Gönderen Konu: 99-01 CİVİC SİS FARI TAKMAK İSTEYENLER BURAYA  (Okunma sayısı 18315 defa)

kolok

99-01 CİVİC SİS FARI TAKMAK İSTEYENLER BURAYA
« : Nisan 27, 2012, 07:02:45 ÖS »
arkadaşlar 99-01 civic e sis farı montaj yaptırmak isteyenler , ben kendim yaptım ve 2.5 saatte elektrik tesisatı dahil herşeyi bitti el becerisi olan arkadaşlar kendiniz yapmak isterseniz fotoları atıyorum sormak istediğiniz bişeyler olursa yardımcı olabilirim ..

kartal_.1987

Ynt: 99-01 CİVİC SİS FARI TAKMAK İSTEYENLER BURAYA
« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2012, 10:39:34 ÖS »
bende sis farını yeni aldım bu hafta sonu kendim takacağım inşallah sorunsuz hallederiz.
Birde verdiğin link çalışmıyor

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2012, 01:33:22 ÖS »
evet link çalışmıyor direk buraya atarsanız daha iyi olur.elinize sağlık.

kolok

« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2012, 01:38:14 ÖS »
30 dakka içinde atmaya çalışacağım arkadaşlar teşk.

kolok

« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2012, 02:07:15 ÖS »
önce tamponu söküyoruz sağ ve sol çamurluklarda olmak üzere 2 vida ve altta tamponun 2 vida ayrıca panjurun üstünde bulunan 7 adet klips i sökersek tampon elimizde  arkasını çevirdiğimize sis farı olan yerler görünüyor oraları işaretliyoruz ve matkapla deliyoruz bende park sensör ucu vardı onunla deldim
deldikten sonraki hali

sis farı demirlerini şeklideki gibi monte ediyoruz ve zaten deldiğimiz yerde civataların yeri var oraya montajlıyoruz

buda dışardan montaj için delikler sis farı kapağını

kapağın dıştan görünümü deneme amaçlı

sis farını tampona montaj yaptıktan sonra dış kapağını takıyoruz bir tarafı geçmeli diğer tarafı vidalı

elektrik montajında ise kırmızı kabloyu direk aküye bağlıyoruz soltarafta boşta kalan kabloyu sarı renkli olanı kabin içerisini alyoruz bu arada şase bağlantılarını yapmayı unutmuyoruz siyah tekli kablo var onu  , içeride ise ayna ayar düğmesinden artı alıyoruz dışardan gelen sarı renkli kabloyu sarı renkli sokete takıyoruz ve şase bağlantısını herhangi bir yere bağlayabiliriz

sis farı düğmesini orjinal yerine montaj ediyoruz ve işlem tamam

bu arada tamponu takarken başta yaptığımız işleri tersten yapıyoruz , ve işlemin sonu kendimizi bir bardak çayla ödüllendiriyoruz bu arada sis farı almak isterseniz sanal pazarda fiyatlar gayet uygun bir öneri

kingwish

« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2012, 01:43:13 ÖS »
bravo

kayaci26

« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2012, 01:59:37 ÖS »
Birde bnun makyajsız kasa (çıtalı tampon) için olanını bulsak . .  .

kolok

« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2012, 05:49:43 ÖS »
KAYACI eski aracımda çıtasız 98 civicdi elektrik tesisatı aynı ve onun bir avantajı tamponu sökmeye gerek yok dışardan kolayca montajı yapılabiliyor onuda kendim takmıştım ..

kartal_.1987

« Yanıtla #9 : Mayıs 07, 2012, 08:22:37 ÖS »
KAYACI eski aracımda çıtasız 98 civicdi elektrik tesisatı aynı ve onun bir avantajı tamponu sökmeye gerek yok dışardan kolayca montajı yapılabiliyor onuda kendim takmıştım ..
bende sis farımı taktım ama elektrik montajında sorun oldu torpidoya kırmızı kabloyu götürdüm içerdeki sis farının düğmesindeki kırmızı kabloyla birleştirdim şaseleri yaptım ve beyaz kabloya artı vericez galiba aynadan nasıl aldın onu çünkü kablo soketli onu kesecekmiyim

