Gönderen Konu: ONUR HONDA/ÇORLU'ya dikkat edin arkadaşlar.....  (Okunma sayısı 42071 defa)

mc_no_fear

ONUR HONDA/ÇORLU'ya dikkat edin arkadaşlar.....
« : Ocak 31, 2012, 07:39:06 ÖS »
ARKADAŞLAR ERZURUM ÇEBİ HONDA PLAZADAN NİSAN AYINDA 2011 HONDA CİVİC PREMIUM MT SATIN ALDIM. ARACIMI TESLİM ALDIĞIM GÜN BİRÇOK İNSAN GİBİ HAYALİMDEKİ ARACA KAVUŞMUŞ OLMANIN ŞEREFİNE OKADAR MUTLUYDUM Kİ. TAAKİ ÇORLUYA GELİNCEYE KADAR. ARACIMIN RENGİNİN SİYAH OLMASI SEBEBİ İLE GÜNEŞ ALTINDA ARACIMIN ÖN İKİ ÇAMURLUĞUNDA VE MOTOR KAPUTUNDA GÜNEŞ IŞIĞINDA GÖRÜLEN MATLIKLAR DİKKATİMİ ÇEKTİ. FARLARIN ORADAN BAŞLAYARAK MOTOR KAPUTUNA DOĞRU DEVAM EDEN PEŞPEŞE ORTALAMA 8-9 ADET ÇİZİK FARKETTİM VE BU DURUM BENİ RAHATSIZ ETTİ. İLK FIRSATTA ARACIMI ONUR HONDA YA GÖTÜRDÜM. SERVİS DANIŞMANI ZEYNEP FİLİZ HANIM İLE GÖRÜŞTÜM. ARACIMI İNCELEMEYE GELDİĞİNDE SORUNU ANLAMADIĞI USTASINA GÖSTERECEĞİNİ SÖYLEYEREK ARACIMI SERVİSE ALDI. SÖZDE USTA (MEĞER SERVİS MÜDÜRÜ İMİŞ KİMLİĞİNİ NEDEN GİZLEDİĞİNİDE ANLAMIŞ DEĞİLİM) ARACIMI İNCELEYEREK ARACIMIN ÜZERİNE ASİT, BENZİN VS ŞEYLER DÖKÜLDÜĞÜNÜ, KULLANICI HATASI OLDUĞUNU, İKİ ÇAMURLUK ARTI KAPUTUN ZIMPARALANARAK BOYANACAĞI VE GARANTİYE GİRMEDİĞİNİ SÖYLEDİ. BU AÇIKLAMA BENİ PEK TATMİN ETMEDİ.  NEDEN Mİ? ARACIMIN VERNİK TABAKASINDA HERHANGİ BİR SORUN (ÇİZİK, PÜTÜRLEŞME, ÇATLAMA) YOKTU. SİZE BIÇAK SAPLAYAN BİR KİŞİNİN ÜZERİNİZDEKİ ELBİSEYİ DELMEDEN VÜCUDUNUZUN DELİNMESİ GİBİ İMKÂNSIZ VE SAÇMA BİR AÇIKLAMA DEĞİLMİDİR?  ARACI SATIN ALDIĞIM ÇEBİ HONDA İLE YAPTIĞIM GÖRÜŞMELERİM SONUCUNDA ARACIMI SAKIN BÖYLE BİR İŞLEME SOKMAMAM GEREKTİĞİNİ, MATLIKLARIN ISITILARAK GİDERİLEBİLECEĞİNİ, DAHA ÖNCE KENDİ BAŞLARINA BÖYLE BİR SORUN GELDİĞİNİ SÖYLEDİLER. BENDE KENDİLERİNE RİCA EDEREK BU DURUMU ONUR HONDA YETKİLİLERİNE İZAH ETMELERİNİ İSTEDİM. ONUR HONDA BU DURUMU İLK ETAPTA BU İŞLEMİN SAÇMA OLDUĞUNU SÖYLEDİ AMA YİNEDE SÖZDE YAPTILAR. İZNİM DIŞINDA ARACIMA PASTADA ATILMIŞ. ÇEBİ HONDA/ ERZURUM,  BENİ ****** HONDA/ İSTANBUL SERVİSİNE YÖNLENDİRDİ. ORADAKİ SERVİSE GİTTİĞİMDE GÖRDÜĞÜM İLGİ ALAKA GERÇEKTEN ÜST SEVİYEDEYDİ. SERVİSTEKİ ARKADAŞLAR ARACIMA ISITMA İŞLEMİ UYGULADILAR ANCAK BELLİ BİR ISI SEVİYESİNDEN SONRA RİSKE GİREMEYECEKLERİNİ FABRİKADAN PERSONEL İSTEYECEKLERİNİ SÖYLEDİLER. BENDE TAMAM DİYEREK ORADAN AYRILDIM. ARADAN 1-2 HAFTA SONRA HONDA TÜRKİYEDEN BENİ ARADILAR. KARŞILIKLI BELİRLEDİĞİMİZ BİR GÜNDE FABRİKA PERSONELİ ONUR HONDA/ ÇORLU’YA GELDİ. BENDE ARACIMI GÖTÜRDÜM VE ORADAKİ İLGİSİZ PERSONELİN GÖZÜ ÖNÜNDE SADECE ARACIMI ISITARAK SORUNUMU GİDERDİ.
ŞİMDİ SORUYORUM.
ONUR HONDA’DAKİ SERVİS MÜDÜRÜ NEDEN BANA SERVİSİN USTASI OLARAK TANITILDI?
ORADAKİ ARKADAŞLARIN LAFINA İNANARAK ARACIMIN 3 PARÇASINI BOYATMIŞ OLSAYDIM ZARARIMI KİM KARŞILAYACAKTI?
ŞAYET BU SORUN BASİT BİR BOYA PROBLEMİ DEĞİLDE HAYATİ ÖNEME  HAİZ BİR AKSAMDA MEYDANA GELSEYDİ, YANLIŞ TEŞHİS SONUCUNDA OLUŞABİLECEK ÖLÜMLÜ BİR KAZANIN SORUMLUSU KİM OLACAKTI?
HONDA TÜRKİYE İLE YAPMIŞ OLDUĞUM MİLYONLARCA TELEFON GÖRÜŞMESİNİN, VE İSTANBUL’A GİDİŞİMİN ÜCRETİNİ BANA KİM ÖDEYECEK?SONUÇTA BU ARAÇ SU YAKMIYOR DEĞİLMİ…..
ARKADAŞLAR SİZ SİZ OLUN ONUR HONDA/ÇORLU’YA YOLUNUZ DÜŞERSE ZEYNEP FİLİZ DENEN ŞAHSA VE SERVİS MÜDÜRÜ’NE KARŞI TEMKİNLİ OLUN. BENDEN SÖYLEMESİ…………….

