Gönderen Konu: s2k'ya ne ile mod.a başlanmalı  (Okunma sayısı 37203 defa)

Seko

Ynt: s2k'ya ne ile mod.a başlanmalı
« Yanıtla #50 : Ekim 01, 2007, 06:47:05 ÖS »
arkadas almis bir kere s2000 var altinda zorla sattiracaksiniz arkadasa  >%6rol

TURBO_S2K

« Yanıtla #51 : Ekim 02, 2007, 08:38:02 ÖÖ »

0.8 bar ile type r ve s2k anormal guclere cikabilmesinin sebebi sikistirima oraninin yuksek olmasindan dolayimidir ??

type r i bilmiyorum da s2000 in sikistirma orani 3mm conta ile dusuruldu. 11:1 idi, su anda 8.8:1. Zaten 0.8 bar ve ustunde stock sikistirma orani biraz motoru zorlar. risk almaya degmez bence. sikistirma oranini dusur, 30whp kaybet, gonul rahatligi ile boost u 2psi arttir, gene ayni sey

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Ekim 02, 2007, 08:42:17 ÖÖ »

tabikide kendi secimi ama ben bircok arkadasa bunu onerdim, hep once atmosferik yaptilar beni dinlemeden sonra ahh keske diyip ya SC ya Turbo yaptilar. ben parasini bosa harcamasini istemem. atmosferik yapmak isterse de yardimci olurum ama dedigim gibi 2 kati para harcayip yarisi kadar guc alamaz. ve SC en az atmosferik kadar sorunsuz

Atmosferik yapicaksan dedigim gibi ilk olarak egzos, kat iptali (bu cok onemli cunku kat iptali olmazsa egzostan alicagin gucun yarisini kaybedersin), ikinci asamada header (cunku s2000 in stock header i zaten cok iyi) ve bir programlanabilir ECU (AEM EMS). bu yeterli olur heralde. olmazsa, egzantirik (ama cok basin agrir)

benimde sc aklıma yattı ama arabada 6 yıl agarnti var kit halinde alsam arabada sorun çıksa garanti bitiyor. ama atmosferik olarak her parçayı söküp hiçbişey yokmuş gibi servise gidebilirimde.
benim araç 2008 sanırım daha yazılım üretilmedi.
mugen kötümüdür veya yetersiz mi? hiç tavsiye etmiyosun!

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Ekim 02, 2007, 08:43:49 ÖÖ »

illaki atmosferik güç diyorsa çözüm belli : CTR + Hondata K-Pro  >%6rol >%6rol

neden arabamı satıp stock haldeyken bile geçebildigim bi arabayı alayım ki?  <nohapy
hem yıldızları seyrederek rolling yapmak varken  :gitar

Seko

« Yanıtla #54 : Ekim 02, 2007, 09:57:00 ÖÖ »

illaki atmosferik güç diyorsa çözüm belli : CTR + Hondata K-Pro  >%6rol >%6rol

neden arabamı satıp stock haldeyken bile geçebildigim bi arabayı alayım ki?  <nohapy

onu ben yazmıstım sen soner abiye cevap yazmıssın neyse şaka yaw vallahi şakasına yazdım yaw  :gulegule

Eddie

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Ekim 02, 2007, 10:50:41 ÖÖ »

tabikide kendi secimi ama ben bircok arkadasa bunu onerdim, hep once atmosferik yaptilar beni dinlemeden sonra ahh keske diyip ya SC ya Turbo yaptilar. ben parasini bosa harcamasini istemem. atmosferik yapmak isterse de yardimci olurum ama dedigim gibi 2 kati para harcayip yarisi kadar guc alamaz. ve SC en az atmosferik kadar sorunsuz

Atmosferik yapicaksan dedigim gibi ilk olarak egzos, kat iptali (bu cok onemli cunku kat iptali olmazsa egzostan alicagin gucun yarisini kaybedersin), ikinci asamada header (cunku s2000 in stock header i zaten cok iyi) ve bir programlanabilir ECU (AEM EMS). bu yeterli olur heralde. olmazsa, egzantirik (ama cok basin agrir)

benimde sc aklıma yattı ama arabada 6 yıl agarnti var kit halinde alsam arabada sorun çıksa garanti bitiyor. ama atmosferik olarak her parçayı söküp hiçbişey yokmuş gibi servise gidebilirimde.
benim araç 2008 sanırım daha yazılım üretilmedi.
mugen kötümüdür veya yetersiz mi? hiç tavsiye etmiyosun!

Mugenden modifiye yaptığın zamanda araç garanti dışı kalıyor sadece ****** garanti devam ediyor diyor ama diğer honda servisleri ile konuştun hiçbiri garantiyi kabul etmiyor.

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : Ekim 02, 2007, 11:00:07 ÖÖ »

Mugenden modifiye yaptığın zamanda araç garanti dışı kalıyor sadece ****** garanti devam ediyor diyor ama diğer honda servisleri ile konuştun hiçbiri garantiyi kabul etmiyor.

burda terakki ile konuştum devam ettiririz dediler bilmiyorum belki orda ******la sorunları vardır!!!

