Gönderen Konu: FD6 DEVİR DÜŞMESİ????  (Okunma sayısı 6298 defa)

_Ahmet_civic

FD6 DEVİR DÜŞMESİ????
« : Ekim 03, 2015, 04:22:36 ÖS »
İyi forumlar arkadaşlar. 2011 model 1.6 honda civic kullanıcısıyım. Bundan yaklaşık 1500 km önce tüp bakımı ve ayarı yaptırdım. Son bir haftadır aracım debriyaja basınca devir 700e düşüyor ardından 1100 e kadar çıkıp tekrardan yaklaşık 800 de sabit kalıyor. (8.000 km önce subap ayarı, gaz kelebeği temizliği ve kalibrasyonu yaptırmıştım.)  Bu sorun önceleri yalnızca lpg ile yapıyordu benzinde olmuyordu ancak şuan benzinde de aynı sorunu yapıyor. Bugün ustam gaz kelebeğini temizledi. Sorun halen devam ediyor. (Ancak kalibrasyonu yapmadık.) Ptesi serviste yapılacak. Aynı sorunu yaşamış arkadaşların yorum ve önerilerini bekliyorum.

https://youtu.be/HPvd1_C_Qrk

Videoyu bugün gaz kelebeklerini temizlettikten sonra çektim (üç gündür benzinde kullanıyorum, usta kalibrasyonu yaptıktan sonra bir hafta benzinde kullan düzelir, düzelmezse lpg bağlantılarının olduğu bi yer varmış ordan hava karışıyor muhtemelen dedi. O dediği yerin adı aklıma gelmedi ön panjurun altında biyermiş)

Bu sorunla alakalı bi çok forumu inceledim ama malesef her şeyden olabilir net bir sonuç yok. Kimilerine göre bu dalgalanma gayet normal bi sorun olarak görmemem gerekiyormuş, tabii benim gibi titizseniz bu inanılmaz bi sorun oluyor.

_Ahmet_civic

Ynt: FD6 DEVİR DÜŞMESİ????
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2015, 05:05:32 ÖS »
güncel

cobra34

« Yanıtla #2 : Ekim 03, 2015, 07:37:03 ÖS »
Aracın ya rolanti öğrenmesi tamamlanmamış yada hava alıyor.

_Ahmet_civic

« Yanıtla #3 : Ekim 03, 2015, 08:32:17 ÖS »
Aracın ya rolanti öğrenmesi tamamlanmamış yada hava alıyor.

Bu arıza anladığım kadarı ile varsayımlar üzerine çözülecek. Peki sizce bu sorunun başka hangi nedenleri olabilir?

cobra34

« Yanıtla #4 : Ekim 03, 2015, 09:48:46 ÖS »
Varsayım değil o aracın rolanti öğrenmesi cihaz ile yapılır ve ekranda rolanti öğrendi diyene kadar beklemek gerekir ustanız ne ile kalibrasyon yaptı yani hangi cihazla?

_Ahmet_civic

« Yanıtla #5 : Ekim 05, 2015, 02:02:07 ÖS »
Ustam kalibrasyonu yapmadı. Az önce honda Servisinde kalibrasyonu yaptırdım, sorun devam ediyor hala.

_Ahmet_civic

« Yanıtla #6 : Ekim 05, 2015, 09:31:49 ÖS »
https://youtu.be/J394_0Jd4eM

Honda Servisinde yaptırdığım kalibrasyon sonrası sorun devem ediyor. Servisteki tanıdığım usta gaz kelebeğinin değişmesi lazım dedi. Hemen değişmezsem bu oynamanın haricinde başka bi sorun ortaya çıkar mı aceba?

_Ahmet_civic

« Yanıtla #7 : Ekim 07, 2015, 02:19:53 ÖS »
GÜNCEL...GÜNCEL...

just4scream

« Yanıtla #8 : Ekim 08, 2015, 10:03:44 ÖÖ »
Benim arabada boyle ayni ama bir sorun teskil etmediginden  elletmedim

cobra34

« Yanıtla #9 : Ekim 08, 2015, 07:16:21 ÖS »
Rolanti öğrenme tamamlandı yazdı mı cihazda?

_Ahmet_civic

« Yanıtla #10 : Ekim 15, 2015, 03:44:49 ÖÖ »
Cihaza baktım desem yalan olur. Eleman işlem tamam dedi. Muhtemelen olmuştur diye düşünüyorum

TURGUT 48

« Yanıtla #11 : Ekim 22, 2015, 11:39:45 ÖS »
Debriaj'a basınca devirde  düşme ve yükselme demişsin  sıkıntı Debriaj'a olmasın

civic2242

« Yanıtla #12 : Şubat 12, 2018, 03:26:07 ÖS »
İyi forumlar arkadaşlar. 2011 model 1.6 honda civic kullanıcısıyım. Bundan yaklaşık 1500 km önce tüp bakımı ve ayarı yaptırdım. Son bir haftadır aracım debriyaja basınca devir 700e düşüyor ardından 1100 e kadar çıkıp tekrardan yaklaşık 800 de sabit kalıyor. (8.000 km önce subap ayarı, gaz kelebeği temizliği ve kalibrasyonu yaptırmıştım.)  Bu sorun önceleri yalnızca lpg ile yapıyordu benzinde olmuyordu ancak şuan benzinde de aynı sorunu yapıyor. Bugün ustam gaz kelebeğini temizledi. Sorun halen devam ediyor. (Ancak kalibrasyonu yapmadık.) Ptesi serviste yapılacak. Aynı sorunu yaşamış arkadaşların yorum ve önerilerini bekliyorum.

https://youtu.be/HPvd1_C_Qrk

Videoyu bugün gaz kelebeklerini temizlettikten sonra çektim (üç gündür benzinde kullanıyorum, usta kalibrasyonu yaptıktan sonra bir hafta benzinde kullan düzelir, düzelmezse lpg bağlantılarının olduğu bi yer varmış ordan hava karışıyor muhtemelen dedi. O dediği yerin adı aklıma gelmedi ön panjurun altında biyermiş)

Bu sorunla alakalı bi çok forumu inceledim ama malesef her şeyden olabilir net bir sonuç yok. Kimilerine göre bu dalgalanma gayet normal bi sorun olarak görmemem gerekiyormuş, tabii benim gibi titizseniz bu inanılmaz bi sorun oluyor.
Kronik sorun hocam çözen yok emin ol.Boşuna elletme arabana sağda solda çok para harcarsın.bulabilrsen boğaz kelebeği taktırıp bi dene.