Gönderen Konu: HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 GENEL SORUNLAR  (Okunma sayısı 134461 defa)

honda121

Ynt: HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 GENEL SORUNLAR
« Yanıtla #25 : Haziran 08, 2009, 10:39:29 ÖS »
Listede belirtilen pek çok ses sorunu ufak müdehalelerle düzelebiliyor. Fakat ben yok sesinin içeriye alınmasının bu kadar zaman içerisinde yenilenen kasalarda  neden düzeltilmediğini anlayamıyorum. Tamam Murat'ında belirttiği gibi ne kadar fazla elektronik olursa donanımda teknik sorununda fazla olması gibi bir konu var ama yol sesini içeri alma bari kardeşim. :)
Sonra biz ses yalıtımı diye kendimizi yırtıyoruz bir sürü paralar harcıyoruz.

ben aracımın ses yalıtımını kendim yaptım imkanlarımda vardı yaptım ve gayet iyi oldu,bunu dışarıda yaptırmaya kalksak dünya para tutar önlerde yarım davlumbaz olması arkadada hiç yalıtım olmaması sorun ve en çok ses alan yer arka davlumbazlar ve arka pandizot direkleri eğer o bölgeler yalıtılırsa içeri giren ses şiddeti yüzde 30 azalıcaktır..

Nasıl bir yol izlediğinizi, hangi yöntemleri kullanarak hangi malzeme ile yaptığınızı detaylı bir şekilde anlatırsanız, foruma önemli bir katkıda bulunmuş olursunuz. Ben yaptım oldu demişsiniz, tamam hayırlı günlerde kullanın ama, detay verirseniz forumdaki diğer arkadaşlarında fikir sahibi olmasını sağlarsınız, ve önemli bir katkıda bulunmuş olursunuz.

cemmess

« Yanıtla #26 : Haziran 09, 2009, 02:41:20 ÖS »
nisay arkadaşımıza katılmamak elde değil sevgili honda dostları. Objektif olarak birkaç özeleştiri yapmamız farkımızı ve kalitemizi ortaya koyar diye düşünüyorum. Araçlarımızı hepimiz seviyorum. Artıları olduğu gibi eksilerinide paylaşmamız bizim zararımıza değil yararımıza olur. Ben nacizane aşağı genel olarak derledim. Haddime değil tabiki ama, dediğim gibi bir derleme. Bu skıntıların bir çoğunu kendimde yaşıyorum.

HONDA 04-05-06 CİVİC VTEC 1.6 ES-LS..Genel olarak birçok kişinin yaşadığı problemler vs.

1. Ön göğüsten gelen sesler
2. Panziotlardan gelen sesler
3. Camlardan gelen sesler
4. Arka hopörlörün ordan  gelen sesler
5. Emniyet kemerinden bağlantı yerlerinden gelen sesler
6. Ön direklerden  gelen sesler
7. Kapı kitleme mandalından gelen sesler
8. Genel olarak içeriye aldığı yol sesi azımsanmayacak derecede çok
9. Motor sesinide çokta olmasa hissettiriyor
10. Aracın yol tutuşu çok kötü değil fakat kimse iyide diyemez
11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir. (Hele ön kaputu kapatınca gelen ses)
12. Görüş açısı ahım şahım değil, maalesef ön direkler virajlarda görüş açısını azaltıyor
13. Direksiyon, direksiyon kutusundan gelen ses-sesler, gıcırtılar
14. Koltuktan gelen gıcırtılar ve sesler (genel olarak burç aksamı ile ilgili)
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise ESP yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken)
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu
18. En basit örneği bıçak gibi anahtar, far, yağmur ve park sensörlerinin olmaması, camı otomatik bile yukarı kaldırmaması
19. Yol bilgisayarı olmaması
20. Silicek fasılasının bile olmaması
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu :D

Arkadaşlar bunları yazarken HONDA ya düşman olduğum için değil tam aksine canı gönülden sevidğim için, objektif olmak için ve eksiklerimizi görmek için yazdım. Ben de bu markayı kullanıyor ve seviyorum. Son olarak HONDA HAYAT ONDA (MI?) :dil

