Gönderen Konu: Civic Direksiyondan gelen tıkırdı sesi?  (Okunma sayısı 5703 defa)

berk2008

Civic Direksiyondan gelen tıkırdı sesi?
« : Ocak 27, 2014, 11:00:53 ÖS »
Arkadaşlar merhaba, direksiyondan bozuk yolda tıkırdı sesi geliyor. İzmir de bana yardımcı olabilecek usta ismi var mı? Sorun ve çözüm ne olabilir? Teşekkürler...

burhan042

Ynt: Civic Direksiyondan gelen tıkırdı sesi?
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2014, 11:17:58 ÖS »
bende de lop lop dıye duz yolda bile ses geliyor sinir bozucu.Serviste usta direksiyon boşluğu demişti ama tam sebep o mudur bilmiyorum

ZaZu

« Yanıtla #2 : Ocak 28, 2014, 08:37:23 ÖS »
gıcırtımı tıkırtımı

Ozzi16

« Yanıtla #3 : Ocak 31, 2014, 06:08:32 ÖS »
Bendede şöyle bir sorun var araba rölantide calisirken direksiyonu sağa sola çevirdiğinde aracin rölantisi 300 e düşüyor stop etcekmis gibi olup tekrar devrini toparliyor sorun ne acaba ?

23korg23

« Yanıtla #4 : Ocak 31, 2014, 09:09:58 ÖS »
Bendede şöyle bir sorun var araba rölantide calisirken direksiyonu sağa sola çevirdiğinde aracin rölantisi 300 e düşüyor stop etcekmis gibi olup tekrar devrini toparliyor sorun ne acaba ?

sorun yok. Ayrica stop edecekmis gibi olmasi icin saga sola cevirmek yetmez tam sag yada tam sol yapinca stop edecekmis gibi olur cunki bu direksiyonlar hidroliktir elektrikli degil diteksiyon kayisina cok yuk binince ok
luyo hersey normal yani

hondaperformans

• taner dilek
« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2014, 10:06:27 ÖS »
Arkadaşlar merhaba, direksiyondan bozuk yolda tıkırdı sesi geliyor. İzmir de bana yardımcı olabilecek usta ismi var mı? Sorun ve çözüm ne olabilir? Teşekkürler...
hondaperformance çiğli ata sanayi. 0232 328 20 19 taner dilek yolladı dersin. teamhondaturkey forumdan tanışıyoruz de. ahmet şahin ustayla irtibat kur. izmirde tek olur.
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2014, 10:06:51 ÖS Gönderen: hondaperformans »

hondaperformans

• taner dilek
« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2014, 10:10:28 ÖS »
yapılan her işlemin elektriksel bir tüketimi vardır. kornaya bile bassan devri etkiler. camları çalışatır devri etkiler vs... vs... bunların hepsi yakıtı da etkiler ama o kadar az ki aslında bunu konu etmeye değmez. mikron bazında. akü zayıfsa motora daha fazla iş düşer. devri düşürür. veya alternatörde sorun olabilir. ustaya görünmende fayda var bence. 300 e düşmesi normal değil.

hondaperformans

• taner dilek
« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2014, 10:12:47 ÖS »

sorun yok. Ayrica stop edecekmis gibi olmasi icin saga sola cevirmek yetmez tam sag yada tam sol yapinca stop edecekmis gibi olur cunki bu direksiyonlar hidroliktir elektrikli degil diteksiyon kayisina cok yuk binince ok
luyo hersey normal yani
bu olasılığa da katılıyorum ayrıca. hatta direk olarak bu da olabilir. bunun üzerine akü de zayıflık varsa daha da etkiler. direksiyon hidrolik yağının da bir ömrü var unutulmamalı. özeliğini yitirmiş yağ devreyi zorlar.

