Gönderen Konu: YARDIMMM Arka cam rezistansımın kaplosu camdan koptu  (Okunma sayısı 15405 defa)

MrT***

YARDIMMM Arka cam rezistansımın kaplosu camdan koptu
« : Ağustos 13, 2011, 02:11:43 ÖS »
ya arka cam çözücünü kaplosu camdan koptu kime sorduysam camı değiştirceksin diyorlar başka bi yöntemi yokmu acaba  >ag >ag

srkns

• Serkan's
Ynt: YARDIMMM Arka cam rezistansımın kaplosu camdan koptu
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2011, 02:30:43 ÖS »
tamir kitleri var üstad,
bir arkadaş cam filmini söktürürken rezistanslarıda kopmuştu o arayıp bulmuştu, kitapçığında soket kısmı içinde onarım şeklini tarifliyordu,
bir sorup döneyim sana

BraTo

« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2011, 02:41:00 ÖS »
Bende de var aynı problem :)

chevasil

« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2011, 11:15:53 ÖS »
ustam elin yatkınsa oraya uygun ufak bakır levha kestir ince olsun onu sokete lehimle sonra lehim tabancası vasıtasıyla camdakı soketın orayı temızle oraya özenli bir şekilde tutturmaya çalış özenmezsen camda iz kalır 2. döşemeyi yakma ıhtımalınde var anlcagın zor iş ama elın yatkınsa yapabilirsin ugrastırıcı dikkatli olmak gerekır ben böyle yaptım :)

MrT***

« Yanıtla #4 : Ağustos 14, 2011, 02:01:21 ÖS »
eğer oluyorsa denerim valla sıfır cam almaktan iyidir herhalde

chevasil

« Yanıtla #5 : Ağustos 14, 2011, 02:52:28 ÖS »
eğer oluyorsa denerim valla sıfır cam almaktan iyidir herhalde

gerenk yok sıfır cama ama dıkkatli olun. tabancayı fazla tutup camı catlatmayın. yapamazsanız elektronıkcı varsa etrafta tabancayla bakırı lahımlemesını soyleyın dıkkatlı olun. ben yaptım catlamadı ama siyahımsı iz kaldı onuda cam filmi cektırdım kapandı :D

Karadeniz

« Yanıtla #6 : Ağustos 21, 2011, 04:50:24 ÖS »
Aynı sorunla bende karşı karşıyayım. Trabzonda tüm sanayiyi ve servisi gezdim bunu onarabilen daha çıkmadı. Herkes camın sökülmesi gerektiğini ve ancak o şekilde yapılabileceğini söylüyor.

Ayrıca eskiden iletken cam yapışkanı varmış ama artık piyasada bulmak çok zormuş. Bununlada yapıştırabilirdik aslında ama onuda bulamıyoruz. Şuan buhar çözücü olmadan idare ediyoruz bakalım nereye kadar.

sanli90

« Yanıtla #7 : Ağustos 21, 2011, 09:21:41 ÖS »
Arkadaşlar 1 ay önce benimde koptu banada herkez camın değişmesi gerekiyor diye çok sallayan oldu inanmayın iş bilmeyenlere Göztepe oto sanayi sitesinde elektirikçiye yapıştırtım 30-40 tl bi rakam verdim tam hatırlamıyorum o kahve rengi gibi bi iletken varya ondan sürdü ve yapıştırıcı ile yapıştırdı kuruduktan sonrada çalışıp çalışmadığını elindeki aletle ölçtü enson bi yağmur yağdıgında bende kontrol ettim çalışıyor oto elektirikçilerine bi bakın beyler...

yaso06

« Yanıtla #8 : Ağustos 21, 2011, 09:50:41 ÖS »
aynı problem bendede var iletken yapıştırıcı diyorlar ama nereye baktıysam bulamadım

logıcthıs

« Yanıtla #9 : Ağustos 21, 2011, 10:05:32 ÖS »
dostum merak etme camın değişmesine gerek yok benimde arka camın soketi kopmuştu ve ne kadar camcı gezdiysem cam değişecek dediler netten araştırdım biraz iletken yapıştırıcı diye bişey var ondan aldım tamir için üzerinde arka cam rezistansını tamir eder diye yazar ama bu madde yapıştırıcı değil sadece iletken boyadır neyse kullanmak nasip olmadı oto cam kilit tamiri yapan biryer varmış hemde çok yakınımdaymış gittim adama yaptırdım elinde benim aldığım ürüne benzer iletken boya vardı onunki biraz daha kaliteliydi tabi ben 30 tl ye almıştım onunki 100 tl miş önce soketi bir yapıştırıcı ile yapştırdı ve sonra üzerine iletken boyayı sürdü gayette sağlam oldu umarım yardımcı olmuşumdur...

BİROL

« Yanıtla #10 : Ağustos 21, 2011, 10:20:14 ÖS »
benimde yıkamacı kopartmıştı camcıya gittim bi ilacı var onun yalıtkan küçük bir şişede satılıyo tamir yaptı şu an sorunsuz çalışıyo

gecetilkisi

« Yanıtla #11 : Ağustos 22, 2011, 10:57:28 ÖÖ »
bizimkide kopuk ortaklaşa bi iletken yapıştırıcı alalım en işisi  :) amma kopuk resistant kablosu varmı haa

Karadeniz

« Yanıtla #12 : Ağustos 22, 2011, 07:13:17 ÖS »
Bu iletken yapıştırıcıdan nerede bulabiliriz acaba. Bizim buralarda yok. Veya birisi alıp kargo ile gönderme ihtimali var mı ödemesini geçerdik kendisine.

chevasil

« Yanıtla #13 : Ağustos 22, 2011, 10:45:14 ÖS »

Karadeniz

« Yanıtla #14 : Ağustos 23, 2011, 12:55:20 ÖÖ »
teşekkürler chevasil. inceledim ilanı siparişini vereceğim. işe yararlı olup olmadığını buradan belirtirim inş.

BuCaLI

« Yanıtla #15 : Ağustos 23, 2011, 11:55:58 ÖÖ »
bende sipariş verecektim ama sipariş veren var madem önce senden kullanışlı olup olmadığı hakkında yorum bekleyelim madem :)

chevasil

« Yanıtla #16 : Ağustos 23, 2011, 12:13:44 ÖS »
yorumları beklerız :D

logıcthıs

« Yanıtla #17 : Ağustos 23, 2011, 05:13:09 ÖS »
aynı ürünü bende aldım ama kullanmadım :)

gecetilkisi

« Yanıtla #18 : Ekim 21, 2011, 08:30:49 ÖÖ »
kış geldi  yahu birisi denesin sunu alalım alan varsa kalanını göndersin yada :)

logıcthıs

« Yanıtla #19 : Ekim 21, 2011, 08:09:39 ÖS »
ben yapıştırdım gayet güzel çalışıyor...

metin.yildiz

« Yanıtla #20 : Ekim 21, 2011, 08:16:52 ÖS »
aynen bende yapıştırdım. Sıkıntı yok:)

neyseo35

« Yanıtla #21 : Ekim 22, 2011, 12:09:06 ÖÖ »
kardeş bendede aynı problem vardı.radyatör tamiri yapan ustalar yapabiliyomuş onlardan birine gittim bi aletle yapıştırdı nası yaptı tam görmedim ama 5 dakikada halletti şu an bi problem yok 20 tl aldı.radyatör tamircilerine bi sor istersen.

rıfkı

« Yanıtla #22 : Ekim 25, 2011, 10:11:03 ÖÖ »
oto elektrikçi yapıştırmıştı benimkini gayet güzel oldu. camı değiştirmeye gerek yok. milli servet

BuCaLI

« Yanıtla #23 : Kasım 05, 2011, 03:59:23 ÖS »
izmirde olupta yaptıran varsa açık adres verirse sevinirim çünkü bende aynen kime gittiysem cam değişecek dediler..

Erdur

« Yanıtla #24 : Kasım 11, 2011, 08:06:17 ÖÖ »
Cam felan değiştirmeye gerek yok gittim ustama reklam olmassa adını veririm zaten istanbulda olan herkes bilir floryada gri macun gibi bir yapıştırıcı yoğurdu yapıştırdı 1 senedir sorunsuz çalışıyor.Yalnız kışın camın çatlama riski var camın sıcak olması gerekiyor gerçi ben kışın yaptırdım  >=ok usta işi biliyorsa sorun yok.