Gönderen Konu: klima motoru kendini soğutmaya alır mı?  (Okunma sayısı 33290 defa)

hsncck26

Ynt: klima motoru kendini soğutmaya alır mı?
« Yanıtla #50 : Ağustos 07, 2011, 06:38:12 ÖS »
Birde arkadaşlar benim klima bazen acayip soğuk üflüyor içeriyi anında soğutuyor yani herşey normal. Ama bazende böyle soğuk üflemiyor sanki biraz ılksı üflüyor diyelim ve içeriyi soğutması biraz daha zaman alıyor bu neden olabilir
bende de aynı durum var . gözlemlerime göre benım araç ısınıkken basınca çabuk soğutuyor diğer türlü dediğniz gibi

independent

« Yanıtla #51 : Ağustos 07, 2011, 07:04:23 ÖS »
o zaman benimde klima açıkken devir aceyip düşüyo performansı geçtim artık araç ışıkta bile bekleyemiyo bi kaç saniye sonra stop ediyo ışıklara geldiğimde klimayı kapatıp açmaktan anam ağladı hadi kendi başına sorun değilde arkadaşlar kızlar olunca koyuyo insana aldığın honda bu mu diyeceklermiş gibime geliyo bu arada araç 1.6 ies

gecetilkisi

« Yanıtla #52 : Ağustos 07, 2011, 08:27:17 ÖS »
klimayı açınca sogutma normaldi ama  kompressörden  surtme sesi gibi bir ses geliyordu. araca yagsız gaz basmıslar klima kompressörü rodaj yapmış dendi. açmadan belli olmaz dendi. açıldı yagı eksıkmiş tamamlandı, 2 tane oring varmış onlar degişti. gaz yenılendi.ama ses gitmedi. ustamızın dedine göre 98 İES lere 2004 öncesi ford connect   ve 2006 öncesi ford focus kompressör içleri oluyormuş, Sesli halde kullanmalımıyım yoksa kompressör yenilemeliyim korkum, bu halde kullanırsam  peteklerın ve boruların tıkanarak daha buyuk masraflar acması boyle bir olasılık varmıdır ..cevaplar için şimdiden teşekurler..

farukcelik

« Yanıtla #53 : Ağustos 07, 2011, 09:31:14 ÖS »
bende de aynı sorun vardı araç seyir halindeyken klima açtığımda arabayı arkadan birileri sanki çekiyo gibiydi, klima açıkken kalkışlarda motorda tireme stop edecek durumları vardı ama bu kışın arabama subap ve avast ayarı yaptırdım bu anlattığım problemler ortadan kalktı şu an seyir halindeyken klimayı açtığımda hissetirmiyo bile bence sizde bu yönde ilerleyin derim...

independent

« Yanıtla #54 : Ağustos 08, 2011, 08:23:45 ÖÖ »
bende de aynı sorun vardı araç seyir halindeyken klima açtığımda arabayı arkadan birileri sanki çekiyo gibiydi, klima açıkken kalkışlarda motorda tireme stop edecek durumları vardı ama bu kışın arabama subap ve avast ayarı yaptırdım bu anlattığım problemler ortadan kalktı şu an seyir halindeyken klimayı açtığımda hissetirmiyo bile bence sizde bu yönde ilerleyin derim...

bu aralar sanayiye gidemiyorum gidince bi kontrol ettireyim ama benim ki stop edecek gibi olmuyo bildiğin stop ediyo aslında klimasızdaykende hafif titreme yapıyo var bi ayarsızlık haftaya güzel bi bakıma sokayım diyorum ama klimada yada kompressörde bi sorun yoktur diyosunuz birde bu subab ve avans ayarları yaptırmak için bi belirti var mı ses performans olarak

Grafink

« Yanıtla #55 : Ağustos 08, 2011, 09:35:18 ÖÖ »
Bir soru da ben sorayım, 93 Sedan Si Otomatik aracım. Klimam gayet iyi soğutuyor ve herhangi bir problem çıkartmıyor. Ancak Çakmak girişinden telefon şarj ederken klima devreye girmiyor. sadece havalandırma olarak çalışıyor. Ne zaman adaptörü çakmak girişinden çıkartıyorum. O zaman devreye giriyor. Bu normal midir? 