2005 LS kullanıcısı olarak dediklerine aynen katılıyorum, fakat honda nedense ayrı bir tutku başka bir araç aynı tadı vermiyor..

murat_ozbek

« Yanıtla #27 : Haziran 10, 2009, 06:48:39 ÖS »
Listede belirtilen pek çok ses sorunu ufak müdehalelerle düzelebiliyor. Fakat ben yok sesinin içeriye alınmasının bu kadar zaman içerisinde yenilenen kasalarda  neden düzeltilmediğini anlayamıyorum. Tamam Murat'ında belirttiği gibi ne kadar fazla elektronik olursa donanımda teknik sorununda fazla olması gibi bir konu var ama yol sesini içeri alma bari kardeşim. :)
Sonra biz ses yalıtımı diye kendimizi yırtıyoruz bir sürü paralar harcıyoruz.

ben ****** üyesiyim ayrıca ve daha önce forum konularında bu bilgileri paylaştığım için açıklama gereği duymadım tabi bildiklerimi yaptığım işlemleri paylaşabilirim ve her türlü bu işlemleri yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olurum.

ben aracımın ses yalıtımını kendim yaptım imkanlarımda vardı yaptım ve gayet iyi oldu,bunu dışarıda yaptırmaya kalksak dünya para tutar önlerde yarım davlumbaz olması arkadada hiç yalıtım olmaması sorun ve en çok ses alan yer arka davlumbazlar ve arka pandizot direkleri eğer o bölgeler yalıtılırsa içeri giren ses şiddeti yüzde 30 azalıcaktır..

Nasıl bir yol izlediğinizi, hangi yöntemleri kullanarak hangi malzeme ile yaptığınızı detaylı bir şekilde anlatırsanız, foruma önemli bir katkıda bulunmuş olursunuz. Ben yaptım oldu demişsiniz, tamam hayırlı günlerde kullanın ama, detay verirseniz forumdaki diğer arkadaşlarında fikir sahibi olmasını sağlarsınız, ve önemli bir katkıda bulunmuş olursunuz.

EXELANCE

« Yanıtla #28 : Haziran 10, 2009, 07:14:24 ÖS »
nisay arkadaşımıza katılmamak elde değil sevgili honda dostları. Objektif olarak birkaç özeleştiri yapmamız farkımızı ve kalitemizi ortaya koyar diye düşünüyorum. Araçlarımızı hepimiz seviyorum. Artıları olduğu gibi eksilerinide paylaşmamız bizim zararımıza değil yararımıza olur. Ben nacizane aşağı genel olarak derledim. Haddime değil tabiki ama, dediğim gibi bir derleme. Bu skıntıların bir çoğunu kendimde yaşıyorum.

HONDA 04-05-06 CİVİC VTEC 1.6 ES-LS..Genel olarak birçok kişinin yaşadığı problemler vs.

1. Ön göğüsten gelen sesler
2. Panziotlardan gelen sesler
3. Camlardan gelen sesler
4. Arka hopörlörün ordan  gelen sesler
5. Emniyet kemerinden bağlantı yerlerinden gelen sesler
6. Ön direklerden  gelen sesler
7. Kapı kitleme mandalından gelen sesler
8. Genel olarak içeriye aldığı yol sesi azımsanmayacak derecede çok
9. Motor sesinide çokta olmasa hissettiriyor
10. Aracın yol tutuşu çok kötü değil fakat kimse iyide diyemez
11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir. (Hele ön kaputu kapatınca gelen ses)
12. Görüş açısı ahım şahım değil, maalesef ön direkler virajlarda görüş açısını azaltıyor
13. Direksiyon, direksiyon kutusundan gelen ses-sesler, gıcırtılar
14. Koltuktan gelen gıcırtılar ve sesler (genel olarak burç aksamı ile ilgili)
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise ESP yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken)
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu
18. En basit örneği bıçak gibi anahtar, far, yağmur ve park sensörlerinin olmaması, camı otomatik bile yukarı kaldırmaması
19. Yol bilgisayarı olmaması
20. Silicek fasılasının bile olmaması
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu :D

