Gönderen Konu: OTOMATİK HONDA CİVİC SABAHLARI VİTESE TAKINCA STOP EDİYOR  (Okunma sayısı 15157 defa)

kabuk3736

Merhaba arkadaşlar Honda civic 2008 LPG li 115000 km de aracım sabahları ilk çalışmada gaza basmadan çalışmıyor ve (3 dk beklememe rağmen) benzinde vitese takınca stop ediyor. LPG ye geçene kadar bekleyip vitese takınca sorun yok. Birde sabahları çalıştırıp gaza yüklenince de stop ediyor. 2 gün önce tüm bakımlarını yaptırdım. (buji,  yağ, hava filtresi, polen filtresi,yağ filtresi, balata, akü, antifiriz, gaz ayarı hepsi değişti toplam işcilik dahil özel serviste 650 tl verdim.) Yukarıdaki sorunu ustayla görüştüm benzin pompasından olabilir dedi ve benzini nereden aldığımı sordu (firma adı burada vermeyeceğim) kaliteli bilinen A firmasından aldım dedim ve usta bu sene gelen tüm sorunlu araçların o dediğin firmanın yakıtını kullanan sürücüler olduğunu söyledi. Yakıtını değiştir birde öyle bakalım dedi. Ustaya bir tanıdık vasıtasıyla ilk defa gittim. Aramızda yukarıdaki sorunu yaşayan ve yaptıran arkadaşlar (veya konu hakkında bilgisi olan) cevap verirse sevinirim. Birde bakım için yaptığım masrafa çok mu acaba... 

asdf8639

• Kemal Çelik
Ynt: OTOMATİK HONDA CİVİC SABAHLARI VİTESE TAKINCA STOP EDİYOR
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2013, 07:46:02 ÖÖ »
şöyle söyliyim hocam benım aracım easytronic i-shiftlerden. bızım araclarda calıstırdıgında 3-5 dakıka beklemeden arabanın beynı kendıne gelmıyor. bendede lpg mevcut ben hep aracı calıstırdıgımda lpg ye gecene kdr beklerım  buda 3-5 dakıka arası suruyor. boyle yapınca hic bir sorun yok aracımı hergun bu sekıl baya dık bır yokustan cıkarıyorum buna ragmen titreme stop etme hiç olmadı. fakat gecenlerde acele ısım oldugundan 1-2 dakıka fln bekleyebıldım ve gitmeyi denedıgımde aracıma sankı arkadan bır araba 60-70km hızla carpıyormus gibi vuruntu yaptı ve stop etti. benim düşüncem arabanın kendısıne gelmesı için sabahları 3-5 dakıka bekletmen rolantide

kabuk3736

« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2013, 11:16:34 ÖÖ »
Hocam haklısın en iyisi sabahları beklemek ama insanın canı sıkılıyor :(. Diğer araçlara bakıyorsun tık yok komşum da ford focus var adam sabah çalıştırıyor basıp gidiyor ben 5 -10 dk arası bekliyorum. Beklemesem vitese taksam stop ediyor. Çabuk ısınsın diye gaza basıyorum yine stop ediyor. Isınsın diye beklememe rağmen rolantide dalgalanma oluyor. Arabam iyice ısınınca dalgalanma sorunu da ortadan kalkıyor. Isınınca hiç bir sorun yok frenler, çekiş her şey mükemmel hatta ışıklarda felan  :kiskis hiç mahcup etmiyor ama ısınana kadar beni sinir ediyor >23'sm .Daha önce dediğim gibi tüm bakımları yapıldı bir de diyorum subab ayarı ve boğaz kelebeğini temizliği yaptırayım. konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Alitutun

« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2013, 01:48:28 ÖS »
üstad ısınınca benzine aldıgınız aynı sorunlarınız varmı

eger var ise benzin filtresi benzin pompası sorunu gibi gözüküyor
bazi lpg markalarında direk çalıştırma özelliği bulunuyor mümkünse direk çalıştırın.
direk lpg de çalışınca yapıcakmı.
düşük bir ihtimalle benzin enjektörlerinden yapar bunu başkada sebebi olamaz.

geçmiş olsun >=ok

kabuk3736

« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2013, 02:13:57 ÖS »

bazi lpg markalarında direk çalıştırma özelliği bulunuyor mümkünse direk çalıştırın.

geçmiş olsun >=ok

Kardeş yorumların için Teşekkür ederim. ISININCA ne benzinde ne de LPG de herhangi bir sıkıntı olmuyor. Lpg de direk çalışma özelliği benim lpg de yok. Birde araba LPG ye geçene kadar bekleyince yine sıkıntı olmuyor  benzinde vitese takınca veya gaza basınca stop ediyor. LPG de rolantide dalgalanma oluyor oda ısınınca geçiyor. Video çekip ustaya izlettim. Usta videoya göre benzin pompası arızası diyor. En başta belirttim yakıttan olabilir dedi usta ama bana mantıklı gelmedi. Sıkıntılı dediği firma herkes tarafından kullanılan bir firma sıkıntı olsa şimdiye kadar herkes de olurdu diye tahmin ediyorum. Hiç böyle bir sorunla karşılaşan var mı  bilmiyorum. Supap ayarından veya boğaz kelebeğinden olabilir mi?

