Gönderen Konu: toyo, michelin?  (Okunma sayısı 19615 defa)

Oğuz

• Ziyaretçi
toyo, michelin?
« : Nisan 29, 2009, 08:29:07 ÖÖ »
2000 civic 1.6 ies ime latik alıcam,birkaç haftadır araştırıyorum.Üzerinde michelin 185/65/14   86H lastik var,mennunum.Yine aynı lastik almayı düşünüyorum ama bazı lastikçiler son yıllardaki michelinin ispanya ve italya üretimi lastiklerinin iyi olmadığını,hatta artık çin üretiminin piyasaya girdiğini söylüyo.Benim lastik buradaki lastikçilerde yok,sipariş edeceklermiş,istanbul ne gönderirse o diyorlar.yani çin malı bile gelebilirmiş ancak bu lastik yerine japon malı toyo almamı tavsiye eden ve öven lastikçi de var.tabi hankook önerende.

umut

Ynt: toyo, michelin?
« Yanıtla #1 : Nisan 29, 2009, 08:35:43 ÖÖ »
yokohama tavsiye ederim

Kifanhom

« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2009, 08:42:26 ÖÖ »
ben de sanırım yokohama alacağım

GKS TypeR

« Yanıtla #3 : Nisan 29, 2009, 08:47:31 ÖÖ »
her ikisinide kullandım kesinlikle toyo derim.

nisay

« Yanıtla #4 : Nisan 29, 2009, 09:39:16 ÖÖ »
aracımda fabrika çıkışlı bridgestone lastik vardı. hiçbir markaya bakmadan michelin lastık aldım. arabanın yol tututuşu muazzam değişti. abartmıyorum yüksek hızda sanki yola yapışıyor hissi duyuyorum. lastik seside az.

toyo hiç kullanmadım. önceki aracımda yokohoma vardı. bana sıradan gelmişti açıkçası.

34N1005

« Yanıtla #5 : Nisan 29, 2009, 09:44:10 ÖÖ »
bende kesinlikle toyo derim on numara bir lastik seçimi yaparsın arkadaşım

v-tec erhan

« Yanıtla #6 : Nisan 29, 2009, 09:47:29 ÖÖ »
toyo derim bende

Oğuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Nisan 29, 2009, 09:51:51 ÖÖ »
toyo diyen arkadaşlar, internette toyo kullanıp 2 yıl sonra lastiğin sertleştiğini,yol tutuşun azaldığını söyleyen yorumlar da okudum, doğru olabilir mi...

bluestain

« Yanıtla #8 : Nisan 29, 2009, 07:38:27 ÖS »
oğuz arkadaşım merhaba;
ben pirelli lastik fabrikasında çalışıyorum sana ve diğer arkadaşlara küçük birkaç bilgi vermek isterim.
lastiklerin hangi ülkelerde üretildikleri pek önemli değildir çin olmuş italya olmuş farketmez her markanın belli bir teknolojisi vardır ve hangi ülkede olursa olsun aynı teknik ve teknoloji ile üretilir çünki lastiğin şakası yoktur özellikle büyük firmalar bridgestone,michelin,pirelli gibi bunlar elektronikte olduğu gibi hayal kırıklığı yaratmazlar.
ayrıca alacagınız lastikleri özellikle bridgestone,michelin,pirelli,goodyear gibi türkiye'ye üretim yapan markalardan almanızı öneririm çünki lastikler satılacakları ülkelere göre üretilirler hava şartları vs gibi etkenlerden dolayı ayrıca bu markalarda garanti konusunda problem yaşamazsınız.
diğer markalar büyük firma yada şahısların yurt dışından spot olarak getirdikleri ürünlerdir mesela atıyorum A firması yada kişisi ingiltereye gider spot satıştan çok ucuza yüklü miktarda alım yapar getirir burada bikaç bayiye verir ve satar buralardan lastik alınmaz demiyorum sonuçta daha ucuz oluyor buyüzden insanlar tercih ediyor aldığınız lastiğin iyi yada kötü olması da biraz şansa kalıyor tercih sizin şansınıza çok iyi cıkabilir ama unutmayın ki lastik arabayı yola sizide hayata bağlar.
saygılar.

