Gönderen Konu: Ön takım  (Okunma sayısı 3756 defa)

social

Ön takım
« : Haziran 25, 2012, 10:39:57 ÖÖ »
Arkadaşlar rot başı toz lastikleri yırtılmış,sorun yok şu an ama yakında çıkartır gibi.Ön takımı rot kolu,zrot gibi yan sanayı yenileyen varmı acaba,yan sanayı takıyorsunuz eskisinden daha kötu oluyor dıyen arkadaşlar var.Siz nasıl yaptıyorsunuz.Araç 2000 1.6ies
teşekkurler

Alperen Eren

Ynt: Ön takım
« Yanıtla #1 : Haziran 25, 2012, 12:36:49 ÖS »
i

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2012, 12:50:05 ÖS »
Dostum öncelikle geçmiş olsun
Bende yaptırırken illa orijinal parça olsun diye tutturuyordum eskiden ama şimdi mekanik işlerinde yan sanayide kullanıyorum. Bunun 2 nedeni var; 1. neden orjinal parça ve yan sanayi arasında kullanımdan kaynaklı hata dışında aşağı yukarı aynı km'lere ulaşabiliyorsun. 2. nedeni ise arada güzel fiyat farkı var. Bence yan sanayi kullanabilirsin ama her parçada değil tabi ki ;)

fzthgosm

« Yanıtla #3 : Haziran 26, 2012, 12:21:36 ÖÖ »
yan sanayi kullan.eski arabamda komple değiştirmiştim.servis 5 sene önce 1300 tl fiyat çıkarmıştı ben 180 tl ye dedikleri tüm parçayı aldım 100 tl de işçilik verdim bütün parçaları değiştirmiştim(ön z rotlar,ön rotiller,ön rot milleri,ön rot başları mı rot kollarımı ne?,arka travest takozları,iç ve dış aks körükleri,direksiyon körüğü)

prevailingboy

« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2012, 12:52:23 ÖÖ »
herkes öyle kullanıyo,orjinalde,bu parçalar için diyorum,ısrar etmeye gerek yok bence.orjinal olması gerekenler bence,balata,debriyaj seti ve filtreler,gerçi çoğumuz,ya da ben,orjinal filtre bulmakta zorlanıyoruz,servisler pahalı satıyo

BRKYLDRM

• BURAK YILDIRIM
« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2012, 12:54:56 ÖÖ »
yan sanayi al öle çok fazla önemlı bir parça degil zaten hiç bir sıkıntı çıkarmaz

social

« Yanıtla #6 : Haziran 26, 2012, 01:03:46 ÖS »
tavsiyeler için teşekkurler arkadaşlar,muhendıs bir arkadaşın yazısı denk geldi nette,bu rot başlarının çok önemli oldugundan içindeki metal alaşımına giren metaryellerin 1mikro gramının bile tonlarca yükü taşımada çok önemli oldugundan,yan sanıyı parçanın basıldıgı cnc tezgah ile orjınalın cnc tezgahlarının arasında bınlerce dolar oldugundan bahsetmiş.Her zaman degişen parçalar olmadıgından dolayı ben orjınal alma taraftırıyım.Birde forumda bır arkadaş rot kollarının kırılarak lastıklerın yerınden çıktıgı ile alakalı ve kaza yaptıgından bahsetmıştı.