Gönderen Konu: honda cıvıc lerde Lpg'den dolayı yanan motor arıza lambası  (Okunma sayısı 62388 defa)

poyrazz

Ynt: honda cıvıc lerde Lpg'den dolayı yanan motor arıza lambası
« Yanıtla #25 : Aralık 07, 2009, 11:48:45 ÖS »
arkadaşlar benim araacımda 2002 madel 160000 km de civic. bende cok ugrastım lambayla herkes yanar dedi
söndüremezsin dedi baya kullandım böyle kafasına göre yandı söndü. 130000 km bakımını yaptırdıgım arkadaşlar lambayı söndürdüler. ilk 1000 km de iki defa yanar dediler ondan sonra bidaha yanmaz dediler aynen öyle oldu.
şu anda çok memnumum. yani tam anlamıyla bir honda ustası çözüyor olayı.

hibo

« Yanıtla #26 : Aralık 09, 2009, 12:10:41 ÖS »
arkadaşlar benim araacımda 2002 madel 160000 km de civic. bende cok ugrastım lambayla herkes yanar dedi
söndüremezsin dedi baya kullandım böyle kafasına göre yandı söndü. 130000 km bakımını yaptırdıgım arkadaşlar lambayı söndürdüler. ilk 1000 km de iki defa yanar dediler ondan sonra bidaha yanmaz dediler aynen öyle oldu.
şu anda çok memnumum. yani tam anlamıyla bir honda ustası çözüyor olayı.

slm kardeş,şu bahsettiğin 130000 bakımını nerede yaptırdığını öğrenebilirmiyim acaba?birde o ayardan sonra yakıt tüketiminde %25 ler gibi oranlarda bi artış oldumu ayar öncesine göre?hangi usta,hangi servis,yetkili mi özel mi?reklam olarak düşünülmesin diye cevabı özelden atabilrsin...teşekkürler...
« Son Düzenleme: Aralık 09, 2009, 12:12:01 ÖS Gönderen: hibo »

poyrazz

« Yanıtla #27 : Aralık 10, 2009, 09:34:54 ÖS »
izmir ata sanayi sitesinde. ahmet usta. mekanı yeni acmış. yetkili servisten ayrılmış gayet muntazam bi insan

34GB4525

« Yanıtla #28 : Aralık 16, 2009, 05:28:32 ÖS »
bugün 4000 km sonra bende de yandı  :emo gittim söndürttüm fakir çıktı geçen sefer zengin çıkmıştı gerçi sabah havalimanı yolunda baya seri kullandım .
Bende de yaklaşık 4.000 km sonra yanmaya başladı ama gaz verince yanıyor rolantide yazda gaz kesince yanmıyor

tüplü araçlarda yanan arıza lambasının sebebi oksijen sensörü bu lpgnin kaliteli veya kalitesiz oluşundan kaynaklanmıyor bu sensöe benzin değerlerine göre üretilmiştir lpgli araçlarda çıkan gazın değeri farklı olduğundan bir müddet sonra arıza lambasını yakar tabi bu hemen olucak diye bişey yok bazı araçlarda 1sene içerisinde meydana gelir bazı araçlarda 3 4 yıl içerisinde senin kiside muhtemelen oksijen sensörü arıza lambasını söndürsen bile tekrar yanacaktır sıfıryla değiştirirsen birsüre söner ama ilerleyen zamanlarda tekrar yanacaktır
++++ Murat galiba böyle katılıyorum

ilkeronat

« Yanıtla #29 : Aralık 16, 2009, 08:05:33 ÖS »
arkadaşlar kesin yanacak diye bişey yok. çok araba var bildiğim arıza lambası yanmayan. kendi aracımda brc takılı ve 2a mühendislik bayisi taktı. doğru ayar ile lamba yanmıyor.

sogulcan

« Yanıtla #30 : Aralık 16, 2009, 11:45:33 ÖS »
bende de 2006 civic vtecII var.ben arabayı aldığımda aldığım kişi yeni ayar yaptırmıştı ve lamba yanmıyodu.ama aldıktan yaklaşık 1 ay gibi  bi süre sonra  arıza lambası yandı.ben daha ayar yaptırmadım.Öyle kafasına göre bazen yanıyo bazen yanmıyo.Gazı da opet ve PO dan alıyorum.ikisindede yanıyo.ama bazende hiç yanmıyo.

sogulcan

« Yanıtla #31 : Aralık 16, 2009, 11:46:07 ÖS »
Bu arada markası BRC.

ilkeronat

« Yanıtla #32 : Aralık 17, 2009, 10:29:54 ÖÖ »
Bu arada markası BRC.
eger 2a muhendislik bayisi bir yere yaptirilmissa muhakkak servisine gidin problemi cozeceklerdir. islerinin arkasindalar. forumlarindan takip edebilirsiniz.

fzthgosm

« Yanıtla #33 : Aralık 17, 2009, 01:48:15 ÖS »
bende de 2006 civic vtecII var.ben arabayı aldığımda aldığım kişi yeni ayar yaptırmıştı ve lamba yanmıyodu.ama aldıktan yaklaşık 1 ay gibi  bi süre sonra  arıza lambası yandı.ben daha ayar yaptırmadım.Öyle kafasına göre bazen yanıyo bazen yanmıyo.Gazı da opet ve PO dan alıyorum.ikisindede yanıyo.ama bazende hiç yanmıyo.

opet ve po yu terket söner belki.bende öyle oldu aygaz almayı bıraktım daha yanmadı zaten 3-4 yıldır petrol ofisinden ne lpg ne benzin hiçbişey almam.dolayısı ile po  yu bilmiyorum ama aygaz benim arabadan arıza lambası yakıyor

sogulcan

« Yanıtla #34 : Aralık 18, 2009, 01:00:27 ÖS »
Arkadaşlar herkes farklı bişey diyor.Ama ben önceden arıza lambasının gaz markasından değilde sadece hondaların sensörünün hassaslığından ve servis ayarlarından kaynaklandığını biliyodum.onun içinde hiç özellikle gaz takibi yapmıyordum.Genellikle opet den, bazende PO' dan alıyodum gazı.Lamba çoğunlukla yanıyo,nadirende yanmıyordu.Ama burdaki yazılanlardan sonra ilk gazımın tamamen bittiği gün gazı opet'den değilde PO' dan aldım.sattıkları gazın markasını hatırlamıyorum ama öğrenirim.Ve özellikle takip ediyorum.Gazı alalı 3 gün oldu.Ve  lamba daha hiç yanmadı.merakla takip ediyorum.Depo boşalıncaya kadarda mecbur kalmazsam başka yerden gaz almıyacam.Bakalım nolacak.Sonucu buraya yazarım gene.İnşallah hiç yanmaz! >=ok

34GB4525

« Yanıtla #35 : Aralık 18, 2009, 04:31:07 ÖS »
Bu gün montaj yapılan yere gittim laptop a bağlayıp baktılar fakir karışımdan dolayı motor arııza ışığı yanıyor dediler bende aman kalsın dedim böyle çünkü bi basınç ayarıyla düzeliyor ama bu kez de fazla yakıyor ;)

pars_757

« Yanıtla #36 : Şubat 20, 2010, 02:32:09 ÖÖ »
civic 2006  LS aracıma atıker bayisine tekrar ayar için gittim 35 derece olan gaza gecme süresini 25 derece yaptılar şimdi sürekli yanar oldu,bir de kış ayında sıcaklık ayarını indirmelri tuhaf geldi bildiğim gaz sıcakta iyi çözülür,arıza lambasını söndürmek için  motor sigortası sök tak yapmaktan sigorta kutusunun bir kulakçığını kırmışım,eski aracım opel corsada hareket halinde laptoptan bi ayar yapmışlardı hiç arıza yanmıyodu bu seferki sistem farklıymış her vites için ayrı ayar yapamıyoz yani hareket halinde ayrı ayrı ayar yapamıyoz dediler bilg. bağlayıp basıncı 1,6 dan 1,8 e yükseltip sıcaklığı 25 dereceye düşürdüler maaşallah hiç sönmüyo artık

Fatih!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Şubat 20, 2010, 12:17:19 ÖS »
Lpg li araçlarda normal.
Lpg takılırken enjektör cıkısları yada beyin uclarından elektrik alındıgından araç arıza gibi gösteriyor.
Servise değilde LPG montaj istasyonuna gidip tesisatı kontrol ettirebilirsin.

fero

« Yanıtla #38 : Ağustos 05, 2012, 02:56:43 ÖÖ »
2004 LS OTAMATİK LPGLİ ARABAMDA ZAMAN ZAMAN MOTOR ARIZA LAMBASI YANIYOR VE VİTES GEÇİŞ ARALIKLARI 4000 DEVRİ BULUYOR ARABA ISININCA NORMALE DÖNÜYOR GAZ KELEBEĞİNİ AYARLAYAN SENSÖRDEN OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

mask946

« Yanıtla #39 : Ekim 07, 2013, 06:46:06 ÖS »
benzine aldım hala yanıyor

madmex

« Yanıtla #40 : Mayıs 30, 2020, 09:05:09 ÖS »
Hayırlı günler arkadaşlar,
 Bende şöyle bir sorun var; Araç gaz' da giderken olup olmadığı yerde motor arıza ışığı yanıyor ve gaz pedalı işlemini yitiriyor, yani gaz basmıyor o andan itibaren en uygun bir alan belirleyip, aracı stop edip, tekrar çalıştırıyorum ve düzeliyor. Denemelerime göre bu sorun sadece gaz' da başıma geliyor. İşin kötü tarafı şehir içinde olduğu gibi otobanda 120 km hızla giderken de bu durum olabiliyor ve emniyet şeridi tarzı bir yer yoksa büyük risk. >ag
Böyle bir sorun yaşayan oldu mu veya sizce sorun nedir, çözüm öneriniz var mıdır? >=ok