Kullanıcı Adı: Sürekli Bağlı Kal
Şifre:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] Yazdır
Gönderen Konu: toyo, michelin?  (Okunma Sayısı 9516 defa)
avsaroglu

Yer: Kayseri
Otomobil: Honda Cıvıc 2008 Elegance
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #20 : Haziran 01, 2009, 08:37:29 ÖS »

iyi akşamlar pirellide çalışan arkadaş net birsey söylememiş....Ben 195 60 15  lastik aldım..10 gün arastırdım  pirelli de 110 *4 : 440 a    mıchelin   165*4 : 660   ikiside  h serisi..ucuz mu kalitemi diye kendime sordum..sonuçta lastikçilerin dediği arabanın yere basan tek aksamı..... 220 lira fazla verip mıchelin aldım....p6000 şikayet yazınca  bir forumda baya bir eleştiride gördüm ....

ne alakası var diyecen sen baska markayı sormussun ama  Mıchelin al bencede....

38
bluestain

Yer: İZMİT
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #21 : Haziran 01, 2009, 11:19:31 ÖS »

iyi akşamlar pirellide çalışan arkadaş net birsey söylememiş....Ben 195 60 15  lastik aldım..10 gün arastırdım  pirelli de 110 *4 : 440 a    mıchelin   165*4 : 660   ikiside  h serisi..ucuz mu kalitemi diye kendime sordum..sonuçta lastikçilerin dediği arabanın yere basan tek aksamı..... 220 lira fazla verip mıchelin aldım....p6000 şikayet yazınca  bir forumda baya bir eleştiride gördüm ....

ne alakası var diyecen sen baska markayı sormussun ama  Mıchelin al bencede....

net birşey söylememiş derken ben kimseye şu markayı al bu markayı alma gibi bir telkinde bulunmuyorum sonuçta herkesin kendi kararı he deseki en kaliteli lastik hangisi söyleyin onu alayım ozaman bende derim bridgestone bunu bütün dünya kabul etmiş ama burada herkes kendi kullandığı lastiğin yada kendi sattığı lastiğin en kaliteli en iyi olduğunu söyler siz mıchelin almışsınız mesela oda çok kalitelidir her markanın çok iyi lastikleri vardır ama her modelde en iyisi bridgestone pirellide çalışıyorum diye kimseye pirelli al en iyisi bu diyecek halim yok ben bridgestone mu kullanıyorum hayır Smiley

...............................................................................
GKS TypeR

Yer: istanbul
Şu Anda Sitede Değil

Geliyoruz... (FN2)

« Yanıtla #22 : Haziran 02, 2009, 10:10:45 ÖÖ »

typer ın fabrika çıkış lastiği 225/40/18 bridgestone potenza performans serisi ve cadde olarak hiç memnun değilim ısıtmadan zor yol tutuyor ama pistte ki performansı inanılmaz güzel olmasına rağmen lastiklerim bittiği zaman zaman yinden takıcağım lastik TOYO Proxes R1 dir.

BENİ ESKİLER TANIR, YENİLER ÖRNEK ALIR, TANIYANLARDA HEP ANLATIR.

TeamHondaTurkey
2000cc Birincisi(THT En iyi Pist zamanı) kral
Kifanhom

Yer: Bursa
Şu Anda Sitede Değil

fn2

« Yanıtla #23 : Haziran 02, 2009, 11:40:35 ÖÖ »

daha yukarıda yokohama alacağım belki demiştim
ama sonra gittim potenza aldım
bu havalarda kullanılabilecek ve oldukça da memnun olduğum bir lastik
ama bu tip lastikleri havalar sonbahara veya kışa döndüğünde çıkarıp 4 mevsim lastik takmak daha mantıklı
kışın lastiği ısıtmak çok zor
ama yazın zaten hava sıcak 10km sonra lastik süper yol tutuyor

livin' on the edge
Oğuz

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #24 : Haziran 02, 2009, 03:01:03 ÖS »

fikir beyan eden arkadaşlara tşk ederim, ben de tercihimi michelin den yana kullandım ve taktırdım,araba kendine geldi.Buradaki yorumlardan dolayı toyo da aklımın bi köşesinde kaldı.Belki fiyat olarak biraz daha cazip olsaydı deneyebilirdim ama michelinle arasında tanesinde 10 ytl vardı...
GKS TypeR

Şu Anda Sitede Değil

Geliyoruz... (FN2)

« Yanıtla #25 : Haziran 02, 2009, 11:11:13 ÖS »

tanesiyle arasında 10 lira vardı derken toyo dahamı ucuzdu
 ben hiç bir yorumumu fiyatla eşdeğer yapmadım toyo tanesi 100 lira daha pahalı bile olsa gider onu alırım yinede güle güle kullan çukurlara dikkat et michelin çabuk balon yapar  kazasız belasız

BENİ ESKİLER TANIR, YENİLER ÖRNEK ALIR, TANIYANLARDA HEP ANLATIR.