Mermi26

« Yanıtla #56 : Ağustos 09, 2011, 06:17:10 ÖS »
slm arkadaşlar nisan ayında 2008 civic aldım ve araca lpg taktırdım bu yaz yani temmuz ayının sonuna tatile cıktım klima acık şekil yaklaşık 300 km durmadan giderken yolun bozuk bölümünden geçtim ve klima göstergeleri ile birlikte kapandı, en yakın honda servisine girdim kontrol ettiler klimanın sigortası atmıştı taktılar, lpg taktırmadan önce sol arka kapının sigortasıda atmıştı ve servise arka kapı sigortasıda atmış galiba dedigimde ilginç bi cevap geldi camın sigortası yok dediler biraz baktılar uzun sürer dediler bende yolda oldugum için sonra gösteririm dedim ve yola devam ettim, klima çalışmasında bi sorun olmadan alanya ya gittim tatil bitiminde tekrar yola cıktım ve gene konya seydi şehir yakınlarında bi tümsekten gectim klima sigortası gene attı, ve eskişehire geldim servise gittim arka kapıya baktılar sigorta atmış onu taktılar :) klima yı da bakmamız lazım LPG kaynaklıdır garantiye girmez saatlik işçilik parasından falan bahsettiler, kumar gibi bişey :) herneyse klimanın sigortası takıldı şuanda çalışıyor, sorum klima ile LPG nin alakası olabilirmi veya neden olabilir bu durumu yaşayan var mı?

23korg23

« Yanıtla #57 : Ağustos 09, 2011, 11:58:52 ÖS »
Mermi26 sizinki bir temassızlık gibi görünüyor rölede yada sigorta yuvasında yada klimanın elektik aksamında.. lpgyi takarken oraları kurcalamışlarsa olur ama normalde lpg ile ilgisi olmaması lazım

23korg23

« Yanıtla #58 : Ağustos 10, 2011, 12:01:48 ÖÖ »
sayın kacaman ies araclarda klima termostatı tam olarak nerededir ve bunun ideal ayarı nasıl olamlıdır? benim klimada bazen devre dışı kalıyo ( gaz-gaz filtresi-radyatör temizliği,polen-torpidonun ordaki valf vs herşey yapıldı) ara sıra devre dışı kalıyo şuanda ve en son 640 gram gaz basıldı ondan sonra biraz düzeldi ve şuanda termostattan şüpheleniyorum

Qzann

« Yanıtla #59 : Ağustos 10, 2011, 02:33:05 ÖS »
aynı sorun bizdede vardı kardesım. bi süre sogutum sora duruodu. sora bi gün hiç çalışmadı :)  götürdük klımacıya  dediki kablosu ince kaldırmıo elektırık akımını dedı. kalın bı kablo taktı smdı sorun yok

Mermi26

« Yanıtla #60 : Ağustos 12, 2011, 02:44:26 ÖS »
Mermi26 sizinki bir temassızlık gibi görünüyor rölede yada sigorta yuvasında yada klimanın elektik aksamında.. lpgyi takarken oraları kurcalamışlarsa olur ama normalde lpg ile ilgisi olmaması lazım
tşkler cevabın için, ancak benim araçtaki problem uzun mesafede klima sürekli acık 3-4 saat gittikten sonra oluyor, sigorta takıldıktan sonra bi cok cukurdan falan gectim atmadı, acaba uzun süreli acık kalmamasımı gerekiyor, bana görede lpg ile baglantılı degil, ama lpg taktırınca problemin ucu lpg ye cıkıyor:)  Cady_W arkadaşımızın yaşadıgı sorun ilgimi cekti acaba klima uzun süre calışınca cektigi amper miktarı artıp sigortayı zayıflatıyor ve sarsıntıda atıyor mu diye düşünüyorum, bakalım istanbula gidecem yakında ordaki servislerle de gösterecegim, birde 2008 veya benzeri model Civic le klima acık durmadan 3-4 saatlik yol giden varmı?

