Gönderen Konu: önden ve arkadan gelen sesler......yardım lütfen...  (Okunma sayısı 24432 defa)

vedatcavuslar11

Ynt: önden ve arkadan gelen sesler......yardım lütfen...
« Yanıtla #25 : Aralık 10, 2012, 09:34:32 ÖÖ »
sol ön tekerden gelen sesi ben sanırsam çözdüm bizim rotçuyla ama daha ustama gitmedim rotçunun dediğine göre direksiyon kutusunda tıkırtı burcu varmış ondaki boşlukta yapabilir dedi elimizle oynattık halleten hafifibi boşluk var  ustanın dediğine göre soğuk hava yapar dedi ısındıktan sonra parça ısınıyor o sesi vermemesi normaldir dedi rotcudan çıktım ertesi sabah arabayı çalıştırdım o ses kalmadı isterseniz sizde bi baktırın direksiyon kutusuna

murdogan

« Yanıtla #26 : Aralık 10, 2012, 09:53:16 ÖS »
sol ön tekerden gelen sesi ben sanırsam çözdüm bizim rotçuyla ama daha ustama gitmedim rotçunun dediğine göre direksiyon kutusunda tıkırtı burcu varmış ondaki boşlukta yapabilir dedi elimizle oynattık halleten hafifibi boşluk var  ustanın dediğine göre soğuk hava yapar dedi ısındıktan sonra parça ısınıyor o sesi vermemesi normaldir dedi rotcudan çıktım ertesi sabah arabayı çalıştırdım o ses kalmadı isterseniz sizde bi baktırın direksiyon kutusuna

hocam ne yaptın direksiyon kutusunda problem varsa çok pahalıya olur diye düşünüyorum. rot balanscının halledebileceği basit birşey mi bu.araba ısınınca herhangi bir ses kalmıyor.sadece yüksek hızda yaylanınca bu sefer boşluk gibi değil de gacırdama şeklinde bir ses geliyor.

murdogan

« Yanıtla #27 : Aralık 10, 2012, 09:54:18 ÖS »
merhaba arkadaşlar.aracım 1.4 is otm. sedan 97 model civic.

aracın önünden ve arkasından sesler gelmeye başladı tarif etmeye çalışayım.

1. arkaya iki kişi otursa tümseklerden geçerken yada yaylanınca bir gıcırdama sesi ggeliyor ama arkada kimse yokken ses yok.

2. direksiyonu sağa ve sola tam tur çevirdiğimde kır kır kır diye ses geliyor.

3. en önemlisi ise sol ön taraftan araba duracak kadar frene bastığımda ,ilk hareket anında yada çok yavaş giderken direksiyonu çevirdiğimde ilk iki sesten çok daha başka bir ses geliyor.sanki birşey kasılıyormuş gibi.

bu şikayetlerle önce rot balanscıya gittim.sağ salıncak ön burcu, sol direksiyon körüğü ve sağ sol arka uzun salıncak yan takoz burçlarının değiştirmemi söyledi.90 tl parça fiyatı 100 tl işçilikle değiştirdim fakat seslerden hiçbiri gitmedi.

araba lifte kaldırılıp bakılırken sol ön amortisörün etrafındaki yaylara lastik çevrildikçe vurduğunu gördüm ama onunla ilgili bişey de değişmedi ve tüm sesler olduğu gibi devam ediyor.sizce neden olabilir arkadaşlar istanbuldayken bu sorunu halletmek istiyorum haftaya iznim bitiyor yardımlarınızı bekliyorum...

s.a arkadan gelen ses arka sag ve sol koltuk köşeliklerini sökün iki taraftada uzun sac parcaları var civatalı alt ve üst hepsini sıkın sorun cözülücektir saygılar...

teşekkürler dostum dediğini ilk fırsatta yapmaya çalışacağım.

