Gönderen Konu: CAM FİLMİ - ucuz film- pahalı film ?  (Okunma sayısı 207858 defa)

mali

Ynt: CAM FİLMİ - ucuz film- pahalı film ?
« Yanıtla #25 : Ekim 19, 2009, 04:01:46 ÖS »
tabiki yani kendini ispatlamış yerlerde prestij kaybetme korkusu vardır
normal bir dükkanda ise para kaybetme korkusu
ben tek cam filmi için demiyorum ama 500 tl fiyat cekilen bir yerde tanıdık arada olunca arada acayip fiyat farkı oluyor
insanlar aradaki çok fark yüzünden mecburen kaliteden taviz veriyor
keşke o kadar fark koymasalarda herkes oraları tercih edebilse

BİROL

« Yanıtla #26 : Ekim 19, 2009, 04:04:30 ÖS »
ucuz filmler zamanla morarma yapıyo 100-150 liraya kaliteli film çekenler var

couragepapillon

« Yanıtla #27 : Ekim 19, 2009, 04:26:37 ÖS »
arkadaşlar teşekkürler cevaplar için, bilmediğim şeyler öğrendim sayenizde. ama asıl sormak istediğimin cevabını alamadım.

kaba hatlarıyla tekrar sorarsam;
ben ziebartta en koyu filmlerden aracıma çektirirsem, geceleyin dışarıyı görebilir miyim? negatif yönde etkilenir mi görüşüm ?

ALG

• THT
« Yanıtla #28 : Ekim 19, 2009, 04:33:59 ÖS »
arkadaşlar teşekkürler cevaplar için, bilmediğim şeyler öğrendim sayenizde. ama asıl sormak istediğimin cevabını alamadım.

ben ziebartta en koyu filmlerden aracıma çektirirsem, geceleyin dışarıyı görebilir miyim? negatif yönde etkilenir mi görüşüm ?

görüş ciddi derecede etkileniyor..tecrübeyle sabittir...orta ton seçmende fayda vardır arkadaşım..

escapade

« Yanıtla #29 : Ekim 19, 2009, 05:01:08 ÖS »
eğer ön camada film yaptıracaksanız en açık 3 numara öneriririm.orta derece ön camda dahil olursa görüşü ciddi oranda etkiliyor.ama ön cama yaptırmayacaksanız orta ton (2) numara öneririm

SunwooD

« Yanıtla #30 : Ekim 20, 2009, 12:58:37 ÖÖ »
Bende Lumarın filmlerini tavsiye ediyorum.Gidin bir lumar bayiine 300 derler ortalama pazarlıkla 250 ye indirin. 2 senedir film var hiçbir sorun yaşamadım ne solma ne çizik vs.

ert16

« Yanıtla #31 : Ekim 20, 2009, 01:22:27 ÖÖ »
bi filme o kadar para vermek doğru değil bence max. 200
ben ücretsiz olarak hediye almştm arabayı alırken solar gard master dı galiba gayet memnunum 2 numara
« Son Düzenleme: Ekim 20, 2009, 11:47:24 ÖS Gönderen: ALG »

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #32 : Ekim 20, 2009, 01:52:25 ÖÖ »
Merhaba Eren ,
Bende Llumar 2.derece (orta ton) cam filmi var.Geceleri az ışıklı veya ışıksız yolda giderken (yazlığa vs..) o bile etkliyor görüşü , Bence sen sakın 3. numara çektirme hem çok koyu hemde gerek yok Trafik Emniyetle başın çok ağrır.Ben bile denetleme oldugunu gördügüm an,içerde bütün tavan ışıklarını açıyorum.Dışardan Cam filmi koyu gözükmesin diye.