Arkadaşlar bunları yazarken HONDA ya düşman olduğum için değil tam aksine canı gönülden sevidğim için, objektif olmak için ve eksiklerimizi görmek için yazdım. Ben de bu markayı kullanıyor ve seviyorum. Son olarak HONDA HAYAT ONDA (MI?) :dil
21 tane şık yazmısın arkadasım bunların içinde bağzıları guvenlik olarak koyulmamıs bağzılarınıda dısarıda çok rahatlıkla taktıra bilirsin .park sensorunude yazmayı unutmusun hatırlatıyım :D

honda121

« Yanıtla #29 : Haziran 10, 2009, 11:27:53 ÖS »
18. madde :)

kırhorse

« Yanıtla #30 : Haziran 11, 2009, 10:18:57 ÖÖ »
2004 es sahibiyim ,, orjinal teybini değiştirdim aracım  saatsiz kaldı , bide ısı göstergesi maleseff...

34N1005

« Yanıtla #31 : Haziran 11, 2009, 12:33:16 ÖS »
listeye bendende tam destek ses gelemeyen yer yok kısacası

UB

« Yanıtla #32 : Haziran 11, 2009, 12:34:03 ÖS »
Eksiz katılıyorum.

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Haziran 11, 2009, 12:39:42 ÖS »
bunaların hepsini honda fabrikasına mail atın

honda121

« Yanıtla #34 : Haziran 11, 2009, 01:15:17 ÖS »
bunaların hepsini honda fabrikasına mail atın

Ne değişecek ki, sanki 2007 model ve sonrası çok farklı, HONDA sorunsuz araç sıfatını kendine arka etmiş, satıyo işte..

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #35 : Haziran 11, 2009, 01:34:37 ÖS »
donanım eksıklıgı oldugu dogru. fakat bu sagdan soldan gelen sesleri kesmek gayet basıt bıraz arastırın bulursunuz. benım arac 2006ls bu bahsedılen tıkırtılar vardı hepsını hallettım suan hıc bır ses yok. gecen sene megane 2 kullanıyordum donanım cok ıyıydı ama ıcınden gelen seslerı ınanın duymak ıstemezdınız. dayanamadım sattım. yol sesı almasıda tabıkı buyuk eksıklık ama bu asfaltın kalıtesızlıgındende kaynaklanıyo. farkındaysanız bazı yollardakı yenı dokulen asfaltlar cok sessız. arabadan gram ses gelmıyor.

honda121

« Yanıtla #36 : Haziran 11, 2009, 01:38:51 ÖS »
Donanım eksikliği değil, fakirliği resmen. Araçlarımız bomboş. Ayrıca sağdan soldan gelen kesmekle uğraştığımız zamanı biraz daha genişletsek sanayide usta olucaz, önemli olan bizim el sürmeden bu tür sorunların olmaması, asfalttaki kalitesizliğe gelirsek, toyota ile bir de yol çıkın, bırakın asfaltı mıcırlı yolda gitseniz yine ses yok, donanım olup kalitesiz olan arabalarada katılıyorum dediğiniz gibi, ben megane 2 ile şu anki vtec2 aracımın arasında kalmıştım. İLk açtığım konulara bakarsanız anlarsınız zaten. Bende donanım yerine sorunsuzluğu seçtim, fakat arabamızın çok eksiği var, bunları payşamakta da zarar değil HONDA markasına aksine yarar sağlıkycağında hemfikirizdir zaten

dercell

« Yanıtla #37 : Haziran 11, 2009, 07:45:06 ÖS »
Honda da ne kadar dononım olmasada al benisi var. Ben Honda yı Honda olduğu için seviyorum. o sesler bende de var,mesela ısı göstergesi yok.(2003 Vtec ES) Torpidoda ışık yok soğutucu yok,direksiyondan kumandalı değil.Sanki kağıt gibi araba,kapıların içi boş gibi..Öyle olmasına rağmen çok tutuluyor,aynı sekmentteki diğer araçlardan daha pahalı. Bazen moralim bozuluyor satıp da üst model alayım diye,demekki yenilesen de aynı şikayetler devam edecek..Ama Honda olması apayrı bir güzellik..

