Gönderen Konu: Honda 1994 eg problem çözülemiyor  (Okunma sayısı 2580 defa)

Temhag

• Ahmet GUNGOR
Honda 1994 eg problem çözülemiyor
« : Ocak 15, 2017, 04:56:04 ÖÖ »
Arkadaşlar herkese hayırlı geceler-sabahlar
1994 model honda 1.5 ex hb aracımda lpgde çok fazla yakıt tüketimi, yokuslarda yığılmalar çekmemeler ve devir yükselmeme sorunu mevcut.( 4 bin devirden sonrası çıkmıyor yığılıyor, bi süre sonra birden hızlanıyor )
Bu sorun sadece lpg'de mevcut olup, benzinde hiçbir problem yoktur
Lpg'ciye gittiğimde ayardan dedi, ayarını yaptı.Teste çıktık aynı sorun devam etmekteydi.Sonra aracı kendi sürünce " Bu %100 " lpg şamandeadan yapıyor dedi.160 tl para aldı şamandırayı değiştirip tekrar gaz ayarı yaptı.Sıfırdan 20 lira gaz konuldu ve şuan 47 km gidip tekrardan gaz bitip yoldda kaldı araç.
Usta regülatörden olmadığınıda söyledi.Üstüne basa basa 2 kere sordum.
Aracı 1.5 ay önce aldım, almadan önce subap ayarını kendisi yaptırmış.İlk aldığımda böyle bir sorun yoktu gaz ne zaman bitcek diyordum hatta.
Benzinde hiçbir problem yok, araç soğuk sıcak tek marş.Benzinde gidişi harikulade..Anlayan birileri lütfen yardım edebilir mi, aracı satmaya kadar götürtücek artık beni
Yer : İstanbul - Beylikdüzü

vtec08

Ynt: Honda 1994 eg problem çözülemiyor
« Yanıtla #1 : Ocak 15, 2017, 07:39:32 ÖÖ »
Lpg regülatörü olma ihtimali cok yuksek. Mevcut lpg markasi nedir ve kac yillik bellimi birde araciniz enjeksiyonlumu yani lpg enjektoru varmi yoksa karbüratör lumu.eğer karbüratör lu ise kesinlikle regulator arizalidir

dazzlingstorm

« Yanıtla #2 : Ocak 15, 2017, 02:05:56 ÖS »
1.5 exler karbüratörlü dolayısıyla regülatörden olması büyük ihtimal.

Temhag

• Ahmet GUNGOR
« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2017, 02:29:39 ÖS »
Lpg regülatörü olma ihtimali cok yuksek. Mevcut lpg markasi nedir ve kac yillik bellimi birde araciniz enjeksiyonlumu yani lpg enjektoru varmi yoksa karbüratör lumu.eğer karbüratör lu ise kesinlikle regulator arizalidir
Merhabalar,
Araç civic hb 1.5 ex karbüratör
Tüp markası akl
Regülatör markası akl
Araç şuanda 219 bin'de.201 bin de lpg takılmış.
Regülatörü üzerine basa basa sormama rağmen değil dedi lakin benimde sürekli içime doğan şey regülatör
Bana şamandıra içine kaçıyo arabaya gaz gitmiyo, bundan dolayı araban yığılıp gitmiyor dedi
Şamandırayı değiştirdi, o sorunu yapmadı lakin bilgisayarlı ayara girip cıkmasına rağmen araba hala çok yakıyor
Neredeyse benim w126 280 se ile aynı
Regülatör birden bire bozulan bir parça mı peki ? Hiçbi belirti vermez

vtec08

« Yanıtla #4 : Ocak 15, 2017, 04:46:47 ÖS »
Regülatör kullandikca icerisindeki tamir takim contasi zamanla asinip yipraniyor ve regülatör tam olarak gorevini yerine getiremiyor ilaveten uretim kaynakli bir hata da olabilir sizin yapacaginiz regulatoru degistirip denemek.aracinizda enjektor olmadigina gore benzinde de düzenli calisip yakiti normal ise aracta lpg kacagida yoksa regülatörü nuz kesinlikle arizalidir.

Temhag

• Ahmet GUNGOR
« Yanıtla #5 : Ocak 15, 2017, 09:09:32 ÖS »
Regülatör kullandikca icerisindeki tamir takim contasi zamanla asinip yipraniyor ve regülatör tam olarak gorevini yerine getiremiyor ilaveten uretim kaynakli bir hata da olabilir sizin yapacaginiz regulatoru degistirip denemek.aracinizda enjektor olmadigina gore benzinde de düzenli calisip yakiti normal ise aracta lpg kacagida yoksa regülatörü nuz kesinlikle arizalidir.
Benzinde gayet iyi calısıyor lakin benzin kullanımda yakıı hiç ölçmedim.Karbüratör kaynaklı bü problem olacağını zannetmiyorum.Regülatör'üde defalarca sormama rağmen sağlam sıkıntısı yok dedi.Birde şöyle birsey oluyor
Araç otomatik, tam gaza basınca roketliyor.Roketledikten sonra hızım yaklasık 130-140 km ye gelince araba birden stop ediyor.Kenara zar zor çekip tekrar marş bastığımda 20-30 saniye calısmıyor ve çok fena gaz kokusu yayılıyor.Sonrasında ise düzeliyor.Bu refülatörün bozuk olacağına mı işaret acaba.Yada arabanın hava ayarı düzgün değil fazla yakıttan boğuluyor