Gönderen Konu: Arkadaslar lutfen yardim edin cildirmak uzereyim!  (Okunma sayısı 2994 defa)

bayramcam1919

Arkadaslar lutfen yardim edin cildirmak uzereyim!
« : Ocak 19, 2017, 06:52:25 ÖS »
Daha once de konu actim fakat umdugum ilgiyi cekmedi. 2008 civic aracimin arka koltugunun altina su giriyor. 1 aydir ugrasiyorum bir cok kaportaciya ustaya goturdum bir suru para doktum hepsine lakin sorun cozulmedi. Koltugu sokup petekte kurutmaktan gina geldi artik. Guya goturup yaptiriyodum koltugu kurutup takiyorum 3 gun sonra elimi aradan sokup bakiyorum tekrar islanmis. Camciya gittim camda bosluk yok dediler. Altina baktirdim yok yok yok. Slikonlatmadigim yer kalmadi. Kimsenin basina boyle bir durum gelmedi ? Nasil bir beladir bu arkadaslar?

vtec08

Ynt: Arkadaslar lutfen yardim edin cildirmak uzereyim!
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2017, 07:27:24 ÖÖ »
Suyun nerden araca geldigini bulmak icin islanan arka koltugu sökün.hatta diger koltuguda sokun kendiniz aracin arka taban dosemesini de kaldirabildiginiz kadar kaldirip kuru bolgeye toplayin.aracin icine bir kisi binsin ve elinde lamba ile kontrol ederken sizde disardan hortumla normal sekilde aracin alt kismindan baslayarak su tutun .yavas yavas bekleyerek kapi fitili bagaj fitili hizasina cikin bekleyin icerdeki arkadas surekli kontrol etsin.boylece aracin tavan kismina kadar bekleye bekleye cikin .mutlaka islanan koltuk bolumune su gelecektir.su gelmeye basladigi anda disardan o bolgeyi netlestirin akabinde o bolgeden surekli su tutun iceriye surekli su akiyorsa ona gore icerden disardan silikon mastik vb.uygulama yaparsiniz.öncelikle suyun tam olarak nerden giris yaptigini bulmak gerek.birde arka koltuk sol yada sagmi orta kismimi tam olarak koltugun neresi islaniyor.taban halisida islaniyormu.

savas

« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2017, 12:15:52 ÖS »
Tamirciye aracın su tahliye giderlerine bakmasını söylermisin. Muhtemelen ondandır.

bayramcam1919

« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2017, 01:09:40 ÖS »
Ababanin sol arka tarafin koltuk alti su aliyor. Ayrica sol arka koltugun onundeki paspas alti da islaniyor. Muhtemelen koltuk altindan iniyor asagiya. Disaridan altina ustune yikamacida su tutturup gozlemledim daha once bir sonuc elde edemedim. Sunun farkindayim yoldaki suyu hareket halinde aliyor. En son kurutup taktigimda koltugu o gunden sonra hic yafis olmadi. Fakat yoldaki eriyen kar sulari duruyordu tabiki ve yine iskandi. Camurlugun icini kontrol ettirdim neredeyse komple sprey malzemeyle yalittirdim ama sonuc yine ayni. Su tahliye kanallarina bakitiyim birde sonuc be  cikacak.

vtec08

« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2017, 08:32:57 ÖS »
Sol arka kapının kapı fitilini sökün ve gevseklik varsa elinizle sıkarak yeniden montaj yapın daha önce benimde aynı noktadan yağmurda su girmişti ona istinaden diyorum.Arka camın komple erafını kontrol edin cam fitili altındaki soğuk silikonda yırtılma yada ayrılma varsa ordan da alabilir.Son ihtimal sol arka lastiği sökün ve iç çamurluk sacı ek bölgesine bakın ayrıca benzin depo kapağı arkasından da yakıt deposu hattına doğru su alabilir.Aracınız sol arka kısmından tamir yada kaza geçirmisse yada arka cam değişmisse su alabilir ..eğerki sorununuz çözülmesse Meroto Honda Yetkili servis çorumda Sami BOLAT ustaya bizzat aracı kontrol ettirin ..Saygılarımla

bestami_1

« Yanıtla #5 : Ocak 21, 2017, 05:55:28 ÖÖ »
gardaş tavanın yan taraflarında önden arkaya giden 2 adet plastik var oralara bir baktırsana

bayramcam1919

« Yanıtla #6 : Ocak 21, 2017, 07:07:52 ÖÖ »
Tavandaki plastik dediginiz disarda ince ve kaportaya gomulu olan mi?

savas

« Yanıtla #7 : Ocak 21, 2017, 10:41:09 ÖÖ »
@bestami_1 in dediği benim bahsettiğim su tahliye kanalı oluyor. Onun çıkışı lastiklerin iç tarafında zamanla toz ve çamurdan kapanıyor yukarıdan gelen su tahliye olmadığı için araç içine veriyor. Usta lifte kaldırıp kanalları bi temizlesin büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

bayramcam1919

« Yanıtla #8 : Ocak 21, 2017, 09:42:15 ÖS »
Savas kardesim bu tahliye kanallari arabanin nerelerinde oluyor, yada nerelerinden geciyor ben bulabilirmiyim bunlari?

vtec08

« Yanıtla #9 : Ocak 22, 2017, 07:27:39 ÖS »
Su tahliye kanali ile ilgili sorun degil tahliye kanali tikansa bile arac icerisine giricek acik bir yer yoktur.sadece kapilar kapaninca icerde sıkışan havanin disari cikmasi icin arka camurlugun oralarda hava tahliye kapagi vardir belki bi ihtimal orya su gelirse arka camdan fitilden yada bagaj kapagindan ozaman o noktadan iceri su alabilir.Onun haricinde arka cam yada bagaj kapagi etrafindan olma ihtimali yuksek.

bestami_1

« Yanıtla #10 : Şubat 06, 2017, 04:20:12 ÖÖ »
bayramcam1919
Su tahliye kanali ile ilgili sorun degil tahliye kanali tikansa bile arac icerisine giricek acik bir yer yoktur.sadece kapilar kapaninca icerde sıkışan havanin disari cikmasi icin arka camurlugun oralarda hava tahliye kapagi vardir belki bi ihtimal orya su gelirse arka camdan fitilden yada bagaj kapagindan ozaman o noktadan iceri su alabilir.Onun haricinde arka cam yada bagaj kapagi etrafindan olma ihtimali yuksek.

sorunu çözdunmu ne yaptın