Gönderen Konu: HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 GENEL SORUNLAR  (Okunma sayısı 134216 defa)

honda121

HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 GENEL SORUNLAR
« : Haziran 03, 2009, 01:52:03 ÖS »
nisay arkadaşımıza katılmamak elde değil sevgili honda dostları. Objektif olarak birkaç özeleştiri yapmamız farkımızı ve kalitemizi ortaya koyar diye düşünüyorum. Araçlarımızı hepimiz seviyorum. Artıları olduğu gibi eksilerinide paylaşmamız bizim zararımıza değil yararımıza olur. Ben nacizane aşağı genel olarak derledim. Haddime değil tabiki ama, dediğim gibi bir derleme. Bu skıntıların bir çoğunu kendimde yaşıyorum.

HONDA 04-05-06 CİVİC VTEC 1.6 ES-LS..Genel olarak birçok kişinin yaşadığı problemler vs.

1. Ön göğüsten gelen sesler
2. Panziotlardan gelen sesler
3. Camlardan gelen sesler
4. Arka hopörlörün ordan  gelen sesler
5. Emniyet kemerinden bağlantı yerlerinden gelen sesler
6. Ön direklerden  gelen sesler
7. Kapı kitleme mandalından gelen sesler
8. Genel olarak içeriye aldığı yol sesi azımsanmayacak derecede çok
9. Motor sesinide çokta olmasa hissettiriyor
10. Aracın yol tutuşu çok kötü değil fakat kimse iyide diyemez
11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir. (Hele ön kaputu kapatınca gelen ses)
12. Görüş açısı ahım şahım değil, maalesef ön direkler virajlarda görüş açısını azaltıyor
13. Direksiyon, direksiyon kutusundan gelen ses-sesler, gıcırtılar
14. Koltuktan gelen gıcırtılar ve sesler (genel olarak burç aksamı ile ilgili)
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise ESP yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken)
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu
18. En basit örneği bıçak gibi anahtar, far, yağmur ve park sensörlerinin olmaması, camı otomatik bile yukarı kaldırmaması
19. Yol bilgisayarı olmaması
20. Silicek fasılasının bile olmaması
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu :D

Arkadaşlar bunları yazarken HONDA ya düşman olduğum için değil tam aksine canı gönülden sevidğim için, objektif olmak için ve eksiklerimizi görmek için yazdım. Ben de bu markayı kullanıyor ve seviyorum. Son olarak HONDA HAYAT ONDA (MI?) :dil

snowman_8

Ynt: HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 GENEL SORUNLAR
« Yanıtla #1 : Haziran 03, 2009, 02:09:23 ÖS »
aynen bu dediklerine bende katılıyorum bizdede 2005 model es var sözde full ama hiç bir şey yok 2005 model olmasına rağmen diğer rakiplerine göre fazla bi donanım seçenegi yok bide ls'de cd çalar yok bunlar çok garip bunlar sadece türkiye'ye has bişey mi yoksa aynı şekilde yurt dışındaki araçlarda aşşağı yukarı böyle mi ?birde son bişey daha sorucagım ses konusunda acaba honda yetkilileri bunları dikkate alıyormu yani yeni kasalarda ses olayı çözüldü mü? arabanın içinde en sevdiğim ise göstegeleridir

honda2002

« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2009, 02:21:54 ÖS »
anladığım kadarıyla Honda parayı daha çok motor,şanzuman ve yürüyen aksama yatırıyor..
donanıma, konfora yönelik konuları 2. plana atıyor..

donanım ve konforu da iyi olaydı herhalde bu fiyata satamazlardı araçları. Tabi ki bu benim görüşüm.

vtec_alp

« Yanıtla #3 : Haziran 03, 2009, 02:28:02 ÖS »
Canı gönulden katılıyorum yazmıs olduklarına bunlar az bı kusur değil gerçekten bu sesler benıde çok rahatsız edıyo kımı zaman çok sevdıgım arabamdan bıle soğutuyo..Aslında arastırsak bı çözum yolu bula bılırız.Belkı bı izalasyon belkıde daha farklı bişey yapa biliriz. :)

Araştıralım diyorum ;)

honda121

« Yanıtla #4 : Haziran 03, 2009, 02:46:58 ÖS »
anladığım kadarıyla Honda parayı daha çok motor,şanzuman ve yürüyen aksama yatırıyor..

donanım ve konforu da iyi olaydı herhalde bu fiyata satamazlardı araçları. Tabi ki bu benim görüşüm.