murdogan

« Yanıtla #28 : Aralık 10, 2012, 09:57:24 ÖS »
geçmiş olsun güle güle kullan , lpg hortumları benimde dikkatimi çekti hemen regülatör çıkışına takılıp enjektörlere yakın olması mümkün ama usta neye hizmet etmiş anlamadım , elin yatkınsa kendin bile halledersin

bugun lpg yi takan bayinin sahibi aradı.her zaman ki  gibi ilgili bir şekilde davrandı.  mikserle filtrenin arasındaki hortumu ve filtre ile enjektörlerin arasındaki hortumu aracın motoruna göre en güzel görünecek şekilde döşediklerini bu hortumların uzun olmasının herhangi bir sorun oluşturmayacağını söyledi arkadaşlar.önemli olan enjektörden sonraki mesafeymiş.

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #29 : Aralık 10, 2012, 10:30:02 ÖS »
demekki ustalar artık iyi iş değil iyi görünüm için sanatlarını icra ediyorlar bravoooo

vedatcavuslar11

« Yanıtla #30 : Aralık 11, 2012, 03:43:12 ÖS »
arkadaki ses için bence kesin çözüm yok fakar ön taraf için hidrolikçi direksiyoncuu aradım adamın dedği 1999 civiclerde d.kutusu burcu olmadığı dedi bana rot kolunda gelebilir dedi ama ustama daha göstermedim

murdogan

« Yanıtla #31 : Aralık 11, 2012, 07:10:16 ÖS »
demekki ustalar artık iyi iş değil iyi görünüm için sanatlarını icra ediyorlar bravoooo

bilmiyorum dostum.servisin sahibinin dediği bu.

montajın bu şekilde olmasının nasıl bir zararı olur acaba.

murdogan

« Yanıtla #32 : Aralık 11, 2012, 07:11:39 ÖS »
arkadaki ses için bence kesin çözüm yok fakar ön taraf için hidrolikçi direksiyoncuu aradım adamın dedği 1999 civiclerde d.kutusu burcu olmadığı dedi bana rot kolunda gelebilir dedi ama ustama daha göstermedim

benim de bütün tanıdıklarım istanbulda.inegölde kimseyi tanımıyorum hep rastgele biryere gidiyorum o da bakıyo bakıyo birşey yok diyo. ama arabadan ses gelmeye devam ediyor.

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #33 : Aralık 11, 2012, 09:15:41 ÖS »
geçen tartışma konusu olmuştu bu ustalarla ilgili yorumlar tekrar yazıyorum , Türkiyede hondadan gerçek anlamda anlayan 50 usta ancak vaar , 51.ci çıksın başımı keserim , sözümün arkassındayım

Ertanx

« Yanıtla #34 : Aralık 11, 2012, 11:19:20 ÖS »
Önden gelen tıkırtı ve sesler direksiyon kutusunda zamanla oluşan boşluktan kaynaklı bizzat yaşadım ve boşlugu aldık  kesildi güzel bir ustanın yapması gerek hassas bir ayar tabiki ön takımda sorun yoksa... Arkadan gelen gıcırtı sesi sag ve sol koltuk köşeliklerini sökün uzun sac var 2 taraftada civatalı o gevşiyor zamanla bunuda bizzat aradık bulduk ve sonuc sıkınca hic ses kalmadı herkese kolay gelsin arkadaşlar saygılar...

vedatcavuslar11

« Yanıtla #35 : Aralık 12, 2012, 06:55:12 ÖÖ »
günaydın ertan bey bende sizin gibi düşünüyorum direksiyonkutusunu daha 2 ay oldu olmadı yaptıralı peki bu boşluğu kutuyu sökerekmi yapıcak yoksa başk abi yöntemi varmı yazarsanız sevinirim

