Gönderen Konu: HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 GENEL SORUNLAR  (Okunma sayısı 134232 defa)

Gs_KuRTuLuS

Ynt: HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 GENEL SORUNLAR
« Yanıtla #125 : Nisan 21, 2010, 07:31:25 ÖS »
Evet o bip bip sesini bende duyuyordum arada bir. Ama son birkaç aydır hiç duymadım. Genelde cd çaları kullandığımdandır galiba.

apollo59

« Yanıtla #126 : Nisan 21, 2010, 10:47:57 ÖS »
 Ön taraftan gelen ses z rot ve rot kolu değilse direksiyon kutusundandır.Böyle bir aracı okşar gibi kullanmak lazım.Benimde başımdan yeni geçti.Yolların hali malum.Pazartesi servise gittim.Tıkırtının sebebi için.Direksiyon kutusu dediler.Yarın çağırdılar.Garantiden değişeceğim.Sağolsun Çorlu servisi çok ta ilgi gösterdiler.

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #127 : Nisan 24, 2010, 09:30:40 ÖÖ »
Arkadaşlar sorunumu çözdüm, bip sesinin gelme sebebi, "TA" tuşundanmış, yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara Teşekkür ederim

sogulcan

« Yanıtla #128 : Nisan 27, 2010, 01:04:51 ÖÖ »
(2006 vtec ls)Sorunların çoğuna katılıyorum.içeri ses alması dışındakı gıcırtılar araçların kullanım şekline ve kullanım yerlerine göre çeşitlilik gösteriyor.Bunun için çok eleştriye  gerek yok ama.abs den gelen ses,direksiyon ve göğsün bom boş olması sadece fazla donanım arıza getirir mantığıyla açıklanamaz bence.Adamlar gösterge panelini yaparken ki zarifliği biraz da göğüsde sergileselermiş keşke.Mesela klima düğmeleri daha zarif olabilirdi.Saat ve termometre çok basit birsey ve hiç bir sorun çıkarmazdı.Direksiyona konacak bir ses kumandası clio da bile var ve bozulursa da bozulsun zaten teyp de aynısı var.Ve bence en önemlisi 20-25 bin TL arası satılan bu araçlarda sadece 2 hava yastığının olması(ES'ler hariç) gerçekten çok büyük eksiklik.Soranlara cevap vermeye çekiniyorum.Ls modelinde 4 ES modelinde de 6 hava yastığı olmalıydı bence.

Şimdi gelelim artılarına:
1-En belirgin özelliği çok hoş bir kasaya sahip olması.Biz erkekler için araba bayanların kıyafeti gibidir, arabanın tipi çok önemlidir bizim için.(modifiyeye girmiyorum bile)
2-Müthiş bir motor.Seri bir araç.
3-Arıza vermeyen bi araç.
4-O aşık olduğum göstergeleri.
5-Astraların vites derilerinin fosilleşirken bizimkilerin gıcır gıcır kalması.
6-Vtec açınca motordan gelen sesin her erkeği zevke getirmesi.
7-Gösterge aydınlatmasının farlardan bağımsız yanabilmesi ve seviyesinin ayarlanabilmesi.
8-Kapıların çok yumuşak ve hafif olması.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.artısıyla eksisiyle honda...

davrada

« Yanıtla #129 : Mayıs 30, 2010, 09:55:12 ÖS »
forumunuza yeni katılmış biri olarak öncelikle sizi tebrik ediyorum. çok güzel ve içten olmuş. ben eski bi astra g kullanıcısı olarak civic es almayı planlıyodum ama aracın bu kadar boş olduğunu düşünmemiştim. hakikaten bir yol bilgisayarı koymak çok zor ve pahalı olmasa gerek. aracın görüntüsü gerçekten çok hoş ve honda bir tür hastalık. ancak yukarda yazdığınız sorunların katılımı astra g de yoktu :) hiç bir aracın reklamını yapmak amacında değilim. ama insan yolda giderken kaç km menzili va anlık ne tüketiyor bilmek istiyor. bide bu  araçlarda yağ su seviyesi vs ukatılımı da yok mu ? her ne kadar kasasına aşık olsamda insan azda konfor istiyor saygılarımla