By_emre

« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2013, 02:35:09 ÖS »
İlk çalıştırma benzin ile olduğu için lpg sisteminde sıkıntı yok

kabuk3736

« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2013, 03:21:40 ÖS »
İlk çalıştırma benzin ile olduğu için lpg sisteminde sıkıntı yok
benim düşüncemde bu yönde araba benzinde çalışıyor ilk başta

egemen41ea772

• özcan
« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2013, 11:35:36 ÖS »
kardesım aracını calıstırmadan önce eln lpg dusmesıne basılı tutman gerekıyor yanı soyle ızah edeym kontagı ac eln lpg dugmesıne basılı tut o esnanada kontaga  bas arac otomatık olark lpg de calısıcktr

kabuk3736

« Yanıtla #8 : Aralık 19, 2013, 08:30:59 ÖÖ »
kardesım aracını calıstırmadan önce eln lpg dusmesıne basılı tutman gerekıyor yanı soyle ızah edeym kontagı ac eln lpg dugmesıne basılı tut o esnanada kontaga  bas arac otomatık olark lpg de calısıcktr
Denedim olmadı. dediğiniz gibi kontağı açtım lpg düğmesini basılı tuttum marşa bastım yine benzinde çalıştı. Vitese takınca stop etme devam ediyor. <783^2

egemen41ea772

• özcan
« Yanıtla #9 : Aralık 19, 2013, 08:35:53 ÖÖ »
olması lazım ama demekkı her marka farklılık gosterıyor

madfok

• Fok
« Yanıtla #10 : Aralık 19, 2013, 12:45:02 ÖS »
Sorun subap ayarlarından kaynaklanıyor. LPGli araç olduğu için oluyor o sorun. 70-80tl gibi bir maliyetle hiçbir sorununuz kalmaz.

Alitutun

« Yanıtla #11 : Aralık 19, 2013, 12:58:00 ÖS »

geçmiş olsun >=ok

Kardeş yorumların için Teşekkür ederim. ISININCA ne benzinde ne de LPG de herhangi bir sıkıntı olmuyor. Lpg de direk çalışma özelliği benim lpg de yok. Birde araba LPG ye geçene kadar bekleyince yine sıkıntı olmuyor  benzinde vitese takınca veya gaza basınca stop ediyor. LPG de rolantide dalgalanma oluyor oda ısınınca geçiyor. Video çekip ustaya izlettim. Usta videoya göre benzin pompası arızası diyor. En başta belirttim yakıttan olabilir dedi usta ama bana mantıklı gelmedi. Sıkıntılı dediği firma herkes tarafından kullanılan bir firma sıkıntı olsa şimdiye kadar herkes de olurdu diye tahmin ediyorum. Hiç böyle bir sorunla karşılaşan var mı  bilmiyorum. Supap ayarından veya boğaz kelebeğinden olabilir mi?

ustad ilk çalışmadaki  titreme stop etme benzin yetersizliğinden değil ısınıca benzine aldığınızda yapmıyorsa  gaz kelebeği hava debimetresi gibi etkenler  lpg de rolantide titreme gaz kelebeği yada rolanti (hava) sensöründen yapar farklı  derdlerin var gibi
hava kanalları ve sensörleri kontol ettir cihaza bağlat arıza kodu olabilir sensör debileri görürler zaten

kabuk3736

« Yanıtla #12 : Aralık 19, 2013, 02:05:17 ÖS »

geçmiş olsun >=ok

ustad ilk çalışmadaki  titreme stop etme benzin yetersizliğinden değil ısınıca benzine aldığınızda yapmıyorsa  gaz kelebeği hava debimetresi gibi etkenler  lpg de rolantide titreme gaz kelebeği yada rolanti (hava) sensöründen yapar farklı  derdlerin var gibi
hava kanalları ve sensörleri kontol ettir cihaza bağlat arıza kodu olabilir sensör debileri görürler zaten

ustad özel serviste cihaza bağlattım her hangi bir arızası yok gözüküyor. Acaba araç ısınmıştı bundan dolayı arıza gözükmedi mi? böyle bir şey olabilir mi? bilmiyorum.

kabuk3736

« Yanıtla #13 : Aralık 19, 2013, 02:10:42 ÖS »
Sorun subap ayarlarından kaynaklanıyor. LPGli araç olduğu için oluyor o sorun. 70-80tl gibi bir maliyetle hiçbir sorununuz kalmaz.