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #36 : Aralık 12, 2012, 08:05:24 ÖS »
aynı sorun bendede var sabah çalıştırıyorum arabayı hafifi bi çukur engebeli yolda tıkır diye bi ses sağ önden araştıtmalarıma göre bu ya amortisör kulesinden geliyormuş yada Z rotilinden geliyormuş bide arkadan gelen gacurtu sesi bendede var onuda ustamla çözdük nasıl çözdük dersen arka salıncakların orda lastik fişekler var onları güzelce su tuttuk tazyikli sonra mazotladık ses kalmadı daha sonra o ses yine oluyor kesin çözüm değil fakat o fişeklerin herdaim değiştirmek gerek buda büyük maliyet bu hafta sonu ustama gidicem önden gelen sesle ilgili kesin sorunun buluruz istanbuldayım ustam 10 numaradır tavsiye edebilirim.bişey daha eklemek istiyorum senin arabadaki o gaz filtresi çok uzak gibi geldi biyerde okmuştum gaz filtresi miksere yakın olması gerektiği diye benimki gaz enjektörlerinin solunda miksere çok yakın kısımda bilgin olsun

dostum önden gelen ses birkaç km den sonra gelmiyor garip bir şekilde.benim üstte resimli anlattığım bir sorun vardı.o sorunu amortisör kulelerinin üstüne koyulan bir parçayı bulup çıkararak halletmiştik ve bayağı pahalıya malolmuştu.inşallah şu anki sorunda basit bir sorundur.yoksa ön takım böyle sürekli arıza vermeye başlayacaksa işimiz var demektir.
istanbulda olsaydım görüşür hallederdik çokda iyi olurdu fakat bursa inegldeyim.sömestr tatilinde ancak gelebilirim.burda bi usta buldum gösterdim ama bişey yok dedi.

birde bu gaz filtresi olayını diğer arkadaş da değinmiş acaba sorun teşkil edermi bu şekilde.

Lpg filtresi benim aracında sizinki gibi montajlıydı.Lpg bakımına gittiğimde hortumları keserek kısalltılar enjektörlerin yanına aldılar. Bu şekilde daha verimli olduğunu söylediler.Sizde bakım zamanı kısalttırıp yerini değiştirirler.

işçilik bu olsa gerek iyi usta eşittir temiz iş lpg bağlantı hortumları

Ertanx

« Yanıtla #37 : Aralık 12, 2012, 09:59:30 ÖS »
günaydın ertan bey bende sizin gibi düşünüyorum direksiyonkutusunu daha 2 ay oldu olmadı yaptıralı peki bu boşluğu kutuyu sökerekmi yapıcak yoksa başk abi yöntemi varmı yazarsanız sevinirim

Hayır sökülmüyor altında büyük bir civatalı bölüm var ordan ayarlanıyor direksiyon hafif sıkı olucak olmucak siz direksiyondan ustayı yönlendirin biz öle yaptık sıkıntı yok ses kesildi sıkmadan önce sanki ön takım dağınıktı sıkıldı sesler gitti inşallah sizinde ordandır hondalarda genelde her parca arza yapmıyo işini bilen ustaya lafım yok ama cogu incelemeden hemen o degişcek bu degişcek eger kendiniz anlamıyorsanız gercekten fazlasıyla paranız vaktiniz ve aracınız dahada cok bozuluyor SAYGILAR TÜM HONDA SEVERLER.....

vedatcavuslar11

« Yanıtla #38 : Aralık 13, 2012, 12:23:26 ÖS »
anladım ertan bey inşallah öyledir birazdaha sizin söylediğiniz mantıklı geliyor direksiyon ilkine göre daha yumuşak ilkinde biraz daha sertti daha doğrusu arabayı adığımdada birazdaha ağırdı bu aralar baya yumuşak sanırım gevşeme var ondandır benim ustada sağlamrı o konuda daha ona hiç gitmeden teşhis koydum bi gidelim bakalım nolcak teşekkürederim saygılar

murdogan

« Yanıtla #39 : Aralık 15, 2012, 05:21:54 ÖS »
keşke sağlam bir ustada ben bulabilsem.bugun rot balanscıya gittim anlattım önden gelen sesi.arabayı ilk kullanmaya başladığımda geliyo motor ısınınca ses kesiliyo dedim.baktı baktı arabayı uzun bir süre kullandı bozuk yollara girdi.yoldaki kasislerden benim hiç geçmediğim kadar hızlı geçti falan sonra da tık ses yok sağlam dedi.yahu buraya gelene kadar ses kesiliyo ben yalanmı söylüyorum dedim :) herhalde bi akşam bırakıcam arabayı bir ustaya sabah çalıştır bak diyecem artık ne yapayım.

