Gönderen Konu: fd6 park ampülü tipi ve montajı için yardım  (Okunma sayısı 18182 defa)

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
fd6 park ampülü tipi ve montajı için yardım
« : Mayıs 11, 2013, 06:02:45 ÖS »

Öncelikle site içi arama yaptım ama tam cevabımı bulamadım
Arkadaşlar Resimlerde gördüğünüz gibi led park ampülleri ölmüş durumda. gece gündüz hiç bir ışığı görünmüyor. Bunları değiştirmek istiyorum. İnternetten sipariş verecem. T10 5 vat dipsiz olarak mı sipariş verecem hangisini tavsiye edersiniz? Link verebilirmisiniz?

Bir de kendim takabilirmiyim? bazı arkadaşlar yazmışlar kendim değiştirdim diye. Bilen arkadaş varsa nasıl değiştireceğim konusunda yardımcı olabilirse çok sevinirim ve dua ederim :)

mertkan677

Ynt: fd6 park ampülü tipi ve montajı için yardım
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2013, 07:05:48 ÖS »
Sol taraftan eliniz sokun çevirin çekin gelir zaten ordan değiştirin. Sağ taraf için yedek su deposunu çıkartın aynı şekil çevirin çekin takın. En fazla 5 dakikanızı alır değiştirmek. Almışken 5 10 ledli falan alın iyi aydınlatma yapıyor. Ben 5 ledli aldım geçenlerde gayet memnunum.

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2013, 07:37:02 ÖS »
O kadar basit yani tamam ya sevindim çok teşekkür ederim. bende bi tane 5li buldum hemde çakarlıymış. bi kere açınca normal yanıyo kapatıp tekrar açınca polis çakarı gibi 3er 3er yanıyo. çok hoşuma gitti. 28 ledli falan bile var ama onlarda çok göz almazmı ya

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2013, 07:57:25 ÖS »
Bende yapmak istiyorum takipteyim..

mertkan677

« Yanıtla #4 : Mayıs 11, 2013, 08:06:53 ÖS »
En yüksek ledli olanı alın zaten onların kaliteli olanlar tek noktada değil ayrı ayrı etrafında olan ledlilerdir onlar göz almaz ancak aynayı çok güzel parlatır şık bir görüntü elde edersiniz

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2013, 08:20:21 ÖS »
Bende yapmak istiyorum takipteyim..
paylaşırım sonuçları.

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2013, 08:27:12 ÖS »
En yüksek ledli olanı alın zaten onların kaliteli olanlar tek noktada değil ayrı ayrı etrafında olan ledlilerdir onlar göz almaz ancak aynayı çok güzel parlatır şık bir görüntü elde edersiniz
hmm anladım mantıklıymış bulduğum 5li de tek nokta değil ayrı ayrı 5noktaya bakıyo. ama ben 21li alıyım o zaman şu linkteki gibi
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-21-ledli-cakarli-plusnormal-amerikan-park-ampulu-beyaz-renk-124715881/detay

mertkan677

« Yanıtla #7 : Mayıs 11, 2013, 09:40:22 ÖS »
Gayet güzele benziyor linkteki ürün ancak kalitesini markasını pek bilmem iyi araştırın. Birde çakarlı olanı alacaksanız arada bir açıp kapatmanız gerektiğinde çakardamı normalde mi olduğunu nerden anlayacaksınız ?

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #8 : Mayıs 11, 2013, 10:17:23 ÖS »
Yanlış okumadıysam kısa süreli 2defa açıp kapatınca çakar devreye giriyomuş onun haricinde girmiyomuş galiba. Pahalı bişi değilmiş. bi deniyim diyorum ya
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2013, 10:17:47 ÖS Gönderen: SU-vic »

can3520

« Yanıtla #9 : Mayıs 12, 2013, 10:44:46 ÖÖ »
Çakarlı olunca kısa sürede ledlerin bazıları yanmayabilir. Almışken de kalitelisini bul derim internetten değil de sanayiden falan alsan ilk takmalarinda patlama vs olursa değiştirebilirsin böylece

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2013, 12:29:10 ÖS »
İşte sanayiye gidemiyorum kardeş ya. mahrum bi yerdeyiz. haftasonu gezmeye gidince fırsat olmuyo. bide eşimi bırakıp gitmek de olmuyo. imkan olsa sanayiden çıkmıcam zaten. ilk önce arka stopları sisleri çift taraflı yaptıracam. durum böle olunca internet alışverişine mahkumuz.
Çakarlı çok kaliteli değildir muhtemelen ama bi denemek istiyorum.

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #11 : Mayıs 12, 2013, 07:06:04 ÖS »
Sol taraftan eliniz sokun çevirin çekin gelir zaten ordan değiştirin. Sağ taraf için yedek su deposunu çıkartın aynı şekil çevirin çekin takın. En fazla 5 dakikanızı alır değiştirmek. Almışken 5 10 ledli falan alın iyi aydınlatma yapıyor. Ben 5 ledli aldım geçenlerde gayet memnunum.

Yedek su deposu baqlantısı nasıl siz nasıl çıkarmıştınız onu ? biraz uqraştım da çıkaramadım. aküyü gevşetmeden çıkarmı?
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2013, 07:06:38 ÖS Gönderen: SU-vic »

mertkan677

« Yanıtla #12 : Mayıs 12, 2013, 10:37:47 ÖS »

Yedek su deposu baqlantısı nasıl siz nasıl çıkarmıştınız onu ? biraz uqraştım da çıkaramadım. aküyü gevşetmeden çıkarmı?
Aküyü karıştırmayın hortumu çevirerek çıkartın kenara koyun. Yedek su deposuna parmanığızı sokun içerden tutarak yukarı doğru biraz tatlı sert çekin raylı zaten hemen çıkar elinize gelir. Ondan sonra halledin aynen tekrarlayarak halledin. Yalnız iyice sıkın en son hortum kapağını hem açmışken eksik varsa doldurun tamamdır :)

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #13 : Mayıs 12, 2013, 10:47:38 ÖS »
benim elim büyük ya qirmiyo oralara:) detaylı anlatım için teşekkürler. asılmaya korkuyorum elimde kalcak die:) yarın bidaha deniyim. suya buqün baktım iyiydi :)

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #14 : Mayıs 19, 2013, 12:10:36 ÖS »
sanayiye qitme fırsatı bulunca orda taktırdım 5 dk da.

Bu da zenonla. Biraz ton farkı var ama fena deqil.

park ampülünün linki
http://www.hepsiburada.com/liste/carub-flasli-21-smd-ledli-beyaz-park-ampulu-br0404340/productDetails.aspx?productId=otmbrkbr0404340&categoryId=20024643
Flaş özelliği ilk taktıqımda aktif oldu sonra bida açılmadı. neden nasıl bilmioyorum. yani şimdi hep düz yanıyo.

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #15 : Mayıs 19, 2013, 12:17:43 ÖS »
Sanayiye qitmişken arka parkları 4 ledik :)

Bu da sisleri açınca

Tatvan, Rahmi Oto Elektrik'de Fırat Usta ya çok teşekkür ederiz :)

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #16 : Mayıs 19, 2013, 01:26:47 ÖS »
Kaça mal oldu toplam.Hayırlı olsun.

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #17 : Mayıs 19, 2013, 01:47:51 ÖS »
park ampülü deqişimi (ampül kendim aldım). + iç stoplar için 2 tane çift duy ( soldaki sis orjinalini çıkardık ondan hariç 2 tane ) çıkma stoplardan söktüler + kablo montaj fln 50 dedi 40 verdim hepsine.

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #18 : Mayıs 19, 2013, 02:27:22 ÖS »
Ya dostlar benim elimde bir siyah, bir de kırmızı (30x100) şeffaf far folyosu var arka stoplara uyqulamak için önerilerinize ihtiyacım var sadece geri vites ve sinyalleri karartmak mı iyi olur? Yoksa komple kaplayıp yuvarlakları kesip çıkarmak mı ?
Önlere tam karar veremedim, görüş açısından. Etkiliyo diyen de var çok etkilemiyo diyen de. Konu hakkında tecrübelilerden yardım alabilirmiyiz?

mertkan677

« Yanıtla #19 : Mayıs 19, 2013, 06:48:12 ÖS »
Arka stoplardaki sadece beyaz kısmı kaplayın yuvarlak olan yerden güzelce kesin falçata yardımı ile gayet güzel olur.

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #20 : Mayıs 19, 2013, 08:10:49 ÖS »
En qüzeli dediqiniz qibi qaliba. Şuan bana da en mantıklı qelen o. Boş vakitte yapmaya çalışcam.

mertkan677

« Yanıtla #21 : Mayıs 19, 2013, 09:21:30 ÖS »
Dikkatli ol folyoyu en son yuvarlak kısımdan keserken çizme stopları ince çalış falçatayla

Optimums

« Yanıtla #22 : Mayıs 19, 2013, 11:11:46 ÖS »
Hocam Güzel olmuş Flaş Kuvveti Ne Kadardı Acaba Tarif Etmeniz Mümkünmü ?Birde Flaş Çalıştırmak için Şase Bağlantısının Anahtar Olması Gerekiyormuş.

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #23 : Mayıs 19, 2013, 11:26:46 ÖS »
Dikkatli ol folyoyu en son yuvarlak kısımdan keserken çizme stopları ince çalış falçatayla

Evet dikkat etmek lazım kaş yaparken qöz çıkartmayalım..

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #24 : Mayıs 19, 2013, 11:30:55 ÖS »
Hocam Güzel olmuş Flaş Kuvveti Ne Kadardı Acaba Tarif Etmeniz Mümkünmü ?Birde Flaş Çalıştırmak için Şase Bağlantısının Anahtar Olması Gerekiyormuş.

Teşekkürler.. Flash kuvveti derken anlamadım ama fotoda qörünenden bi farkı yoktu. ilk taktıqımızda çakarlı yandı, aynı parlaklıkta. Polis çakarı qibi 3lü 3lü. Sonra kapattıqımızda bidaha flash hiç yanmadı. Ya senin dediqini yorumda ben de okudum hatta elektrikçiye söledim. Anlamadı, çözüm de üretmedi. Tam biliyormusunuz siz nasıl olduqunu ?
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2013, 11:32:21 ÖS Gönderen: SU-vic »