Gönderen Konu: Etek altına komple çimento bulaşmış  (Okunma sayısı 1965 defa)

adem0689

Etek altına komple çimento bulaşmış
« : Mayıs 28, 2017, 12:12:13 ÖÖ »
Herkese merhaba, 2015 model beyaz civic elegance eco araca sahibim. Nerden bulaştığını anlayamadım ama çamur sandığım şeyler meğer çimento çıktı. Yıkamaya gidince çıkmadı öyle anladım. Oto kuaföre gittim onlarda çıkartamadı. Çamurluklara yakından su tuttular hemen boyan kalktı durdurdum elemanı. Çamurluklara ilaç, kapı ve tamponlara ise kil isminde bir cila yapmaları halinde çıkacağını söylediler. 150 lira istediler bu işlem için. Çamurluğun boyası soyulduğu için tedirginim. Zarar vermeden araca nasıl kurtulabilirim bu çimento lekelerinden. Aracı tamamen şehir içi kullanıyorum ve kesinlikle inşaat alanına girmedim. Nasıl oldu hala çözemedim. Yardımcı olan olursa sevinirim. Saygılar

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

23korg23

Ynt:
« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2017, 05:46:07 ÖS »
Limonla cikmasi lazim

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adem0689

Ynt: Ynt:
« Yanıtla #2 : Mayıs 28, 2017, 08:08:55 ÖS »
Limonla cikmasi lazim

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim sizede. Limon, kil, basınçlı sıcak su birçok öneri geldi kısa sürede. Boyaya zarar vermeyecek en iyi yöntem hangisiyse onu uygulayacağım artık. Autokinge ve yetkili servise danışmaktada fayda var.

ilhansr

• BLACK SNAKE FD6
Ynt: Etek altına komple çimento bulaşmış
« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2017, 01:39:11 ÖS »
Zift çözücü var araçta bir çok şeyi çıkarıyor denemekte fayda var.

refgif

Ynt: Etek altına komple çimento bulaşmış
« Yanıtla #4 : Temmuz 05, 2017, 12:23:03 ÖS »
Geç kalmadım umarım ama 28 haziranda 2015 honda crv alarak buradayım..

Çimento kalıntıları ve bulaşmasına en iyi çözümü çoruma ziyaretimde öğrenmiştim..

Çimento fabrikasının yanında sabahlayan sıfır alığım aracım (mazda3) sabah kalktığımda rengi griye dönüşmüştü.

köpükle yıkamayla çıkartamadığım bu çimento kalıntısı çorumda tüm yıkamacıların uyguladığı sirke ile çözümlenmekte..
çekinerek yıkamaya verdim ve izlediğim kadarıyla aracı önce su ile yıkadılar ve sonrasında sirkeyi sünger ile uygulayıp (tüm araç yüzeyleri) plastik, cam, boya ayırmaksızın... 5 dakika bekletip, köpükle tekrar yıkadılar ve sonuç süper....

iki litre elma sirkesi alıp gidin yıkamacıya, aracınız cilalanacaktır üstelik ve haftalarca da parıldayacaktır.

sonrasında istanbulda da yıkattım bu şekilde ...(yıkamacıdakiler  şaşkınlıktan tribün yaptılar)

umarım faydasını görürsünüz...

adem0689

Ynt:
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2017, 08:57:49 ÖS »
Yeni gördüm :) Hayırlı olsun aracınız. 2015 crv var babamda çok kullandım keyifli bir araç güle güle kullanın. Yıkadıkça geçiyor benim çimento izleri. Boyaya zarar vermekten korktuğum için hiç harici birşey uygulamadım daha su dışında. Her yıkamada biraz daha azalıyor. Çamurluklar hariç. Nasılsa görünmeyen yerde oraya bir sirke sıkayım bakalım. Bahçede havalı fıs fıs vardı. İçine sirkeyi doldurup sıkayım çamurluklara :)