kacaman

« Yanıtla #61 : Ağustos 16, 2011, 06:12:17 ÖÖ »
kacaman kardeş walla bu işte profösör olduğun belli, bendede klima açıkken torpidonun altından tısss diye ses gelip gidiyor yardımcı olursan sevinirim.
geç cevap yazdığım için özür dilerim, işlerim yoğundu siteyegiremiyordum;
aracınızın klimasının gazı çok az miktarda eksik hepsi bu.
zaman zaman iyi soğutup zaman zaman kötü soğutmasının sebib de bu zaten, içindeki gaz miktarı hava serinse ve araç gölge bir yerde kalmışsa süper soğutur, ama motor sıcak hava sıcak ve araç güneşte yanmışsa, soğutma zayıf kalacaktır.
gazmiktarına baktırın, yaklaşık 100gr kadar eksik olduğunu tahmin ediyorum.

kacaman

« Yanıtla #62 : Ağustos 16, 2011, 06:14:41 ÖÖ »
o zaman benimde klima açıkken devir aceyip düşüyo performansı geçtim artık araç ışıkta bile bekleyemiyo bi kaç saniye sonra stop ediyo ışıklara geldiğimde klimayı kapatıp açmaktan anam ağladı hadi kendi başına sorun değilde arkadaşlar kızlar olunca koyuyo insana aldığın honda bu mu diyeceklermiş gibime geliyo bu arada araç 1.6 ies
rölanti takip sensörü tipi bir cihaz yada müşür var bizim araçlarda, eğer bu parça arızalı değilse kompresörün içindeki yağ miktarı çok azalmış sistemi zorluyor olabilir, soğutma durumu nasıl aracın ve klima devreye girince aracı çok sarsıyor mu?

kacaman

« Yanıtla #63 : Ağustos 16, 2011, 06:16:44 ÖÖ »
Bir soru da ben sorayım, 93 Sedan Si Otomatik aracım. Klimam gayet iyi soğutuyor ve herhangi bir problem çıkartmıyor. Ancak Çakmak girişinden telefon şarj ederken klima devreye girmiyor. sadece havalandırma olarak çalışıyor. Ne zaman adaptörü çakmak girişinden çıkartıyorum. O zaman devreye giriyor. Bu normal midir? 
elektrik tesisatında sorun var bence

kacaman

« Yanıtla #64 : Ağustos 16, 2011, 06:18:35 ÖÖ »
sayın kacaman ies araclarda klima termostatı tam olarak nerededir ve bunun ideal ayarı nasıl olamlıdır? benim klimada bazen devre dışı kalıyo ( gaz-gaz filtresi-radyatör temizliği,polen-torpidonun ordaki valf vs herşey yapıldı) ara sıra devre dışı kalıyo şuanda ve en son 640 gram gaz basıldı ondan sonra biraz düzeldi ve şuanda termostattan şüpheleniyorum
klimanın soğutması nasıl detaylı anlatırsanız sevinirim,termostat iç peteğin üzerinde.