burak87

« Yanıtla #33 : Ekim 20, 2009, 10:08:24 ÖS »
ben 50 lira ya çektirdim aksarayda gayette hoş duruyo.çok incelemezsen ufak tefek hatalar hariç  :D
fiyatları da kimi yerler çok uçuk söylüyorlar bunlarada dikkat etmek lazım sana 200 tl dediği cam filmi acaba ne kadar kaliteli ? en iyisi gideceksin ya lumar ya sonax yetkili bayii de çektireceksin fazla kafanda soru işareti kalmaz.
« Son Düzenleme: Ekim 20, 2009, 10:12:46 ÖS Gönderen: burak87 »

mehmet1971

« Yanıtla #34 : Ekim 23, 2009, 10:31:10 ÖS »
ben lummar marka çizilmez cam filmini 150 tl ye yaptırdık. Çok ta güzel oldu

wallace_son

• AutoShow 2006
« Yanıtla #35 : Ekim 24, 2009, 08:36:32 ÖS »
sonax da yaptırdım koyuluk olarak 4 kademe var ben 3. kademe yaptırdım, çok da memnunum, ne çizik var ne de hava kabarcığı. işçilik ve filmin kalitesi çok önemli 300 lira 5 kk na 5 taksit. 3 e 5 e bakma arkadaşım, sonuçta görüş mesafesini etkileyen bir durum, kalitelisini ve bu işin ehli birine yaptırmakta fayda var.
sonuçta bir de şöyle bakmakda fayda var, hepimiz güneş gözlüğü takıyoruzdur, 5-10 liraya pazardan alınan gözlüklerle 200-300 liraya alınan kaliteli gözlükler arasındaki farkı hepimiz biliyoruzdur.

caucass

« Yanıtla #36 : Ekim 27, 2009, 12:02:14 ÖÖ »
son zamanlarda polis fena taktı flimlere

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #37 : Ekim 27, 2009, 08:48:00 ÖÖ »
Ewet 3 veya 5'e takılmayın.İyi ve kaliteli bir yerden açık renk yaptırın sonra başınız ağrımasın.

evrensel

« Yanıtla #38 : Kasım 01, 2009, 12:54:11 ÖÖ »
ziebart ve onun muadili pahalı filmler tam uv korumalı olduğundan güneşin zararlı ışınlarını geçirmiyor.. Bizim partner da 50 tl lik cam filmi var 1 sene oldu daha hiç beni üzmedi. Marifet film i çeken kişide aslında.

bariskaratas

« Yanıtla #39 : Kasım 02, 2009, 04:47:29 ÖS »
arabaya film kaplama da %50 film onemli %50 de iscilik.
15 yillik cam filmi ve kaput filmi tecrubesi ile soyluyorum bunun

hunace

« Yanıtla #40 : Kasım 03, 2009, 07:52:55 ÖÖ »
arkadaslar camlari içiden temizlerken dikkat etmemiz gereken bi husus varmidir? yani ıslatarak sildiğimizde cam filmini yerinden etmeyelim..  kış sezonu girdi, buğu önleyici sirke vs ile buğu için uygulama yapsak cam filmine etkisi oluyor mu??  tesekkurler.

husam

« Yanıtla #41 : Kasım 03, 2009, 06:21:25 ÖS »
abi  napmaya filmlerden bahsediyosunuz boşuna adamlar 400-500tl civarına süper renli camlar takıyo ve rainof arkadaşımızın dediği gibide poliste hiç bişey diyemiyo bence en güzeli renkli cam  hiç olmazsa kafan rahat olur >=ok

ECEL

« Yanıtla #42 : Kasım 06, 2009, 10:33:55 ÖS »
renkli cam taktiran var mı ? maliyeti nedir ? Serviste mi dışarı da mi takiliyor eskisi ne oluyor ? Aydınlatırsa çok sevinirim..

nadirgoktan

« Yanıtla #43 : Kasım 06, 2009, 10:35:17 ÖS »
cam filminin 10 katı

mali

« Yanıtla #44 : Kasım 07, 2009, 02:17:13 ÖÖ »
renkli cam taktiran var mı ? maliyeti nedir ? Serviste mi dışarı da mi takiliyor eskisi ne oluyor ? Aydınlatırsa çok sevinirim..

belki lazerle karartma olabilir ama onunda dönüşü yok
filmi beğenmezsen sökersin ama cam karartmada tek çözüm değiştirmek

bal974

• Rotifer Su Ürünleri
« Yanıtla #45 : Kasım 16, 2009, 09:28:51 ÖS »
Öncelikle şunu belirteyim, ziebart diye bir cam filmi markası yoktur, Ziebart değişik dönemlerde değişik kaliteli film markaları ile çalışır. Sanırım şu sıralar Solargard ile çalışıyor, ki en kalitelilerden biridir.

