Gönderen Konu: Debriyaj baskı balata (orjinal mi, yoksa yan sanayi mi?)  (Okunma sayısı 20236 defa)

wallace_son

• AutoShow 2006
Debriyaj baskı balata (orjinal mi, yoksa yan sanayi mi?)
« : Aralık 21, 2008, 10:23:13 ÖS »
Arkadaşlar, 2000 1.6ies sanırım debriyaj baskı balatam bitiyor, bu sette yan sanayi ürünler var mıdır? varsa performansı nasıldır, yoksa orjinal baskı balata mı taktırmalıyım? Yakın bir zamanda değiştiren varsa masrafı ne kadar tutar öğrenebilir miyim?

mr.cih@NS

• Ziyaretçi
Ynt: Debriyaj baskı balata (orjinal mi, yoksa yan sanayi mi?)
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2008, 10:59:38 ÖS »
ufak bır soru 1.4le 1.6 arasında olcu farkı warmıdır volan fln aynımıdır aynı sorular benımde kfamda ???

altunparmak

« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2008, 11:34:47 ÖS »
valeo

zalimsin_06

« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2008, 06:46:00 ÖS »
kardeş bende de 99 ies var, debraj setini yeni değiştirdim, değiştirmden önce çok araştırdım. araştırmalarımda hondann orjinal baskı balatasının fcc olduğunu öğrendim. kime valeo dediysem aman ha dedi. bende ankarada honda efeye giderek maliyetini sordum . 600 ytl yi buluyordu. ensonunda efeden, pazarlık yaparak 214 liraya balatay aldım. şaşmazda tanıdğım özel bi servise balatayı ve volyant biyesini değiştirdim. gelelim sadete baskı balata orjinal FCC 214 ytl, valyant dişlisini tornaya verdim 25 Ytl. şanzıman yağı 50 ytl, 125 işçilik verdim toplam 415 falan tuttu hondanın başka parçalarını bilmem ama motor ve hareketli aksamlarında orjinalinden şaşma derim

wallace_son

• AutoShow 2006
« Yanıtla #4 : Aralık 23, 2008, 12:13:26 ÖÖ »
bu bilgi benim için çok iyi oldu, çok teşekkür ederim.

emral

« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2008, 07:19:59 ÖS »
arkadaşım haziran ayında deyıştirdim orjinalini taktırdım servisten setini aldım ve dışarda ustaya taktırdım toplam 450ytl buldu.orjinalinden hiç bir zaman şaşma

wallace_son

• AutoShow 2006
« Yanıtla #6 : Aralık 23, 2008, 09:07:35 ÖS »

arkadaşım haziran ayında deyıştirdim orjinalini taktırdım servisten setini aldım ve dışarda ustaya taktırdım toplam 450ytl buldu.orjinalinden hiç bir zaman şaşma

teşekkür ederim, servisten orjinal parçalarını alıp ustama taktırmak en mantıklısı bu, teşekkür ederim bilgi veren herkese.

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #7 : Aralık 23, 2008, 09:51:59 ÖS »
yansanayıye sakın bulasma tıtreme yapıyor kalkısları rahat omuyor.

CİVİC2003

« Yanıtla #8 : Aralık 23, 2008, 09:53:29 ÖS »
Kesinlikle valeo ya yaklaşma.....

lozyuvaci

« Yanıtla #9 : Nisan 15, 2009, 05:10:17 ÖS »
orjinalini piyasada nereden alabiliyoruz? veya alabiliyormuyuz?
benim baskıda da titremeler oluyor
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2009, 05:11:54 ÖS Gönderen: lozyuvaci »

mar1lyn

« Yanıtla #10 : Nisan 16, 2009, 10:57:33 ÖS »
arkadaşlar orj takın gitsn adı ustunde yan sanayi takmaya değermi şanzıman iniyi bilmemne biton işçilik yansanayi takacaksanız exedy falanalın bi işe yarasın bari

SENOZ

« Yanıtla #11 : Nisan 20, 2009, 03:41:07 ÖS »
aman haaaaaaaa    orijinalden şaşma. bu çok önemli bir parça. başın ağrımasın.

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #12 : Nisan 20, 2009, 04:04:52 ÖS »
orjinalini piyasada nereden alabiliyoruz? veya alabiliyormuyuz?
benim baskıda da titremeler oluyor

orjinal   daikini  çıkıyor  elimde  mevcut     200  ytl  baskı  balata  bilya    istersen   valeoda  var  o da  120  ytl

CeNii

« Yanıtla #13 : Eylül 07, 2009, 01:33:18 ÖS »
REFLEKSSS ULAŞAMIYORUZ SANA NASI ULAŞICAZ DOSTUMM İRTİBATA GECELİM SU ORJİNAL İÇİN...?

modifiyecaddesi

« Yanıtla #14 : Ekim 24, 2009, 03:57:57 ÖS »
walla valeo taktım 1 haftada tekrar sıyırdı. pişmanım şimdi ama çok geç. orjinal tavsiye ederim servisten alın usta ya taktırın. servis herşey dahil 650tl fiyat çekti. ben valeoyu aldım yerden para iadesi alırsam orjinal alacam.  elinde orjinal olan varsa özel msj atabilir. kişilerin profillerini görüntülemeyi kapatılmış. emaillere ulaşılamıyor.

............................................................................................
« Son Düzenleme: Ekim 24, 2009, 03:59:39 ÖS Gönderen: modifiyecaddesi »

mar1lyn

« Yanıtla #15 : Ekim 25, 2009, 09:38:06 ÖÖ »
walla valeo taktım 1 haftada tekrar sıyırdı. pişmanım şimdi ama çok geç. orjinal tavsiye ederim servisten alın usta ya taktırın. servis herşey dahil 650tl fiyat çekti. ben valeoyu aldım yerden para iadesi alırsam orjinal alacam.  elinde orjinal olan varsa özel msj atabilir. kişilerin profillerini görüntülemeyi kapatılmış. emaillere ulaşılamıyor.

............................................................................................

1haftada çok kısa bi süre debriyaj merkeslerinde volanında falan bi sorun olmasın ?
birde balata ve debriyaj değişikliğinde bi 300 km sert kulanımdan kaçınmak lazm
ben öyle yapıorm

modifiyecaddesi

« Yanıtla #16 : Ekim 25, 2009, 10:33:04 ÖÖ »
sert kullanımdan kesinlikle kaçınmak lazım bencede. ben biraz yüklendim ama 1 hafta yinede çok kısa bir süre. belki zamanla alışacaktır ama ansızın ummadık bi yerde yaşanacak bir sorun insanlarıda ortada bırakır. belkide valeo da tek tük hatalı ürün çıkıyordur o da bizi buldu. bi diğer şüphem de montaj hatası olabilir. bu sefer ustanın başından ayrılmayacam.

mar1lyn

« Yanıtla #17 : Ekim 25, 2009, 11:08:38 ÖÖ »
bencede ayrılmayın volanı kontrol ettirin belki tornada ufak bi geçmek isteyebilir şanzıman bedavaya inip kalkmıyo
birde zavaalı aluminyum bloklarımızın her sokupup takıldığında yıprandığını unutmayalım

ridvan73

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ekim 25, 2009, 01:51:58 ÖS »

Valeo o kadar mı kötü yani, yapmayın. O da sonuçta dünyaca ünlü bir marka.

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ekim 25, 2009, 04:55:16 ÖS »
koy exedy stage 2 devam et