Gönderen Konu: lpg tankının olduğu yer su alıyor yardım arkadaşlar.  (Okunma sayısı 9000 defa)

kadir8690

lpg tankının olduğu yer su alıyor yardım arkadaşlar.
« : Nisan 03, 2012, 12:39:36 ÖS »
arkadaşlar bugun lpg gostergesı arızalı dıe gaz sevıyesıne lpg samandırasından bakıyım dedım.bakmaz olaydım bır baktımkı tankın orası su dolmuş.ne yapmam gerekıyor lpg takılalı 2 yıl oldu.onlardan kaynaklanan bırseymı ne yapmam gereklı yardımcı olursanız sevınırım.

kadir8690

Ynt: lpg tankının olduğu yer su alıyor yardım arkadaşlar.
« Yanıtla #1 : Nisan 03, 2012, 01:53:24 ÖS »
ARKA TAPALARDANDIR DIYORLAR ARKADAŞLAR.BAGAJIN TAPASI NERESI OLUYOR ??

nevzatpamuk

• nevizade
« Yanıtla #2 : Nisan 03, 2012, 02:33:00 ÖS »
su alma değildir gaz dolumu ya da kullanımı sırasında tank soğur .havadaki nem yoğunlaşır ve suya döner . bunun nedeni kullanılan tank cinsidir .yüzeyi parlak tank kullandığınız için bu sorun hep olacaktır . dış tüzeyi kumlanmış olan modeli var .50 tl pahalı . ondan kullanırsanız sorun kalmaz

kadir8690

« Yanıtla #3 : Nisan 03, 2012, 02:59:29 ÖS »
abı bıldığın su.baya baya bolca su.bence dedığınız gıbı değildir.:(

kadir8690

« Yanıtla #4 : Nisan 03, 2012, 03:00:23 ÖS »
pazar gunu ıstanbulda yoğun bır yağmur vardı.buyuk ıhtımal ondan sonra olmaya basladı.ama nerden gelıyor su hıcbır fıkrım yok.

nevzatpamuk

• nevizade
« Yanıtla #5 : Nisan 03, 2012, 03:39:01 ÖS »
depo lastik yerinde mi?öyle ise bagaj ıslanmadan tank nasıl su alabilir ki?

kadir8690

« Yanıtla #6 : Nisan 03, 2012, 03:43:32 ÖS »
evet depo istepmenın yerınde yanı sımıt.benımde anlayamadığım nokta bu.bağagın halıları falan hıç ıslak değil.sadece ıstepmenın olduğu yer su içinde.

nevzatpamuk

• nevizade
« Yanıtla #7 : Nisan 03, 2012, 04:39:26 ÖS »
o zaman benim dediğim sonuca varılıyor .benim eski aracımda da aynı sorun vardı .yeni araca tank montajında dediğim tankı taktım .sorun yok . senin sorunun özellikle soğuk havalarda oluyordur .yazın olsa bile hava sıcak olduğu için kuruma kısa sürede oluyor .farkedemezsin

kadir8690

« Yanıtla #8 : Nisan 03, 2012, 04:54:21 ÖS »
abi nem veya buharlaşma falan değil.az once stopların kenarlarına sılıkon sıktım.baya bı açık vardı guzel bır sekılde etrafını sılıkonla doldurdum.inşallah sorunu çözerim.

_OzGuR_

« Yanıtla #9 : Nisan 04, 2012, 07:45:47 ÖS »
tankın tam ortası delinip borular geçiriliyor.büyük ihtimal orda silikon yoktur yada varsa kalkmıştır sanmıyorum stoplardan istetmeye su girebileceğine tabana bak derim

barbit

« Yanıtla #10 : Nisan 04, 2012, 09:22:10 ÖS »
işin uzun arkadaş fitiller bagaj havalandırma stoplar yani ii bir kaportacı ben çok uğraştım ama sonunda buldum.arkadan darbeliyse eğer ek yerlerinden almış olma ihtimali olabilir. HONDA / Problemler ve Çözümleri / Ynt: BAĞAJ SU ALIYO???? bölümünde bi resim paylaştım benim araç ordan alıyormuş bagaj kapağını açınca işaretli yerlerde ek yerleri vardı ordanmış.sana allah sabır versin ve kolay gelsin:)

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #11 : Nisan 05, 2012, 09:34:58 ÖÖ »
tankın tam ortası delinip borular geçiriliyor.büyük ihtimal orda silikon yoktur yada varsa kalkmıştır sanmıyorum stoplardan istetmeye su girebileceğine tabana bak derim
Aynı fikirdeyim. Tankın altından su alıyordur. Ama bence delikleri tıkamak yerine suyun akması için gerekirse delik açılsa daha iyi olur.

kadir8690

« Yanıtla #12 : Nisan 05, 2012, 10:56:58 ÖÖ »
İŞİM ZOR DEDİĞİNİZ GİBİ.İYİ BIR KAPORTA USTASI BULUP BAKTIRMAM GEREK.