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Ekim 02, 2007, 11:04:08 ÖÖ »

onu ben yazmıstım sen soner abiye cevap yazmıssın neyse şaka yaw vallahi şakasına yazdım yaw  :gulegule

sorun yok zaten ben gayet mutluyum ctr'lide mutlu herkes arabasıyla mutlu sanırım >=ok

TURBO_S2K

« Yanıtla #58 : Ekim 02, 2007, 03:17:59 ÖS »
AEM EMS in 2006+ olanlari icin programlanabilir beyni var. daha dogrusu AEM EMS 1052 alip bi degisiklik yapiyosun ustunde. fiyati mugen in TR de ki fiyatindan cok daha ucuzdur heralde. unutmaki mugen beyin, mugen egzos, headers ve intake ile beraber kullanilmasi icin tasarlanmis. kesinlikle tavsiye etmiyorum ayrica bu beraber kullanilmasi gereken parcalar ile birlikte kullanmazsan, bazen gec kaybina da sebep olabiliyo.

ayni bu mod lari burda arkadasim yapmisti mugen den arabasi 220whp cikti yani stock ustune sadece 20whp (25hp) ekledi.

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Ekim 02, 2007, 03:54:37 ÖS »
garanti bitmeden 1 yıl bineyim diye düşünüyorum (mugen düşünme sebebi garanti) sonra kit olayına karar verebilirim ya da rx8'e sc yapabilirim onun garantisi seneye bitecek s2k'nın daha 6 yıl :vaww garantisi var.

SONE-R

« Yanıtla #60 : Ekim 02, 2007, 05:13:11 ÖS »

>%6rol >%6rol gümüş gri CTR'yi geçmiştin değil mi stok halinle  >%6rol >%6rol

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : Ekim 03, 2007, 09:06:21 ÖÖ »

>%6rol >%6rol gümüş gri CTR'yi geçmiştin değil mi stok halinle  >%6rol >%6rol

eger sende ctr varsa deneyelim her zaman eger yoksa gümüş gri ctr ile deneyemedigimizi bilirsin tek bir sans oldu onda da 4000 devirde başladık yaklaşık 2 boy arkamda kaldı.
karşımdaki arabada herşey var sende biliyorsundur. ama ben yinede denerim geçilmekten korkmam geçildim diyede üzülmem.
ama eger o arkadaş arkamdan atıp tutuyorsa bu cuma onunla konuşurum ve özellikle kameraları etrafa yayıp önce kalkış yaparız sonra 3000 d/d'dan basmaya başlarız sonrada 200-250 deneriz olurmu?
arabada egsoz'undan vtec controlerdan hondatasına herşey mevcut bende ise 900 km'de stock bi araç
yok sen benim amacım gıcık etmektir diyorsan sana kolay gelsin beni izmir'de tanıyanlar bilir hırs yapmam eglenirim.

SONE-R

« Yanıtla #62 : Ekim 03, 2007, 09:25:38 ÖÖ »
arkadaş atıp tutmuyor, hondatlı bir CTR yi geçemezsin S2000 le bunu söylemeye çalıştım. Headerslı egzozlu filtreli bir CTR yi de geçemeyebilirsin. ankaraya gelirsen deneriz bi rolling.. >=ok

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : Ekim 03, 2007, 09:33:46 ÖÖ »
seni hatırlıyorum sanırım 4-5 sene önce bi forumun ege bölge temsilciliğini yaparken sende aynı sitedeydin (h***m.com)
şimdi eger atıp tutuyorsa yazık gerçekten üzüldüm benimle daha cumartesi serviste gayet iyi konuşuyordu ama sonra arkamdan konuşması beni çok üzdü ben onun yüzüne karşı hep 2. kornada çıkıyorsun 3. kornayı bekle bile dedim eve döndükten sonra insanlara hep yanlış kalktı yoksa onu şöle geçerim böle geçerim demedim herşeyi o varken konuştum arkasından konuşmadım ama o öyle bi insansa başından tanıdıgım iyi oldu uzak dururum bundan sonra.
vtec controler vardır hondata vardır eger yüksek deviri düzelttiyse 3000 d/d'de başlarız.
Eger eglence için olucaksa herkesle roll yaparım yaptımda yeterki karşımdaki hırs yapıp arkamdan şöle s.ktum böle geçtim yapmasın.

SONE-R

« Yanıtla #64 : Ekim 03, 2007, 09:45:20 ÖÖ »
atıp tutmuyor dostum sakin ol, sadece seninle denediğini söyledi. arabalar geçer geçilir bunda anormal bir durum yok. senin "stokken bile geçebildiğim bir araba" deyince yazmak ihtiyacı hissettim. CTR leri biraz küçümsedin gibime geldi...