BU OLAY SONUCUNDA BURADAN ÇEBİ HONDA PLAZA/ERZURUM'A SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ BİR BORÇ BİLİRİM. BAŞINDAN BERİ BENİ YALNIZ BIRAKMAYAN BENİM HONDA AİLESİNİN BİR ÜYESİ OLDUĞUMU BANA HEP HATIRLATAN MEHMET BEY'E SONSUZ TEŞEKKÜRLER....

bbhnda

Ynt: ONUR HONDA/ÇORLU'ya dikkat edin arkadaşlar.....
« Yanıtla #1 : Ocak 31, 2012, 07:49:24 ÖS »
geçmiş  olsun.aracınızda hayırlı olsun kazasız belasız binin.yalnız anlamadığım birşey var çebi hondaya teşekkür etmişsiniz yalnız onlar size problemli araç vermişler bu nasıl iş anlamadım yani kötünün iyisi olmuş onur hondaya karşı

mc_no_fear

« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2012, 08:06:13 ÖS »
SONUÇTA BU KUL YAPISI TESLİM ANINDA TESBİT EDİLEMEYEN BİR SORUN. SORUNUMU ÇÖZENLERDE YARDIMCI OLANLARDA ÇEBİ HONDA OLDU. BU NEDENLE ARKADAŞLAR SATTIKLARI ARACIN ARKASINDA OLDUKLARINI BANA GÖSTERMİŞ OLDULAR.....

bbhnda

« Yanıtla #3 : Ocak 31, 2012, 08:12:13 ÖS »
tabikide önemli olan sorununuzun çözülmesi.araç güzel keyifle binin

civic46

« Yanıtla #4 : Ocak 31, 2012, 08:13:31 ÖS »
geçmiş olsun sorum tam olarak düzeltildimi

mc_no_fear

« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2012, 08:38:25 ÖS »
evet tam olarak düzeltildi. Sadece ısıtılarak. Zımpara yok vernik yok boya yok

MerT01__civic

« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2012, 08:42:17 ÖS »
0 araç alıyorsunuz böyle sorunların çıkması gerçekten can sıkıcı.. bu arada bu sorunlar bütün markalarda çıkabiliyor..