internetten araştırdım direksiyon kutusundan olabilir dediler dedim ama ona da imkanı yok dedi anlamadım gitti ya ne yapıcam bilmiyorum...

vedatcavuslar11

« Yanıtla #40 : Aralık 17, 2012, 12:06:23 ÖS »
murat kardeş gülceksin bana ama aynı şey c.tesi bana oldu ustamın yanına gittim arabayı lifte kaldırtık incık cıncık boşluklarına kadar baktım tık yok herşey sağlam denemeye gittik ses yok geri geldik bekledik araç soğsun diye soğuttuk yine tık yok benim usta abi bişey yok dedi yav var kardeşim dedim 3 defa tura çıktık tık yokk  aracı bida kaldırdık bende baktım zerre bi boşluk yok rotlara baktık sıkıntı yok ama ben diyorumki %100 direksiyon kutusu cuma bırakcam arabayı c.tesi sabah denesin bakalım ozaman ses yapıcak bu zıkkım benim tahminim araç ısınınca parçada genleşme oluyor ve ses yapmıyor soğukken o ses bilakis geliyor haber veririm.

murdogan

« Yanıtla #41 : Aralık 18, 2012, 07:03:21 ÖS »
murat kardeş gülceksin bana ama aynı şey c.tesi bana oldu ustamın yanına gittim arabayı lifte kaldırtık incık cıncık boşluklarına kadar baktım tık yok herşey sağlam denemeye gittik ses yok geri geldik bekledik araç soğsun diye soğuttuk yine tık yok benim usta abi bişey yok dedi yav var kardeşim dedim 3 defa tura çıktık tık yokk  aracı bida kaldırdık bende baktım zerre bi boşluk yok rotlara baktık sıkıntı yok ama ben diyorumki %100 direksiyon kutusu cuma bırakcam arabayı c.tesi sabah denesin bakalım ozaman ses yapıcak bu zıkkım benim tahminim araç ısınınca parçada genleşme oluyor ve ses yapmıyor soğukken o ses bilakis geliyor haber veririm.

ohhh be kardeşim şükürler olsun bana inanan biri var :)  yanlış anlama aynı sorun sendede var diye sevinmiyorum sadece beni anlayan biri çıktığına seviniyorum.ustalara yalancı çıkmaktan bıktım ya.sanayiye gitmekten çekinir oldum.tanımadığım adamlara da arabamı akşamdan emanet etmek istemiyorum.senin sorunun inşallah bulunur da bende gider hallederim.hadi kolay gelsin  inşallah şu sesi hallederiz de sıra arkadan gelen gacır gucur sese gelir :)

vedatcavuslar11

« Yanıtla #42 : Aralık 19, 2012, 07:51:14 ÖÖ »
allah nasip ederse cumadan bırakıcam sabah bende erken kalkıp gidicem ustanın yanına olay çzöülcek inşallah dün bizim patronun arabasını götürdük mercedes servisine oranın sahibine sorduk bu olayı şöle bi yorum yaptı direksiyon kutusu hidrolik yağı araç ısınıncaya kadar kutunun gitmesi gereken yerlere gitmiye bilir dedi bundan dolayı boşuldan dolayı ses yapabilri dedi ama akşamdan usatana bırak arabayı orda ortaya çıkar ses dedi bakalım merekla bekliyorum bu c.tesi nolcak.sen en iyisini yapmışsın bilmediğin adamlara arabanı bırakma kurcalatmada bi usta belirle kenidine devamlaı oln agit benim fikrim neyse kardeş görüşürüz

