Gönderen Konu: Civic ef Benzin sorunu yardım.  (Okunma sayısı 8070 defa)

sezgn35

Civic ef Benzin sorunu yardım.
« : Ocak 19, 2013, 12:18:06 ÖS »
Arkadaşlar civic eflerde kronik sorun araca tüp taktırıp devamlı tüpete binince benzinde sorun yapıyormuş. Ki benimkide aynı benden önceki arkadaş kullanmadıgı için bende benzinde binemiyorum.
Aracı yürür halde tüpten benzine alıyorum ve boğuluyo ve gaz yemiyo rolanti düşüncede stop ediyor. karburötörden dediler ama kime sorsam zo iş bulaşma diyor yokmudur kolay yöntemi bu işin . bilen arkadaşlar varsa bi yardım etsin.

münzevi

• Co-Admin
Ynt: Civic ef Benzin sorunu yardım.
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2013, 09:16:12 ÖS »
94 el model aracımda da benzine alınca rölantide benzer şikayetler var. Sanayideki gittiğim ustaya söyleyince birşeyler saçmaladı yok benzin oksitlenir falan filan, bir de yetkili servise uğradığımda söyleyeceğim bakalım onlar ne der.

BuCaLI

« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2013, 09:40:49 ÖS »
Aynı sorunu 94 model araçta yaşamıştım. öncelikle benzin hortumlarını kontrol ettir uzun zamandır benzinde çalıştırılmayınca o hortumlar çatlamış veya yerinden çıkmış olabiliyor. benimkinde hortum uç kısmından çatlamıştı hortumun o kısmını kesip tekrar taktık masrafsız hallettik. Hortumlarda problem yoksa bi karbüratör temizliği yaptır. Aynı zamanda benzin pompasının çalışıp çalışmadığını kontrol ettir. Bunlar yeterli olacaktır sanıyorum. Öyle denildiği kadar çok zor meşakatli bi iş olmaz kanımca.

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2013, 09:49:52 ÖS »
arkadaşlar bende de 90 model ef var. aynı sorun bende de vardı sanayide işim olmaz yetkili servise giderim genelde ancak yapacağım bişey oldumu bende yaparım. kendim şöyle uygulama yaptım önce benzin otomatiğinden gelen boruyu söktüm kontak bastım baktım benzin geliyo sıkıntı yok.karbiratörü söktüm güzelce temizledim içini pek analamam ama riske girdim.sonra şamadra vardı onu elimle oynattım baktım sıkıntı yok gibi onuda temizledim sonra montajı yaptım kontak batım gıy gıy sonra çalıştı benzinde herhangi bir problemim yok şimdi aynı işlemi sanayide yaptıra bilirsiniz bende sıkıntı yok.. filtrenin ağzındaki bantı söküyom benzinde binecem zaman olay tamam canavar gibi oluyo yanlız çok fena yakı neden bilmem 25 tl ile 15 km yok gitti bastım ama epey zorladım teşekkürederim inş sizlerinkide olur.

gecetilkisi

« Yanıtla #4 : Ocak 19, 2013, 10:03:18 ÖS »
karbüratörün içindeki plastik parçalar zamanla kuruyor. başka marka araçların mebranları ve contaları var ama hondaların sanmıyorum. Geceleri benzinde bırakın. boruları  kontrol etmeyi unutmayın karburatörlü araçlarda bnzin hortumları sık çatlıyor

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #5 : Şubat 14, 2013, 09:53:15 ÖÖ »
Arkadaşlar dün sanayiye gittim bu mesele için. Ama sağolsun benim gittiğim yerdeki ustalar her gidişimde "neden geldin" modundalar, adamlara bir benzin borusunu kontrol ettiremedik, neymiş karbüratörlü araçlar hep böyleymiş.

Neyse bunu başka yere kontrol ettiririz de benim aklıma karbüratör meselesi takıldı. Karbüratör kurumasın diye haftada en az iki defa benzinle kullanın diyorlar genelde, bu da aylık 30 lira benzin demek yaklaşık. Şimdi, biz hiç benzinde kullanmasak bize karbüratörün açacağı masraf nedir acaba? 30 lirayı geçtim de rölantideki dalgalanma can sıkıyor, kullanalım hep lpg'de ne olur?

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #6 : Nisan 09, 2013, 10:52:03 ÖS »
Henüz bu mesele hakkında bir işlem yaptırmadım ama bugünlerde ilginç bir gelişme oldu. Genelde çeyrek dolu olan benzin yarım depoyu geçince rölanti ve düşük devirdeki dalgalanma neredeyse durdu denecek kadar azaldı. Acaba bu durum sorunun benzin pompasında olduğunu mu gösteriyor?

Mehmetttt

« Yanıtla #7 : Nisan 09, 2013, 10:59:25 ÖS »
Henüz bu mesele hakkında bir işlem yaptırmadım ama bugünlerde ilginç bir gelişme oldu. Genelde çeyrek dolu olan benzin yarım depoyu geçince rölanti ve düşük devirdeki dalgalanma neredeyse durdu denecek kadar azaldı. Acaba bu durum sorunun benzin pompasında olduğunu mu gösteriyor?
benzin pompası yeterli basıncı sağlamıyor olabilir. Pompayı kontrol etmenizde fayda var.

iblis

• fatih
« Yanıtla #8 : Nisan 10, 2013, 08:14:26 ÖÖ »
aynı sorun bendede var hatta ben benzınde zar zor calıstırıp tupe gectıkten sonra rolantı baya yuksek calısıyo 10 km falan ınmıyor

join55

« Yanıtla #9 : Nisan 11, 2013, 03:36:07 ÖS »
benzinle kullanmayınca karbüratördeki kauçuk parçalar esnekliğini kaybediyor ve kuruyor.onun için problem yaşanıyor .arasıra benzinde çalıştırıp benzinde kullanmanız gerekir.

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #10 : Mart 16, 2014, 11:35:41 ÖÖ »
Sonunda bir karbüratör ustasına giderek karbüratör bakımını yaptırdım ve aracımdaki benzinle alakalı bütün sorunların karbüratör kaynaklı olduğunu da öğrenmiş oldum. Şu anda hiçbir sıkıntı yok, düşük devirler ve rölanti sorunsuz.

Bu arada ilginç bir bilgi paylaşayım, 94 model aracımın karbüratörü ilk defa sökülmüş yani ilk defa adam akıllı bakım görmüş. Böyle olaylar başıma geldikçe Allah bu arabayı almama vesile olan ustalardan razı olsun diye dua ediyorum. :)

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #11 : Mart 16, 2014, 09:13:34 ÖS »
Sonunda bir karbüratör ustasına giderek karbüratör bakımını yaptırdım ve aracımdaki benzinle alakalı bütün sorunların karbüratör kaynaklı olduğunu da öğrenmiş oldum. Şu anda hiçbir sıkıntı yok, düşük devirler ve rölanti sorunsuz.

Bu arada ilginç bir bilgi paylaşayım, 94 model aracımın karbüratörü ilk defa sökülmüş yani ilk defa adam akıllı bakım görmüş. Böyle olaylar başıma geldikçe Allah bu arabayı almama vesile olan ustalardan razı olsun diye dua ediyorum. :)
uzun zaman olmuş sorunu yazalı ama çözümü bulmuşsunuz ne güzel bundan sonra aarada benzinle binin karbüratörü temizlesin