Gönderen Konu: Direksiyonu çevirince gelen ses sorunu  (Okunma sayısı 60639 defa)

Guest_1999

Ynt: Direksiyonu çevirince gelen ses sorunu
« Yanıtla #75 : Nisan 08, 2016, 10:49:55 ÖÖ »
2000 model hondra hrv cvt aracımızda aldığımızdan beri ön sağdan lokurtu şeklinde ses vardı ama nadiren bu ses duyuluyordu aynı zamanda otoparktan çıkarken tam sağ yapıp hareket ettiğimde sağ ön tekerden zembereği boşalmış gibi cırtlama tarzında bir ses geliyor
kışlık lastikleri kalın yanaklı sıfır yazlık lastiklerle değiştirince ön sağ taraftan gelen lokurtu sesi dahada arttı hatta dümdüz asfaltta giderken bile aracın yaylanmasından ötürü bu lokurtu sesi yine geliyor sanki bir parça kaportaya vuruyor
servise gitmeden kendim neleri kontrol edebilirim

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #76 : Nisan 11, 2016, 12:32:27 ÖS »
Aks kafasından yada rot ayarından yapıyor onu.

mertkaan01

« Yanıtla #77 : Eylül 27, 2016, 12:03:58 ÖS »
Arkadaşlar amartisör sol körüğü yırtılmış sağ taraf sağlam gibi usta ikisinide bir değişelim bi ara dedi.toz körüğü yırtık olumna içine giren toz maur vs ses yapar mı

caki_35

« Yanıtla #78 : Eylül 27, 2016, 09:46:36 ÖS »
Bende de vardı o ses direksiyonu çevirince oluyorsu.izmir Çiğli atasanyide Honda performansa gittim.sağolasun Ahmet usta sorunu çözdü.mörtisörleri söküp kule Nilay'ları yağladı sorun çözüldü.toplam 200 tl işçilerle beraber.

bestami_1

« Yanıtla #79 : Ekim 13, 2016, 09:25:33 ÖS »
benimde başıma geldi 2012 yılında aldım bıdefa servise 100 tl verdim 1 hafta sonra yine yaptı hondayı arayıp şikayet ettim tekrar yaptılar cok sukur ses yok 2012 yılından beri

NBoyraz

Ynt: Ynt: Direksiyonu çevirince gelen ses sorunu
« Yanıtla #80 : Ocak 02, 2017, 11:50:22 ÖÖ »
Arkadaşlar amartisör sol körüğü yırtılmış sağ taraf sağlam gibi usta ikisinide bir değişelim bi ara dedi.toz körüğü yırtık olumna içine giren toz maur vs ses yapar mı
Evwt benim koruklerin ikiside yirtik hatta yok parcalanmis. Bu bi sıkıntı yapar mi. Kule bilyalari su toz vss alan bir yerdemi.. Yeri nerededir..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mayfe

« Yanıtla #81 : Ocak 02, 2017, 01:08:46 ÖS »
özellikle kış lastiklerini taktıktan sonra hava sıcaklığı ortalama 7-8 derelerde seyretmeye başladı ve genellikle aracı ilk çalıştırmadan sonra direksiyonu sağ manevra yaptığımda direksiyon kendini toparlarken uğultu sesi çıkarmaya başladı. servis elektronik sistem dedi şu an için sık yapması gerekir problemi tespit etmek için dedi. bazen hiç yapmıyor. araç ısındıktan sonra da ses gelmiyor. sizce ne yapmayalıyım sorun neden kaynaklı olabilir. aracın 5. senesi ve şimdiye kadar böyle bişey duymadım.