ilkeronat

« Yanıtla #130 : Mayıs 31, 2010, 06:22:47 ÖÖ »
forumunuza yeni katılmış biri olarak öncelikle sizi tebrik ediyorum. çok güzel ve içten olmuş. ben eski bi astra g kullanıcısı olarak civic es almayı planlıyodum ama aracın bu kadar boş olduğunu düşünmemiştim. hakikaten bir yol bilgisayarı koymak çok zor ve pahalı olmasa gerek. aracın görüntüsü gerçekten çok hoş ve honda bir tür hastalık. ancak yukarda yazdığınız sorunların katılımı astra g de yoktu :) hiç bir aracın reklamını yapmak amacında değilim. ama insan yolda giderken kaç km menzili va anlık ne tüketiyor bilmek istiyor. bide bu  araçlarda yağ su seviyesi vs ukatılımı da yok mu ? her ne kadar kasasına aşık olsamda insan azda konfor istiyor saygılarımla
hem astra g hem de honda vtec 2 sahibi olarak iki araci kiyas yapmak istemiyorum :) motor teknolojisi ve performans konusunda dalga gecer honda konfor konusunda astra ustun. herkes biliyorki astranin yol bilgisayari kadar dandik bir yol bilgisayari daha uretilmemistir bununla ilgili yazismadik ne almanya ne de turkiye kaldi ama bundan 6 yil once yol bilgisayari ekranindaki kayip hatlarin giderilmesi icin 600tl para istediler.

emre16

« Yanıtla #131 : Mayıs 31, 2010, 05:10:23 ÖS »
yol bilgisayarı bence çok çok önemli bir ihtiyaç değil ama vtecler gerçekten donanım olarak es modeli bile iyi değil ama 1 yıl kullandığım süre içerisinde başka hiçbir arabadan bu kadar keyif almamıştım vtec2 nin motoru kadar vites topuzu ve şanzımanıda benim için vazgeçilmez ayrıca çok fedakar hiç sorun çıkartmıyor aldığımızdan beri sadece periyodik bakımlarını yaptırıyoruz....

davrada

« Yanıtla #132 : Haziran 03, 2010, 10:03:51 ÖS »
hem astra g hem de honda vtec 2 sahibi olarak iki araci kiyas yapmak istemiyorum :) motor teknolojisi ve performans konusunda dalga gecer honda konfor konusunda astra ustun. herkes biliyorki astranin yol bilgisayari kadar dandik bir yol bilgisayari daha uretilmemistir bununla ilgili yazismadik ne almanya ne de turkiye kaldi ama bundan 6 yil once yol bilgisayari ekranindaki kayip hatlarin giderilmesi icin 600tl para istediler.

kayıp hatlar genelde teyp değişiminden sonra olur. şunu tekrar belirtmek isterim hondayla bi alıp veremediğim yok bilakis aracın görüntüsüne hastayım :) fakat o dandik dediğiniz yol bilgisayarı motorla senkron çalışıp önemli hataları (örn: yağ kaybı) testi kırılmadan bildirir. tabi tercih meselesidir. elbetteki motor olarak honda üstündür. garip olarak civicler ederinin 3-5 milyar üzerine satılıyor. madem bu kadar pahalı neden bu araba bu kadar boş. anlamıyorum. diğer araçlardaki donanım civic te olsa tahminimce ülkem insanı başka arabaya binmezdi :) saygılar ii forumlar

ilkeronat

« Yanıtla #133 : Haziran 04, 2010, 06:24:17 ÖÖ »

kayıp hatlar genelde teyp değişiminden sonra olur. şunu tekrar belirtmek isterim hondayla bi alıp veremediğim yok bilakis aracın görüntüsüne hastayım :) fakat o dandik dediğiniz yol bilgisayarı motorla senkron çalışıp önemli hataları (örn: yağ kaybı) testi kırılmadan bildirir. tabi tercih meselesidir. elbetteki motor olarak honda üstündür. garip olarak civicler ederinin 3-5 milyar üzerine satılıyor. madem bu kadar pahalı neden bu araba bu kadar boş. anlamıyorum. diğer araçlardaki donanım civic te olsa tahminimce ülkem insanı başka arabaya binmezdi :) saygılar ii forumlar
arac tamamen orjinal tek vidasi degismedi. teyp degisimi olmadan ayni problemi yasayan yuzlerce kullanici var opel forumlarinda. dedigim gibi tercih meselesi. biryere giderken civic kullanmayi tercih ediyorum cunku motor performansinin verdigi haz diger eksilerini kapatiyor. yol bilgisayarinin gercekten vazgecilmez oldugunu dusunmuyorum. sensorler ve hata kodu yardimiyla motor ariza isiginin yanmasi yeterli benim icin. tercih meselesi.

Adem YILMAZ

« Yanıtla #134 : Haziran 04, 2010, 08:15:11 ÖÖ »
Arkadaşım bende yaşadım aynı sorunu ama bir kaç tuşa bastım kesti.Şimdi hangisine bastığımı bilemicem ama rast gele bas...geçmiş olsun

ilkeronat

« Yanıtla #135 : Haziran 04, 2010, 10:02:35 ÖÖ »
Arkadaşım bende yaşadım aynı sorunu ama bir kaç tuşa bastım kesti.Şimdi hangisine bastığımı bilemicem ama rast gele bas...geçmiş olsun
neler denemedim ki tekme atip kiracam o olacak :) tuslarla olacak sey degil iletimsizlik var. ekranin karta bastigi yerler iletisimsiz kaliyor bazen temas ediyor bazen etmiyor. komple sokup temizleyip baglantilari yenileyip takmak gerek. dandik sey iste :) oyle duruyor opelin ayibi :) herkese de gosteriyorum bu kadar adi diye :) zaten bu saatten sonra alman arabasi diye ne opele binerim ne de volkswagene, japonun bir otesi audi ya da BMW benim icin bunun disinda japonun eline su dokecek araba tanimiyorum. arkadaslar bu yazdiklarim sahsi fikirlerim kimse alinganlik yapmasin lutfen polemikte yaratmak istemem.

ozgsi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #136 : Temmuz 29, 2010, 07:09:03 ÖS »
bütün yazıları teker teker okudum ama kimsede direksiyonun soyulması gibi bi sorun yok, bu numunelik biten bendemi war ? :) 80binde suan araç ve direksiyonum deri değiştiriyor ya, altından aynı renk tonunda yine deri çıkıyo ama suan direksiyonun yarısı soyulmus yarısı normal durumda acayip miğde bulandırıyo ?

cakalius

« Yanıtla #137 : Ağustos 27, 2010, 12:10:44 ÖÖ »
Ya bu yalıtım yaptıran arkadaşlar nerede ve ne kadara neleri yaptırdılar bir yazarlarsa

AYRICA : HONDA 'mı ne olursa olsun ve herşeye rağmen seviyorum Çünkü 240 ın 240 nı da gösteriyor canavar.
 :lovee :lovee :lovee :lovee

Ghan

« Yanıtla #138 : Ağustos 27, 2010, 01:04:08 ÖÖ »
Ya bu yalıtım yaptıran arkadaşlar nerede ve ne kadara neleri yaptırdılar bir yazarlarsa

AYRICA : HONDA 'mı ne olursa olsun ve herşeye rağmen seviyorum Çünkü 240 ın 240 nı da gösteriyor canavar.
 :lovee :lovee :lovee :lovee

Aracın Vtec2 1.6 Demi Nasıl 240 ıda Gösteriyor Anlamadım.

alfaus007

« Yanıtla #139 : Ağustos 29, 2010, 02:14:51 ÖÖ »
valla geçenlerde yolda kalmış bir bmw x5 gördüm,çekici arabayı yüklüodu adam ailesiyle birlikte bavulları fln ortada tam bir rezalet..Honda bole yolda bırakmadığı sürece varsın yol bilgisayarı olmasın :)

sasinti

« Yanıtla #140 : Kasım 19, 2010, 09:10:03 ÖÖ »
Arakadaşlar iki sene kadar 2002 model vtec i ekip arabası olarak kullandım bakımlarının tamamı Gebzede Honda fabrikasında yapılmaktaydı ve oradaki ustalar bu araba ile önden kaza yaparsan sıkıntı yok korkma ama arkadan biri çarparsa seni motorla birleştirir demişlerdi aracın gidip gelmediği yer girip çıkmadığı delik kalmadı bıraktığımda 282000 de idi ama hiç bir sıkıntısı yoktu.

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #141 : Kasım 24, 2010, 08:57:06 ÖS »
hıcbır dedıgıne katılmıyorum arbalar hakkını verıyor bnce :S

telzul

« Yanıtla #142 : Aralık 20, 2010, 08:33:55 ÖÖ »
6 aydır dost tavsiyesiyle 2005 honda civic otomatik kullanıcısıyım,
2000 model 206 pejo
2001 model vw bora
2006 model avensis kullandım,
Ama hiç biri hondanın verdiği tadı vermedi.
Yüksek hızdaki rüzgar sesi harici hiçbir sıkıntım yok.
İyiki almışım,   >=ok