TC 400

« Yanıtla #9 : Nisan 29, 2009, 07:50:22 ÖS »
oğuz arkadaşım merhaba;
ben pirelli lastik fabrikasında çalışıyorum sana ve diğer arkadaşlara küçük birkaç bilgi vermek isterim.
lastiklerin hangi ülkelerde üretildikleri pek önemli değildir çin olmuş italya olmuş farketmez her markanın belli bir teknolojisi vardır ve hangi ülkede olursa olsun aynı teknik ve teknoloji ile üretilir çünki lastiğin şakası yoktur özellikle büyük firmalar bridgestone,michelin,pirelli gibi bunlar elektronikte olduğu gibi hayal kırıklığı yaratmazlar.
ayrıca alacagınız lastikleri özellikle bridgestone,michelin,pirelli,goodyear gibi türkiye'ye üretim yapan markalardan almanızı öneririm çünki lastikler satılacakları ülkelere göre üretilirler hava şartları vs gibi etkenlerden dolayı ayrıca bu markalarda garanti konusunda problem yaşamazsınız.
diğer markalar büyük firma yada şahısların yurt dışından spot olarak getirdikleri ürünlerdir mesela atıyorum A firması yada kişisi ingiltereye gider spot satıştan çok ucuza yüklü miktarda alım yapar getirir burada bikaç bayiye verir ve satar buralardan lastik alınmaz demiyorum sonuçta daha ucuz oluyor buyüzden insanlar tercih ediyor aldığınız lastiğin iyi yada kötü olması da biraz şansa kalıyor tercih sizin şansınıza çok iyi cıkabilir ama unutmayın ki lastik arabayı yola sizide hayata bağlar.
saygılar.
yaa işden anlayan insanın yorumu bıle farkılı oluyor ;)

artı kavucuk oranı yuksek olan lastık tercıh edın ;)

honda121

« Yanıtla #10 : Nisan 29, 2009, 08:52:59 ÖS »
Mıchelin....

fahrettin

« Yanıtla #11 : Nisan 30, 2009, 06:59:43 ÖÖ »
ben de miçhelin derim. çok yumuşak lastik ve yol tutuşuçok iyi. ben çok memnunum. üstelik bu ebatlardaki lastikler genelde almanya malı oluyor.

muratdcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Nisan 30, 2009, 08:25:50 ÖÖ »
bence hepsinden vazgeç dunlop al ;)

Oğuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Nisan 30, 2009, 10:42:17 ÖÖ »
ben de tercihimi michelin yönünde kullandım ve sabah lastikçiye uğradım.Michelin istiyorum dediğimde, adam bozuldu.Sinirli sinirli, niye toyo tercih etmiyosun, şu michelini de bayağı bi lastik yaptınız,babam bile gelse toyonun kalitesini tartışmam gibi sözler sarfetti.sanki toyo alma mecburiyetim var.hayret.Sonuçta tercih benim değilmi.ikisine de hem de nerdeyse aynı parayı ödeyecek olan benim.Elinde michelin yokmuş, bir defa da istanbul depoya telefon açtırmış bulunduk,birkaç gün beklicem.Lastik geldiyse geldi,gelmediyse eyvallah deyip geçip gidicem.Adamın notunu verdim bi daha da işim olmaz böyle kıytırık esnafla.

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Nisan 30, 2009, 12:02:49 ÖS »
her zaman toyo dedim her zamanda derim

GKS TypeR

« Yanıtla #15 : Nisan 30, 2009, 01:23:50 ÖS »
her zaman toyo dedim her zamanda derim
sen eksik olma zaten :d

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Nisan 30, 2009, 01:25:30 ÖS »

GKS TypeR

« Yanıtla #17 : Nisan 30, 2009, 01:40:53 ÖS »

adroit077

« Yanıtla #18 : Haziran 01, 2009, 04:18:18 ÖS »
toyo proxes cf1 taktırdım bir ay önce. memnunum. 195/60/15.

