Gönderen Konu: S2000 Motor Arıza Işığı hakk.  (Okunma sayısı 4126 defa)

Trang-Oul

S2000 Motor Arıza Işığı hakk.
« : Kasım 10, 2008, 12:55:03 ÖS »
Merhabalar,
2 hafta önce 2006 model S2000 aldım. Fakat geçtiğimiz cumartesi farklı bir sebepten arabayı servise götürmüştüm ve geri aldıktan sonra devirli kullandığım (6000 ve üstü) ilk yerden sonra motor ışığı yandı. Hemen geri dönüp servise yine soktum, oradaki arkadaşlar bunun benzinin kalitesizliğinden veya düşük oktanlı benzin kullanımından dolayı yüksek devirlerde çiğ benzin ve hava karışımının iyi yapılamamsından olacağını belirttiler (ilk aldığımdan beri 95 oktan bp kullanıyorum). Işığı söndürdüler ve sonrasında 97 oktan ile depoyu fulledim (zaten depo boştu..). Fakat bi kaç kere devirli kullanımdan (gazı kapatıp 6000 üstü) sonra aynı gün yine motor ışığı yandı ve bir daha devirli kulanmama rağmen hiç sönmedi. Arabanın performansında hiç bir problem yok fakat motor ışığı sürekli yanıyor. Servisin bana sebep olarak sunduğu şey beni tatmin etmedi sonuş olarak 97 oktan benzin aldım ve yine aynı şeyi yaptı, acaba sorun başka bir yerinde mi aracın?? Gerçi servisteyken bilgisayar bağlamışlar ve hiç bir arıza göstermemiş araba, fakat bana hiç mantıklı gelmedi o zaman ben her gazladığımda motor ışığı mı yanacak? Honda'nın ismine hiç yakışmayacak bir durum bu kanımca. Bunun haricinde benzini kaç oktan kullanmak gerekir (performans açısından değil motora fayda açısından 95-97-100?? benden önceki sahibi 100 oktan kullanıyomuş)? Oksijen sensöründen şüpheleniyorum ben, sizin aklınıza gelen başka ne olabilir bu problem ve bana kaça mal olur veya bu hakkaten servisin dediği gibi bir problem değil mi? kusura bakmayın forumda yeniyim mesajı iki yere birden atıyorum tam emin olamadım artık zamanla öğrenirim inşalla.
Şimdiden herkese teşekkürler.

HoNdA TyPe_R

Ynt: S2000 Motor Arıza Işığı hakk.
« Yanıtla #1 : Kasım 11, 2008, 06:45:25 ÖS »
valla ben 97 kullaniyorum 97 kullanmani tavsiye ederim araindaki vuruntulari azaltir ayrica aracinda kat iptali aptirdinmi?? eget kat iptali varsa yaniyo bendede niyo o aracinda herhabgi bir problem yapmaz ama aracin istedigin performansi vermez eger o degilse bilgisayara baglattir bir daha detayli olarak bi baksinlar

canguder

« Yanıtla #2 : Kasım 11, 2008, 08:00:10 ÖS »
95 oktan ben önermiyorum.Mini cooper 115 hp kullanıyorum 97-98 oktan alıyorum.Oktan farkı perfomanslı araçlarda önemlidir ve kullanma kılavuzunda oktan aralığı yazar eğer kullanma kılavuzu yoksa forumdaki s2000 kullanan arkadaşlara sana kaç oktan kullanacağını söylerler.Motor ışığı konusunda yorum yapamayacağım servisin hepimizden daha iyi bilmesi gerekir diye düşünüyorum.Umarım sorun kısa sürede çözülür.

Seko

« Yanıtla #3 : Kasım 11, 2008, 09:00:53 ÖS »
12:1 cr bir arac s2k ve illaki yuksek oktan gerekir diye dusunuyorum ben :)

S2K_06

« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2008, 11:27:30 ÖÖ »
bilgisaya bagladiklarinda hatanin kodu cıkmasi lazim die biliorm..motor ariza lambasinin altinda bir suru sorun var..cat iptali yapilmiş olabilirmi mesela??