kardeş sağolasın yorumların için bu hafta sonu yetkili servise götürüp göstereceğim subapları ayar gerekli ise yetkili serviste yaptırmayı düşünüyorum çünkü gittiğim özel servisten pek memnun kalmadım. benim tahminimde subaplarda sorun olduğu ama kimi arkadaşlar subaplara çok müdahale ettirme diyorlar. bakalım inşallah subap ayarları yapılınca düzelir. bu sorun tek benim başıma mı geldi başka arkadaşlar hiç karşılaşmadı mı bilmiyorum.

madfok

• Fok
« Yanıtla #14 : Aralık 19, 2013, 02:13:54 ÖS »

kardeş sağolasın yorumların için bu hafta sonu yetkili servise götürüp göstereceğim subapları ayar gerekli ise yetkili serviste yaptırmayı düşünüyorum çünkü gittiğim özel servisten pek memnun kalmadım. benim tahminimde subaplarda sorun olduğu ama kimi arkadaşlar subaplara çok müdahale ettirme diyorlar. bakalım inşallah subap ayarları yapılınca düzelir. bu sorun tek benim başıma mı geldi başka arkadaşlar hiç karşılaşmadı mı bilmiyorum.

sorun benim de başıma geldi oradan biliyorum zaten. Ayarı yaptırınca sonuçları paylaşırsan seviniriz :)

kabuk3736

« Yanıtla #15 : Aralık 19, 2013, 02:20:05 ÖS »

sorun benim de başıma geldi oradan biliyorum zaten. Ayarı yaptırınca sonuçları paylaşırsan seviniriz :)

ilk işim subap ayarlarını yaptırmak olacak >=ok kardeş ardından hemen sonuçları paylaşırım inşallah düzelir bende honda nın tadına varmaya devam ederim. Honda bana göre hayırsız evlat gibi vazgeçemezsin honda kullanan bilir bunu  :kalp

kabuk3736

« Yanıtla #16 : Aralık 23, 2013, 07:17:37 ÖÖ »
Arkadaşlar hafta sonu serviste subab ayarları yapıldı ve her ihtimale karşı araba bir gece serviste bırakıldı ertesi sabah erkenden servise gittim ve usta ile test ettik. Allah' a şükür hiç bir sorun kalmadı önceki stop etme rolantide dalgalanma felan şimdi yok çok şükür. >=ok   arabama tekrardan aşık oldum :kalp :kalp

kabuk3736

« Yanıtla #17 : Aralık 23, 2013, 07:19:50 ÖÖ »
Tüm arkadaşlara verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Aracınız da stop etme, dalgalanma çekişten düşme gibi sorunlar varsa hiç durmayın subab ayarı nı yaptırın. derim >=ok

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 03, 2018, 05:53:24 ÖÖ »
clb0103
pandora jewelry store
ugg boots
nike outlet online
moncler uk
ferragamo shoes
adidas
ugg boots
ray ban sunglasses discount
cheap nfl jerseys wholesale
red bottoms
birkin handbags
uggs outlet
nike zoom
canada goose outlet
louboutin shoes
pandora jewelry outlet
fred perry polo shirts
oakley sunglasses outlet
uggs outlet
louis vuitton outlet store
yeezy boost 350
kate spade outlet
burberry outlet online
fred perry shirts
valentino outlet
coach handbags outlet
adidas yeezy shoes
polo ralph lauren outlet
canada goose jackets
cheap jordan shoes
ralph lauren outlet
michael kors
ray bans
michael kors outlet store
moncler outlet online
canada goose
pandora uk
pandora charms sale clearance
moncler jacket
columbia sportswear outlet
adidas campus shoes
pandora charms outlet
ralph lauren uk
air max shoes
uggs outlet
moncler jackets
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
mbt
ray ban sunglasses cheap
longchamp bags
moncler sale
coach outlet store online
uggs outlet
michael kors bags
uggs outlet
coach outlet online
coach outlet online
ugg boots
polo ralph lauren
moncler jackets
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
uggs outlet
christian louboutin sale
moncler outlet online
coach outlet online
ralph lauren
cheap jordan shoes
coach factory outlet
ugg boots outlet
ralph lauren sale
cheap oakley sunglasses
michael kors
coach outlet canada
cheap ray ban sunglasses
canada goose coats
fitflops sale
ugg outlet
adidas superstars
adidas outlet store
ralph lauren outlet online
adidas nmd r1
uggs outlet
ugg outlet store
ugg boots
coach factory outlet
nike shoes
yeezy shoes
cheap jordans for sale
kate spade outlet online
canada goose outlet
supreme shirts
coach outlet online
coach outlet online
fitflop sandals
michael kors handbags
nfl jerseys
clb0103

puRpoSeLess

« Yanıtla #19 : Şubat 12, 2018, 11:06:37 ÖS »
Sonuna kadar okumadım ama buna benzer ve ateşleme ile işgili bikaç sorun yaşadım sanayiye ve servisede götürdüm bayaa uğraştım en sonunda sübap ayarından kaynaklandığını belirtti servis sendeki sorun bendede halloldu ancak ateşlemedeki sorun için çözüm üretemediler haala :döv :döv