Gönderen Konu: v kayışı sorunu  (Okunma sayısı 1954 defa)

chn_07

v kayışı sorunu
« : Ekim 24, 2014, 01:57:13 ÖS »
Arkadaşlar Merhaba,
Araç 2004 vtec 2

Geçen sene Antalya ada servis de kayış setleri değişti. Fakat değiştiği tarihten bari v kayışı ıslanınca ötüyor ve kavramıyor kavramadığı içinde aküyü şarj etmiyor yolda giderken akü bitiyor direksiyon sertleşiyor göstergeler kapanıyor vs. Daha önce 2 kez gerdiler kayışı sorun çözülmedi. Dün hava yağışlıydı yine yaptı aynı sorunu. Ne kadar Orj dese de ada sanırım yan sanayi parça kullanıyor. Orj. kayışı sordum servise 165 tl dediler.  Orj. kayışın markasını bilen var mı, nereden temin edebiliriz. Birde sanırım bu sorun yan sanayi kayıştan  kaynaklanıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

cem_civic_es

Ynt: v kayışı sorunu
« Yanıtla #1 : Ekim 24, 2014, 02:40:36 ÖS »
şark dinomasını ölçtürdünmü hiç akü durumun nedir yagıslı hava diye bişey yok şarj ya eder ya etmez kayış yan sanayide olsa sonuc olarak çeviriyo dinomoyu dinomo kontrolunu yaptır bence

chn_07

« Yanıtla #2 : Ekim 24, 2014, 02:45:55 ÖS »
kardeşim kayıştan kaynaklanıyor % 100 dinoma değil. çünki önce kayış ötmeye başlıyor daha sonra bu sorun oluyor. yollar kuru olunca bi sıkıntı yok. ama yolda su birikintisinden filan geçince oluyor

chn_07

« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2014, 02:47:27 ÖS »
yani kayış ıslanınca bu sorun oluyor kayış kuru iken öle bi sorun yok

cem_civic_es

« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2014, 03:08:55 ÖS »
eneteresan  gecmiş olsun..

mali

« Yanıtla #5 : Ekim 24, 2014, 03:12:18 ÖS »
Bence adaya git o sorunu onların çözmesi lazım.
çünkü nereye gidersen git illa bidaha para vermen lazım
orda Erdinc var selamımı söylersen yapacak bişey varsa yardımcı olur.
başka biyere giderim diyorsanda vahdet oto var olmadı servis dersen Eysadada yardımcı olacak kişiler var.  ;)

adada ne kadar aldılar peki?
çünkü basit bişey ve kolay çözülmesi lazım  >=ok

chn_07

« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2014, 03:56:54 ÖS »
abi 50 tl yazılmış parçaya faturasına baktım şimdi ama trigerle birlikde değişim oldu işçilik ne kadar yazdılar bilmiyorum.  adaya tekrar gitmek istemiyorum. vahdet ustaya götürcem önce bidaha gerdirim. olmadı değiştiririz artık. şu konuyu anlamıyorum sanayide nereye girersen orijinal parça diyor yan sanayi takıyor. kayışlar değişirkende üstüne basa basa sordum orijinal dediler ama yaşadığın sorunu göz önüne alırsak kesinlikle yan sanayi. şimdi trigerdende içime kurt düşdü çıkart çıkarta bilirsen :) 

seckins33

« Yanıtla #7 : Ekim 24, 2014, 04:11:28 ÖS »
Kasnaklar yağlanmış olabilir.ben 20 tl'lik yan sanayii kayış kullaniyorum hiçbir problem yaşamıyorum.