Gönderen Konu: HRV SANZUMAN POROBLEMLERİNİ CÖZÜYORUZ  (Okunma sayısı 3243 defa)

cem duman

• Ziyaretçi
HRV SANZUMAN POROBLEMLERİNİ CÖZÜYORUZ
« : Kasım 11, 2009, 10:19:39 ÖS »
HRV sanzuman problemini olanlara duyrulur probleminizi en uygun ve garantili olarak cozuyoruz

didaseka

• Ziyaretçi
Ynt: HRV SANZUMAN POROBLEMLERİNİ CÖZÜYORUZ
« Yanıtla #1 : Kasım 12, 2009, 10:17:51 ÖS »
selamlar
bir hrv kullanıcısı olarak merak ettim belki ilerde ihtiyacım olabilir diye. tam olarak yaptığınız işlem nedir. ve lütfen hrv lerde gelde ne tür bir işlemle şanzıman sorunu giderilmektedir. kayış değişimimi yoksa aktarma organı değişimi midir. selamlar

honda121

« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2009, 05:04:36 ÖS »
Bu hr-v lerin şanzuman biraz problemli gerçekten de, umarım gereken yardımı bulur arkadaşlar...

karaduman61

« Yanıtla #3 : Ocak 14, 2017, 10:11:31 ÖS »
Merhaba arkadaşlar bende üç senedir HRV kullanıcısıyım. Aracımı  genelde hafif stabilize köy yollarında kullanıyorum. Malum herkesin bu araçta en çok korktuğu şanzıman sorunu. Nacizhane bir deneyimimi paylaşayım.
1-Aracınıza Orjinal honda şanzıman yağından başka bir yağ koymayın. Bu yağda yetkili servis dışında satılmadığını biliyorum. Yağ değişimini 40000 km de bir yapın.
2-Ben aracımı 85000km aldım 120000 kmde araç kalkarken çok hafif bir titreme oluyordu. Neden olduğunu araştırdım. Bir çok kişinin başına da geldiğini öğrendim. Yetkili servis araç kalkış kitinin değişeceğini söyledi. Uzun araştırmalar sonunda iki defa şanzıman yağı değişimi yapıp geçmezse araç kalkış kitini değiştirme kararı aldım. Birinci değişimde sorun biraz azaldı ama geçmedi. 3000 km gittikten sonra ikinci kez tekrar yağ değiştim. Bu sefer sorun gitti. Şimdi aracım 170000 km de 50000 kmdir sorun tekrarlamadı. Bu sorunu yaşarsanız size fikir olabilir. Malum araç kalkış kiti 2500 vardır. İki şanzıman yağı 500. Saygılar.

Hüso28

« Yanıtla #4 : Şubat 10, 2017, 04:41:48 ÖS »
Arkadaslar herkese merhaba .ben 2 gun once cok buyuk hevesle 2006 model 4x4 honda hrv aldim aracim 122 binde lpg li .araci alirken saticiya guvenerekten ekspertize sokturmadim. Sonra araci alip kullandiktan sonra devir saatinin 2000 devirin ustune ciktiginda yukari asagi 300 ila 500 devir oynadigini farkettim arac yolda giderken sanki gaza sabit basarken gazlanip kesiyo gibi oluyor kafayi yicem forumlardan takip ettigim kadariyla bu ariza hrv lerde kronikmis napabilirim nasil bu sikintidan kurtulurum bi fikri bununla alakali bi tecrubesi olan sorunla karsilasip  gideren arkadaslardan bana yol gostermesini rica ediyorum lutfen