Honda gerçekten motor, şanzuman ve yürüyende çok çok iyi bir marka kesinlikle. Zaten eksileri olduğu gibi artıları var fakat ekslierini paylaşmak daha bir özgüven işi. Donanım ve konforda olsa zaten dediğiniz gibi bu parala satılmaz. Hiçbir araç sorunsuz değildir. Hiçbir marka herşeyi tam ve eksiksiz anlamda sorunsuz yapamaz bence zaten

honda121

« Yanıtla #5 : Haziran 03, 2009, 02:48:35 ÖS »
Canı gönulden katılıyorum yazmıs olduklarına bunlar az bı kusur değil gerçekten bu sesler benıde çok rahatsız edıyo kımı zaman çok sevdıgım arabamdan bıle soğutuyo..Aslında arastırsak bı çözum yolu bula bılırız.Belkı bı izalasyon belkıde daha farklı bişey yapa biliriz. :)

Araştıralım diyorum ;)

Ben araştırdım. Ziebart yapılan yalıtımların çokta iyi bir fayda sağlamadığı belirtiliyor. Ses sorununu çözmek için çamurluktan bagaja, döşemelerden tutun kapılara detaylı bir proje yapmak lazım diye düşünüyorum.

honda121

« Yanıtla #6 : Haziran 03, 2009, 02:53:04 ÖS »
aynen bu dediklerine bende katılıyorum bizdede 2005 model es var sözde full ama hiç bir şey yok 2005 model olmasına rağmen diğer rakiplerine göre fazla bi donanım seçenegi yok bide ls'de cd çalar yok bunlar çok garip bunlar sadece türkiye'ye has bişey mi yoksa aynı şekilde yurt dışındaki araçlarda aşşağı yukarı böyle mi ?birde son bişey daha sorucagım ses konusunda acaba honda yetkilileri bunları dikkate alıyormu yani yeni kasalarda ses olayı çözüldü mü? arabanın içinde en sevdiğim ise göstegeleridir

Donanım seçenekleri yurt dışı ile aynımı bilmiyorum açıkcası. Ama Honda Türkiye bence bu işi yürütemiyor. En boş en kof olanları Türk insanına getiriyorlar, yeterli renk seçeneklerini bile tanımıyorlar. Aracımız gerçekten sorunsuz fakat tam bir donanım fakiri. Emsallaerinde karatmalı dikiz aynasından tutun, cam açma kapama, bagaj açma, katlanan yan aynalar, 6-8 airbag, bazılarında çift yönlü tam otomatik klima, 6 lı cd değiştirici, ısıtmalı koltuklar, soğutmalı torpido gözü, arka cam perdesi, yan cam perdesi olanlar dahi var, Honda'mızda ise bırakın ışıklı makyaj aynasını, torpidoda bile ışık yok, cam kumandalarında bile ışık yok.

alfaus007

« Yanıtla #7 : Haziran 03, 2009, 03:11:21 ÖS »

>=ok >=ok >=ok >=ok >=ok >=ok >=ok :gitar

alfaus007

« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2009, 03:13:38 ÖS »
şikayetlerin 10 tanesi ses arkadaşlr ya :D

honda121

« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2009, 03:39:14 ÖS »

Siz katılıyormusunuz katılmıyormusunuz, şikayetlerin çoğu böyle. Zaten motora şanzumana yürüre bir lafımız yok, genel olarak yaşanan sorunlardan bahsettik. Bence sizde aynı araç sahibi olarak yorumlarınızı bizden esirgemeyin ki, konu sapmasın. Ve hep beraber daha güzel paylaşımlarda bulunabilelim.

albatros

« Yanıtla #10 : Haziran 03, 2009, 04:53:45 ÖS »
göstergelerine ve motoruna bayılıyorum. ha bide havasına...
ama gel gelelim yukarıdaki listenin altına aynen imzamı atarım.

snowman_8

« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2009, 07:28:11 ÖS »
arkadaşlar bilmediğim bir konu daha var sürekli honda motorlarından bahsediliyor mesela bir megane bir focus bizimle aynı segmentte bulunan araçlar arasında ne gibi bir farkımız var bunu bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın.

nisay

« Yanıtla #12 : Haziran 04, 2009, 09:57:31 ÖÖ »
nisay arkadaşımıza katılmamak elde değil sevgili honda dostları. Objektif olarak birkaç özeleştiri yapmamız farkımızı ve kalitemizi ortaya koyar diye düşünüyorum. Araçlarımızı hepimiz seviyorum. Artıları olduğu gibi eksilerinide paylaşmamız bizim zararımıza değil yararımıza olur. Ben nacizane aşağı genel olarak derledim. Haddime değil tabiki ama, dediğim gibi bir derleme. Bu skıntıların bir çoğunu kendimde yaşıyorum.