Mercedes sahibi bir abimde anlatmıştı bana böyle bir sorun 0 Mercedes bayiden çıkıyor sorun çıkıyor..
ama burda önemli olan ilgi alaka.. aracı sattık işimiz bitti sizinle durumu olmaması gerek :)

neyseki sorununuz çözülmüş fazla zarar gelmeden.. aracınıza keyifle binin :)

mc_no_fear

« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2012, 08:48:02 ÖS »
EVET ÇOK ŞÜKÜR SORUNUM ÇÖZÜLDÜ. AMA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİĞİM NOKTA ERZURUMDA BULUNAN ÇEBİ HONDA TA OARADAN YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRKEN BURADA DİBİMDEKİ ONUR HONDA NEDEN BÖYLE TEPKİ VERDİ ANLAYAMADIM. ARACIN 2-3 RESMİNİ ÇEKİP FABRİKAYA YADA DİĞER BAYİLERE SORMAK FİKİR ALMAK ÇOK MU ZOR? YADA BİZİ SAF GÖRÜPTE CEBİMİZDEKİ 3-5 KURUŞU ALMANIN HESABIMI YAPILDI. BENCE HONDANIN TRAKYA BÖLGESİNİ TEK EL OLMAKTAN KURTAMALI. ALTERNATİF BAYİLİKLER AÇILMALI. EDİRNE KIRKLARELİ TEKİRDAĞ'A EN YAKIN ONUR HONDA. ALTERNATİFİ YOK GİBİ. İSTANBUL MARMARA VE MUTLU*** PLAZALARINI SAYMAZ İSEK.

mali

« Yanıtla #8 : Ocak 31, 2012, 08:55:13 ÖS »
çok geçmiş olsun
bence bu yaşadıklarını honda türkiyeye mail at
herkes kendine çeki düzen versin

mc_no_fear

« Yanıtla #9 : Ocak 31, 2012, 10:09:11 ÖS »
HONDA TÜRKİYE'YE MAİL ATTIM TELEFONLA ARADIM. OLAYIN EN BAŞINDAN BERİ BİLGİLERİ VAR. ARTIK NASIL BİR YAPTIRIM UYGULADILAR YADA UYGULAMADILAR BİLEMİYORUM.....

trttek

« Yanıtla #10 : Ocak 31, 2012, 10:15:58 ÖS »
Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Ve geçmiş olsun arkadaşım. Buna benzer galeriden komple boyalı araba sattıklarınıda duymuştum( Honda değil aklıma şimdi gelmeyen başka bir marka) adam bir kaç yıl kullandıktan sonra satmaya kalktığında ortaya çıkmıştı. Neyse kardeşim HOŞGELDİN ve gülegüle kullan.

dadasonur

« Yanıtla #11 : Ocak 31, 2012, 10:54:06 ÖS »
öncelikle geçmiş olsun kul yapımı dediğiniz gibi sorunlar çıkabiliyor, ama önemli olan sorun sonrasındaki ilgi alaka  aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler bu arada çebi hondanın ilgi alakasından bahsetmissiniz hemşehrilerim diye demiyorum Erzurum insanı mert temiz insandır :))

YABANCI

« Yanıtla #12 : Ocak 31, 2012, 11:06:10 ÖS »
geçmiş olsun,
Erzurum'lu Honda Servisi mert ise de temiz değilmiş dadaş kardeş. Temiz olmak dürüst olmaktır.
Bir işi yapıyorsan bileceksin, Adam gibi yapacaksın.
Bilmiyorsan bilmediğini bileceksin, bilmediğini itiraf edebileceksin,
Bilmediğini biliyorsan bir bilene sormasını bileceksin.
Bilmediğin bir işi yapmak da bence dürüstlük değildir.

