Gönderen Konu: 2013 Civic Dikiz aynasi değişimi icin yardim  (Okunma sayısı 2391 defa)

muratakan

• Kişisel İnternet Sitesi
2013 Civic Dikiz aynasi değişimi icin yardim
« : Eylül 26, 2014, 04:56:40 ÖS »
Merhaba arkadaşlar.

Bugün bi kaza sonucu sag dikiz aynam dibinden kırıldı.  Cikma ayna buldum kendim takmak istiyorum. Bunun icin sag kapi dosemesinin sokulmesi gerekiyor.

Dosemeyi nasıl sokerim yardıma ihtiyacım var

muratakan

• Kişisel İnternet Sitesi
Ynt: Ynt: 2013 Civic Dikiz aynasi değişimi icin yardim
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2014, 05:40:17 ÖS »
Bu arada sadece kapi kolunun orda bir vida var baska göremedim :-\

halted__

Ynt: 2013 Civic Dikiz aynasi değişimi icin yardim
« Yanıtla #2 : Eylül 30, 2014, 11:19:43 ÖS »
Merhaba arkadaşlar.

Bugün bi kaza sonucu sag dikiz aynam dibinden kırıldı.  Cikma ayna buldum kendim takmak istiyorum. Bunun icin sag kapi dosemesinin sokulmesi gerekiyor.

Dosemeyi nasıl sokerim yardıma ihtiyacım var

hocam gecmis olsun, bu videoda eski kasanin aynasini degistiyorlar, belki faydasi olabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=zlqp6wkqJmQ
bu arada aynayi nereden ve ne kadara buldunuz? ben de baska aracin aynasina carptim ama ic tarafinda bir kirik var.
tesekkurler

bombom41

madfok

• Fok
Ynt: 2013 Civic Dikiz aynasi değişimi icin yardim
« Yanıtla #4 : Ekim 02, 2014, 07:41:55 ÖÖ »
Bu arada sadece kapi kolunun orda bir vida var baska göremedim :-\

Kapı döşemesi için 2 adet vida olması gerekiyor, biri kapı kolunun arkasında diğeri cam kumandalarının altında. Elinizle zorlayıp cam kumandasını çıkarabilirsiniz. Altındaki vidayı ve kapı kolunun arkasındaki vidayı söktükten sonra yine kapı kolunun arkasında kapıyı tutan plastik bir parça daha var, onu kırmak zorunda kalacaksınız, yoksa başka türlü çıkmıyor kapı döşemesi. Bundan sonra sekmanlardan ayırarak döşemeyi kendinize doğru çekebilirsiniz. Sonrasında kapı kollarına giden telleri söküp döşemeyi çıkarabilirsiniz(Bu aşamada tellere iyi bakın ne nereye iyi ezberleyin derim). Bu iş bittikten sonra uzun boyunlu bir tork anahtarı ile 3 adet somunu söküp aynayı sallayıp çekerek çıkarabilirsiniz. 3 somundan biri yalıtım malzemesinin alt tarafında kalıyor o nedenle ilk bakışta farkedemeyebilirsiniz.

Çok geçmiş olsun, şimdiden kolay gelsin.
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2014, 07:43:04 ÖÖ Gönderen: madfok »