kolok

« Yanıtla #10 : Mayıs 07, 2012, 08:59:08 ÖS »
kartal ; elektrik montajın yanlış dışardaki kırmızı kabloyu direk akünün artı ucuna , siyah kabloyu şaseye .Torpidoya gelince sarı kablo direk torpidoya yani içeri gidecek açma-kapama düğmesindeki sarı kabloyla birleşecek  ,  açma-kapama düğmesindeki siyah kablo şaseye bağlı içerden herhangi bir metal aksama
, açma-kapama düğmesindeki kırmızı kablo ise artı olacak yani benim ayna düğmesinden aldığım , >> öncelikle açma-kapama düğmesindeki sarı ve siyah kablo bağlantılarını yap ayna düğmesinin soketini sök arka kısmında soketin kablo girişlerine tek tek kırmızı kabloyu değdir hangisinde sis lambası  yanarsa o artıdır not: bu arada kontak anahtarı açık olsun ayrıca yaptığımız montajda sis farlarını kontağa bağlamış oluyoz , kontak açık olmadıkça sis farıda yanmıyor bence 10 numara orjinalliğine uyuyor{{ ( ayna ayar düğmesinde 2 sıra kablo var aşağıdan sol tarafda siyah olan atrı uç benim araçda muhtemelen sendede öyledir ) gelişmeleri yazarsan sevinirim ön bilgi amaçlı kolay gelsin..

kolok

« Yanıtla #11 : Mayıs 07, 2012, 09:03:50 ÖS »
 aynadan nasıl aldın onu çünkü kablo soketli onu kesecekmiyim demişsin kesme artı ucu bulunca kontağı kapat çakmakla az bişey kablonun plastiğini erit oradan bağla  bantlada güzelce sar orjinliğini bozma ; sen kırmızıyı kırmızıya bağlayarak artıyı tamamen yok etmişsin ikiside artılara bağlanacak , açma-kapamaya sadece sarıyı bağla yine sisler yanar açma-kapamadaki siyah ve kırmızının amacı düğme uyarı ışıklarını yakmak  başlı başına ayrı bir işlem görüyor  umarım anlatabilmişimdir...

kartal_.1987

« Yanıtla #12 : Mayıs 08, 2012, 08:39:41 ÖS »
aynadan nasıl aldın onu çünkü kablo soketli onu kesecekmiyim demişsin kesme artı ucu bulunca kontağı kapat çakmakla az bişey kablonun plastiğini erit oradan bağla  bantlada güzelce sar orjinliğini bozma ; sen kırmızıyı kırmızıya bağlayarak artıyı tamamen yok etmişsin ikiside artılara bağlanacak , açma-kapamaya sadece sarıyı bağla yine sisler yanar açma-kapamadaki siyah ve kırmızının amacı düğme uyarı ışıklarını yakmak  başlı başına ayrı bir işlem görüyor  umarım anlatabilmişimdir...
ben normalde aküden direk elektrik aldım dışarda şaseyi yaptım sadece sorun içerde düğmedeydi içerde şaseyi yaptım içeri kırmızı kablo geliyordu düğmedeki kırmızı kabloya taktım ( bendeki kabloların rekleri farklı) ve birde beyaz ucunda soket olan kablo vardı onuda senin dediğin gibi yapıp ayna ayar düğmesine bağladım şu anda yanıyor.Teşekkürler yardımın için ve birde fikir almak istiyorum ben smoke sis farı aldım acaba camları beyazla değiştirsemmi nasıl oldu sizce.

kolok

« Yanıtla #13 : Mayıs 08, 2012, 08:59:22 ÖS »
öncelikle sislerin yanmasına sevindim keşke direk beyaz alssaymışsın dostum arabayı boğmuş smoke , bulabilirsen beyaz , sarı bile smoke dan iyidir , güle güle kullan

bymurat___61

« Yanıtla #14 : Mayıs 08, 2012, 09:05:14 ÖS »
Arkadaşlar işinize karışmak gibi olmasında bende gecen yaz yapmıstım işlemi; sigorta kutusunda zaten sis için tetik var ve ya herhangi bi donanım için ölçu aletiylen olcun kontak açıkken 12v verene ince tekli soketi sokun işlem tamamdır. ben hatta kısalardan sonra 12v  verenide bulmustum  ama park + sis kombinasyonu yaamıyacağım için kontak açıkken 12v veren bi yanındaki sokete takmıstım bide siyah sase kablosu var o nun da amacı dümenin ısıgını takmak iiçin onuda orada bi civarta sokup takmıstım. bence bu yontem daha sağlıklı ((5 veya 6 tane tteik var sigorta kutusunu en at sırsasında fantazi yapmaya gerek yok bence  :)