Arkadaşın anlattığı, yaşadığı olay; bir doktorun böbrek taşı olan adama kanser teşhisi koyup böbreğini almaya çalışmasından farksız bir olay. Biliyorsun Sayın Sağlık Bakanı da Erzurum'lu duymasın bu yanlış teşhis olayını :D
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2012, 11:07:15 ÖS Gönderen: YABANCI »

dadasonur

« Yanıtla #13 : Ocak 31, 2012, 11:19:42 ÖS »
yabancı kardeş sonuna kadar haklısın ama bugün markaların 0 çıkarılan arabalardan şikayetci olan insanları google yazdınğında bulabilirsin ( en basitinden karşı komşumuz 0 kia arabasını aldığı 2. gün araba çalışmadı, 2. yine başka bi komşumuz 2012 ford focus aracında problem çıktı )ben sadece bi hata varsa bunun arkasında durmalarını ve düzeltmeye çalışmalarını olumlu bulduğumu söylemeye çalıştım.
 onun dışında dürüstlük doğruluk adam gibi adamlık konusunda memleketin çok çok önemli  değil ama büyük bi artısı olduğunu söylemeden de  geçmeyeyim :))))

YABANCI

« Yanıtla #14 : Ocak 31, 2012, 11:34:25 ÖS »
Son cümlen de dahil haklısın dadaş kardeş

Reis07

• Sevgilim İçin Dünyayı Hondam İçin Sevgilimi Yakarım...
« Yanıtla #15 : Şubat 01, 2012, 12:52:27 ÖÖ »
hoş geldin hayırlı olsun aracın vede çok geçmiş olsun...

2008 elegance

« Yanıtla #16 : Şubat 01, 2012, 09:36:16 ÖÖ »
bende aracımı 2008 yılında onur hondadan almıştım ve bende sorunlar yaşadım o yüzden hiçbir bakıma aracımı onlara götürmedim. sorunumu onur hondayı, honda türkiyeye şikayet ederek çözdüm.

adnyldz

« Yanıtla #17 : Şubat 01, 2012, 12:18:21 ÖS »
Sürekli Onur hondayla muhattabım aracımla ilgli bir sıkıntım oldugunda Zeynep hanımla irtibata geçerim bu dedikleriniizin hiç birini yaşamış değilim bu tarz yaklaşımını da anlamış değilim Onur hondanın .. ama dediğniz gibi bende trakya da edirne t.da vs illerimizde bir honda plazası olmasını dilerdim .

2008 elegance

« Yanıtla #18 : Şubat 02, 2012, 07:33:21 ÖÖ »
adnan kardeşim herkes sıkıntı yaşayacak diye bişey yok, yaşayanlar sıkıntısını dile getirmiş.

sanli90

« Yanıtla #19 : Şubat 02, 2012, 08:17:06 ÖÖ »
Geçmiş olsun öncelikle sorununun çözüldüğüne sevindim herşey düzelir herşey yapılır önemli olan insanların birbirine saygısı sevgisi...

adnyldz

« Yanıtla #20 : Şubat 02, 2012, 12:48:36 ÖS »
adnan kardeşim herkes sıkıntı yaşayacak diye bişey yok, yaşayanlar sıkıntısını dile getirmiş.
ona bi sözüm yok zaten abi sadece bu tarz yaklaşımı benimde hoşuma gitmedi beklemezdim yani servisten bu tarz yaklaşımı bunu dile getirmek istedim ...

YABANCI

« Yanıtla #21 : Şubat 02, 2012, 12:59:32 ÖS »
Ben de Ankara için şunu söyleyebilirim, Ankara Efe'ye dikkat bile etmeyin bence. Ben önceki aracımda gidiyor ve dikkat ediyordum şimdi kesinlikle gitmiyorum, dikkat etmek zorunda da kalmıyorum.

2008 elegance

« Yanıtla #22 : Şubat 02, 2012, 03:51:06 ÖS »
ona bi sözüm yok zaten abi sadece bu tarz yaklaşımı benimde hoşuma gitmedi beklemezdim yani servisten bu tarz yaklaşımı bunu dile getirmek istedim ...

bu arada bende silivridenim, yolunuz düşerse beklerim numaram ilker'de var.

YABANCI

« Yanıtla #23 : Şubat 02, 2012, 05:40:18 ÖS »

Çok naziksin teşekkürler de Silivri ye Allah düşürmesin diye dua eder olduk :D

2008 elegance

« Yanıtla #24 : Şubat 02, 2012, 10:29:09 ÖS »

Çok naziksin teşekkürler de Silivri ye Allah düşürmesin diye dua eder olduk :D

iyi taraflarıda var :)