Kullanıcı Adı: Sürekli Bağlı Kal
Şifre:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 3 ... 7 Yazdır
Gönderen Konu: otomatik vitesde araba geriye kaçarmı acil lütfen  (Okunma Sayısı 27964 defa)
mustang

Şu Anda Sitede Değil

« : Haziran 28, 2008, 08:18:42 ÖÖ »

arkadaşlar arabayı bügün sanayiye götürcem ekspertiz için kafama takılan vites d3 veya d4 de iken hafif bi rampada duruken ayağınızı frenden çekince geriye kaçarmı?alıcam honda civic de öyle bişey gözüme çarptıda sorunlumu acaba merak ediyorum.
fikito

Yer: istanbul
Şu Anda Sitede Değil

Başka sevdalara KAPALIyız!

« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2008, 08:20:07 ÖÖ »

valla benim bildigim kaçmaz bende 2001 ies var otomatik kesinlikle geriye kaymıyo onun dışında ileri bile hareket ediyo dik rampada bile

Ne sinema ne tiyatro ne de alemde 1 gece bu senede tek eglence INONUde fenerbahce Cheesy Cheesy Cheesy
mustang

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #2 : Haziran 28, 2008, 08:22:18 ÖÖ »

teşekkür ettim
fikito

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3 : Haziran 28, 2008, 08:23:48 ÖÖ »

yardımcı olabildiysek ne mutlu Smiley

Ne sinema ne tiyatro ne de alemde 1 gece bu senede tek eglence INONUde fenerbahce Cheesy Cheesy Cheesy
sisss

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #4 : Haziran 28, 2008, 10:48:17 ÖÖ »

bildiğim kadarıyla tiptronic tarzı otomatik şanzımanlarda yokuşlarda geriye kaçması normal. bende A3 var ordan biliyorum cunku. senin arabada tiptronic mi
kemalengin

Yer: İstanbul
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #5 : Haziran 28, 2008, 12:59:03 ÖS »

ben de accord var triptronik... söylediğin olay normal...olabilecek şeyler...

fikito

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #6 : Haziran 28, 2008, 01:45:20 ÖS »

abi bendede yeni civic var kaçabiliyo ama bizimkiler triptonic hatta opeller araba park halinde bile kayıyo ama arkadaşımızın söledigi tam otomatik bir araç onda geriye kayma durumu olması pek normalmiş gibi gelmiyo bana...

ALG

Yer: EASTANBOUL
Şu Anda Sitede Değil

ÜSTÜ açılan değil VTEC açan

« Yanıtla #7 : Haziran 28, 2008, 01:52:13 ÖS »

yokuş kalkış desteği yoksa kaçabilir

İmzam yaşadığım hayat ve arkamda bıraktıklarımdır, iki satırla izah edilmez !
yunusferman

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #8 : Haziran 28, 2008, 02:33:39 ÖS »

sanırım HİLLHOLDER sistemi.. yokuşta frenden ayağını çekince otomatik olarak 2 sn daha tutar arabayı.. özellikle bayanlar için çok kullanışlıdır..daha çok yeni modellerdeki bi özellik..
bunun otomatikle alakası yok diye düşünüyorum  yani düzyolda araç kendini öne atar  ama yokuşta kayar
denedim triptonik fiesta da kaçıyor geri (disel) normal bi durum bence de..
Kemall

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #9 : Haziran 28, 2008, 03:59:57 ÖS »

düz vites kadar değil ama biraz kaçıyor

凯末尔• 阿克苏耶克

Klavyem bozulmuş galiba , hızlı yazınca bazı sesli harfler çıkmıyor, yenisini alana kadar yazım hatalarımın hoş görülmesini dilerim
GhostRider

Şu Anda Sitede Değil

Ekmeğimde Taş Var. Sırtımdan Vurdular.

« Yanıtla #10 : Haziran 28, 2008, 07:57:03 ÖS »

otomatikte vites 2 deyken kaçırmıyor eğer kaçırırsa problem var demek oluyor ama diğer viteslerde kaçırması normal.

Araçlar gelip geçici, önemli olan dost kazanıp karşılaşığında başını öne eğeceğine bir merhaba diyebilmek..
delidr

Yer: Ankara
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #11 : Haziran 28, 2008, 09:28:26 ÖS »

Aynen D2 dışındaki viteslerde dik rampalarda geri kaçabilir

otomatikte vites 2 deyken kaçırmıyor eğer kaçırırsa problem var demek oluyor ama diğer viteslerde kaçırması normal.
zapatista59

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #12 : Haziran 28, 2008, 11:51:14 ÖS »

ewett. d2 de kaçırmıo... bende bu gün farkettim:)
Kemall

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #13 : Haziran 29, 2008, 02:48:39 ÖÖ »

ewett. d2 de kaçırmıo... bende bu gün farkettim:)

asıl bunda bi tuhaflık var, otomatik vitesli araçlar her koşulda yani D2 konumundada daima birinci vitesle kalkarlar, bu durumda bu konumda kaydırır , şu konumda kaydırmaz diye bir fark olamaz

凯末尔• 阿克苏耶克

Klavyem bozulmuş galiba , hızlı yazınca bazı sesli harfler çıkmıyor, yenisini alana kadar yazım hatalarımın hoş görülmesini dilerim
delidr

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #14 : Haziran 29, 2008, 04:37:28 ÖS »

tuhaf değil D2 konumunda şanzıman 2 viteste kilitlenir ve kalkışı da 2 viteste yaparlar
Kemall

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #15 : Haziran 29, 2008, 05:43:10 ÖS »

tuhaf değil D2 konumunda şanzıman 2 viteste kilitlenir ve kalkışı da 2 viteste yaparlar

ne yazıkki yanılıyorsun, araba her koşulda 1. viteste kalkar; D2 nin özelliği arabanın 1. vitesle kalkıp, sonra 2. vitese atıp, daha üst viteslere geçmemesidir..   sorry

凯末尔• 阿克苏耶克

Cumhur

Yer: AvcıLar
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #16 : Haziran 29, 2008, 05:47:02 ÖS »

bizde mazda vardı oto yokuşda D' iken hiç geri gitmesi falan yokdu otomatik frenli yokuşlarda ama Hondalarda nasıl bilemiyorum Smiley D2'de de kaçırmaz sanırım Smiley

Dinlemek,gösterebileceğimiz nezaketlerin en yükseğidir...
Doch Vtec powered by Honda Racing
delidr

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #17 : Haziran 29, 2008, 09:28:59 ÖS »

ne yazıkki yanılıyorsun, araba her koşulda 1. viteste kalkar; D2 nin özelliği arabanın 1. vitesle kalkıp, sonra 2. vitese atıp, daha üst viteslere geçmemesidir..   sorry

isterseniz civic kullanım kitabına bakın yoksa göndereyim
goran

Yer: ist - feneryolu
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #18 : Haziran 30, 2008, 11:28:36 ÖÖ »

tiptroniklerde kaçar belli eğimden sonra

By_BuGr4

Yer: Ç.kale
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #19 : Haziran 30, 2008, 11:35:36 ÖÖ »

otomatik vites crv miz var  dik bi yerde koyduunda aşaı kayması var yani normal Wink
Sayfa: [1] 2 3 ... 7 Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: