Gönderen Konu: ön takımdan gelen ses  (Okunma sayısı 38608 defa)

06y2659

Ynt: ÖN TAKIMDAN GELEN SES
« Yanıtla #25 : Haziran 23, 2010, 08:46:38 ÖS »
ustalara kaldıysak yandık demek ki ama şu direksiyon kutusunun ayarı ile kaucuk olayınada bi baktırayım iyi bir usta nerden bulacaz bilmiyorum gecenlerde bar hondaya gittim hüseyin abiye durumu anlattım direk direksiyon kutusu dedi belkide böe bi sorun var bilemiyorum ama ses git gide rahatsız ediyor bozuk yola girdigim zaman arabadan soguyorum bakalım nasıl bi çözüm bulacaz

tolgadl

« Yanıtla #26 : Haziran 23, 2010, 11:22:59 ÖS »
güngörene yolun düşerse benim ustaya gösterebilirsin sen önce direksiyon kutusuna baktır yok geçmiyosa dediğim gibi motoru taşıyan alttaki kulak ona baktır derim benim ses şöyle idi cukurlara girince ve direksiyon tam dönükken haraket ettiğim zaman tak diye vuruyodu bişey alttan eğer bu şekildeyse aynı sorun olabilir

06y2659

« Yanıtla #27 : Haziran 25, 2010, 05:01:27 ÖS »
benim sorun çukura girdigim zaman veya stabize yol diolarya öle yollarda belli oluyor bu hafta sonu tekrar götürmeyi planlıyorum bi çözüm bulursam burdan paylaşırım

DOHC _06

« Yanıtla #28 : Haziran 28, 2010, 12:11:43 ÖÖ »
BİRDE ALTAN HONDA SERVİSİNE GÖTÜR ORADAKİ USTALAR BAKSIN BELKİ BULURLAR OSTİM SANAYİ GİRİŞİNDE.

alibaba75

« Yanıtla #29 : Temmuz 07, 2010, 07:01:34 ÖS »
aynı tıkrtı sesi benden de geliyordu fakat çok rahatsız edici boyutta degil dün servise götürdüm arıza tesbiti için viraj denge kolu dedi yani z rot oluyormuş diğer adıda tanesi 125 tl deddi çifti 250 kalsın dedim acelesi yok yan sanayi 30 tl civarı imiş servisteki adam fiyatı karıştırdı galiba orjinalle bu kadar fark olması garip yan sanayide tavsiyesi olan bilgisi olan varsa sevinirim

06y2659

« Yanıtla #30 : Temmuz 08, 2010, 07:40:18 ÖS »
kardeş yan sanayi olsada o kadar ucuk bir fiyat olamaz ben z rotları gösterdim sıkıntı yok en son bar hondaya götürdüm onlarda direksiyon kutusu dedi tamiri sökmesi takması 250 falan olacak heralde... araba oldukça masraflar bitmez onu yaptırırsın yag zamanı gelir onu halledersin bor zamanı gelir balatalar biter bujiler ölür lastikler eskir balans ayarı gerekir falan filan vs vs işte kısacası araban mı var derdin var :):):)

alibaba75

« Yanıtla #31 : Temmuz 09, 2010, 01:56:49 ÖS »
http://www.parcatreni.com/index.php?p=show&pid=38077&k_id=5439&kn=Mekanik adresinde aynı z rot var aynı parça 23 tl eğer beyenmezsen geri iade edebiliyorsun servis biraz kütletiyo direksiyon kutusunu da sordum çok fazla boşluk olmadıgını söyledi peki sen bir çare bulabildin mi gelen sese

muratcia

• muratcia
« Yanıtla #32 : Temmuz 09, 2010, 09:44:00 ÖS »
Bendede aynı problem vardı usta rot çubuğunu değiştirdi sorun kalmadı direksiyondaki boşlukta ortadan kalktı belki ondandır.