murdogan

« Yanıtla #43 : Aralık 20, 2012, 06:19:38 ÖS »
allah nasip ederse cumadan bırakıcam sabah bende erken kalkıp gidicem ustanın yanına olay çzöülcek inşallah dün bizim patronun arabasını götürdük mercedes servisine oranın sahibine sorduk bu olayı şöle bi yorum yaptı direksiyon kutusu hidrolik yağı araç ısınıncaya kadar kutunun gitmesi gereken yerlere gitmiye bilir dedi bundan dolayı boşuldan dolayı ses yapabilri dedi ama akşamdan usatana bırak arabayı orda ortaya çıkar ses dedi bakalım merekla bekliyorum bu c.tesi nolcak.sen en iyisini yapmışsın bilmediğin adamlara arabanı bırakma kurcalatmada bi usta belirle kenidine devamlaı oln agit benim fikrim neyse kardeş görüşürüz

tanıdık ustalar hep istanbul ümraniyede kaldı :) inegöle taşındım ama burda hiç bir işimi halletmemeye çalışıyorum.her iş için nerdeyse iki kat fiyat çekiyorlar.umarım arabalarımızın sorunları basit sorunlardır dostum.merakla senden haber bekliyorum.

analyzer

« Yanıtla #44 : Ocak 23, 2013, 10:57:37 ÖS »
merhaba dostlar. sanırım ben bu ön takımdan bayağı çekeceğim.

yine benzer bir dertten müzdarip olduğum için yeni konu açmak yerine kendi konumu hortlatayım dedim :) 

konudan da anlaşılacağı üzere ön takım sorunlarını daha 31 ağustosta halletmiştim tam 450 tl karşılığında.arkadan gelen sesler halen devam etmekte fakat ön taraftan bu sefer daha değişik ses gelmeye başladı.

gariptir ki ses sadece arabayı ilk çalıştırdığımda 2-3 km boyunca geliyo.sonra araba ısındığındanmıdır yoksa ses yapan parçalar yerine oturduğundanmıdır nedir bilmiyorum ses kesiliyor.

sesi tarif edeyim.düşük hızda şehir içinde ilk yola çıktığımda sağ ön taraftan lokur lokur sanki bir boşluk varmış da araba bozuk bir yerden geçince doluyormuş gibi bir ses geliyor. sanayiye gidene kadar ses kesildi ve gösterdiğim usta aldı kullandı bozuk yollara girdi altına baktı kaputu açtı baktı ve bişey yok dedi :)

benim gibi ustanın yanına gidip de bişey yok lafını duyan çok kişi var mı bilmiyorum ama ben uyuz oluyorum :)

arkadan ise arka koltuğa yük bindirince gacır gucur bir ses geliyor.ıstavroz takozları değişti fakat kesilmedi.

sizce bu sorunların sebebi neden kaynaklanır yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı sorun bendede var arkadaşlar 2 ayrı ustaya gösterdim,süspansiyonda yağ boşluğu olduğunu söylediler seni yolda bırakmaz iyice bozulunca çiftini değiştiririz dediler sorun bumu değilmi tabiki bilmiyorum ama araca ilk bindiğimde çok düşük hızda gelen bu ses beni çileden çıkarıyor.Aracı 31 aralık günü aldım çok memnunum çıkardığı tek masraf sol rotil başını değiştirdim.Manisa'da oturuyorum yetkili servis İzmir'de var götürmeyi düşünüyorum ama çıkacak faturada beni korkutuyor açıkcası :)

murdogan

« Yanıtla #45 : Mart 13, 2013, 01:24:11 ÖS »
merhaba dostlar. sanırım ben bu ön takımdan bayağı çekeceğim.