Cam filminin maliyetine gelince, Solargard markasının içinde bile değişik fiyatlarda film serileri vardır.
Mesela Quantum serileri, pahalı bir seridir, Charcoal serisinin maliyeti Quantum serisinin katılımıdır.

Peki bir araçta film maliyeti nedir?
Metrekare hesabına vurursanız, normal sedan bir araçta film maliyeti, Quantum serisi ile 70 TL ile 100 TL arasındadır. Tabii hata yapıp tekrar yapmak durumunda kalmazsa.
Charcoal serilerinde bu maliyet 35 TL civarlarındadır.

Piyasada 50-100 TL'ye film çeken yerlerde kullanılan Taiwan mali filmlerde maliyet 5-10 TL'dir.

Eğer film yaptıracaksanız mutlaka kaliteli bir marka ile yaptırın. Solargard, 3M (bu markanın da taklitleri olduğu söyleniyor), Solarmaster, Llumar vb. gibi.
Ve en önemli ikinci husus, montajı yapan elemanın tecrübesi ve titizliği.

Adamlar kaliteli, bu iş için özel imal edilmiş falçata uçlarını bile almaktan acizler, sonra da biraz bastırınca arabanın camlarını dışarıdan çiziyorlar, ki bu çiziklerin geri dönüşü yok.
Arka cam montajı yapıyorlar, tek parça yapmayı beceremiyorlar, daha doğrusu ellerindeki film buna uygun değil. Ek yerlerini de güzel ayarlayamadıkları için bariz bir şekilde belli oluyor.

Kalitesiz film birkaç sene içinde, eğer çizikler içinde kalmayıp hala sağlam kalmayı başarmışsa, önce mora, sonra pembeye dönmeye başlıyor.

Kalitesiz bir film ile geceleri görüş problemi yaşarsınız. Kaliteli filmler bu konuda çok daha başarılıdır.

Kaliteli filmler UV ışınlarını tamamen kesebiliyorken, kalitesiz filmlerden böyle bir hizmet beklemeyin.

ÖZETLE, eğer film yaptıracaksanız lütfen kaliteli bir film yaptırın, kalitesiz filme kesinlikle bulaşmayın.
Kalitesiz bir film ile sadece aracınızın camları dışarıdan koyu gözükür, cam filmlerinin diğer avantajlarını yaşayamabilirsiniz.

bariskaratas

« Yanıtla #46 : Kasım 18, 2009, 12:13:28 ÖS »
arkadas cok guzel örneklerle anlatmış.
gözlerinizin, cildinizin sağlığına önem veriyorsanız. sıcaktan korunup daha az klima çalıştırıp deponuzu dolu tutmak istiyorsanız, güvenlik sağlamasını istiyorsanız kaliteli cam filmi yaptırın.
Çizilmez amerikan cam filmi denen yerler bilin ki amerikan değildir. Çin taiwan malıdır.
Ziebartlar solarmaster ve soalrgard kullanıyor. sonaxların merkezi bostancıda ithalat yapan birinden alıyorlar. ne oldugu belli değil. bazı sonaxlar solarmaster kullanıyor sadece.
Solargrad HP serisi
Llumar ATR veya ARC serisi
Solarmaster HP serisi filmlerden şaşmayın.

hero_07

« Yanıtla #47 : Kasım 21, 2009, 11:41:55 ÖS »
cam fılmi diyorsunuz 1 hafta önce polisten ceza yiyordum fılm yüzünden acele sokturdu fılmlerı bana nasıl olucak bu iş anlamadım

corbacı1

« Yanıtla #48 : Kasım 22, 2009, 12:22:27 ÖÖ »
cam filmlerinin asıl amacı güneş ışınlarını kırmak ve içerideki yolcuyu rahatsız edici yakıcılığından korumaktır . ama ülkemizde siyah cam havası var yani amacı nı bilmeden havasında herkes .  içi görünsün önemli değil ışınları kırıyo mu ona bakın siz

oracle

« Yanıtla #49 : Kasım 22, 2009, 01:47:43 ÖS »
bende yaptırmayı düşnüyorum ama diyarbakırda kaliteli,işçiliği düzgün cam filmi uygulayan iyi bir yer varmı bilenler yardım etsin lütfen