HONDA 04-05-06 CİVİC VTEC 1.6 ES-LS..Genel olarak birçok kişinin yaşadığı problemler vs.

11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir. (Hele ön kaputu kapatınca gelen ses)
12. Görüş açısı ahım şahım değil, maalesef ön direkler virajlarda görüş açısını azaltıyor
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise ESP yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken)
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu
18. En basit örneği bıçak gibi anahtar, far, yağmur ve park sensörlerinin olmaması, camı otomatik bile yukarı kaldırmaması
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu :D

Arkadaşlar bunları yazarken HONDA ya düşman olduğum için değil tam aksine canı gönülden sevidğim için, objektif olmak için ve eksiklerimizi görmek için yazdım. Ben de bu markayı kullanıyor ve seviyorum. Son olarak HONDA HAYAT ONDA (MI?) :dil

Ek olarak birçok kişinin başına gelen bagajın su alması meselesi var

et302gti

« Yanıtla #13 : Haziran 04, 2009, 10:29:49 ÖÖ »
gülü seven dikenine katlanmalı mı?

enginturan

• Engin
« Yanıtla #14 : Haziran 04, 2009, 12:35:46 ÖS »
yazdıklarına kesinlikle katılıyorum ama hondam var demem honda ya sahip olmam bunlara katlanmama değiyor 1990 model civic sedanım vardı yol sesi alıyordu fakat içinde ki plastik aksamlarda en ufak bir ses yoktu daha sonra 1993 model civic sedan aldım onda da hiç ses yoktur 2000 model civic sedan aldım onda da ses yoktu 2004 civic sedan (makyajlı) aldım şook oldum her yerinden ses geliyor sonra 2005 model civic sedan aldım japon olandan bunda da ses var git gide kaliteyi düşürdüler.

honda121

« Yanıtla #15 : Haziran 05, 2009, 01:37:06 ÖÖ »
Aklımda birşey daha geldi, bomboş bir direksiyona sahip olması. Yahu insan en azından, bi ses açıp kapama koyar. Hadi hızsabitleyiciyi filan geçtik. Tabi arka bagajın su alma olayıda var. Doğru onu unutmuşum :) , ama arkadaşlar tabiki dediğimiz gibi hondamızı seviyoruz ve keyifle biniyoruz.

alfaus007

« Yanıtla #16 : Haziran 05, 2009, 06:48:48 ÖÖ »

Siz katılıyormusunuz katılmıyormusunuz, şikayetlerin çoğu böyle. Zaten motora şanzumana yürüre bir lafımız yok, genel olarak yaşanan sorunlardan bahsettik. Bence sizde aynı araç sahibi olarak yorumlarınızı bizden esirgemeyin ki, konu sapmasın. Ve hep beraber daha güzel paylaşımlarda bulunabilelim.
  katılıorm tabiki ama dikkatimi çekti 10 tanesi ses  :D :D bu seslerin bi çaresini bulsak araba daha çekilir bi hale gelcek dimi

murat_ozbek

« Yanıtla #17 : Haziran 05, 2009, 06:33:45 ÖS »

bu saydıkların japon üretici için yapılması çok zor olmayan özellikler(artı özellikler için konuşuyorum)
örneğin plastik motor kapağı ben kangolarda megan 2 lerde bu kapakları ilk gördüğüm çok beğendim,sonradan baktımki zamanla hepsi  kırılmaya ve özelliğini yitirmeye başlamış,elektronik aksamın en dolu olanlarınıda peuglarda gördüm araçlar elektronik arızasından servisten çıkamaz oldu,yol sesi ise desibel ölçümlerine göre normal orta sınıf klasmanında...
ben honda araçları ve servise yakın olduğum için bu konuyu en yetkililerle ve eğitim görmüş çalışanlarla konuşma şansım oldu
japon üreticilerin şu andaki düşüncesi problemsiz araba yaratmak,şu anda 3 ay sıra beklenen araç markası tr de honda bunun  nedeni açıkça ortada değilmi sizcede??
ben caddy de kullandım vectra nın en full olanınıda adamların yaptığı arabanın plastik kalmaları soyuluyo ve plastik olarak kullandıkları malzeme sanki 3.sınıf bunlar arabasını sevenler için önemli olan konular...
düşünsenize xenon kit taktınız arıza ışığı yanıyo,angel far takıyorsunuz yine aynı...
honda için değil genelleme olarak japon araçları için konuşuyorum değişime açık ve sahibini seven araçlardır...

