Gönderen Konu: Hangi Model Almak Daha İyi  (Okunma sayısı 4002 defa)

ansell

Hangi Model Almak Daha İyi
« : Temmuz 25, 2009, 12:37:19 ÖS »
Arkadaşlar hangi model yılında bulunan S2000 almak daha mantıklı olur ve neden ? İnternette baktığım kadarıyla 2000 - 2001 - 2003 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 modeller görünmektedir. Bu konu uzun süredir aklımı kurcalamakta ve 2000 model bir S2000 alınsa nasıl olur sorusunu devamlı düşünmekteyim. Sizlerin yorumları ne olur ? EG kasa civic projem hakkında verdiğiniz bilgiler için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Fakat ben burda yani izmirde bir kaç kişi ile görüştüm astarı yüzünü geçeceğini söylediler. Hatta çok sorun yaşayacağımı ve devamlı sanayiden çıkmayacağımı belirttiler ve açıkçası soğudum. Nihayetinde bu işe girişip bir tomar para yatırıp sonrasında hala düzen tutturamamak beni çok üzer. Bu sebepten sizlerinde bu iki konu üzerinde fikirlerinizi kısa olarak almak isterim...
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2009, 12:43:59 ÖS Gönderen: ansell »

hakangunister

• www.osgun.com.tr
Ynt: Hangi Model Almak Daha İyi
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2009, 10:28:57 ÖS »
Ben bu konuya söyle yorum getiririm. Tabi ki belirteyim bu sadece benim yorumum. Önce her şey paraya bağlı :D Sonuç olarak kimi insan 2. el araba alamaz. Örnek benim babam. Adamın içi rahat etmiyor. Veririm parasını sıfır alırım diyor. Eğer paran varsa ve benim babam gibi düşünen bir insansan git s2k nın sıfırını al derim. Son olarak eylül ayında bir parti daha gelecek diye biliyorum ama yanlış olmasın.

Hee diyelim ki 2. el alırım sorun olmaz dedin. Ama istiyorsun ki az km de sıfır gibi bir araç olsun. eee o zaman 2008-2009 modellere bakacaksın.

Sonuç olarak s2k bir hız ve eğlence arabası. safkan spor. Yani s2k yı alan adam yavaş mı gidecek? hiç mi yanlamayacak hiç mi sıfır çizmeyecek hiç mi draglar yapıp rollingler yapmayacak :)  Ee sonuç olarak bunlarda arabayı daha fazla yoracak şeyler. tamam s2k zaten basmak için üretilmiş bir araba ama basmak ile yanlamak sıfır çizmek arasında da fark var. Onun için aracın km si ne kadar yüksek olursa bu saydığım şeylerin yapılma ihtimali daha fazla. ee km si fazla olunca genelde yılıda fazla olur arabanın... (İstisnalar var tabi)

Yani demek istediğim 2000-2001 veya 2004 model bir araba ortalama 80 bin km de olsun diyelim. Bu adamın arabayı yıpratma oranı ile daha 2009 10-15 bin km de olan arabanın yıpranma payı bir olur olur mu hiç. 80 bin km de ki  100 sefer yanladıysa 10 bin km deki daha 10 sefer yanlamıştır... hani bunlar örnek vermek için söylediğim şeyler. Sonuçta km si yüksek arabanın yıpranmış olma ihtimali daha fazla... ee bir araç ne kadar yıpranmışsa sana o kadar masraf çıkarır o kadar başını ağrıtır.

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2009, 10:32:46 ÖS »
Allah nasip ederse bende eylül ayında s2000 alacağım. Fakat kafamı hep bu 2. el meselesi kurcalıyor. Acaba alacağım adam nasıl kullanmıştır? Bakımlarını gerçekten zamanın da yaptırmış mıdır? Arabayı çok yıpratmış mıdır? Gerçekten güvenerek s2000 alacak mıyım acaba çok merak ediyorum.

ansell

« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2009, 10:51:34 ÖS »
hakangunister arkadaşım aslında bende çok kıl biriyim. Benden önceki kişinin arabasına nasıl davrandığı konusu hiç aklımdan çıkmıyor. Fakat şu varki şu anki bütçem 87.000.00 TL verip sıfır S2000 almaya yetmiyor. Ev almamış olsaydım o zaman hiç sorun olmazdı. Fakat internette bir tane 2001 29000 km olması lazım 25.000.00 € isteyen biri var. Ama haliyle ben izmirde o istanbulda ve şu anda işlerimin yoğunluğu sebebi ile 3 ay daha izmirde olacağım sonra ya tayin görüp başka bir ile gideceğim yada burda kalacağım. Hani demem o ki 2001 model S200 aldın ve tutki ilerde yolunda gitmeyen ters durum oldu ve aracı satmak zorunda kaldın. Gerçi zırt diye satılacak araçlar değil ama 2001 olması sebebi ile ne kadar ilgi ve alaka görür beni düşündüren asıl nokta burası ! Herkesin dilinde 2005 ve 2006 duyuyorum. Bu arada senin içinde hayırlısı ne ise o olur inşallah. Sanırım sıfır S2000 almayı planlıyorsun ?
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2009, 10:53:41 ÖS Gönderen: ansell »

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #4 : Temmuz 26, 2009, 11:41:31 ÖS »
Bir kere söyle söyliyim. 2001 model ve sadece 29 bin km de bir araç gördüm mü ben baştan kıllanırım zaten. ya bu adamın  3-4 tane arabası var s2000 i kullanmaya pek vakti olmamış öyle yatmış garajda araba yada aklıma çok başka şeyler geliyor.  Hani sanayide km düşürme işleri falan. Ben alamam yani öyle bir arabayı. Alırsam da uylularım kaçar yani bir süre...

Bide söyle bir şey var aldın diyelim 2001 s2k yı. ee kullandın bir iki yıl diyelim ve satmak istedin. Kim alır? Bence en az 1 sene beklersin satmayı. Hele biraz parası olan adam zaten 2005 ten aşağı modele bakmaz ki... Sonunda da parası az ama s2k hastası bir adam alırsa alır :) Ben internette 2008 den kalma s2k ilanları görüyorum. 2000 model 2001 model. adam tarihi güncelliyor ama ben 2 yıldır sürekli 2. el s2k ları takip ettiğim için hatırlıyorum yani ;) Sonuç olarak alırsın ama her halde satamazsın :) İzmit'li bir abimiz var. Yanlış olmasın 2006 model galiba s2k sı. 5 aydır falan satamadı... artık 2001 modeli sen düşün.

Kriz çıkmadan önce peder sıfırını alırım diyor du ama şimdi o biraz zor. Anca 2. el. Oda inşallah diyorum. çünkü kriz baya bi zorladı bizi. Bakalım artık hayırlısı. eylül diyorum ama belki o aralık ayına kadar sarkabilir. Ama allahın izni ile alacağım bir tane... Artık rüyalarımda görmekten sıkıldım bineyim şuna diyorum :)
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2009, 11:44:33 ÖS Gönderen: hakangunister »

ansell

« Yanıtla #5 : Temmuz 27, 2009, 10:03:31 ÖÖ »
Anladım bende düşüncene katılıyorum.