Gönderen Konu: Honda civic 1.4is tekleme sorunu  (Okunma sayısı 923 defa)

kadirhonda

Honda civic 1.4is tekleme sorunu
« : Mart 25, 2021, 12:04:30 ÖS »
Merhabalar sayın abilerim, kardeşlerim varsa ablalarım. 2001 model honda civic 1.4i s(ies kasa vtec değil.) sahibiyim. Tüpte aşırı, benzinde arada bir hafif olmakla birlikte tekleme, gaz yememe hatta sönme sorunu vardı aracımda. Seiwa marka buji kablosu ve NGK marka buji aldım değiştirdim ve sorunum düzeldi, yakıtım da çok fazlaydı 50 tl LPG'ye 83km yani km'de 60 kuruş yakıyordu... Yakıtım 48 kuruş seviyelerine düştü(ki yine fazla) bugün fark ettim araç yine bazen tekliyor fakat çok az hafif bir şekilde(öncekine göre yine iyi buna şükür.). Ben bu sorunu araştırırken distribütör, buji-buji kabloları diye düşündüm ucuzdan başladım değiştirdim düzeldi fakat hala bir tekleme yakıt da fazla yakıyor diyebilirim. Şimdi size sorum sayın forum üyeleri abilerim, kardeşlerim bu sorunu yaşayan oldu mu aranızda? Distribütör keçesinden ya da ne bileyim distribütörün tamiriyle düzelebilecek bir sorun mudur benim yaşadığım bu sorun? Distribütör değiştirecem gerekirse orijinal almayı düşünüyorum yan sanayiyi özellikle önermiyorlar, peki hangi markayı almalıyım? Bilgisi olan ustalarımız da varsa beni aydınlatırlarsa çok sevinirim ve memnun olurum. Teşekkürler iyi ve sağlıklı günler diliyorum.