mali

« Yanıtla #19 : Haziran 01, 2009, 05:20:29 ÖS »
Toyo kullanmadım ama bende 4 ay önce Michelin aldım. Gayet memnunum. Bende alırken çok araştırdım. 4-5 tane Michelin firmasına fiyat sordum. nakit 400 ten aşağı diyen olmadı (iyi pazarlık yaparım ama..) diğer markaların pazarlıkpayı var ama onda yok. Kar marjı belli. diğer alternatifleri gösterenler oldu. Diğer alternatiflerde karları daha iyi. En iyi yol bildiğin yoldur. OĞUZ arkadaşım bildiğinden şaşma. Michelin derim

avsaroglu

« Yanıtla #20 : Haziran 01, 2009, 07:37:29 ÖS »
iyi akşamlar pirellide çalışan arkadaş net birsey söylememiş....Ben 195 60 15  lastik aldım..10 gün arastırdım  pirelli de 110 *4 : 440 a    mıchelin   165*4 : 660   ikiside  h serisi..ucuz mu kalitemi diye kendime sordum..sonuçta lastikçilerin dediği arabanın yere basan tek aksamı..... 220 lira fazla verip mıchelin aldım....p6000 şikayet yazınca  bir forumda baya bir eleştiride gördüm ....

ne alakası var diyecen sen baska markayı sormussun ama  Mıchelin al bencede....

bluestain

« Yanıtla #21 : Haziran 01, 2009, 10:19:31 ÖS »
iyi akşamlar pirellide çalışan arkadaş net birsey söylememiş....Ben 195 60 15  lastik aldım..10 gün arastırdım  pirelli de 110 *4 : 440 a    mıchelin   165*4 : 660   ikiside  h serisi..ucuz mu kalitemi diye kendime sordum..sonuçta lastikçilerin dediği arabanın yere basan tek aksamı..... 220 lira fazla verip mıchelin aldım....p6000 şikayet yazınca  bir forumda baya bir eleştiride gördüm ....

ne alakası var diyecen sen baska markayı sormussun ama  Mıchelin al bencede....

net birşey söylememiş derken ben kimseye şu markayı al bu markayı alma gibi bir telkinde bulunmuyorum sonuçta herkesin kendi kararı he deseki en kaliteli lastik hangisi söyleyin onu alayım ozaman bende derim bridgestone bunu bütün dünya kabul etmiş ama burada herkes kendi kullandığı lastiğin yada kendi sattığı lastiğin en kaliteli en iyi olduğunu söyler siz mıchelin almışsınız mesela oda çok kalitelidir her markanın çok iyi lastikleri vardır ama her modelde en iyisi bridgestone pirellide çalışıyorum diye kimseye pirelli al en iyisi bu diyecek halim yok ben bridgestone mu kullanıyorum hayır :)

GKS TypeR

« Yanıtla #22 : Haziran 02, 2009, 09:10:45 ÖÖ »
typer ın fabrika çıkış lastiği 225/40/18 bridgestone potenza performans serisi ve cadde olarak hiç memnun değilim ısıtmadan zor yol tutuyor ama pistte ki performansı inanılmaz güzel olmasına rağmen lastiklerim bittiği zaman zaman yinden takıcağım lastik TOYO Proxes R1 dir.

Kifanhom

« Yanıtla #23 : Haziran 02, 2009, 10:40:35 ÖÖ »
daha yukarıda yokohama alacağım belki demiştim
ama sonra gittim potenza aldım
bu havalarda kullanılabilecek ve oldukça da memnun olduğum bir lastik
ama bu tip lastikleri havalar sonbahara veya kışa döndüğünde çıkarıp 4 mevsim lastik takmak daha mantıklı
kışın lastiği ısıtmak çok zor
ama yazın zaten hava sıcak 10km sonra lastik süper yol tutuyor

Oğuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Haziran 02, 2009, 02:01:03 ÖS »
fikir beyan eden arkadaşlara tşk ederim, ben de tercihimi michelin den yana kullandım ve taktırdım,araba kendine geldi.Buradaki yorumlardan dolayı toyo da aklımın bi köşesinde kaldı.Belki fiyat olarak biraz daha cazip olsaydı deneyebilirdim ama michelinle arasında tanesinde 10 ytl vardı...