Gönderen Konu: Değerli arkadaşlar değerli görüşlerinize ihtiyacım var  (Okunma sayısı 9228 defa)

safakefe

Sevgili arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve özellikle 'teamhondaturkey' den bir hesap alıp,siz değerli honda sever arkadaşlarımın görüşlerini almak istedim..
Arkadaşlar özetle ben üniversitede okuyan s2000 aşığı bir gencim..  :|D
Bu sene babamla görüştükten sonra 50.000 lira kadar bütçe ayırarak bana araba almayı planladığından bahsetti...Bende hayalim olan Honda s2000'den bahsettim..Olumlu olmasada olumsuzda karşılamadı..Beni bir ustayla görüştürüp bu tarz araçların sıfır alınması aksi taktirde ikinci el olanlarının yıpranmış,hor kullanılmış olduğunu gerek piyasada bu fiyata bulunan (50.000tl) araçların genelinin kaza'lı olduğundan ve hepsinde olmasada bir kısmının aksamlarında aşırı masraf çıkarabilecek sorunlar olabileceğinden bahsetti..Benim size danışmak istediğim konu;
1)Sizce de piyasadaki çoğu araçların böyle olduğu gerçek mi ?
2)Üzerinde oynama yapılmamış temiz bir s2000'i bu fiyata alabilirmiyim ?
3)Üzerine kendi biriktirdiğim yaklaşık 10.000 lira iç ve dış modifiye olarak ile ne yapabilirim ?
Lütfen değerli görüşlerinizi benimle paylaşın..En ufak fikriniz dahi benim için çok değerlidir çünkü ilk arabam olucak yanlış yönlendirilmek istemem..
 -Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim..Saygılarımla

TURQAZ

Ynt: Değerli arkadaşlar değerli görüşlerinize ihtiyacım var
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2011, 05:01:14 ÖS »
arabaları bilemiycem ama arkasına ''babam saolsun'' muhakkak yaz :)

safakefe

« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2011, 10:06:05 ÖS »
Ahaha :) Tamam arkadaşım onuda yazarız

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #3 : Mayıs 09, 2011, 11:37:11 ÖS »
İnşallah gönlüne göre bir s2000 bulursun. Sorularına kendi bilgimce kısa ve net cevaplar vermeye çalışayım :)

"1)Sizce de piyasadaki çoğu araçların böyle olduğu gerçek mi ?"

Evet gerçek. 50 bin TL ye almak istediğin bir s2000 04-05 model olacaktır ki bu modelde boyasız kazasız bulman çok zor. He buldun diyelim zaten 50 bin TL alamazsın o arabayı :)  :)

"2)Üzerinde oynama yapılmamış temiz bir s2000'i bu fiyata alabilirmiyim ?"

%99 alamazsın. Ha çok acil paraya ihtiyacı olur adamın yada olağan dışı bir durum söz konusudur o ayrı.
Zaten onun için %99 dedim :)  :)

"3)Üzerine kendi biriktirdiğim yaklaşık 10.000 lira iç ve dış modifiye olarak ile ne yapabilirim ?"

BENCE biriktirdiğin 10 bin TL yi de üzere koy temiz bir araç al modifiye yapmaktan önce.  Hee illa modifiye yapacam diyorsan o ayrıca konuşulur. (10 bin TL ye yapılacak bir sürü şey var. Senin zevkine kalmış.)

Bir de ilk arabam olacak demişsin. Daha önce nasıl araçlar kullandın bilmiyorum ama ben sana VSA lı almanı öneririm. Fiyatı biraz daha yüksektir ama daha güvenlidir ;)
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2011, 11:38:16 ÖS Gönderen: hakangunister »

safakefe

« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2011, 10:40:37 ÖS »
Teşekkür ederim arkadaşım değerli fikirlerin için...Eksik olma,varol..Seninde görüşlerini göze alarak biraz daha araştırma yapacak,karar vereceğim...

jericho

« Yanıtla #5 : Mayıs 10, 2011, 11:06:48 ÖS »
Bende nacizane fikrimi belirteyim, Type R alarak başlasan işe olmaz mı ? O paraya güzel bir yeni kasa bulabilirsin sanırım.
Sırf kasa ve dış görünüm için sorunlu bir araca binip zevk almaktan öte, moral bozukluğu yaşayacağıma, temiz kasa olan ve zevkin doruklarına ulaştıran bir aracı tercih ederim.
Ayrıca Allah babalarımızı başımızdan eksik etmesin :D Allah gönlüne göre versin dostum. İnşallah istediğin Honda'ya sahip olursun..
Önce arabayı al, arabaya göre modifiye işlemlerini de sıralarsın yavaş yavaş.. Hangi arabaya hangi ek, modifiye vs. yakışır muhakkak farklılık gösterir..
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2011, 11:09:48 ÖS Gönderen: jericho »