kacaman

« Yanıtla #65 : Ağustos 16, 2011, 06:21:03 ÖÖ »
slm arkadaşlar nisan ayında 2008 civic aldım ve araca lpg taktırdım bu yaz yani temmuz ayının sonuna tatile cıktım klima acık şekil yaklaşık 300 km durmadan giderken yolun bozuk bölümünden geçtim ve klima göstergeleri ile birlikte kapandı, en yakın honda servisine girdim kontrol ettiler klimanın sigortası atmıştı taktılar, lpg taktırmadan önce sol arka kapının sigortasıda atmıştı ve servise arka kapı sigortasıda atmış galiba dedigimde ilginç bi cevap geldi camın sigortası yok dediler biraz baktılar uzun sürer dediler bende yolda oldugum için sonra gösteririm dedim ve yola devam ettim, klima çalışmasında bi sorun olmadan alanya ya gittim tatil bitiminde tekrar yola cıktım ve gene konya seydi şehir yakınlarında bi tümsekten gectim klima sigortası gene attı, ve eskişehire geldim servise gittim arka kapıya baktılar sigorta atmış onu taktılar :) klima yı da bakmamız lazım LPG kaynaklıdır garantiye girmez saatlik işçilik parasından falan bahsettiler, kumar gibi bişey :) herneyse klimanın sigortası takıldı şuanda çalışıyor, sorum klima ile LPG nin alakası olabilirmi veya neden olabilir bu durumu yaşayan var mı?
ben bunu hep söylemişimdir,
lpg kitlerinin çalışma prensipleri neredeyse aynı fakat önemli olan montaj işçiliğinin kalitesinden geçiyor, montajı yapan yer, bir hata yapmış.

kacaman

« Yanıtla #66 : Ağustos 16, 2011, 06:22:20 ÖÖ »
daha detaylı bilgi verirsen yardımcı olabilirim. anlayamadım sorunu.

Grafink

« Yanıtla #67 : Ağustos 16, 2011, 09:10:38 ÖÖ »
elektrik tesisatında sorun var bence

Teşekkür ederim, En kısa zamanda gidip baktıracağım.

ersindurum

« Yanıtla #68 : Ağustos 16, 2011, 09:07:05 ÖS »
klimanın soğutması nasıl detaylı anlatırsanız sevinirim,termostat iç peteğin üzerinde.

arkadaşlar klima termostadı ayarı vs sizin yapabileceğiniz şeyler değil arkadaş ilk sayfada çok güzel anlatmış bir ısı algolayıcı vardır bir genleşme valfi sizin anlayacağınız kadarını söyleyim torbito içerisinde dir ıkiside genleşme valgi evaparatöre giden gazı ayarlar ısı algalıyıcıda evaparatör ısısını kontrol eder siz bunlardan neyi ayarlayacaksınız tek ayar yeri genleşme valfinde var ve hondalarda 3 yer ayarlanmaz

1. otomatik şanzıman cpc valfi
2.tp dayanma ayar civatası
3.genleşme valfi

bunları hangi usta neye dayanarak ayarlayacak merak ediyorum

ersindurum

« Yanıtla #69 : Ağustos 16, 2011, 09:08:21 ÖS »
adam gibi işi bilen bir yere gidin
1. klima gazını yenilesinler kapasite kontrolü yapsınlar adam gibi polen filitresini kontrol etsinler  bunlar normalmi diye

23korg23

« Yanıtla #70 : Ağustos 17, 2011, 01:19:56 ÖÖ »
daha detaylı bilgi verirsen yardımcı olabilirim. anlayamadım sorunu.

yıkarıda saydığım işlemler dışında en son klima radyatörü sökülerek içi ve dışı temizlendi ve 640 gram gaz basıldı usta radyatör değişimine gerek görmedi ustam ancak yine devre dışı kalıyor klima... eskisine göre daha iyi ama özellikle sehir içindeyken daha çok devreden cıkıyor uzun yolda neredeyse devreden çıkmıyor ve devreden çıkmayınca soğutması oldukca güzel..  sizce sorun nerededir?

kacaman

« Yanıtla #71 : Ekim 12, 2011, 10:26:22 ÖS »
sabit seyirde düzgün çalıştığını yazmışsınız, demekki, basınç farkında sistem çabuk devre dışı kalıyor, bunun iki sebebi olabilir, basınç kaptörü arızalıdır yada yeteri kadar uzun süreli vakum yapılmamıştır.

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : Ocak 03, 2018, 08:00:13 ÖÖ »
clb0103
pandora charms
coach outlet store
uggs outlet
pandora charms
michael kors outlet store
adidas nmd r1
tory burch shoes
polo ralph lauren
mbt shoes sale
ugg boots women