Gönderen Konu: Motor Kulağı sorunu (2002 civic)  (Okunma sayısı 2857 defa)

statik

Motor Kulağı sorunu (2002 civic)
« : Ağustos 17, 2010, 04:32:36 ÖS »
Arkadaşlar geçen gün 120 bin bakımı için honda dumana gittim. Gayet güzel hizmet ve fiyatla birlikte işimizi hallettik. Ertesi günü ani performans kaybıyla tekrar gittim servise. Debriyaj bitmiş. 500 TL ye işçilikle beraber hallettik. Sonra motor kulaklarının bittiğini söylediler. 100 TL ye birini değiştirdiler. Biri daha varmış. O da yağlı motor kulağı imiş. Onu değiştirmediler. Daha gider boşver dediler. Tamam deyip arabayı teslim aldım ve gittim. Yolda araba titremeye başladı. Hemen geri döndüm. Tabi motor yağlı motor kulağıda değişecek dediler. 380 KÜSÜR FİYAT biçtiler. Yan sanayisi yokmuş. Dünyam başıma yıkıldı. Belli bir gelir sahibi insan olarak zaten 1000 TL den fazla harcamıştım ve daha fazlasını kaldıramazdım. Yok dedim kalsın. Ama aklıma takılan bir soru var. Bu kulak daha önce titremiyorduda şimdi mi titriyor? Duman'ın açıklamasına göre debriyaj montajı esnasında yerinden oynadığı için zaten bozulmuş bolan kulak iyice su koyuverdi.. İnandım ve inanıyorum onlara. Ama araba titriyor. ve 380 küsür TL paramda şu an yok. Bana yol gösterecek kimse var mı arkadaşlar?

statik

Ynt: Motor Kulağı sorunu (2002 civic)
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2010, 04:47:27 ÖS »
İnşallah birileri bir fikir verir...

dercell

« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2010, 05:02:00 ÖS »
Değişecekse gerçekten,değiştirmekten başka çare yok gibi..Ben de 2 yıl önce değiştirmiştim motor kulağını. Daha önce hiçbir arabaya bu kadar masraf etmemiştim ama bu 2003 cıvıc es e çok masraf ettim..Yok motor kulağı,yok rotiller,yok amortisörler....vs..daha var da..Ben servislere güvenmiyorum.Daha önce checkuplarda debriyaş baskı balata ve EPS de problem var diyorlar,bidahaki checkupta normal görünüyor.Geçen yılki bakımda arka balatalar değişmesi gerekir aşınmış diyolar bidahaki bakımda değiştirelim diyolar,geçen gün bakıma gittim hatta balata siparişi verdirdim ama değiştirmemişler idare eder diye..100.000 lik bakımdan sonra bidaha gitmemeyi düşünüyorum...

statik

« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2010, 03:00:33 ÖÖ »
Yani değiştirmekten başka çaremiz elbette yok. Ama s b..tan bişey için 400 lira vermek zoruma gidiyor. Minicik bişey ya. Altın mı satın alıyoruz anlamıyorumki? Ya nefret geldi yemin ediyorum yaa... LPG taktırmayı ve lastik almayı düşünüyordum tam! Of..

obeyka

« Yanıtla #4 : Ağustos 18, 2010, 06:32:23 ÖS »
Sıkmayın canınızı yahu.Normal sanayiye bir uğrayın derim.Benim araçta da aynı sorun vardı.Motor vibrasyon yapıyordu aşırı titreme vardı.Birkaç pul ile olayı şimdilik hallettik.Bence bir sanayiye uğra derim. :artis