canguder

« Yanıtla #6 : Mayıs 10, 2011, 11:08:50 ÖS »
Genelde kavşaklarda yanlayan genç arkadaşların elinde olduğu için kazasız olanı bulmak zor. Daha önceden az hasar almış tamir edilmiş alabilirsin. S2000 bilinenin aksine tamamen hız değil ayrıca drift için yapılmış bir makina.  Vsa olmayan modeli alırsan aracı biraz dikkatli kullanman gerekir. İlk araban olacağı için tavsiyem boş bir alana git ve yanlamayı öğren :) Şehir içi trafiğinde yanlayanlar genelde kaldırıma çıkma ağacı sökme karşı yola geçme elektrik direğini devirme gibi tehlikeli durumlara maruz kalıyorlar. Arkadan itişli güçlü araçlar acemiler için genelde tehlikelidir. Mod konusunda ise önce aracını al ihtiyaç duyarsan yaparsın.

piscocuk

« Yanıtla #7 : Mayıs 11, 2011, 09:15:05 ÖÖ »
benim babam bana bisiklet bile almadı noolcak şimdi :)))

bende diğer arkadaşlarıma katılıyorum.eğer ilk aracın olacaksa s2k seni biraz yorabilir en ufak bir tıklamanda yada vurmanda için cız eder.acemiliğini başka bir araçta at istersen sonra s2k yine alırsın

bol şans

ctr07

« Yanıtla #8 : Mayıs 11, 2011, 10:47:47 ÖÖ »
önceklikle allah gönlüne göre bir araba almayı nasip etsin(cümlemize).:)
benim düşüncem type r al güzel tertemiz bir type r bulursun illa yanlıcam diyosan 320 vb de düşünebilirsin.s2k kadar yanlamaz ama.

safakefe

« Yanıtla #9 : Mayıs 12, 2011, 12:24:26 ÖÖ »
Değerli arkadaşlar değerli görüşleriniz için tekrar tekrar çok teşekkür ederim..Bu gün bir arkadaşımın s2000'ini kullanma şans'ı buldum.. 2004 model olup vsa'sız olan modeliydi..Sizin değerli görüşlerinize bir kere daha katıldım çünkü aracı ciddi anlamda zapdetmek zordu fakat ne yalan söyleyeyim bir o kadarda keyifliydi.Ve aracı bu gün daha net şekilde tanıyıp,bağlandım..Sevgili dostlarım Type-r konusuna gelirsek; Evet düşündüm fakat cazip ve çekici gelmedi...Sonuçta cabrio bir araç ile supersport hatchback aracın arasında gerek keyif gerekse görüntü açısından ciddi farklar var..Bu sebeplerle bu tarz araçların beni bu tarz yönlerden tatmin etmeyeceğine karar kıldım..Sevgili dostlarım,herşey s2000'in uygun fiyat'a temizini bulup yaz ayına kadar aile büyüklerini ikna etmekte başlıyor..Daha sonrasında sizlere Allah kısmet ederse modifiye için danışacağım.. :)
Sevgili arkadaşlarım Allah hepimiz'e en iyi en kaliteli araçlara binmeyi nasip eylesin..Yardımlarınız için tekrar teşekkürler,hoşçakalın.. :)

orchun

« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2011, 12:34:17 ÖÖ »
kardesim ,

1)Sizce de piyasadaki çoğu araçların böyle olduğu gerçek mi ?

evet gercek , bana kalırsa 60 bin liradan assagı temiz s2000 yok cogu vuruktur .

2)Üzerinde oynama yapılmamış temiz bir s2000'i bu fiyata alabilirmiyim ?

bulamazsın cünkü yaz aylarına giriyoruz ve yazın tüm aracların fiyatı arttıgı gibi üstü acık spor bi arabanın daha cok prim yapması gayet dogaldır.

paran büyük ihtimal s2000 e yetmicek .. bende deli gibi honda asıgıyım ama s2000 tarzı bi araba istiyor olsam sana tavsiyem ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mazda-rx-mazda-haldiz-plazadan-satilik-rx-8-2009-29408330/detay/

orchun

« Yanıtla #11 : Mayıs 12, 2011, 12:39:59 ÖÖ »
ek bilgi veriyim :)) bu araca niyetlendim , bayinin arabasıymıs .. adamlarla konusmaya gittiğimde sakin kullanımda dahi 17 18 litre yaktıgını duyunca 11 litre yakan civic imi düşününce hemen arabama geri döndüm :)) malum ögrenciyiz 100 km de 80 lira vericek halim yok , günde 60 70 km yapan biri olarak :))

chevasil

« Yanıtla #12 : Mayıs 12, 2011, 11:43:57 ÖÖ »
kardeşim 50.000 +10.000 tl den bahsediyorsun bence o fıyatlara yıpranmış bir s2000 alacagına typer al temızını bulursun. 10.000 tl'de typer'a yükleme modlama yap emin ol alacagın yıpranmış s2000 ile yürürsün. bütçe fazla olsa s2000 e gir ama bence bu butceyle güzel bir typer alınır keyfıne bakılır.