Ozzi16

« Yanıtla #8 : Şubat 01, 2014, 04:41:34 ÖS »

luyo hersey normal yani
bu olasılığa da katılıyorum ayrıca. hatta direk olarak bu da olabilir. bunun üzerine akü de zayıflık varsa daha da etkiler. direksiyon hidrolik yağının da bir ömrü var unutulmamalı. özeliğini yitirmiş yağ devreyi zorlar.
Anladim çok teşekkürler.. Bilgiler için

kadir-19

« Yanıtla #9 : Şubat 02, 2014, 09:09:24 ÖS »
arkadaşlar benim 1.6 ies de de park ederken veya dururken manevra yapacakken direksiyonu sağa veya sola fark etmiyor çevirirken tok dıye ses geliyor,sadece anlık bi ses sonra tekrar direksiyonu çevirdiğimde gelmiyor yani nadiren farklı zamanlarda yapıyor.
« Son Düzenleme: Şubat 02, 2014, 09:11:00 ÖS Gönderen: kadir-19 »

gecetilkisi

« Yanıtla #10 : Şubat 02, 2014, 09:48:04 ÖS »
Direksiyon kutusunu tutan vidalar gevsek sikilmasi lazim

kadir-19

« Yanıtla #11 : Şubat 02, 2014, 09:58:52 ÖS »
Direksiyon kutusunu tutan vidalar gevsek sikilmasi lazim
Teşekkürler

berk2008

« Yanıtla #12 : Şubat 02, 2014, 10:57:20 ÖS »
Direksiyon tıkırdı sesinin nedenini bilen çözdüren var mı? İzmir de kim çözer bunu?

hondaperformans

• taner dilek
« Yanıtla #13 : Şubat 03, 2014, 04:17:57 ÖS »
Direksiyon tıkırdı sesinin nedenini bilen çözdüren var mı? İzmir de kim çözer bunu?
çiğli ata sanayi ahmet şahin. hondaperformance 02323282019

burakarda68

« Yanıtla #14 : Şubat 14, 2014, 01:42:24 ÖS »
Herkese selamlar benim aracım 2008 elegance geçenlerde parkeli yolda kullandım sağ taraftan bir lakur lukur ses dedim bu da ne z rotlardan tahmin ettim her neyse sanayiye gittim tabi ön düzene gönderdiler usta bindi dedi ses yok her neyse bozuk tırtıklı yola girdik sesi duydu çekti tükana alt takımların sağlam ya amartisör yada direksiyon kutusu kesin bi şey söyleyemedi
Tam olarak sorunum araç durduğu yerde direksiyonu ani sağ sol yapınca kırk kırt diye ses geliyor.Birazdaha şiddetli sağ sol yapınca lakur lukur sesini tetikliyor.
Sıfır asfaltta dönüşlerde belli bir hızın üstünde giderken ses yok.
Bozuk yollarda taşlı stabilize yollarda lakır lukur ses yapıyor ama direksiyonda herhangi anormallik bir vuruntu yada his yok.Sadece sebebini bilmediğim bir ses var .

Başına böyle bi sorun gelen arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.Sesin artmasını bekliyorum son çare servisinde arıza tesbiti yaptırmak olacak sanırım

paradigma

« Yanıtla #15 : Şubat 21, 2014, 10:18:28 ÖÖ »
Aynı sorun bende de var, BarHüseyine gittim. Hüseyin Usta test sürüşü yaptı. Kafana takma bunu bişey değil dedi. Nasıl değil abi ses geliyo dedim. Biliyorum, bende duyuyorum sesi ama bu sese yapacağın bişey yok, direksiyon kutusundan geliyor ses. Suçlusu bozuk yollar, Honda'nın kronik sorunu ve bu sesi çözemezsin, direksiyon kutusunu değiştirmen lazım dedi. Bu da sanırım 1500 tl gibi bir masraf tutacakmış. Ses dışında bir sıkıntın olmaz, binmeye devam dedi. 1 yıla yakındır ses dışında sorunum olmadan binmeye devam ediyorum. :)

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #16 : Mart 09, 2014, 09:24:50 ÖS »
takip

zorbey3435

« Yanıtla #17 : Ekim 31, 2018, 03:13:51 ÖS »
merhaba Geçen Sene aynı sorun benim aracımdada Vardı ön takımdan değişmeyen şey kalmadı Amortisör Salıncak NE Ararsan İyi Araştırmalarım Sonucunda İstanbulda Nehir Direksiyon Tamer Ustayı Buldum Randevu talep Ettim Aracımı Götürdüm Direksiyon Kutusu Olduğunu İçersindeki Burçların Fabrikanın Plastikten Yaptığını Kendilerinin O Burçların Çelik Gövdeli Yaptırdığını Anlattılar Aracımı Yaptırdım Aracımda Ses Diye Birşey Kalmadı Ve Ayrıca İsmime Ve Plakama Resmi Olarak Tüm Evrakları Verdiler 1,5 Yıldır Sorunsuz Biniyorum Arkadaşlar