sevmiyorsan sıkıntı yok. nacizane fikrimi söyledim ama 2009 ' u dediğin gibi ise araç bire bir elegance ise zaten vsa standart var. 34 e veriyorsa o araçta sıkıntı vardır. hatta o fiyata imkansız sadece 1 parça boyalı elegance 2009 bi araç :S :S

Mhmt.42

« Yanıtla #18 : Nisan 03, 2013, 03:43:48 ÖS »
32k lık araç dreammı? 32k gibi rakamlara 2007 elegance-premiumu bile zor bulursunuzda ondan sordum. Dikkatli olmakta fayda var :)

Refik_Yavaş

« Yanıtla #19 : Nisan 03, 2013, 03:48:33 ÖS »
32k lık araç dreammı? 32k gibi rakamlara 2007 elegance-premiumu bile zor bulursunuzda ondan sordum. Dikkatli olmakta fayda var :)
aynen bende o görüşteyim. adamın aracı dediği gibiyse galeriye götürse emin değilim tabi ama 35-36 galeri verir :)

Mhmt.42

« Yanıtla #20 : Nisan 03, 2013, 04:01:52 ÖS »
aynen bende o görüşteyim. adamın aracı dediği gibiyse galeriye götürse emin değilim tabi ama 35-36 galeri verir :)

3-4 ay önce makyajsız 1,5 parça boyalı 4.000 tl civarı hasar kaydı olan 70.000 kmdeki 2009 elegance f1 civici 34k ya galeride takasa verdi iş arkadaşım.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #21 : Nisan 03, 2013, 04:03:47 ÖS »
dediğiniz mantıklı arkadaşın dediği araca galeri bence 35-36 ya kadar verir. hasar kaydı olan 1.5 garanti boyası ve 70 bin kmlere çıkana 34 veriyorlar ise :)

emrah44

« Yanıtla #22 : Nisan 03, 2013, 04:35:43 ÖS »
Acil satıyor satan kişi o yüzden düşük söylüyor sanırım. Ayrıca sahibi doktor. Bir sıkıntısı olduğunu sanmıyorum, yine de baktıracağım tabi ki. Bu durumda çok hesaplı almış olacağım. İyiymiş.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #23 : Nisan 03, 2013, 04:39:46 ÖS »
Acil satıyor satan kişi o yüzden düşük söylüyor sanırım. Ayrıca sahibi doktor. Bir sıkıntısı olduğunu sanmıyorum, yine de baktıracağım tabi ki. Bu durumda çok hesaplı almış olacağım. İyiymiş.
+1

savas

« Yanıtla #24 : Nisan 03, 2013, 04:40:44 ÖS »
arkadaşların dediğini tekrarlamış olucam ama dediğiniz gibiyse çok iyi fiyat. Hatta siz vazgeçerseniz benim vtec i satıp onu alabilirim.