kolok

« Yanıtla #15 : Mayıs 08, 2012, 09:08:22 ÖS »
bymurat_61 dediklerin doğru olabilir tabii ki el elden üstündür saygı duyarım ama bir jatırlatmada ben yapıyım zaten sis farlarının rölesi ve koruyucu sigortası mevcut ha bu arada bazende arabesk lazım  >=ok eee haliyle heranı bir olmuyor insanız sonuçta

bymurat___61

« Yanıtla #16 : Mayıs 08, 2012, 10:16:14 ÖS »
:) yok formun amacı yardımlaşmak. Evet role si geliyo zaten piyasadaki butun urunler aynı yaptığımız işlemlerde aynı sadece içerde ufak bir değişiklik yaptım sadece bu yoksa kötü bir niyetlen yazmadım keşke bende adım fotograflayım resimli bir açıklama yapabilseydim insan heyacanlanıyo hemen yapmak istiyo sonra aklına gelyo bu tur seyler :)

kolok

« Yanıtla #17 : Mayıs 08, 2012, 11:05:04 ÖS »
Eski makyajsız kasayada monte etmiştim bu 2.ci ama röle olduğu için aklıma hiç gelmemişti , ama geç kalınmış sayılmayız aküden aldığımızı röleye bağlayabiliriz dediğin gibi orjinal yerine aslında arka sis düğmesine bağlamak istedim ama olmadı teşk. yeni fikirlerle paylaşımlarda bulunduğun için ama burası doğu usta gibi usta yok en azından kendim içime sinerek yaptım o yüzden kafam rahat..

kartal_.1987

« Yanıtla #18 : Mayıs 12, 2012, 08:54:54 ÖS »
arkadaşlar sis farını beyaz camlıyla değiştirdim böyle daha güzel oldu.

kolok

« Yanıtla #19 : Mayıs 12, 2012, 09:15:34 ÖS »
kartal 1987 çok güzel ve şık olmuş hayırlı günlerde kazasız belasız kullanman -kullanmamız dileğiyle

kolok

« Yanıtla #20 : Mayıs 12, 2012, 09:18:33 ÖS »
kartal1987 aklıma yeni geldi birde bu camların tel koruyucuları var onuda tak ihmal etme , yere yakın taş-moloz gibi yerlerde sıçramaya karşı korumuş olursun
benim kutunun içinden çıkmıştı taktım .

kartal_.1987

« Yanıtla #21 : Mayıs 12, 2012, 09:33:13 ÖS »
kartal 1987 çok güzel ve şık olmuş hayırlı günlerde kazasız belasız kullanman -kullanmamız dileğiyle
teşekkürler kazasız belasız kullanmamız dileğiyle

kartal_.1987

« Yanıtla #22 : Mayıs 12, 2012, 09:37:21 ÖS »
kartal1987 aklıma yeni geldi birde bu camların tel koruyucuları var onuda tak ihmal etme , yere yakın taş-moloz gibi yerlerde sıçramaya karşı korumuş olursun
benim kutunun içinden çıkmıştı taktım .
ben onları takmadım onlar camların koruyucusu değil galiba sis farının boş kalan yerine takmak için diye biliyorum ( çerçeveyi tutan vidanın olduğu yer) ama ben onun yerine siyah ızgara taktım daha güzel oldu tavsiye ederim

kolok

« Yanıtla #23 : Mayıs 12, 2012, 10:02:24 ÖS »
Güzel fikir , bulursam yer değiştiririm  saol kardeşim.. arabanda temiz maaşallah..

emrahgs

« Yanıtla #24 : Kasım 12, 2012, 08:49:19 ÖS »
selam arkadaslar,

bende aracıma sisleri taktım fakat daha elekrik tesisatını baglamadım.

anahtara gidecek olan sarı kabloyu nereden içeri soktunuz ?
kit içerisinde cıkan kırmızı kabloyu nerede kullandınız ? kırmızı kablodaki yuvarlak pin soket sarı kabloya takılabiliyor sadece ?