Gönderen Konu: PLAKA DEĞİŞMESİ KAÇ PARA ???  (Okunma sayısı 12465 defa)

MuRaT_34

PLAKA DEĞİŞMESİ KAÇ PARA ???
« : Şubat 01, 2011, 05:14:42 ÖS »
ARKADAŞLAR MERHABALAR 2000 HONDAM VAR AMA 2001 LPGLİ BULDUM . BUNU SATIP ONU ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM YALNIZ . PLAKASI 37 BEN 34 YAPACAM KAÇA PATLAR BANA BENİ Bİ BİLGİLENDİRİRSENİZ NEREYE KAÇ PARA VERECEĞİM.. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ..

KAMER

Ynt: PLAKA DEĞİŞMESİ KAÇ PARA ???
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2011, 05:43:39 ÖS »
Araç alım satımlarında notere eğer alıcağın arabanın plakasını değiştrmeden alıcaksan 75-76 TL , eğer ben bu plakayı istemiyorum deyip aldığın araca farklı bir plaka (ikamet ettiğin yer dışında alamıyorsun eğer değiştirceksen) alıcaksan o zamnda noterde alım satım yaparken 130-135 TL gibi bir ücret ödüyorsun bide yeni plaka bastırcan ona ücret ödemesi yapıyorsun. Daha sonra sana geçici ruhsat veriolar ya onu kullanıosun 15 gün boyunca  yada 15 gün sonra adresine gerçek ruhsat geliyor. ama sen beklemeyip noter satışından sonra gidip emniyetten ruhsatınıda alabilirsin hemen.

MuRaT_34

« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2011, 08:03:34 ÖS »
Kardeşim Bu Söylemiş Olduğun 34 istiyorum diyorum onlar kafalarına göre veriyolar dimi Mesela Desemki 34 MRT 60 olsun o zaman işler dğeişiyomu ?

DOHC _06

« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2011, 08:11:58 ÖS »
plaka almaya giderken emniyete kapıda genelde değnekçileri görürsün.onlarla anlaşırsan onlar sana ayarlayabilir.

MuRaT_34

« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2011, 08:44:26 ÖS »
Noter Sadece Plaka Değiştirebilir Kağıtı Veriyor Gerisi orada Yani :)

xera

« Yanıtla #5 : Şubat 01, 2011, 09:03:40 ÖS »
140 lıra odedım ben 2 hafta once

MuRaT_34

« Yanıtla #6 : Şubat 01, 2011, 09:08:40 ÖS »
Kardeş Sizin Özelmi Yoksa Onlarmı Verdi ?

xera

« Yanıtla #7 : Şubat 01, 2011, 09:20:36 ÖS »
usta ben aldım satısı 140 lıra verdım notere cıktım plaka degısecek dedım

henuz plaka cıkarmadım gıttıgımde soracam guzel bısı varsa muamelıcı ayarlıyacak bısıler yalnız ben bıse ogrendım onu aktarayım belkı lazım olur

mesela benım adım semıh bende se plaka ısterım normalde ama sakarya merkezde se plaka yok se plakayı sapanca ılcesınden verıolar ben eger satısı alırken notere sakarya merkez yerıne sapancayı sectırseymısım se plaka cıkarabılecekmısım hıc ugrasmadan sonradan ogrendım bende aracı aydın dan almıstım

KAMER

« Yanıtla #8 : Şubat 01, 2011, 11:50:53 ÖS »
kafalarına göre vermezler senin önüne verirler dosyaları sen ordan bakarsın ama şöle bişe var mesela benim arkadaşım süreki aynı plaka alır 3-4 araç değiştirdi fakat plakası aynı. bunun nasıl yapıo emniyette tanıdık olur aracı birisi  olur plakayı verdirmiyor. hatır gönül işi hallediyor. mesela ankara plaka 06 alcak olsan ankara.pol.tr de plaka tahsis var ordan bakıosun harfine rakamına göre boş plaka T.C kimlik numaranı girererk internet üzerinden ayrıtabiliosun. istanbulda bu sistem varmı bilmiyorum. yoksada ne yapabilirsin söliyim. 34 MRT mi alıcaksın ve boşta yok bu plakadan. Emniyetten bu plakaya kayıtlı bir araç buluosun araç sahibine anlatıosun ben böle bi plaka alıcaktım ama boşta yok eğer sahibi özellikle almayıp denk geldiyse o plakayı sana satabilir. kendisi başka plaka alır masrafları sen karşılarsın onun plakası boşa çıkar sende alırsın. ama emniyete gidipte ben 34.... alcam dersen kimse avantasız iş yapmaz bizim memlekette...

mtl34

« Yanıtla #9 : Şubat 02, 2011, 10:41:24 ÖÖ »
arabamı alalı 3 ay falan oldu istanbul uskudardayım ozel plaka ıstedım mtl olarak başka bıyerde vardı ıkametgaımı oraya aldırmam gerekıyodu ugrasmadım uskudar s verıyodu ordan bıseler cıkartırız dedım guzel plakada buldum ama bagıs ıçın cok ucuk fıyatlar istedıler vazgectım

Xlargee

« Yanıtla #10 : Şubat 03, 2011, 10:46:02 ÖS »
2 ay once baska bir ilden a aldım kendi ilimin plakasına cevirdim plaka secimi yaptım harf sectım 150 tl verdim rakamıda güzel bişi olsun demiştim ellerinde seçtiğim harfin rakamlarından seçtim.
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2011, 10:46:57 ÖS Gönderen: Xlargee »

mtl34

« Yanıtla #11 : Şubat 04, 2011, 07:57:42 ÖÖ »
bırazdaha kucuk ıllerde yapabılırsın belkı ama istanbul ankara izmir vs böyle buyuk ıllerde yapmak çok zor tanıdıgın olursa yapabılırsın