_OzGuR_

« Yanıtla #13 : Nisan 05, 2012, 12:19:26 ÖS »
BENCE KAPORTA USTASINA FELAN GİDİP SAĞINI SOLUNU KURCALATMA.ARABAYI KENDİN KALDIRIP ALTINA GİREBİLİYOSAN TÜPÜN BORULARININ GİRİP ÇIKTIĞI YERLERİ İNCELE DERİM.YADA KANAL TARZI BİŞEY BLUP BAKABİLİRSİN.BAKTIN HORTUMLARIN GEÇTİĞİ YERDE SIKINTI VAR.Bİ LPG MONTAJCISINA GİDİP TANKINI SÖKTÜRÜP GÜZEL Bİ TEMİZLİĞİNİ V.S. YAPTIRDIKTAN SONRA İYİCE İZALOSYONU YAPTIRIP TAKTIRMALISIN.

legolas

« Yanıtla #14 : Nisan 05, 2012, 05:57:06 ÖS »
o dediğiniz boruların girip çıktığı yer bende de açık.... lpg cim oranın güvenlik açısından açık olması gerektiğini ve yasal zorunluluk olduğunu, sızan lpg gazının havadan daha ağır olması sebebi ile oradan tahliye olacağını söyledi....

barbit

« Yanıtla #15 : Nisan 09, 2012, 08:37:38 ÖÖ »
benimkide seninki gibi simit tankın olduğu yer su oluyordu bagaj ıslak olmuyodu sadece alt taraf alttan su almıyor olabilir.su testi yaptır koltuğu yatır su tut nerden aldığına bak.yeri bulursan da yazarsan ii olur tecrübe açısından:)

gürhan72

« Yanıtla #16 : Nisan 09, 2012, 06:54:32 ÖS »
bagaj paspasını kaldırdığınızda sağ ve sol kenarlardaki sert süngerimsi malzemelerin altı ıslak ise stopların arkasından giriyor demektir. stoplara pet şişe ile su dökün hafif aralara çarptırarak içeri akan suyu göreceksiniz. hele araç daha önce oradan darbe almışsa kesin oradandır. onun dışında yoğunlaşma miktarı nedir ne kadar su birikiyor bilmiyoruz ama biraz uzak ihtimal, çünkü o tanklarda yalıtım ve ara cidar var. aksi durumda sıcak havalarda da genleşmeye bağlı ciddi sorunlar olurdu.
« Son Düzenleme: Nisan 09, 2012, 06:55:58 ÖS Gönderen: gürhan72 »

kadir8690

« Yanıtla #17 : Nisan 12, 2012, 03:34:59 ÖS »
stopların araları baya bı açıktı.kendım sılıkonla tamamını kapattım.tum açıklar kapandı.fakat sonuç olumsuz.bugun yıne açıp baktığımda yıne bır yarım lıtre kadar su vardı.:( sağ ve sol paspaslar kuru.sadece lpg sımıt tankının olduğu yer su

carousal

« Yanıtla #18 : Nisan 12, 2012, 06:28:07 ÖS »
Bence bagaj halısını sökebiliyorsanız sökün, oto yıkamacıya gidin ve arka koltuğu yatırıp bagajın içerisini elinize alacağınız fener yardımı ile araç yıkanırken iyice kontrol edin. Eğer kaçak varsa zaten tespit edilir. Belki arka cam su kaçırıyor olabilir, benim aracımda da ön cam sorun çıkarttı (sağ ön koltuğun altı su doluyordu) daha 3 hafta önce. Ön camı söküp tekrar yapıştırdılar. Belki sizin aracınızın da arka camında sorun vardır.

Eğer kaporta aksamında ve camda su sızdırma gibi bir sorun yoksa, geriye bir tek lpg tankını havalandırma penceresi kalıyor ki bu pencere tüm araçlarda var. Yani buradan su girmesi bana pek mümkün gelmiyor.

%90 ihtimal araç üst cepheden suyu alıyor. Olası ihtimaller:

-Arka cam
-Bagaj fitilleri
-Stop lambaları
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2012, 06:28:51 ÖS Gönderen: carousal »

barbit

« Yanıtla #19 : Nisan 13, 2012, 08:13:44 ÖÖ »
simit tankın paslanma ihtimali var iyi bi kaportacı bul,bana hep öyle dedilerde:)arkadan darbesi varsa http://img69.imageshack.us/img69/2845/civic9y.jpg buralardaki yerlerden açık olabilir iki tarafada bak gözle  pek anlaşılmıyor bagajı boşalt hafif su dök köşelere elinin içini havuz yaparak belki ordan olabilir.yan havalandırmalar olabilir içerden görünüyor döşemeyi sökünce.stoplar çok zayıf ihtimal.ben herşeyi denedim fitillere bile slikon attım yine aldı:)en son pes ettim ustaya götürdüm köşelere baktı biraz su döktü köşelere hemen buldu boyadan anlaşılmıyor açıklıklığı.kolay gelsin sana..

kadir8690

« Yanıtla #20 : Nisan 13, 2012, 09:03:32 ÖÖ »
TEŞEKKURLER BİLGİLERİNİZE BAKTIRICAM ARTIK CARE YOK.

barbit

« Yanıtla #21 : Nisan 26, 2012, 03:10:10 ÖS »
hallettin mi su olayını???

kadir8690

« Yanıtla #22 : Nisan 27, 2012, 04:33:08 ÖS »
hallettım desem yalan olur.stopların kenarlarını ıyıce sılıkonladım hıc bır yer boş kalmadı.ama gecenlerde bır yağmur yağdı.eskısı kadar değil ama yınede su aldı.