Gönderen Konu: cam motoru arızası  (Okunma sayısı 33937 defa)

34 FVC 96

Ynt: cam motoru arızası
« Yanıtla #25 : Ocak 28, 2010, 05:26:37 ÖS »
yan sanayi motoru aldıktan sonra heryer takar sonuçta motor ve kriko da bi fark yok...İstiosan motor bulurum..
bulurum dediğin motor çıkmamı yan sanayimi... ne kadara bulabılıyorsun bilgi verirsen sevinirim...

mohican34

« Yanıtla #26 : Ocak 28, 2010, 05:36:31 ÖS »
yan sanayı motor garantili 130 lira civarı istersen montajını 15-20 liraya halletirirm...

34 FVC 96

« Yanıtla #27 : Ocak 28, 2010, 05:40:05 ÖS »
yan sanayı motor garantili 130 lira civarı istersen montajını 15-20 liraya halletirirm...
bende o rakama buldum standart demek bu parça trenindede aynı para... alacaz artık bi şekilde...

mohican34

« Yanıtla #28 : Ocak 28, 2010, 05:55:35 ÖS »
standart oynama olmaz şuan bnmkide çalışmıo ben tamir ettircem.. 20 liraya halletmştm geçen sefer.. bu seferde aynı yöntemi uygulucam...çıkmada 100 lira istemşlerdi sendeki motoru alıp içini değiştirip geri verio sana onunda ne kadar gideceği meçhul.....

34 FVC 96

« Yanıtla #29 : Ocak 28, 2010, 09:43:39 ÖS »
standart oynama olmaz şuan bnmkide çalışmıo ben tamir ettircem.. 20 liraya halletmştm geçen sefer.. bu seferde aynı yöntemi uygulucam...çıkmada 100 lira istemşlerdi sendeki motoru alıp içini değiştirip geri verio sana onunda ne kadar gideceği meçhul.....
ben öyle yaptım aynen 100 lira verdim 1 ay sonra bitti... lanet olsun dedim gitmedim adama bidaha...

mohican34

« Yanıtla #30 : Ocak 29, 2010, 12:35:28 ÖÖ »
bence gidip adam akıllı tamir ettirmek en mantıklsı baobin sargısı kömürü dişlileri flan doru düzgün elden geçirmek....

34 FVC 96

« Yanıtla #31 : Ocak 29, 2010, 08:26:12 ÖÖ »
bence gidip adam akıllı tamir ettirmek en mantıklsı baobin sargısı kömürü dişlileri flan doru düzgün elden geçirmek....
dostum senın bu işlemi adam gıbı yapıcak tanıdığın bildiğin yer varmı... herkez usta lafına gelincede bir çoğu tırt acar ugrasır bı numara yok abı bu bıtmış der genelde... benımkı az cok calsııyorken ben tamıre verdım adam komple hareketı kestı sözde cok iyi işibiliyordu...

deadmachine

« Yanıtla #32 : Ocak 29, 2010, 03:41:27 ÖS »
ewet sağlam usta warsa adresi alalım hem o adam ekmek yesin hemde bizim içimiz rahat etsin camı açınca acaba kapancakmı diye düşünmeyelim :)

mohican34

« Yanıtla #33 : Ocak 29, 2010, 06:04:18 ÖS »
Şöyle anlatiim size motorda tık yoktu ne açılıyordu nede kapanıyordu adam açtı içini bi güzel temizledi yağladı etti saat gibi çalışmaya başladı.

bywarm

« Yanıtla #34 : Kasım 06, 2010, 02:29:57 ÖS »
İZMİR DE OTURUP BU SORUNU OLAN VARSA 3,SANAYİ SİTESİNDE GÜVEN OTO KİLİT İTAFSİYE EDERİM

engindelipinar

« Yanıtla #35 : Kasım 06, 2010, 02:39:14 ÖS »
Arkadaşlar benim sağ camda da aynı sorun var. Bazı arkadaşlar temizleyince düzeliyor demiş. Bugün yada yarın motoru söküp WD40 ile temizleyip yağlıyacağım. Hadi hayırlısı. İnşallah yarım yamalak çalışan motordan da olmayız. :)

23korg23

« Yanıtla #36 : Kasım 07, 2010, 09:29:09 ÖÖ »
arkadasım hemen motorun değişmesi gerektiğini nerden biliyosunuz? herhangi bir temassızlık ve elektriksel bir arıza da olabilir ayrıca önce bi motoru wd40 yada baska bir sey ile temizleyip yağlamayı deneyin motorun üst kapağı açılıyo tekrar kapanıyo kabloları kontrol edin olmazsa cıkma bulmaya calışın kolay kolay bozulan bişey değil bu motorlar. birde cam fitilini temizleyin

cabatay

• Çağlar
« Yanıtla #37 : Mart 31, 2014, 07:42:58 ÖS »
Selam arkadaşlar,

Bir süredir benimde sağ arka cam tam kapanmıyor. Oto camcıda bir işim olmuştu geçen gün. Bir baktırmak istedim. Baktı ve malum cevap "motor bitmiş 100 TL ye çıkmacılardan bi tane al değiştirelim dedi. O gün işim yoğun olduğundan motora bakamadım. Tavsiye edeceğiniz bir yer varmı? alayım götüreyim .

