Gönderen Konu: Geri Viteste Titreme [Motor Kulağı mı?]  (Okunma sayısı 18614 defa)

capu

Ynt: Geri Viteste Titreme [Motor Kulağı mı?]
« Yanıtla #25 : Ağustos 18, 2016, 09:38:27 ÖÖ »
Merhaba benzer sorun bende de var. Honda CİVİC 2008 1.6 Motor otomatik LPG li araba ilk çalıştırmada (P) Vitesinde gürültülü çalışıyor. (R) ye aldığımda da gürültü devam ediyor. Fakat (D) ye aldığımda Sarsıntı gidiyor. Araç ısındığında ise motoru tekrar durdurup çalıştırdığımda hiç bir viteste sorun yaşamıyorum. Arabada sarsıntı olmuyor. 5-6 saat çalışmadan durduğu zaman motor ısınana kadar oluyor bu olay sadece. Bir de soğuk havalarda gürültü daha belirgin. Sizce sorun nedir.

cCcivicCc

« Yanıtla #26 : Eylül 22, 2016, 09:29:40 ÖÖ »
Sonuç olarak piyasaya güvenemediğim için yetkili serviste 570 TL'ye değiştirdim. 2 yıl garantisi var, şu an problem çözüldü.

UK61

« Yanıtla #27 : Eylül 22, 2016, 12:06:51 ÖS »
Hangi serviste her şey dahil fiyatı mı?

Aykutsari

Ynt:
« Yanıtla #28 : Eylül 23, 2016, 06:13:12 ÖS »
Arkadslar aynı sıkıntı bende de vardı 2012 civic de
Akü denmiş emin olmanızı tavsiye ederim . Akunuzun olcumunu yaptırın derim. Sarsıntı sürekli devam ediyor ise ok kulak yada şanzıman olabilir ama sadece ilk calistirmada geri vites te birde navigasyonlu zenonlu bir araç ise aku olabilir boşuna actirmayin motoru

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cCcivicCc

« Yanıtla #29 : Eylül 26, 2016, 10:40:38 ÖÖ »
Honda Efe'de yaptırdım. Honda bora da aynı fiyar. 450 takoz fiyatı, 120 işçilik. Ama ekim kasım gibi parçalarda indirim kampanyaları oluyormuş %10 %15 gibi. Ben beklemedim, çko titriyordu araç.

Şu an memnunum 1 saatte hallettiler zaten.

UK61

« Yanıtla #30 : Eylül 26, 2016, 12:12:01 ÖS »
Arkadslar aynı sıkıntı bende de vardı 2012 civic de
Akü denmiş emin olmanızı tavsiye ederim . Akunuzun olcumunu yaptırın derim. Sarsıntı sürekli devam ediyor ise ok kulak yada şanzıman olabilir ama sadece ilk calistirmada geri vites te birde navigasyonlu zenonlu bir araç ise aku olabilir boşuna actirmayin motoru

Motor açılmıyor hocam 5-6 tane vida var sökülüp takılıyor o kadar .

« Yanıtla #31 : Ekim 29, 2016, 03:32:33 ÖS »
Arkadaşlar araç 2011 Civic otomatik benzinli,sabah ilk çalıştırmada özellikle soğuk havalarda dizelimsi gürültü var  ısınınca ve gun içinde tekrar çalıştırmada yk,bu sorunla karşılaşan ve çözüm bulan varsa yazsın lütfen

levo

« Yanıtla #32 : Ekim 29, 2016, 04:41:49 ÖS »
bahsettiğiniz sıkıntının aynısı bende de vardı niteki servise gittiğimde soldaki şanzuman kulağının koptuğunu sağdaki yağlı kulağın ise ömrünü doldurdunu tespit edip her iki parçayıda değiştirdik fakat sabahları ilk çalıştırmada çıkardığı sarsıntı gitti hırıltı ise yarı yarıya azaldı son olarak tamamen hırıltının kesilmesi için gergi kütüğünün değiştirilmesini öneriyorlar bu günlerde onuda değiştirmeyi planlıyorum...

karaduman61

« Yanıtla #33 : Ocak 17, 2017, 08:52:22 ÖÖ »
şanzuman takozu olabilir

FAVORİ VİTEC

« Yanıtla #34 : Ocak 20, 2017, 12:11:35 ÖS »
yan sanayısı sorun  olmaz takan usta  deneli takarsa motor kulağını titreme zırıltı geciyor  ben 100 tl aldım  süper oldu  alumunyum  ıcı pılastık.

IGDIR

« Yanıtla #35 : Şubat 02, 2017, 07:13:50 ÖS »
Serviste işçilik dahil 800₺ değiştirdim yan sanayi konusunda bu parçalar çok önemli bende yan sanayi baktım ama son kararı serviste kıldım

tolqa22

« Yanıtla #36 : Ekim 16, 2017, 02:40:56 ÖS »
Merhaba benzer sorun bende de var. Honda CİVİC 2008 1.6 otomatik LPG li araba ilk çalıştırmada (P) Vitesinde gürültülü çalışıyor. (R) ye aldığımda da gürültü devam ediyor. Fakat (D) ye aldığımda Sarsıntı gidiyor. Araç ısındığında ise motoru tekrar durdurup çalıştırdığımda hiç bir viteste sorun yaşamıyorum. Arabada sarsıntı olmuyor. 5-6 saat çalışmadan durduğu zaman motor ısınana kadar oluyor bu olay sadece. Bir de soğuk havalarda gürültü daha belirgin. Bu sorunu çözen var mı acaba?