cashwoofer

« Yanıtla #33 : Nisan 03, 2012, 10:13:02 ÖS »
S.a arkadaşlar bu ara canımı sıkmaya başladı önden tak tuk diye sesler geliyor ve direksiyonda sola dönük duruyor düz durmuyor neden olabilir rot balansa gittim bu arada :(

yuskovyak

« Yanıtla #34 : Nisan 05, 2012, 09:11:16 ÖS »
Selam arkdaşlar honda civic 2000 model 1,6 arabamda çukurlu yollarda ön takım bozukmuş gibi ses geliyor...bu sesin direksiyon kutusunda geldiğini söylediler,dreksiyon kutusunda problem vardı zaten biliyordum arabanın altında direksiyon kutusunun somunu var orayı sıkıyorduk ses kesiliyodu bir hafta sonra yine yine tıkırtılar başlıyordu... dreksiyon kutusunu değiştirdim...rot kollarını z rotu ön takımla ilgili ne var sa değiştirdim neyse ustayla bi tur atalım dedik hala ses var o an araban satılıkmı deselerdi al kardeşiim diyecek duruma geldim  tekrar kanala soktuk arabayı ön tekerleri oynatınca tıkır tıkır ses var fren balatalarını tutan o demirin (adına ne deniyor bilmiyorum ama)içinde iki tane fim var onların yuvaları aşınmış onlar yapıyo dedi fimlere bant sardı yağladı bi kaç gün ses gitti ama şu an ses yine devam etmekte ayar oldum derdime bi çare 

BUDA BENİM SORUNUM :):)

bydmrblk

« Yanıtla #35 : Nisan 05, 2012, 10:21:03 ÖS »
Selam arkdaşlar honda civic 2000 model 1,6 arabamda çukurlu yollarda ön takım bozukmuş gibi ses geliyor...bu sesin direksiyon kutusunda geldiğini söylediler,dreksiyon kutusunda problem vardı zaten biliyordum arabanın altında direksiyon kutusunun somunu var orayı sıkıyorduk ses kesiliyodu bir hafta sonra yine yine tıkırtılar başlıyordu... dreksiyon kutusunu değiştirdim...rot kollarını z rotu ön takımla ilgili ne var sa değiştirdim neyse ustayla bi tur atalım dedik hala ses var o an araban satılıkmı deselerdi al kardeşiim diyecek duruma geldim  tekrar kanala soktuk arabayı ön tekerleri oynatınca tıkır tıkır ses var fren balatalarını tutan o demirin (adına ne deniyor bilmiyorum ama)içinde iki tane fim var onların yuvaları aşınmış onlar yapıyo dedi fimlere bant sardı yağladı bi kaç gün ses gitti ama şu an ses yine devam etmekte ayar oldum derdime bi çare 

BUDA BENİM SORUNUM :):)

kardeşim sen herşeyi yapmışsın ön takımla alakalı o frenleri tutan kaliperlerin içindeki iki tane pim var onları sarmak yerine tornacıya yaptırsaydı belki de kesilirdi ses. bir denemede fayda var

yuskovyak

« Yanıtla #36 : Nisan 06, 2012, 11:15:42 ÖÖ »
ilk işim onu yapmak olcak  tşk ler

ultrakif

« Yanıtla #37 : Şubat 16, 2013, 10:27:47 ÖS »
kilitl taşlı yollarda ve özellikle çukura girince soldan bu ses geliyor tabla burçlarını değiştirdim motor sol destek kulakçığını değiştirdik yine var ama o kulakçık girdiği yan kola tam oturmadı bi boşluk var benım aklıma o geliyor ıcını plastık conta ile doldursak geçer diye tahmın ediyorum çok sınır bozucu gerçektne

slayerizzet

Ynt: ön takımdan gelen ses
« Yanıtla #38 : Şubat 19, 2013, 01:02:46 ÖS »
merhaba kardeşim 2 gün önce arabaya hararet yaptırmış o gündür arabanın radyatörü su eksiltiyor 2 km yol yapıyorum 2 su bardağı su tamamlıyorum su haznesine radyatörden su kaçagını bulamıyoruz görünüş olarak arabam conta yakmış olabilirmi beyaz duman atıyor rolantada bin devirin altına düşüyor devirdayımı arzalıda olabilirmi birde aracımla hızlanırken tekleme yapıyor lütfen yardımcı olurmsunuz.tşk ederim iyi günler.
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2013, 01:06:56 ÖS Gönderen: oguzhanbekar »