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #13 : Mayıs 12, 2011, 02:28:56 ÖS »
kardeşim 50.000 +10.000 tl den bahsediyorsun bence o fıyatlara yıpranmış bir s2000 alacagına typer al temızını bulursun. 10.000 tl'de typer'a yükleme modlama yap emin ol alacagın yıpranmış s2000 ile yürürsün. bütçe fazla olsa s2000 e gir ama bence bu butceyle güzel bir typer alınır keyfıne bakılır.

Arkadaşın isteği s2000 veya başka araçlar ile yürümek değil ki O cabrio bir aracın zevkine varmak istiyor :) o s2000 kullanmak istiyor. Aklını karıştırmayın :D  :D 

Bana sorarsan sakın Type-R alma. S2k dan şaşma :)

canguder

« Yanıtla #14 : Mayıs 17, 2011, 10:20:35 ÖÖ »
Bence yönlendirmeyi yanlış yapıyorsunuz arkadaşlar. type-r önden çekişli coupe bir araç. s2k arkadan itişli cabrio bir araç. sürüş dinamikleri zevki çok çok farklı araçlar. Mesela rx-8 4 kapı ama arkadan itişli olduğu için düşünülebilir.  Arkadan itişli aracın zevki çok farklıdır. e36 kasa 3.20 tadını hiç bir audi bana vermedi(a3,a4,a6). Çünkü audiler önden çekiş veya 4 çeker oluyor. Önden çekişin avantajı motor gücü aktarırken kaybın az olması.Diğer konularda arkadan itiş her zaman üstündür.

kolok

« Yanıtla #15 : Mayıs 17, 2011, 10:50:26 ÖÖ »
arabayı bilmem ama 50000 babam bana verse üstüne bi 50000 daha koyar ev alırdım  ha evim var diyorsan ayrı bi konu ama 50000 e honda alman şart değil ...

HondaCivic10

« Yanıtla #16 : Mayıs 17, 2011, 04:56:39 ÖS »
Bencede 60.000e 05 model bulursun ama biraz daha arastır ve biriktir

kolok

« Yanıtla #17 : Mayıs 18, 2011, 07:55:40 ÖS »
KARDEŞ 50000 HONDAYA VERİLİRMİ GİT D SEGMENTİ ALMANLARA BAK  ( Şahsi fikrim) >%Sakin

canguder

« Yanıtla #18 : Mayıs 18, 2011, 08:17:11 ÖS »
KARDEŞ 50000 HONDAYA VERİLİRMİ GİT D SEGMENTİ ALMANLARA BAK  ( Şahsi fikrim) >%Sakin

kolok kardeşim dikkatini çekerim 50.000 lira efsaneye verecek sadece honda diyemeyiz :)

kolok

« Yanıtla #19 : Mayıs 18, 2011, 08:23:18 ÖS »
ŞAHSİ FİKRİM DEDİM YİNE DİYORUM HONDANIN HİÇ BİR MODELİNE 2.ELDE 50000 VERMEM

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #20 : Mayıs 20, 2011, 12:49:48 ÖÖ »
ŞAHSİ FİKRİM DEDİM YİNE DİYORUM HONDANIN HİÇ BİR MODELİNE 2.ELDE 50000 VERMEM

Fikirlere saygımız sonsuz tabi ki ama büyük harfler ile yazmak forum kurallarına aykırı :) Bağırıyormuş kızıyormuş gibi algılandığı için :)

Ben 2. el s2000 e 76 bin TL para verdim. Aldığım zevk için 100 Bin TL vermeye bile değer ;) Bu da benim görüşüm :)

piscocuk

« Yanıtla #21 : Mayıs 20, 2011, 08:56:19 ÖÖ »
s2k ya bir kere bindim 2005 senesinde tayyar almadan önce ******da vardı hazır üzeri falanda açıktı bir turladım eyvah dedim ben bu arabadan düşerim :D sonra bırakıp tayyarı almıştım...ondan sonra aracı hep sevdim ama düşme korkusu yaşadım alışmamış ... don durmaz hesabı..geçenlerde izlediğim videolardan sonra s2k ya bakış açım iyiden iyiye değişti felaket birşey araba gitmiyor yolda AKIYOR resmen :D