yine benzer bir dertten müzdarip olduğum için yeni konu açmak yerine kendi konumu hortlatayım dedim :) 

konudan da anlaşılacağı üzere ön takım sorunlarını daha 31 ağustosta halletmiştim tam 450 tl karşılığında.arkadan gelen sesler halen devam etmekte fakat ön taraftan bu sefer daha değişik ses gelmeye başladı.

gariptir ki ses sadece arabayı ilk çalıştırdığımda 2-3 km boyunca geliyo.sonra araba ısındığındanmıdır yoksa ses yapan parçalar yerine oturduğundanmıdır nedir bilmiyorum ses kesiliyor.

sesi tarif edeyim.düşük hızda şehir içinde ilk yola çıktığımda sağ ön taraftan lokur lokur sanki bir boşluk varmış da araba bozuk bir yerden geçince doluyormuş gibi bir ses geliyor. sanayiye gidene kadar ses kesildi ve gösterdiğim usta aldı kullandı bozuk yollara girdi altına baktı kaputu açtı baktı ve bişey yok dedi :)

benim gibi ustanın yanına gidip de bişey yok lafını duyan çok kişi var mı bilmiyorum ama ben uyuz oluyorum :)

arkadan ise arka koltuğa yük bindirince gacır gucur bir ses geliyor.ıstavroz takozları değişti fakat kesilmedi.

sizce bu sorunların sebebi neden kaynaklanır yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı sorun bendede var arkadaşlar 2 ayrı ustaya gösterdim,süspansiyonda yağ boşluğu olduğunu söylediler seni yolda bırakmaz iyice bozulunca çiftini değiştiririz dediler sorun bumu değilmi tabiki bilmiyorum ama araca ilk bindiğimde çok düşük hızda gelen bu ses beni çileden çıkarıyor.Aracı 31 aralık günü aldım çok memnunum çıkardığı tek masraf sol rotil başını değiştirdim.Manisa'da oturuyorum yetkili servis İzmir'de var götürmeyi düşünüyorum ama çıkacak faturada beni korkutuyor açıkcası :)

dostum uzun süredir giremiyordum mesajını şimdi gördüm.bizde bu ses yüzünden muzdaribiz.en son vedatçavuşların gösterdiği usta kesinlikle yolda bırakacak bişey değil dedi bizde bu şekilde kullanıyoruz artık.eğer sorunu çözersen buradan bilgi vermeni rica edicem.iyi sürüşler.

vedatcavuslar11

« Yanıtla #46 : Mart 14, 2013, 03:13:18 ÖS »
ben şöyle bişey yapmaya karar verdim dün honda özel servisini aradım civic in direksiyon hidroliğini değiştircem dedim nasıl bi numara almam lazım dedim onlarında bana şanzuman yağı nasıl hondanın orjinal yağı ise direksiyon hidroliğide hondanın orjinal yağı konması gerek dedi 1 lt fiyatı 45 tl filan dediler bende honda servisinden orjinal direksiyon hidrolik yağını alıp koyucam bakalım nolcak bu hafta sonu hallederim sanırım

analyzer

« Yanıtla #47 : Mart 15, 2013, 09:25:18 ÖS »
Ustalara tekrar söyledim bırak gerek yok dediler bu şekilde kullanıyorum,gittigi yere kadar gitsin yağ değişimi yaptırdım,Castrol magnatec koydum bayagı farketti trigeri değiştirmeyide düşünüyorum orjinal mi alayım yan sanayimi alayım kararsız kaldım araba 168 binde değiştirirmiyim bilmiyorum haftada en fazla 200 km yol yapıyorum oda fırsat olurssa pazar günleri oluyor ,hatta 168 binde arabaya o para verilmi diyenler oluyor ama kullanımına kada rmüthiş bir araba :)

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Ocak 03, 2018, 05:22:44 ÖÖ »
clb0103
pandora jewelry store
ugg boots
nike outlet online
moncler uk
ferragamo shoes
adidas
ugg boots
ray ban sunglasses discount
cheap nfl jerseys wholesale
red bottoms