SİLVERWOLF

« Yanıtla #18 : Haziran 05, 2009, 08:40:37 ÖS »
Arkadaşım listesini yapmış olduğun eksikliklere katılıyorum.Sınıfındaki model araçlara baktığımızda bizim modellere göre artıları daha fazla.Ama HONDA  bizler için birer tutku haline gelmiş durumda.Paylaşımın için teşekkürler.

Tequila

« Yanıtla #19 : Haziran 05, 2009, 11:34:35 ÖS »
Listede belirtilen pek çok ses sorunu ufak müdehalelerle düzelebiliyor. Fakat ben yok sesinin içeriye alınmasının bu kadar zaman içerisinde yenilenen kasalarda  neden düzeltilmediğini anlayamıyorum. Tamam Murat'ında belirttiği gibi ne kadar fazla elektronik olursa donanımda teknik sorununda fazla olması gibi bir konu var ama yol sesini içeri alma bari kardeşim. :)
Sonra biz ses yalıtımı diye kendimizi yırtıyoruz bir sürü paralar harcıyoruz.

mustafakorkmaz00

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Haziran 06, 2009, 11:25:46 ÖS »
Yol tutuşu berbat 2002 es kullanıcısıyım, benim arabama fren koymayı unutmuşlar..

emre16

« Yanıtla #21 : Haziran 07, 2009, 01:47:35 ÖÖ »
walla ben vtecimin daha önceki sahibinlede konustum megane almıs simdi abi ben napmısım diyo...tmm sorunları var ses alma olayı insanı gercekten kızdırıyo ama bizim araçlar 10 numara...

7641

« Yanıtla #22 : Haziran 07, 2009, 02:42:03 ÖÖ »
Yakın zamanda HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 almayı düşünen biri olarak hiç iç açıcı değil yazdıklarınız. 1-2 gün önce 2000 1.4 is sattım. Hondamı ilk aldığımda, motor çalışırken çok marşa bastım. Motor sesine göre vites değiştirmeye en az 1-2 ay sonra alışabildim. Motor sesi içeri gelmiyor gibi bişeydi. (edit:reklam içerikli kelime) şikayetim ABS sinin olmaması ve 1.4 motora sahip olması idi. Agresif kullanan bir ben için yeterince performans sağlamadığını düşünüyorum.

7641

« Yanıtla #23 : Haziran 07, 2009, 02:43:52 ÖÖ »
Hani şu motor çalışıriken kontağa tekrar basmayı önleyen sistem olsa ne kadar güzel olurdu. İlk aldığımda çok başıma gelmişdi...

murat_ozbek

« Yanıtla #24 : Haziran 08, 2009, 06:30:49 ÖS »
Listede belirtilen pek çok ses sorunu ufak müdehalelerle düzelebiliyor. Fakat ben yok sesinin içeriye alınmasının bu kadar zaman içerisinde yenilenen kasalarda  neden düzeltilmediğini anlayamıyorum. Tamam Murat'ında belirttiği gibi ne kadar fazla elektronik olursa donanımda teknik sorununda fazla olması gibi bir konu var ama yol sesini içeri alma bari kardeşim. :)
Sonra biz ses yalıtımı diye kendimizi yırtıyoruz bir sürü paralar harcıyoruz.

ben aracımın ses yalıtımını kendim yaptım imkanlarımda vardı yaptım ve gayet iyi oldu,bunu dışarıda yaptırmaya kalksak dünya para tutar önlerde yarım davlumbaz olması arkadada hiç yalıtım olmaması sorun ve en çok ses alan yer arka davlumbazlar ve arka pandizot direkleri eğer o bölgeler yalıtılırsa içeri giren ses şiddeti yüzde 30 azalıcaktır..