Gönderen Konu: Tekleme sorunu  (Okunma sayısı 1870 defa)

ilker79fb

Tekleme sorunu
« : Aralık 16, 2016, 10:20:56 ÖS »
Arkadaşlar selamlar.
Bundan bir ay kadar önce arabam conta yaktı fan arıza yapmış ,kapak taşlandı sübapları değişti contası trigeli fanı bujileri 3 adet bobini  yağı suyu herşeyi değişti ,  
Tanıdığım bir ustaya yaptırdık , yapıldıktan bir hafta sonra araba bobini komple eritmiş ,yuvası yalama olduğu için buji boşta kalıp aşırı elektrik üretip bobine de zarar vermiş dediler .
Neyse yaptırdık .
bir hafta sonra araba yine yolda kaldı, bu sefer de ateşleme sisteminde bi yer oksit yapmış ateşlemeyi kesmiş dediler , neyse o parca da değişti.
Araba vitese yukseltirken kendini ileri atıp ara gazı verirmiş gibi vitese geçiyeordu lpg ayarını yaptırdım epey bi düzeldi fakat şimdi hem lpg de hemde benzinde tekleme yapıyor , sanki aracı biri tutuyormuş gibi gitmiyor araba .
aracım 2003 honda civic1.6 sport otm. vites  Typr a benzeyen kasadan , atiker sıralı sitem lpg var.
ne oldu ise üst kapak yapıldıktan sonra oldu ve düzeltemiyorlar .
Bi yol gösterin kafayı yemek üzereym .
teşekkürler şimdiden....
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2016, 10:22:26 ÖS Gönderen: ilker79fb »

vtec08

Ynt: Tekleme sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 17, 2016, 08:24:30 ÖÖ »
Araciniz ep kasa kodlu hatcback otomatik sanirim.Oncelikle aractaki lpg sistemini devre disi birakip arizanin benzinde ki durumunu gorerek yetkili serviste ariza kodu alin.ona gore arizanin benzindemi yoksa lpg kaynaklimi yada sanzimanla alakali bir durummu netlestirmek gerek.Aksi halde normal arizami yoksa lpg kaynaklı mi diye isin icinden cikilmaz bi hal alabilir.Araci benzinde sıkıntısız hale getirirseniz varsa lpg ile ilgili problemi bi sonraki asamada cozulur.Yetkili servisten yardim almaniz hem maddi hemde zaman ve arizanin tespiti acisindan lehinize olan bir durumdur.

ilker79fb

« Yanıtla #2 : Aralık 17, 2016, 06:18:40 ÖS »
Aynen EP kasa ve otomatik.
Benzinde de aynı sorun  var,
fakat ben cok benzinde kullamadım lpg yi kısa sure devreden cıkarıp denedim ,sizin dediğiniz gibi lpg siz hafta kullanıp bakıcam.
Bakalım uzun vade benzinde aynı sorun devam ecedek mi,
çok teekkür ederim .

ilker79fb

« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2016, 10:57:37 ÖÖ »
Sonun  çözüldü, iki ustaya da sanki sibeop ayarı bozuk gibi dememe ragmen , birinden biz sibop ayarı yaptık, birinden de bunlarda yağlı itecek var ayarı kendi yapıyor dediler .
Servise götürdüm sibop ayarı bozuk dediler , sibop ayarı düzelince arabanın sadece çalışması değil gidişi de inanılmaz değişti .

vtec08

« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2016, 12:57:59 ÖS »
geçmiş olsun..

ilker79fb

« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2016, 04:58:54 ÖS »
Çok teşekkürler , bilgilendirme için de ayrıca teşekkür ederim .