Gönderen Konu: Arıza sildirme nedir ?  (Okunma sayısı 3600 defa)

erdall37

Arıza sildirme nedir ?
« : Eylül 18, 2010, 01:23:30 ÖÖ »
Bugün bostancı sanayiye gittim bi tane s2000 2006 model siyah araca hiç bakım yapmadan bilgisayara bağladılar görünen bütün arızaları sildiler ( sahibi 2 kere falan sordu) 50 tl ücret ödendi ve adam gitti.Bu ne oluyor şimdi :S
pek anlamıyorum bu tarz şeylerden ama bana garip geldi bilgisi olan arkadaşlar açıklarsa sevinirim

aRas

• Furkan Aras Alağaç
Ynt: Arıza sildirme nedir ?
« Yanıtla #1 : Eylül 24, 2010, 11:30:12 ÖÖ »
Bugün bostancı sanayiye gittim bi tane s2000 2006 model siyah araca hiç bakım yapmadan bilgisayara bağladılar görünen bütün arızaları sildiler ( sahibi 2 kere falan sordu) 50 tl ücret ödendi ve adam gitti.Bu ne oluyor şimdi :S
pek anlamıyorum bu tarz şeylerden ama bana garip geldi bilgisi olan arkadaşlar açıklarsa sevinirim

Anlaşılmayacak bişey yok.Mesela aracınız bakım zamanı geliyor.Servis lambası yanıyor.Servise gidip bakımı yaptırıyorsunuz ama lamba hala yanıyor mesela,o zaman araç Pc'ye baqlanıyor.Bakım siliniyor.Mesela,debimetre hatası veriyor,onları siliyorlar.Enjektörler bazen fazla veya eksik püskürtüyor.Onun ayarını yapabiliyorlar vs vs daha bir çok detay var...

Yani PC'ye baqlandıqı zaman hataları silebiliyorsunuz.Servise götürürseniz arabanızı bunu mutlaka görürsünüz.Bilgisayara baqlarlar hata vs varmı diye.Bizim okuldaki Fiat Linea'ya baqlamıştık bi sürü hata çıkmıştı.Hepsini sildik sonra. :) Neyse çok uzattım :D

erdall37

« Yanıtla #2 : Ekim 05, 2010, 02:48:20 ÖS »
verdiğin bilgiler için teşekkürler..

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #3 : Ekim 06, 2010, 05:24:33 ÖS »
Rica ederim.