Gönderen Konu: Marş Motoru Temizleme/Değiştirme (FD6-Civic)  (Okunma sayısı 7436 defa)

cCcivicCc

Marş Motoru Temizleme/Değiştirme (FD6-Civic)
« : Temmuz 27, 2016, 01:50:16 ÖS »
Herkese Merhaba,

2010 Otomatik Civic aracım var. 4 yıldır bende. Araçtaki kronik sorunlardan 2'si başıma geldi; yatak boşluğu, motor kulağı. Yatak boşluğunu serviste garantiden yaptırdım ama garanti bittiği için motor kulağını dışarıda yaptıracağım.

Yeni sorunumuz: Marş motoru.

Soğuk havalarda, daha doğrusu motor soğukken, aracı çalıştırdığımda cıyyyyyyyyk/vıjjjjjjjjt vb. bir ses geliyor marş motorundan.

Bir ustaya sordum, temizlenmesi ve yağlanması gerekiyor dedi. Fiyata da 100 TL verdi. (Ankara)

Başına gelen var mı? Varsa nasıl çözdünüz, bir de 100 tl çok değil mi?

Teşekkürler.
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2016, 01:51:00 ÖS Gönderen: cCcivicCc »

vtec08

Ynt: Marş Motoru Temizleme/Değiştirme (FD6-Civic)
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2016, 02:35:39 ÖS »
Marş dinamosu sökülecek temizlik yapılıp yerine takılacak.Parça değişimi yok lakin fiyat ustayala sizin aranızda 80-100 arası normaldir.Daha önce bu sorunu yaşayan başka arkadaşlarda olmuştu çözüldü.

cCcivicCc

« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2016, 02:51:26 ÖS »
Hocam cevap için teşekkürler. Bazı arkadaşlara fiyat çok geldi, 20-30 TL'ye hallettim diyen bile oldu da fiyatı o yüzden sordum. Yoksa 10 liralık işi 1 liraya halletmeye çalışmıyorum tabii ki. Sizce ederi o kadarsa sıkıntı yok.

vtec08

« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2016, 02:55:55 ÖS »
bugün sanayıde sadece marş motorunu söküp takın deseniz bile en az 50 tl alır usta.Usta diyorum çünkü işibilen tecrübeli usta alır.Lakin yeni usta olmuş bişeyler görmüş gelmiş dukkan açmış usta olmadan usta olmuş kişi 20 yede yapar 30 a da.Birde tanıdığınız ustanız vardır akrabanız felan yine ucuza yapar.Sonuçta işçilik ve emeğin karşılığı 80 tl normal fiyattır.

UK61

« Yanıtla #4 : Temmuz 27, 2016, 11:09:31 ÖS »
Arada sırada almayan marş sizce neyin belirtisidir? Gaz pedalını pompalıyorum o zaman çalışıyor sonrasında kapatsam açsam hemen alıyor marşı.

vtec08

« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2016, 11:27:41 ÖÖ »
Mars basiyor arac calismiyor yada gec calisiyorsa buyuk ihtimal benzin pompaniz gerekli basinci saglayamiyordur.benzin pompasini kontrol ettirin.

UK61

« Yanıtla #6 : Temmuz 28, 2016, 12:21:55 ÖS »
2 hafta sorunsuz çalışıp durduk yere almaması ilginç değil mi yani

vtec08

« Yanıtla #7 : Temmuz 28, 2016, 02:07:30 ÖS »
Benzin pompasinin ne zaman bozulacagi belli olmaz.Siz bi ko kontrol ettirin.

mayfe

« Yanıtla #8 : Ocak 02, 2017, 01:18:43 ÖS »
havalar malum soğudu. aracımın 5 yaşında ve ilk defa bu sene başıma şöyle bir şey geldi ;kontak çevirince sanki kontağı bırakmamışım ya da araç çalışıyorken tekrar kontağı çevirmişim gibi bir gıcırtı sesi geldi ve bunu nadir aralıklarla yapmaya başladı. 10 çalıştırmadan birinde yapıyor diyeyim. bir defasında da kontağı çevirdim ama marş almadı ikinci defa denedim aynı anda yine almadı üçüncü marş esnasında çalıştı ama sanki stop edecekmiş gibi oldu kendini toparladı. sorun neden kaynaklı olabilir? servis durumun devamlılık arzetmesi gerekir dedi şu an için her şey normal şeklinde bilgilendirdi.