ahtapot

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Temmuz 20, 2009, 03:06:37 ÖS »
Hepsine katılıyorum... 1979 dan beri honda kullanıcısıyım, anladığım kadarıyla bu tutku buradaki bir çok kişide var . Ozaman yapılacak şey, bu şikayetleri fabrikaya iletmek... Bunu topluca yaparsak mutlaka dikkate alırlar. Japonlar ve Türkiyedeki fabrika'nın bu konuyu dikkate alacağını umuyorum. En azından bundan sonraki modellerde daha sessiz ( motor hariç onun sesi benzersiz bence) Hondalara binebiliriz.

honda121

« Yanıtla #39 : Temmuz 21, 2009, 12:41:55 ÖÖ »
Nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor, araştıralım. Hep beraber mail atalım. Yada herkez ayrı ayrı bu konuyu mail atsın, daha çok ilgi çeksin. Yada ne bileyim işte, hep beraber güzel bir fikir üretelim, uygulayalım...

gvnkck

« Yanıtla #40 : Temmuz 29, 2009, 12:33:29 ÖÖ »
arakadaşlar bende 2005 ls var japon montajlı ses yalıtımı yaptırdım özellikle bagaj kısmına süper oldu bence biraz fedakarlık yapın tık yok sadece lastiklerim geniş onon seside ayrı bi zevk

honda121

« Yanıtla #41 : Temmuz 29, 2009, 12:54:41 ÖÖ »
arakadaşlar bende 2005 ls var japon montajlı ses yalıtımı yaptırdım özellikle bagaj kısmına süper oldu bence biraz fedakarlık yapın tık yok sadece lastiklerim geniş onon seside ayrı bi zevk

Nerde yaptırdınız ses yalıtımını ? Ve ne kadara mal oldu ? Biraz bilgi verirseniz seviniriz, bizde faydalanmış ve yararlanmış oluruz.

koray.kozanli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Temmuz 29, 2009, 01:07:27 ÖÖ »
evet fiyat alabilirmiyiz?

DENON

« Yanıtla #43 : Temmuz 29, 2009, 03:47:39 ÖS »
aracta ses istemeyen x5 alsın kardeşim, ne kadar ekmek o kadar köfte, hem benım aracımdan da bahsettıgınız seslerin katılımı gelmıo, park sensörü demişsiniz gıdın 80 lıraya takıyolar, yagmur sensörünüde takıyolar aynı paraya, ben kendi aracım haricinde sürekli baska araclara bınıyorum hafta içi ve bu arabalar benım arabamdanda genc aracın her yerı plastık ınsanı sınır eden bır gıcırtı gelıor bu bahsettıgım marka ıyı bır alman markası, parca fıyatını hiiiçç söylemiyorum zaten, varsın benım arabamdan ses gelsın ınsanı ses yolda bırakmaz yürüyen aksam bırakır, 1600cc sınıfında vtec2 den az yakanıda varsa söyleyın bende bıleyım, yanı demek ıstedıgım sıfır bır arabaya 35-40 lıra verıp mersedes konforu beklemek bana göre yanlıs, accord alın bakalım bu söylediklerinizin kac tanesı gecerlı olacak

kadir8690

« Yanıtla #44 : Temmuz 29, 2009, 04:40:56 ÖS »
honda 121 arkadasım aynen soyledıklerının hepsıne harrfıyen katılıorum.ancak serılığı ve hızlılığını on plana koymak gerek.GÜÇLÜ OLMAK GÜZELDİR

honda121

« Yanıtla #45 : Temmuz 29, 2009, 06:57:57 ÖS »
honda 121 arkadasım aynen soyledıklerının hepsıne harrfıyen katılıorum.ancak serılığı ve hızlılığını on plana koymak gerek.GÜÇLÜ OLMAK GÜZELDİR

Teşekkür ederim.. Yalnız biz arabamızı çok seviyoruz, bunu her fırsatta sölüyoruz zaten. Bizim site olarak ayrıcalığımız burda ortaya çıkıyo, objektif olma ve kendi eleştirisine açık. Çok az forumda görürsünüz, böle arabayı madde madde sorgulayıp bu kadar eleştiren