Saygılar.

muyak

« Yanıtla #38 : Ekim 26, 2014, 11:16:36 ÖÖ »
arkadaşlar bende de 97 civic var aynı sorun sağ ön camda vardı.birkaç kez motorun kömürü değişti.bir iki ay sonra tekrar bozuldu.dün oto elektrikçiye gittim.kirikoya başka bir motor uydurdular.80 tl verdim.şu an güzel çalışıyo.inşaallah böyle devam eder.
(Konya Eski Sanayi-Zülali sk.Mustafa 05468066885)

23korg23

Ynt:
« Yanıtla #39 : Ekim 29, 2014, 08:48:26 ÖS »
Arkadaslar benim aracimda kilitleme falan yoktu ama hepsini kendim sokup kriko ve motorlarini (motorun icine kadar dislilerine kadar) temizleyip yagladim sadece tedbir amacli yaptim. Fitillere gelince tornavidanin ucuna bi parca bez sarip fitillerin cam giren yerlerini temizleyin iyice temizledikten sonra slikon spreyle kayganlastirin farki gorursunuz ayni zamanda motorun omrunu uzatirsiniz. Bi arkadasin dedigi gibi kolay kolay yanmaz ama disliler paslanabiliyor ve kilitlendiginde zorlanirsa o zaman yanar.. bu arada motor ve disliler her bir parcasi ayrilana kadar sokulup takiliyo ve zor da degil

OSMANHOCA

« Yanıtla #40 : Ekim 29, 2014, 09:21:15 ÖS »
Bende 2008 otomatik honda civic var benim bi sorum olacakti.arabayi aldigimda ciktigimdan 15-20 saniye sonra kikitkendiliginden kitleniyor acik cam varsa kendiliginden kalkiyordu.bi ara aku bitti takviye yaptim.artik kilit 1 dakka sonra kitliyo acik camlar kapanmiyor.cam sorunu neden olmus olabilir bilgisi olan varsa iletirse memnun olurum

conkim

• conkim
« Yanıtla #41 : Kasım 06, 2014, 04:20:59 ÖS »
Benim eg civic dede ön iki camda aynı sorun vardı bence motorun bakımından ziyade camın çalıştığı u fitili dediğimiz camın çalıştığı yatağın değişmesi gerekiyor ama ben pahalı olduğu için motoru ve krikoyu yağladım daha sonra u fitilleri sprey silikonladım baya faydası oldu ama camı tam açarsam yine zorlanma oluyor.

cakmakcan

« Yanıtla #42 : Mayıs 20, 2016, 05:06:08 ÖS »
ARKADASLAR 2000 MODEL 1,4 ARACIM VAR GECEN GUN baktım arka camda tık yok goturdum elketrıkcı soktu baktı heryerıne en son kırkonun motoru yanmıs dedı. telle falan sabıtledı. yenısı alacaksın dedı sorum 200 300 tl arası degısıyor. soktum motoru baktım ıcıne su gırmıs parmsı arasın oksıtmı ararsın ne ararsan var. aldım guzelcene sıldım zımpara falan tertemız kuruttum. goturdum elktrıkcıye dene dedım bagladı akuden kabloyu calıstı. hatta bır bobınajcıda temızletseydım daha super olacaktı. not: içinde elektronık kart olamayn elektrıklı seyler bozulmaz en fazla pars oksıt olur bosuna para saymayın yenı kırkolara olay 2 gun once basıma geldı ınsallah faydası olur sızlerede

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #43 : Mayıs 20, 2016, 05:41:40 ÖS »
geçmiş olsun,elinize sağlık.En doğru olanı yapmışsınız,kazasız belasız.Bunu yapacak arkadaşlar motor içindeki kömürlerine dikkat etsin yeterli.

muharrem16

• MuharremTExas
« Yanıtla #44 : Mayıs 23, 2016, 03:20:07 ÖS »
BENİM SAĞ ARKA ÇALIŞMIYORDU 30 TL YE ÇIKMA ALDIM NERDEYSE KARPUZ KESECEK KADAR HIZLI :)

halil0101

« Yanıtla #45 : Eylül 01, 2016, 06:05:39 ÖS »
BENİM SAĞ ARKA ÇALIŞMIYORDU 30 TL YE ÇIKMA ALDIM NERDEYSE KARPUZ KESECEK KADAR HIZLI :)
   30_ tl ye iyi bulmuşsun ben sordum 100  tl istediler

halil0101

« Yanıtla #46 : Eylül 01, 2016, 06:06:34 ÖS »
Nerden aldin 30 tl ye

muharrem16

• MuharremTExas
« Yanıtla #47 : Eylül 21, 2016, 08:59:50 ÖÖ »
Bursada gülbahçede

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi