Gönderen Konu: Fb7 Otomatik Şanzıman Sorunu  (Okunma sayısı 2197 defa)

enslave

Fb7 Otomatik Şanzıman Sorunu
« : Mart 07, 2020, 09:25:24 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba 2013 civic eco elegance otomatik araç sahibiyim. Aracı 2.el almıstım. Aracım şuan 72.000 kmde. Farkettim ki aracım 2. vitesten 1.vitese düşerken sarsıntı oluyor vuruntu oluyor gibi. Bu durumu şöyle farkettim yolda giderken ışıklara yaklasırken yavas yavas durmaya calısıp tam durmaya yakınken araçta bir sarsıntı olup öyle duruyor. yada tam duruyorum araç ileri doğru gitmeye calısıyor gibi oluyor. Daha sonraki denemem ise şöyle aracı P'den R'ye attığımda anında tepki veriyor sorun yok anında hareket ediyor araç ancak P'den D'ye attığımda 2 3 sn gecikme yaşayıp öyle tepki veriyor yani gitmeye başlıyor. 1.vitesten 2.vitese geçiştede sorun yok. Sadece yazdığım bu sorunlar var. Aracın şanzıman yağı hiç değişmedi. Değiştirmek istedik ustalar şanzıman yağı değişmez gerek yok diyip değiştirmedik. Acaba yağdan mı oldu aklıma ilk gelen o oldu. Bu sorunu bugün yaşadığım içinde ustaya göstermedim henüz. Fikri olan bilen varsa yardımları için şimdiden teşekkürler. Umarım derdimi açık anlatabilmişimdir.

enslave

Ynt: Fb7 Otomatik Şanzıman Sorunu
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2020, 02:53:13 ÖS »

Durumla ilgili son gelişme olarak fotoğrafları atayım dedim. Şanzıman neden bu duruma gelir 72.000kmde. 45.000km'de biz aldık zaten hor kullanılmadı. Usta'da şaşkın ilk defa böyle birşey görüyorum der. Sizin yorumlarınız nelerdir.

mayfe

Ynt: Fb7 Otomatik Şanzıman Sorunu
« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2020, 07:04:03 ÖS »
Otomatik vites kullanamayi bilmeyen birinden almissiniz araci büyük ihtimallle. Özellikle yokuşlarda araç park ederken vites nasıl P ye alınmalı onu bilmekte fayda var yoksa şanzıman bu hale gelmesi normal.