TeamHondaTurkey
2000cc Birincisi(THT En iyi Pist zamanı) kral
Oğuz

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #26 : Haziran 03, 2009, 09:40:18 ÖÖ »

tanesiyle arasında 10 lira vardı derken toyo dahamı ucuzdu
 ben hiç bir yorumumu fiyatla eşdeğer yapmadım toyo tanesi 100 lira daha pahalı bile olsa gider onu alırım yinede güle güle kullan çukurlara dikkat et michelin çabuk balon yapar  kazasız belasız
evet toyo daha ucuzdu.toyoyu araştırdım ama açıkcası buradaki arkadaşların yorumları haricinde pek bişey bulamadım.Bulunduğum şehirde de  kullanan yada yorum yapabilen göremedim.Bu biraz bilinirlik meselesi.Dedim ya aklımın bi köşesine yazdım.Bundan sonraki değişimde alıp takabilirim.
can_gnr

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #27 : Haziran 03, 2009, 08:58:32 ÖS »

195/50/15 lasstık takımı lazım elınde olan varsa byy_drifter@hotmail.com  görüşelim
nadirgoktan

Yer: Ankara
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #28 : Haziran 03, 2009, 09:14:31 ÖS »

brigstone kullanan bi abim ( iyi şöfördür ha) her zaman 150 ile girdiği viraja michelin taktıktan sonra aracın arkasını savurduğunu hatta korkup lastik mi patladı diye düşündüğünü anlatmıştı. o yüzden pek michelin düşünmem ben.ha ben öle çok çok ii şöför değilim ama duyduklarımızı paylaşıyoruz işte

Kulak problemlerine rağmen beynin içindeki honda keseciğinin tetiklemesiyle beraber kişi hondalamaya başlar...

DAHON DAHON DAHON DAHON...
beckho

Yer: bursa
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #29 : Temmuz 07, 2009, 05:21:42 ÖS »

ya arkadaşlar yapmayın brıdgestone tabıkı ne toyosu ne pırellısı bence kesınlıkle brıdgestone hele bıde potenza oldu mu tadından yenmez valla:D
DENON

Yer: prusias/kirmastoria
Şu Anda Sitede Değil

TYPE-R

« Yanıtla #30 : Temmuz 07, 2009, 05:27:09 ÖS »

toyo proxes cf3 al asfalt sesını patınajı falan unut arkadasım, özellıkle yaz aylarında araca patınaj yaptıramassın, cok farklı markalar kullandım toyo yu tek gecerım yol tutusu ve cf3 ün desenınden kaynaklanan sesızlıgını kullanınca göreceksin lütfen bahsettıgım lasıtıgı kullanmayanlar bu lastık hakkında yorum yapmasın, fakat lastıkte sadece toyo yazacak toyo tıres yazanlar kore malı, sadece toyo proxes cf3 yazacak al kullan

MASUMİYET ?
Masumiyet , Bosnalı bir çocuğun katliamda ölmeden önce annesine sorduğu soruda saklıydı:
"Çocukları küçük kurşunla öldürürler değil mi anne?
fzthgosm

Yer: osmaniye
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #31 : Temmuz 08, 2009, 12:42:32 ÖÖ »

toyo proxes cf3 al asfalt sesını patınajı falan unut arkadasım, özellıkle yaz aylarında araca patınaj yaptıramassın, cok farklı markalar kullandım toyo yu tek gecerım yol tutusu ve cf3 ün desenınden kaynaklanan sesızlıgını kullanınca göreceksin lütfen bahsettıgım lasıtıgı kullanmayanlar bu lastık hakkında yorum yapmasın, fakat lastıkte sadece toyo yazacak toyo tıres yazanlar kore malı, sadece toyo proxes cf3 yazacak al kullan

bizim dayıoğlu lassa briston bayisinde çalışıyor.biraderin arabasına lastik almaya gitti alımızda turanza veya impetus var adam boşuna para vermeyin alın size lastik dedi hem onlardan ucuz hem daha uzun süre kullanın dedi çıkardı toyo.şimdilik memnunuz
Kemall

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #32 : Temmuz 08, 2009, 03:41:33 ÖÖ »

oğuz arkadaşım merhaba;
ben pirelli lastik fabrikasında çalışıyorum sana ve diğer arkadaşlara küçük birkaç bilgi vermek isterim.
lastiklerin hangi ülkelerde üretildikleri pek önemli değildir çin olmuş italya olmuş farketmez her markanın belli bir teknolojisi vardır ve hangi ülkede olursa olsun aynı teknik ve teknoloji ile üretilir çünki lastiğin şakası yoktur özellikle büyük firmalar bridgestone,michelin,pirelli gibi bunlar elektronikte olduğu gibi hayal kırıklığı yaratmazlar.
ayrıca alacagınız lastikleri özellikle bridgestone,michelin,pirelli,goodyear gibi türkiye'ye üretim yapan markalardan almanızı öneririm çünki lastikler satılacakları ülkelere göre üretilirler hava şartları vs gibi etkenlerden dolayı ayrıca bu markalarda garanti konusunda problem yaşamazsınız.
diğer markalar büyük firma yada şahısların yurt dışından spot olarak getirdikleri ürünlerdir mesela atıyorum A firması yada kişisi ingiltereye gider spot satıştan çok ucuza yüklü miktarda alım yapar getirir burada bikaç bayiye verir ve satar buralardan lastik alınmaz demiyorum sonuçta daha ucuz oluyor buyüzden insanlar tercih ediyor aldığınız lastiğin iyi yada kötü olması da biraz şansa kalıyor tercih sizin şansınıza çok iyi cıkabilir ama unutmayın ki lastik arabayı yola sizide hayata bağlar.
saygılar.

Dediğine göre michelin de türkiyede üretiliyor, Doğrumu anlamışım

凯末尔• 阿克苏耶克

Klavyem bozulmuş galiba , hızlı yazınca bazı sesli harfler çıkmıyor, yenisini alana kadar yazım hatalarımın hoş görülmesini dilerim
Sayfa: 1 [2] Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: