Gönderen Konu: MÜZİK YERİNE GÜRÜLTÜ DİNLİYOMUŞUM...  (Okunma sayısı 6957 defa)

harun köksal

• Ziyaretçi
MÜZİK YERİNE GÜRÜLTÜ DİNLİYOMUŞUM...
« : Nisan 22, 2006, 05:34:39 ÖS »
VALLAHİ ARKADAŞLAR BEN MÜZİK YERİNE GÜRÜLTÜ DİNLİYOMUSSUMDA HABERİM YOKMUŞ ABİ SONY İ DEĞİŞTİRDİM YERİNE PIONEER DEH-P6850 MP ALDIM ABİ OLAY BUDUR PIONEER LİDER GÖZÜMDE MUHTEŞEM BİR SES KALİTESİNE ULAŞTIM ÖN KAPILARADA YENİ YİNE JBL MİD TAKIMI ALDIM KARGOYLA GELİYO ONUDA TAKTIRINCA TEK KELİMYLE MÜKEMMEL OLUCAK İNŞALLAH... ;D

vtimania

Ynt: MÜZİK YERİNE GÜRÜLTÜ DİNLİYOMUŞUM...
« Yanıtla #1 : Nisan 23, 2006, 11:40:41 ÖÖ »
head ünit te sony cok kotu...en ıyısı pioneer..ondan sonrada alpine gelıyor

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 23, 2006, 11:13:08 ÖS »
bendede pıoneer ın eskı bır modelı var mp3 fln yok ama hatta amfı cıkısı bıle yokmus sanırım ama yınede ses kalıtesı cok ıyı walla.

sürüngen

« Yanıtla #3 : Nisan 24, 2006, 07:01:53 ÖÖ »
valla bende pioneer 7750 kullanıyorum.gerçekten çok kaliteli bi sesi var.hele extra ekolayzır ayarlarını biras yükseltince hepten sapıtıyo.maverick bilir fena sesi var..

Güven

« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2006, 08:04:32 ÖÖ »
Ana ünitede Pıoneer en iyisi bencede

Volkanvti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 24, 2006, 09:11:57 ÖÖ »
bence alpine ı denemenizi öneririm arkadaşlar bende önceden pioneer 7650 vardı  haa şu var sese birçok yerden ayar yapma şansınız var . amaaaaaa  alpine 9855 aldıktan sonra bende harun arkadaşımız gibi  müzik yerine gürültü dinliyormuşum dedim . mükemmel bir cihaz ama kullanımı çok ama çok zor çok gereksiz teferruatlar koymuşlar ama ses kalitesi mükemmel....

VteC_MaNiaC

« Yanıtla #6 : Mayıs 10, 2006, 12:41:07 ÖS »
ne kadar ekmek o kadar köfte teorisi gene doğrulandı galiba :D

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2006, 12:44:32 ÖS »
bence alpine ı denemenizi öneririm arkadaşlar bende önceden pioneer 7650 vardı  haa şu var sese birçok yerden ayar yapma şansınız var . amaaaaaa  alpine 9855 aldıktan sonra bende harun arkadaşımız gibi  müzik yerine gürültü dinliyormuşum dedim . mükemmel bir cihaz ama kullanımı çok ama çok zor çok gereksiz teferruatlar koymuşlar ama ses kalitesi mükemmel....
kesinlikle katılıyorum  ... alpine muhteşem bir cihaz

aSil

« Yanıtla #8 : Mayıs 10, 2006, 10:20:28 ÖS »
Pioneer, JVC, Alpine, Sony markalarını kullandım. Aralarında en kötü Sony idi. Markalar arasında en iyisi ise şu anda da kullanıyor olduğum Alpine CDA-9855R. ALPINE --> olay budu-R

StrongeR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 12, 2006, 02:20:37 ÖS »
bende jvc kd-shx701 vardı arkadasa verdim,pioneer 9650 aldım cihaz güzel ama cok teferruatlı araba kullanırken ugrasılmıyo.şimdi alpine 9851 var tek kelimeyle 10 numara ses kalitesi ve kullanım kolaylıgı süper,ayrıca aydınlatmasıda benim torpidoya tam uydu.ben cok memnunum ama tabii tecih meselesi bişey diyemem...

amlteam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mayıs 17, 2006, 04:41:26 ÖÖ »
Sony car audio teknolojisinde adini kuculten bir kalitede valla arkadaslar uzak durmanizi tavsiye ederim... Head Unit Alpine-Pioneer basi cekiyo ondan sonrasi icin yorum yazmak zor yaz yaz bitmez ama component olarak kesinlikle Focal diyorum... benim burdaki aracta suanda MB Quart var inanin Focal den sonra MB bile hosuma gitmez oldu  8)

harun köksal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mayıs 17, 2006, 08:48:35 ÖÖ »
üstadlar focal 16 cm component takımı ne kadar fiyatı biliyomusunuz acaba

amlteam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 17, 2006, 02:40:50 ÖS »
Yanlisim olmasinda 200 Euro Civarinda P2 ler var oldukca basarili ama daha ucuz istersende eminim bulursun kaliteden biraz odun vererek... ;)

mosaic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Haziran 15, 2006, 04:39:47 ÖS »
Bende bir çok markayı denedim ama "sony gürültü yapıyormuş, pioneer de acayip farklı çalıyor" diyecek bir fark görmedim. Benden daha titiz de bulmak zordur. Fakat böyle bir kıyaslama gerçek olamaz. Emin olun aralarında öyle dağlar kadar fark yok....

Onu-R

« Yanıtla #14 : Haziran 15, 2006, 08:21:18 ÖS »
Bende bir çok markayı denedim ama "sony gürültü yapıyormuş, pioneer de acayip farklı çalıyor" diyecek bir fark görmedim. Benden daha titiz de bulmak zordur. Fakat böyle bir kıyaslama gerçek olamaz. Emin olun aralarında öyle dağlar kadar fark yok....

İmkansız.. Bizzat biliyorum.. Çok iyi ve kaliteli olduğunu düşündüğüm bir tesisatım var;

.  JBL GT4-10" *2
 .  Xetec 5g900 Amfi (1*560w rms + 4*130w rms) değerler rms tir yani 1080 watt toplam RMS

Özel yapım, çok sağlam işçilik kutu. Sağda solda baslar, ortada amfi. Baslar yanlara doğru 10 derece kadar eğimli. Kutunun arkası tamamen jack lı..
Bu tesisatımda ana ünite olarak Pioneer 8500 kullanmıştım, çift kafalı olanlar.. Şu anda ise Sony Xplod 4*45 cd çalar var.. Ses farkı inanılmaz.. Pioneer varken değil arka, ön koltukta bile kelimeler boğazda düğümlenirken şu anda eski performansından eser yok, sadece güm güm bass vuruyor.. Fast&Furious veya Underground'ımsı müziklerde inlete inlete gidiyodum.. Sonra Pioneer'ı kuzenimin Mustang'ine taktık, orjinal teybiyle olan farkı anlatmak bile istemiyorum :)

Kısacası farkı bizzat yaşayanlardan biriyim.. Sağlam bir tesisat varsa fark apaçık ortada olacaktır mutlaka.. Sadece orjinal kapı kolları varsa onlardan çok fazla bir performans artışı beklemek yanlış olur zaten... Pioneer veya Alpine diyorum bende ana ünite olarak...

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Haziran 15, 2006, 10:16:26 ÖS »
markalar arası farklıllığın bu derece büyümseinin ilk sebebi mp3 olayıdır.mp3 datalarını müziğe çevirirken ne kadar detaylı çeviri yapılırsa ses kalitesi de o kadar güzel olur. Bir diğer unsur ise özellikle amfi kullananılan sistemlerde preamfi çıkış voltajının önemidir. Sony hala 0,25 Volt çıkışını kullanıyor. Kenwood 1999 senesinde preamfi çıkışı 4 Volt olan teypleri piyasaya sürmüştü. Pioneer de anca kafasına dank etti ve 4 Volt preamfi çıkışını koydu. Bu nedenle amfilere gelen yüksek giriş sinyali ses kalitesini arttırmakta vede amfinin çıkış gücüne de destek vermekte. Ses kalitesi olarak istediğinizi karşılaştırın hatta Auto Hifi dergisinin karşılaştırmaları da var Alpine en ön sırada yer alıyor. Yeni teyp almayı düşünen arkadaşlar Alpine lara bakmadan geçmesinler derim...

caucass

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ağustos 16, 2006, 07:10:21 ÖS »
Sony e verip veriştirmişsiniz arkadaşlar ama her markanın ucuzu , pahalısı var, sony bir dünya devidir, bi de bendeki bu ekolaisere bakın gerçek 300 watt, ses inanılmaz, kapı kolonlarına dahi bağlasanız süper ses veriyor işte resmi

ALG

• THT
« Yanıtla #17 : Ağustos 16, 2006, 07:27:35 ÖS »
tabi her markanın iyisi kötüsü vardır, ama Sony car audio olayında biraz zayıf kaldı, özellikle ana ünitede bencede çok başarılı değil..

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 16, 2006, 07:35:36 ÖS »
tabi her markanın iyisi kötüsü vardır, ama Sony car audio olayında biraz zayıf kaldı, özellikle ana ünitede bencede çok başarılı değil..
kesinlikle katılıyorum.  fakat Laptop ve plazma olaylarında kopmuş durumdalar.

Onu-R

« Yanıtla #19 : Ağustos 16, 2006, 10:03:59 ÖS »
kesinlikle katılıyorum.  fakat Laptop ve plazma olaylarında kopmuş durumdalar.

Çok doğru...