UK61

« Yanıtla #82 : Ocak 02, 2017, 01:28:00 ÖS »
Amortisör kulesindeki yay sökülüyor onun içinde miller var misket gibi onun içi yağlanıyor. O zaman direksiyonu çevirince gelen tıkır tıkır sesi kesiliyor.

mayfe

« Yanıtla #83 : Ocak 02, 2017, 04:34:48 ÖS »
tukırtı şeklinde bir ses değil. uğultu şeklinde bir ses geliyor. tekerle alakalı bir ses olduğunu sanmıyorum

mayfe

« Yanıtla #84 : Ocak 02, 2017, 04:38:12 ÖS »
Amortisör kulesindeki yay sökülüyor onun içinde miller var misket gibi onun içi yağlanıyor. O zaman direksiyonu çevirince gelen tıkır tıkır sesi kesiliyor.
tukırtı şeklinde bir ses değil. uğultu şeklinde bir ses geliyor. tekerle alakalı bir ses olduğunu sanmıyorum

mayfe

« Yanıtla #85 : Ocak 02, 2017, 04:39:16 ÖS »
tukırtı şeklinde bir ses değil. uğultu şeklinde bir ses geliyor. amortisörle alakalı bir ses olduğunu sanmıyorum. ses içerden geliyor

NBoyraz

Ynt:
« Yanıtla #86 : Ocak 02, 2017, 06:34:27 ÖS »
Uğultu derken misal verecek olursa aracin iç havalandirmasini (sirkülasyon)dışa. Dışı da ice alir gibi bir ses ise ben d3. çözemedim

UK61

« Yanıtla #87 : Ocak 02, 2017, 09:14:00 ÖS »
Direksiyon kutusu sorunu olmasın kronik sorundur?

mayfe

« Yanıtla #88 : Ocak 03, 2017, 09:42:45 ÖÖ »
Uğultu derken misal verecek olursa aracin iç havalandirmasini (sirkülasyon)dışa. Dışı da ice alir gibi bir ses ise ben d3. çözemedim

demir kapı açılır gibi ya da tahta kapı gıcırdar gibi değilde uğuldar gibi işte öyle bi şey ses kaydı var normalde bende burdan nasıl paylaşabilirim? ve ses içerden duyuluyor net bir şekilde. dışarda gelen bir ses değil.

mayfe

« Yanıtla #89 : Ocak 03, 2017, 09:44:36 ÖÖ »
Direksiyon kutusu sorunu olmasın kronik sorundur?
havanın soğuk olmasıyla bir alakası olabilir mi_?
Direksiyonu sağa manevra yaptığımda geliyor, özellikle hava soğuksa ve de ilk bi kaç manevradan sonra ses gelmiyor
direksiyon kutusuyla alakalı sorun olsa süreklilik arzetmesi gerekmez mi?

UK61

« Yanıtla #90 : Ocak 03, 2017, 12:23:38 ÖS »
Soğuklardan olabilir dediğiniz gibi yoksa sürekli yapardı.

mayfe

« Yanıtla #91 : Ocak 04, 2017, 08:53:14 ÖS »

videonun hemen başında ince bir ses geliyor, dikkatli dinlemek gerek. https://youtu.be/NrP9CB1RStA

NBoyraz

Ynt: Ynt: Direksiyonu çevirince gelen ses sorunu
« Yanıtla #92 : Ocak 05, 2017, 08:46:13 ÖÖ »

videonun hemen başında ince bir ses geliyor, dikkatli dinlemek gerek. https://youtu.be/NrP9CB1RStA
Yüklü bir kamyonun fren sesi gibi olan degil mi..hmm benimki daha farkli .ama kronik direksiyon diyorlar rot balanscilar. Soguktan falan filan...

mayfe

« Yanıtla #93 : Ocak 05, 2017, 09:49:22 ÖÖ »

Yüklü bir kamyonun fren sesi gibi olan degil mi..hmm benimki daha farkli .ama kronik direksiyon diyorlar rot balanscilar. Soguktan falan filan...

5 yıl oldu aracı kullanalı ve daha önce böyle bir ses duymadım. Kamyon fren sesini andırıyor biraz :)

grafiturk

• Honda Tamir ve Bakım Youtube Kanalım
« Yanıtla #94 : Temmuz 06, 2017, 12:13:30 ÖÖ »
Amortisör bilyası yağlama işlemi nasıl yapılır, izleyelim öğrenelim.

https://www.youtube.com/watch?v=ca4Lyv81QGM