honda121

« Yanıtla #46 : Temmuz 29, 2009, 06:58:41 ÖS »
aracta ses istemeyen x5 alsın kardeşim, ne kadar ekmek o kadar köfte, hem benım aracımdan da bahsettıgınız seslerin katılımı gelmıo, park sensörü demişsiniz gıdın 80 lıraya takıyolar, yagmur sensörünüde takıyolar aynı paraya, ben kendi aracım haricinde sürekli baska araclara bınıyorum hafta içi ve bu arabalar benım arabamdanda genc aracın her yerı plastık ınsanı sınır eden bır gıcırtı gelıor bu bahsettıgım marka ıyı bır alman markası, parca fıyatını hiiiçç söylemiyorum zaten, varsın benım arabamdan ses gelsın ınsanı ses yolda bırakmaz yürüyen aksam bırakır, 1600cc sınıfında vtec2 den az yakanıda varsa söyleyın bende bıleyım, yanı demek ıstedıgım sıfır bır arabaya 35-40 lıra verıp mersedes konforu beklemek bana göre yanlıs, accord alın bakalım bu söylediklerinizin kac tanesı gecerlı olacak

Konuyla alakası yok yazdıklarınızın maalesef..

rallier_61

« Yanıtla #47 : Temmuz 29, 2009, 07:33:29 ÖS »
bagaj havuzu da pozitif etkiliyormuş galiba arkadan gelen sesleri.. sese razıyım ama japonlar arka süspansiyona adam gibi bi amortisör koysalarmış bari...

DENON

« Yanıtla #48 : Temmuz 30, 2009, 07:41:15 ÖÖ »

sana öyle gelıo, valla bu araba anlattıgınız kadar kötü ise sız satın abı arabalarınızı, mılletede söyleyın almasınlar honda canları yanmasın bari

honda121

« Yanıtla #49 : Temmuz 30, 2009, 06:02:51 ÖS »

sana öyle gelıo, valla bu araba anlattıgınız kadar kötü ise sız satın abı arabalarınızı, mılletede söyleyın almasınlar honda canları yanmasın bari

Türk insanına derdini anlatmak kadar zor birşey yok heralde, taktımı takıyor. Arkadaşım bende Honda Civic kullanıyorum. Bunları yazdım diye neden arabamı satıyım. Veyahut burdaki arkadaşlar arabalarınımı satıyolar. Hayatında olandan herşeyden tam olarak memunmusun ? İyi ozaman eşininin bi huyu hoşuna gitmedi, boşan. Çocuğun yaramazlık yapsın evden at. İlla beğenmiyoruz diye bazı yönlerini neden satalım ? Nasıl bir zihniyete sahipsin anlamadım ki...Biz arabamızı seviyoruz. Bunu yüzkere dedirtmeyin insana. Sadece eksik yönlerini de paylaşıyoruz. Neden kara cahil bağnaz bi şekilde HONDA yı dünyanın en iyi markası ilan edip toz kondurmamak gibi saçma hareketlere eğilelim ? Bu araba ile ilgili değil bir tek, cep telefonu, tv, pc de dünyanın bütün markaları 4 / 4 birşey üretemezler ki . En az hata yapan en iyi olur. Herşeyin bir kusuru vardır. Sen benim defalarca arabamı seviyorum, hepimiz seviyoruz, diye bu konuya yazdığım 10 msj ı görmeyip, okumayıp tamamı ile, konunun ilk postuna bakıp birde başlığına göz atıp bana böle konuşuyosun diye sana da cevap vermiyim o zaman. Burdan çıkarcağın şey şu ( ki çoook öncelerden bunu öğrenmiş olman gerekirdi ) birşeyin zayıf ve kötü yönünü paylaşmak veya anlatmak illaki onndan kurtulmak isteyeceğin anlamına gelmez. Bana fanatik düzeyde msj yazma lütfen. Bu kadar msj yazdım siteye ilk defa geriliyorum. Ses istemeyen X5 alsın gibi saçma sapan laf edeceğine 13 - 14 milyara golf alın tık ses duyamazsınız kadar objektif ol gel canımı ye.  Ne kadar ekmek o kadar köfte diyeceğine, 23-25 milyarlık araba fiyat / perfprmansta rakiplerinin gerisinde kalıyor de gel yine canımı ye. Biz 35-40 liraya mercedes konforu beklemiyoruz, ama tofaş sınıfından bir farkımız olsun diyoruz, birde bu yönüyle bak. Dİyceklerim bundan ibarettir..