Gönderen Konu: Klima ve baş ağrısı  (Okunma sayısı 5047 defa)

wordsman

Klima ve baş ağrısı
« : Nisan 30, 2011, 09:05:56 ÖS »
Arkadaşlar,
uzunca bir aradan sonra bugün klimayı çalıştırdım. Aşağı yukarı 30-40 dakika kadar çalıştırdım soğuttu soğutmasınada acayip baş ağrısı yaptı?
acaba alışmadığımız için mi? yoksa klimanın gazı falan etki eder mi?

chevasil

Ynt: Klima ve baş ağrısı
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2011, 11:06:16 ÖS »
mevsimsel geçişler baş agrısı yaratır 1 ay sonra düzelir. arabanızda klimanızdan kaynaklanmıyor emın olun.

EpiLoG

« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2011, 11:35:25 ÖS »
klima açılmadan once 4 camı acıp içerdeki havanın temizlenmesi lazım sonra klimayı acıp havayı camlara dogru ayarlarsak soguk havanın carpması biraz daha az olur hem de guneşten gelen sıcagı camı sogutarak içerinin ısınmasına da engel olmuş oluruz.

civic2011

« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2011, 11:42:22 ÖS »
klima içerdeki nemi kuruttugu için çok dogal

Mustafa3602

« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2011, 11:52:21 ÖS »
klima açılmadan once 4 camı acıp içerdeki havanın temizlenmesi lazım sonra klimayı acıp havayı camlara dogru ayarlarsak soguk havanın carpması biraz daha az olur hem de guneşten gelen sıcagı camı sogutarak içerinin ısınmasına da engel olmuş oluruz.
+
klima içerdeki nemi kuruttugu için çok dogal
+

karapilot

« Yanıtla #5 : Mayıs 01, 2011, 12:18:22 ÖÖ »
zaten içerisini soğuttuktan sonra yada ısıttıktan sonra çok az da olsa camlardan birini aralayacaksınız.

wordsman

« Yanıtla #6 : Mayıs 02, 2011, 11:07:14 ÖS »
zaten içerisini soğuttuktan sonra yada ısıttıktan sonra çok az da olsa camlardan birini aralayacaksınız.

Bu işlem ne için gerekli ?

bydmrblk

« Yanıtla #7 : Mayıs 02, 2011, 11:16:53 ÖS »

neden aralanacak camlardan biri arkadaşım?

karapilot

« Yanıtla #8 : Mayıs 03, 2011, 06:30:19 ÖÖ »

taze temiz hava için arkadaşım. uzun yol otobüslerinde şoförlere verilen eğitimde bu konu anlatılıyor. 3 yada 4 saat miydi neydi işte belli bir süre sonra  klima havasının akciğerler için zararlı olduğu yazıyordu eğitim kitabında.

Brawe

« Yanıtla #9 : Mayıs 03, 2011, 04:14:26 ÖS »
yaz geldi sayılır
klimanın bakımını yaptırmak gerek

bydmrblk

« Yanıtla #10 : Mayıs 03, 2011, 07:52:04 ÖS »

taze temiz hava için arkadaşım. uzun yol otobüslerinde şoförlere verilen eğitimde bu konu anlatılıyor. 3 yada 4 saat miydi neydi işte belli bir süre sonra  klima havasının akciğerler için zararlı olduğu yazıyordu eğitim kitabında.

eyvallah kardeşim

karapilot

« Yanıtla #11 : Mayıs 04, 2011, 09:55:14 ÖÖ »

rica ederim..

eyvallah kardeşim

alp55

« Yanıtla #12 : Mayıs 04, 2011, 10:19:22 ÖÖ »
klima esintisi direk baş ve göğüse geldiğinde istisna haricinde herkese rahatsızlık verir
serinlemek için eşyanın soğutulması birinci derece önceliğimiz olmalı
hava akımını cam ve alt kısma düşük fan ayarında çalıştırıldığında klima etkisi rahatsızlık vermiyor
kendim klimadan oldukça etkilendiğim için bu yöntemle serinliyorum ve rahatsız olmuyorum