Gönderen Konu: s2k ya yaymı ? taksak coilovermı ?  (Okunma sayısı 6194 defa)

iskender

• Ziyaretçi
s2k ya yaymı ? taksak coilovermı ?
« : Mart 10, 2008, 11:15:09 ÖÖ »
daha onceden tecrubesi olan arkadaşlar yay taksak nasıl olur coil over taksak nasıl olur ben yay dusunuyorum sizce hangisi

Alp_S2000

• Ziyaretçi
Ynt: s2k ya yaymı ? taksak coilovermı ?
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2008, 12:23:35 ÖS »
Bende Tein yay var şuan için gayet memnunum ama yol tutuşa ne kadar artısı var tartışılır. Görüntü daha güzel bence.
Ama özellikle Tein çok alçaltıyor, hız kesicilerde falan çok dikkatli olman gerekebilir.

iskender

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 10, 2008, 02:14:29 ÖS »
bizde tein düşündük zaten kaç cm takmıstın

can34

« Yanıtla #3 : Mart 10, 2008, 02:16:45 ÖS »
ben coilover taktır derim..yol tutuşu yaydan çok daha iyi olur!coilover ın yanında yayın söylenmesi bile yanlış bence coilover taktırabiliyorsan hemen!

infaztim

« Yanıtla #4 : Mart 10, 2008, 05:16:19 ÖS »
yay aracın yol tutuşuna pek bi fayda sağlamaz aracın alçaldığı için sana öyle hissetirir.ben komple amartsor veya coilover tavsiye ederim.kolay gelsin

Alp_S2000

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mart 10, 2008, 10:41:46 ÖS »
S2000 de kullanılan amortisör sistemi basit bişey değil özel geliştirilmiş gazlı sistem.
Çok fazla değişiklik gerektiren bişey değil ve yol tutuşuda çok iyi.
Yayla alçaltarak yere daha iyi oturmasını sağlayabilirsin.
Tabii iyi bir marka coilover takarsan faydasını görürsün ama yerinde olsam ona harcayacağım parayla başka değişikliklere öncelik verirdim.

Alp_S2000

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mart 12, 2008, 01:57:24 ÖS »
Coilover yay tartışması yaparken lütfen fiyatlarınıda göz önünde bulunduralım.
Tein yay = $300
Tein Coilover = $2500
Seçimi buna göre yaparsın. Onu vermeyi göz önünde bulunduruyorsan tabiki Coilover ama durumda ortada yani.
Yay- Amortisör- Coilover kötüden iyiye sıralamasıdır.
1000ytl civarına koninin yüyseklik ve sertlik ayarlı amortisörünü de tercih edebilirsin. Seni yaydan çok daha fazla tatmin edecektir.

mody

« Yanıtla #7 : Mart 12, 2008, 02:28:51 ÖS »
alp_S2000in dedigi gibi tein coilover biraz pahali ama, seni en iyi sonuca goturucek olan cozumdur, ama biraz daha makul olmak gerekirse yay+koni fazlasiyla tatmin edici olucaktir, ama sadece yay pekte etkili olmayacagini dusunuyorum, nacizane fikrimdir...

TURBO_S2K

« Yanıtla #8 : Nisan 05, 2008, 10:51:17 ÖÖ »

Coilover yay tartışması yaparken lütfen fiyatlarınıda göz önünde bulunduralım.
Tein yay = $300
Tein Coilover = $2500
Seçimi buna göre yaparsın. Onu vermeyi göz önünde bulunduruyorsan tabiki Coilover ama durumda ortada yani.
Yay- Amortisör- Coilover kötüden iyiye sıralamasıdır.
1000ytl civarına koninin yüyseklik ve sertlik ayarlı amortisörünü de tercih edebilirsin. Seni yaydan çok daha fazla tatmin edecektir.

TEIN Coilover ın fiyatı $2500 diil. $2500 luk modeli de var ama $1300 e de coilover ı var. Coilover taktırmak her zaman daha çok işe yarar ama amaç sadece arabanın alçalması ise yay da takılabilir. TR de coilover seçimini çok iyi yapmak lazım. Genelde coiloverlar 10K yaylar ile geliyo ve TR yollarında kullanımı çok rahatsız bi duruma getiriyo. Daha yeni bi kit çıkardı TEIN stock S2000 sertliğinde TEIN CS diye mi ne geçiyo. yada H&R Coiloverf tavsiye ederim.

Alp_S2000

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Nisan 07, 2008, 10:30:46 ÖÖ »
TURBO_S2K benim araçta tein yay var ancak tein coilover almayı düşünmüyor değilim.
Ama katkısının ne olacağına dair kafamda soru işaretleri var.
Senin bahsettiğin TEIN CS eğer sertlik olarakta stock la aynı ise sence katkısı ne kadar olur?
Tr de fiyatların bu şekilde olmayacağına eminim gerçi ama :))

cenk_

« Yanıtla #10 : Ağustos 11, 2008, 09:29:48 ÖÖ »
sadece yay taktırman amortisörlerini olması gereken süreden daha çabuk bitirir.
imkanın varsa kesinlikle coilover al.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #11 : Ağustos 11, 2008, 12:19:30 ÖS »
Normal de colilover daha mantıklı değilmi zaten ..