Gönderen Konu: ön park sensörü  (Okunma sayısı 14975 defa)

xlx99

• Tolga B.
ön park sensörü
« : Mayıs 25, 2013, 11:47:04 ÖS »
merhaba...

fb 7 kasamı 1 haftadır kullanıyorum. ve bır olumsuzluk farkettim. aracın önüne hakim degilim, koltugu hangı pozisyona getirirsem getireyim olmuyor. aracı teslim alırken park sensöru taktırmıstm arkaya, şu led ekranlı olanlardan, mesafe göstegeli.... acaba one de park sensöru taksam da bu dedığim led ekrana bağalntı yapılırı mı. işin doğrusu eğer ön park sensöru arkası ıçın kullandığım ekrana uymazsa yaptırmayacağım bısey. zıra arabada orijinal harici 10 larca şey ısytemem...

böyle bişey mümkün olabilir mi.

tşk

kacaman

Ynt: ön park sensörü
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2013, 02:17:02 ÖÖ »
cenmax 8 sensörlü modeli var, ben aracıma aldım takıldı çok memnunum çok hassas ve doğru ölçüm veriyor, göğüs rengi ile de uyumlu

kacaman

« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2013, 02:18:47 ÖÖ »

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2013, 07:01:24 ÖÖ »
Sikintim su.
Arkaya yeni taktirdim daha serviste 200 tl fark verdim. Bunu sokmek istemem. Marka model bilmiyorum, servis hangi markayi kullanir bilmiyorum. Mersk ettigim, serviste takilana ilave yapilip, ayni ekrani kullanip kullanamayacagim

ozN

« Yanıtla #4 : Mayıs 26, 2013, 08:22:19 ÖÖ »
ön park sensörleri normal trafikde önünde araç varken ötmüomu onu nası ayarlıolar :D

bbhnda

« Yanıtla #5 : Mayıs 26, 2013, 08:55:15 ÖÖ »
ön park sensörleri normal trafikde önünde araç varken ötmüomu onu nası ayarlıolar :D

yeni c ve e serilerinde ışıkta arabaya yaklaşınca kırmızı bölgeye kadar doluyor kırmızı bölge olunca ötüyor.

bbhnda

« Yanıtla #6 : Mayıs 26, 2013, 08:55:35 ÖÖ »
hondayı bilmiyorum

By_emre

« Yanıtla #7 : Mayıs 26, 2013, 08:59:40 ÖÖ »
Orjinal araçlardaki gibi sensör bakın bazıları kalın oluyor ön tampona koyucağınız için güzel olsun ekrana gerek yok sesli almanız yeterli tam yaklaştığınızda ötüyor zaten arka sensör gibi önceden ötmüyor trafikde felanda ötmez

ozN

« Yanıtla #8 : Mayıs 26, 2013, 09:14:01 ÖÖ »
1m den ötüyorsa trafikde sürekli öter :D

CelloCeylo

BHAAL

« Yanıtla #10 : Mayıs 26, 2013, 04:35:12 ÖS »
elinizdeki ürüne ön park sensörü bağlanamaz, bunlar sadece arka yada ön/arka diye satılır, yani okuyabildiği sensör sayısıdır belirleyici olan, sizdeki 4 tane okuyanlardan, o yüzden hariçten ön bağlanamaz. onu söktürüp ön/arka olanlardan taktırmanız gerekir, sizin ekran gider tek bi tane yeni ekran gelir, önü de arkayı da ordan görürsünüz.

ek olarak ön park sensörü için bir kapama butonu yaptırmanızı öneririm zira çok yağmurlu havalarda önden gelen suyu araç gibi algılayıp öter bazı modeller, o yüzden yolda giderken kapatırsınız, parkederken açarsınız ve ötmemiş olur. ama bu durum dışında ön park sensörleri arka kadar çok ötmez, 70 cm'dir sınırları, trafikte çoğu zaman o kadar yanaşmazsınız zaten, yanaşırsanız da ötmesi gerekir zira amacı o dur.

caucass

« Yanıtla #11 : Mayıs 26, 2013, 06:19:59 ÖS »
arkayı anladık ta
ön park sensürü ne yaw
bu kadar mı acemisiniz allahaşkına

BHAAL

« Yanıtla #12 : Mayıs 26, 2013, 06:41:20 ÖS »
:) kafkastan olağan sert hamleler! hocam yanlara da taktıralım diyorum, garanti olsun, ne dersin bu işe?

bbhnda

« Yanıtla #13 : Mayıs 26, 2013, 06:42:17 ÖS »
:) kafkastan olağan sert hamleler! hocam yanlara da taktıralım diyorum, garanti olsun, ne dersin bu işe?

ne gerek varki park sensörüne binelim komple garanti olsun

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #14 : Mayıs 26, 2013, 07:15:17 ÖS »
merak etmeyin burada bazılarının yaşı kadar tecrübem var çok şükür. keyif benim ister öne takarım ister tepeme...... sadece fikir sormak istedim. iyi niyetle cevap verenelere teşekkürlerimle....kafama takılan aynı ekranı her ikisi için kullanıp kullanamyacağımdı. Cevabımı aldım, ancak üslup sorunu olan üyeler var. Demek ki soru sorarken, belli bazı kriterler gerekiyor ki asıl öğrendiğim bu oldu.

tabii ki eğer öne takacak isem, bunu içerden bir düğme marifeti ile, aktfi-pasif etmek icap eder yoksa dar dar ötmesi hoş olmaz....

ayrıca bişey merak ettim, sensör kullanmanın nesi acemilik.... bunlar hayatı kolaylaşıtran şeyler. bakış açısını anlayamıoyrum.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #15 : Mayıs 26, 2013, 08:14:50 ÖS »
Range Roverdeki sistemden bahsedeyim.