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : Ekim 03, 2007, 10:00:03 ÖÖ »
bi an fevri davrandım sanırım kusura bakma >=ok
geçende geçilende honda olsun  :gitar

Seko

« Yanıtla #66 : Ekim 03, 2007, 12:47:09 ÖS »
ahk seni tebrik ederim özgüveninden dolayı , dedigin gibi gecmek gecilmek diil o an icin heyacanı yasamak önemli olan , zira sitede daha once sahit oldum sen beni gectin ben erken bastım gibi tartısmalar olabiliyor  <nohapy soner baba nın dediginede kulak ver derim araban stock ise az yuklu type r lar seni gecer kagıt ustunde , hondatalı filan ise cidden uzer ama dedigin gibi onemli olan suan zaten aracını tanıman  >=ok  

TURBO_S2K

« Yanıtla #67 : Ekim 03, 2007, 03:29:56 ÖS »

atıp tutmuyor dostum sakin ol, sadece seninle denediğini söyledi. arabalar geçer geçilir bunda anormal bir durum yok. senin "stokken bile geçebildiğim bir araba" deyince yazmak ihtiyacı hissettim. CTR leri biraz küçümsedin gibime geldi...

bence ahk dogru soylemis. stock ken gecebildigi bi araba CTR. tabikide yapilisini gecemicek. O zaman Peugot 106 GTI icin de stock ken gecebildigim bi araba demesin cunku yuklu bitanesini gecemez. Burda solemek istedigi stock vs stock gecerim.

TURBO_S2K

« Yanıtla #68 : Ekim 03, 2007, 03:31:02 ÖS »
ama tabi SONE-R in ve Seko nun dedigi gibi I/H/E li bi Type R senle kafa kafaya gider, Hondata lisi gecer

type-RRR

« Yanıtla #69 : Ekim 03, 2007, 04:04:21 ÖS »

bi an fevri davrandım sanırım kusura bakma >=ok
geçende geçilende honda olsun  :gitar

dostum roolun vidyosu var you tube atardım burayada  koyardım  çok istersende koyarım ama gerek yok benim aracımın ayarları bile  yapılmadı daha sağlıklı çalışmıyo   seninkide rodajda  ben sana 2500km falan olsun deniyelim dedim zaten sen boşver dedin ben sadece aracın beyinden sonra nasıl yürüceğini görmek istedim gördümde araba arabayı geçer sen S.C takarsın geçersin ben 0,8 bar basar geçerim
arkadaşımın demek istediği type-R ıda  küçümseme yıldızları seyrederek geçerim falan demişssin ondan yazmış
madem yıldızları seyrederek geçicen type-Rı  roll yaparken üstünü kapatmasdaydın arabanın
haaa ama sen ben geçilmedim diyosan  o geceki vidyoyu koyalım gel cuma yeni vidyoda çekelim sorun yok ne senden ne stoc s2000den çekincek değilim sen roll yapmasını bilmiyosun 2kere korna yapıp bekliyosun sonra ben erken bastım oluyto bunları buraya yazmak istemezdim ama sende burda yaıcağına bana Ö.M atsaydın keşke
ben sana yardımcı bile olmaya çalışdım hardtop v.s.. konusunda   >%Sakin

type-RRR

« Yanıtla #70 : Ekim 03, 2007, 04:15:34 ÖS »
yarın öbürgün buluşmaya gelcen yüz yüze bakcaz   yok yanlış tanımışım bilmem ne  bide 2 boy arkamda kaldı demişssin   >%6rol   acaba ben mi seni yanlış tanıdım
 orda foruma dönen yolu kaçırmamak için fren yaptım ben sende duramadın geçtin zaten ben frene bastım  ondan 2 boy arkandaydım   sola viraj vardi sen içerden girdin bide
en güzeli al kameranı gel cuma günü  >=ok
gene geçtim falan dersen o geceki viydoyuda koydurcan en sonunda ozaman burdaki insanların yüzüne nası bakıcan

SONE-R

« Yanıtla #71 : Ekim 03, 2007, 05:07:20 ÖS »
Mert, ahk arkadaşımız fevri davrandığını kabul etti. Dostluklar bozulmasın lütfen  >=ok

TURBO_S2K

« Yanıtla #72 : Ekim 03, 2007, 05:12:34 ÖS »
type-RRR, ahk ile yaristiginda ne vardi arabanda? solersen zaten anlasilir gecip gecmedigin. I/H/E dan fazlasi varsa zaten gecersin

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : Ekim 03, 2007, 05:38:10 ÖS »
Arkadaşlar neden bu gerginlik , geçme , geçilme sevdası , neyin savaşını veriyorsunuz anlamadım ben hala...

ahk yıldızları seyrederek rolling yapmanın tadı başka demiş , siz yıldızları seyrede seyrede geçerim anlamışsınız...

Stockta CTR , S2000'i imkansız geçemez. Şunu kabul edin... Subaru - Honda , BMW - Honda bitti şimdi Honda-Honda başladı... Yapmayın gözünüzü seveyim...

SONE-R

« Yanıtla #74 : Ekim 03, 2007, 05:54:55 ÖS »
Stokta tabiki geçemez, ama CTR'nin motoru her türlü modifiyeye S2000 den daha iyi cevap veriyor... 106 GTİ gibi  >%6rol