Gönderen Konu: Xenon ampul yanıp sönme sorunu :( :(  (Okunma sayısı 13968 defa)

OzguR

Xenon ampul yanıp sönme sorunu :( :(
« : Mayıs 24, 2009, 09:01:36 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, xenon ampulumde yanıp sönme sorunu war, dün akşam farları açtığımda sağ ampul göz kırptı ve yanmadı sonra aracı tekrar çalıştırıp yaptığımda yandı ama içime bir kurt düştü, sizce ampul gidici mi? Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım alabilir miyim? :(

nadirgoktan

Ynt: Xenon ampul yanıp sönme sorunu :( :(
« Yanıtla #1 : Mayıs 24, 2009, 09:18:33 ÖS »
kardeş bende de var göz kırpma olayı ama ilk 20 sn falan. bir kez kırpıyo sonra kendiliğinden geliyo. bunun için servise gittim xenon ısınıyo falan dediler. sorun yok dediler. ama bende hiç yanmama yapmadı. eğer sende yapmadıysa hemen servisin yolunu tut bi iş var o işte. bu arada biliyosundur ama bilmeyenler için ek bilgi : arabanızı çalıştırmadan farlarınızı açmayın yoksa farlarınızdan olabilirsiniz.

OzguR

« Yanıtla #2 : Mayıs 24, 2009, 09:32:44 ÖS »
Sol ampulda öyle birşey olmuyor direk yanıyor, ama sağdaki ampul işte bu akşam ilk kez böyle göz kırpma olayını yaptı içime kurt düşürdü :(

06FAT68

« Yanıtla #3 : Mayıs 24, 2009, 09:40:14 ÖS »
benim 95 civic exte xenon var bendede sağdaki göz kırpıyordu önce beyinlerin yer değiştirdim başta yanda sonra yine göz kırpmaya başladı bende aradaki bağlantı soketini kestim direk bağlantı yaptım sorunum çözüldü

s.alkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 24, 2009, 09:43:50 ÖS »
aynı sorunu bende yaşadım beyin değişti problem cözüldü..

OzguR

« Yanıtla #5 : Mayıs 24, 2009, 11:31:06 ÖS »
beyin değişimi derken balastlardan mı bahsediyorsunuz yoksa aracın beyninden mi? Aracın beynine kadar inmemesi lazım gibi...
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2009, 11:31:59 ÖS Gönderen: OzguR »

s.alkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 24, 2009, 11:36:14 ÖS »
xenon'un motoru yokmu beyin dedigim onu deistiriolar sorun cözülüyor

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #7 : Mayıs 24, 2009, 11:36:38 ÖS »
beyin değişimi derken balastlardan mı bahsediyorsunuz yoksa aracın beyninden mi? Aracın beynine kadar inmemesi lazım gibi...

balanstan  yapar  genelde ,

OzguR

« Yanıtla #8 : Mayıs 25, 2009, 01:22:35 ÖS »
Peki farklı bir kitin ampulunden alsam sorun olur mu uyar mı? Bu konuda deneyimi olan warmı? Mesela Mtec marka ampul alsam, kitim mtec değil ama aynı özelliklerde (8000K H7) ampul uyum sağlar mı?

VTI

« Yanıtla #9 : Mayıs 25, 2009, 01:27:46 ÖS »
balansların problemli ondan kırpma yapıyor. balansın farklı marka ampulun farkı marka olursa bir sorun olmaz tek dikkat etmen gereken farının ampul yuvası h7 h1 h3 h4 artık her neyse h kaçsa o ampulu kullanmalısın yuvası uyar ama ampul uzunlugu uymaz bu seferde aydınlatma sorunu olur.

couragepapillon

« Yanıtla #10 : Mayıs 25, 2009, 03:19:18 ÖS »
beyinde sorun olabilir, beyinin içine su kaçmış olabilir (eğer çukura girince çıkınca sönüyorsa felan yüksek ihtimal beyinin içine su kaçmıştır), aydınlatmada titreme oluyorsa da beyinde sorun vardır. götür garantiye değiştirsinler . eğer ampülde sorun varsa ampül garanti kapsamında değil haberin olsun

06FAT68

« Yanıtla #11 : Mayıs 25, 2009, 10:10:25 ÖS »
arkadaşım hangisi sorunluysa sorunlu olmayan beyini diğerinde dene eğer yine aynısını yapıyorsa beyindendir yok aynısını yapmıyorsada elektiriksel bir arıza söz konusunudur.beyinlerin yerini değiştir öyle bi dene istersen

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #12 : Mayıs 25, 2009, 10:12:32 ÖS »
Peki farklı bir kitin ampulunden alsam sorun olur mu uyar mı? Bu konuda deneyimi olan warmı? Mesela Mtec marka ampul alsam, kitim mtec değil ama aynı özelliklerde (8000K H7) ampul uyum sağlar mı?

farklı  bir  kit  derken  mtec  haric  piyasadaki   hepsi  birbirne  olur  hiç bir  sorun çıkmaz  mtec   kite  mtec  ampul takman gerekiyor  onların soketleri  fişleri  farklı  ama  digerleri  kamasoniz  crative  hid  monza  silikon   myracing vs  gibi  xzenonlarda  problem  olmazz

OzguR

« Yanıtla #13 : Mayıs 26, 2009, 08:51:41 ÖÖ »
Teşekkürler...