On ve arkada mevcut.

Geri vitese taktıgınızda kamera ve  sensörler devreye giriyor. Geri vites ardından ileri alırsanız yine sensör devrede (Manevra yaptığınızı düşünüyor.) Şayet engel yoksa kendisini yapatıyor.

Extra olarak Sensör düğmesi var. Düğmeden açıp sistemi aktif edebiliyorsunuz.

Ucuza kaçmak isterseniz normal bir sensörü one monte edip düğme ile aktif pasif edebilirsiniz. Ancak arkaya takılanlar genelde 30 cm i algıladığı için önde pek faydalı olmaz. (En azından benim için öyle. Ön taraf genelde  3 5 cm ile kurtarıldığı için)

Birde ufak bir tavsiye. Araca zarar vermeyecek bir nesne bulun (Orn duba,Bir yerden ip sarkıtmak gibi) 3 5 10 sefer bu nesneye 0 yanaşmaya çalışırsanız aradaki mesafeyi zaten öğreniyorsunuz Sensör ihtiyacı ortadan kalkacaktır.

Ayrıca Teknolojik her türlü kolaylığı kullanmaktan yanayım

BHAAL

« Yanıtla #16 : Mayıs 26, 2013, 08:26:04 ÖS »
:) tamam güzel de gel de o manevrayı hanıma kıza yaptır sen. sensör varken park edemiyorlar, sensör olmazsa arabayı ikiye bölerler haftasında! fb7de kamera var ama ekranı muhteşem yüzyıl niyetine seyrettiklerinden dışardan bakan bu napıyor demekten alamıyor kendini. o yüzden sensör şart, sensör olmazsa da yan koltukta bir uzman şöför şart!
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2013, 08:26:47 ÖS Gönderen: BHAAL »

bbhnda

« Yanıtla #17 : Mayıs 26, 2013, 08:58:19 ÖS »
:) tamam güzel de gel de o manevrayı hanıma kıza yaptır sen. sensör varken park edemiyorlar, sensör olmazsa arabayı ikiye bölerler haftasında! fb7de kamera var ama ekranı muhteşem yüzyıl niyetine seyrettiklerinden dışardan bakan bu napıyor demekten alamıyor kendini. o yüzden sensör şart, sensör olmazsa da yan koltukta bir uzman şöför şart!

:D ben okulda neler gördüm ya kız arabaya bindi geri vitese taktı ve gaza bastı... sonuç : arkadaki skoda nın içinde adam olmasına rağmen vurdu arabaya ... ne diyeceğimi bilemedim.. başka bir kız geldi 1 arabalık rahat yer mevcut girmeye çalıştı bi öne tık bi arkaya tık :D :D bide sorsan meşru ha onlar için neymiş bi tıktan birşey olmazmış istanbulda zaten öyle park ediliyomuş muş...

avans

« Yanıtla #18 : Mayıs 26, 2013, 09:14:25 ÖS »
dostum one park sensoru 2 gozlu oluyo servıste 750 tl ön için 1250 tl ıcın arkaya fıat vermıslerdı bana.ama bunlar 2012 de cıkan fb7 kasalarda orjınaldı aynı ekrana baglana bılenden o park sensorunu takıyolar.yoksa hedıye yahut 200 tlye taktırılanlar zaten pıyasa malı.servis onları takıyo suan.bızım hanm bıraz zorlanıyo onde sıkıntı oluyo bızde taktırıcaz.
sana tavsıyem yanasırken sıleceklerı hızalarsan bı nebze kafan rahat olur.ayrıyetten ıptal dugmesıde koyuyorlar.
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2013, 09:16:07 ÖS Gönderen: avans »

CelloCeylo

« Yanıtla #19 : Mayıs 26, 2013, 09:31:29 ÖS »

Aracın önüne sağına soluna iskele lastiği takın , hasar almaz hiç .

BHAAL

« Yanıtla #20 : Mayıs 26, 2013, 11:23:11 ÖS »
:) bak bu daha iyi fikir! iskele verilmeden de atlamayız artık arabadan

ozN

« Yanıtla #21 : Mayıs 27, 2013, 07:52:03 ÖÖ »
gündüz deilde gece karanlıkta bide cam filmi varsa sensör işe yarıo karanlıkta görmek zor :D ha ben kullanmıyorum sırf alısmamak icin sensöre alıstınmı daha düz parketmek sarmaz ötene kadar git dur :D