Gönderen Konu: honda 1.8 sport fd6 ayağını gazdan çekince sallama, titreme  (Okunma sayısı 735 defa)

reallerking

aracım rölanti dalgalanması ve titreme kaktırma yapıyordu. ayağını gazdan çekince sallama yapıyordu vs.. ustaya götürdüm bujileri değişti ateşleme bobini sağlammış ellenmedi, boğaz kelebeği temizlenecek dedi temizlettirdim sprey falan sıkmış ama şuan sorunum hala devam ediyor. adaptasyon yaptığını söyledi ama ben başka ustaya da yaptırdım adaptasyon ayrıca benzinde yaklaşık bi 5.000km kullandım adaptasyondan sonra. benzinde de aynı sorun vardı ve aşırı soğuklarda özellikle sabahları ekranda akü işareti çıkıp araç stop ediyordu. kontağı kapatıp açınca düzeliyordu. lpg bakımı gelmiş diyerekten lpg ayarını da yaptırdım lpg bakımını da yaptırdım (brc marka lpg) ama sorun hala devam ediyor. bu kısma kadar bujiler(seti 400tl), boğaz kelebeği adaptasyon (bilgisayardan 2 kere; 300 tl), lpg ayar ve filtre değişim bakımı(350 tl) yaklaşık 1000tl harcadım bile. sorunun asıl kaynağı sizce ne olabilir ? uğraşmaya ve daha fazla para harcamaya değer mi ? bu şekilde kullanım araçtan soğutuyor çünkü. araştırmalarıma göre sorunlar bunlardan birinden kaynaklı;
-motor takozu(kulağı)
-subap ayarı
-şanzıman adaptasyonu
-baskı balata
daha önce tecrübe edenler varsa tecrübelerini paylaşmasını isterim. ki görüyorum herkes aynı dertlerden muzdarip...