Gönderen Konu: BENZİN IŞIĞI  (Okunma sayısı 19918 defa)

agunay

• Kişisel Sitem
Ynt: BENZİN IŞIĞI
« Yanıtla #75 : Ekim 14, 2009, 08:45:39 ÖS »
Sırf erindiğimden gidip benzin almıyordum. Kaldıki yolumun üzerindede benzinci yok. Özel olarak gitmem gerekecekti. İbre dipte öylece biniyorken birden benzin lambasının yandığını farkettim. Sevinmeli miyim (bir çok arkadaş yanmadığından şikayetçi) yoksa üzülmeli miyim (ışık yanınca geçmiş olsun benzinin tamamen bittiğini gösterir demişti arkadaşlar) anlayamadım. Biraz merak birazda endişe içerisinde bir süre dolaştıktan sonra benzinciye girdim. Bu gün benzin lambası yandı arkadaşlar. Gözlerim aydın olsun >=ok

c.v.c.

« Yanıtla #76 : Ekim 18, 2009, 10:01:18 ÖÖ »
arkadasım bende 94 civic ex war bndede yok bnzin ışığı

skullcrusher

« Yanıtla #77 : Ekim 18, 2009, 02:50:33 ÖS »
depo ikaz lambası yanan çok az civic vardır.2001e kadar olan tüm modellerde bu sorun mevcut,onarılması mümkün ama buna değip değmeyceğine karar vermen lazım.komple şamandıranın değiştirilmesi halinde sorun çözülüyor.yanlış bilmiyorsam şamandıra üstünde bulunan bir diyot patladığı için lamba yanmıyor.ancak bu diyoun tek değiştiğini duymadım eğer böyle bir ihtimal varsa ben de yaptırmak isterim.aksi takdirde 350-400tl verip yeni  bir şamandıra almak gerekiyor o da yine aynı sorunu yaşama ihtimali yüksek olduğu için mantıklı değil bence.

poseidon999

« Yanıtla #78 : Ekim 18, 2009, 04:40:05 ÖS »
depo ikaz lambası yanan çok az civic vardır.2001e kadar olan tüm modellerde bu sorun mevcut,onarılması mümkün ama buna değip değmeyceğine karar vermen lazım.komple şamandıranın değiştirilmesi halinde sorun çözülüyor.yanlış bilmiyorsam şamandıra üstünde bulunan bir diyot patladığı için lamba yanmıyor.ancak bu diyoun tek değiştiğini duymadım eğer böyle bir ihtimal varsa ben de yaptırmak isterim.aksi takdirde 350-400tl verip yeni  bir şamandıra almak gerekiyor o da yine aynı sorunu yaşama ihtimali yüksek olduğu için mantıklı değil bence.

Daha dün elektrikçimle konuştum. Onda da 99 civic var aynı sorun varmış nasıl çözülür dedim.
Accent şamandırası civicler ile birebir dedi bir de civa diyotunu değiştiriyorsun toplam 50-60 tl ye
ışığın yanar dedi. Eğer yaptırmak isteyen de olursa Bostancı İkilere Honda'ya gidin Murat usta yardım etsin size.

skullcrusher

« Yanıtla #79 : Ekim 18, 2009, 11:37:57 ÖS »
poseidon999 ben ankaradayım ancak verdiğin bilgiyle bu işi çözebilirim sanıyorum.çok teşekkürler...

poseidon999

« Yanıtla #80 : Ekim 19, 2009, 10:55:27 ÖÖ »
poseidon999 ben ankaradayım ancak verdiğin bilgiyle bu işi çözebilirim sanıyorum.çok teşekkürler...

Rica ederim. Herhangi bir elektrikçi de sorununu çözer. Yeterki accent şamandırası kullanacağını bilsin.

akura67

« Yanıtla #81 : Nisan 01, 2011, 10:39:20 ÖÖ »
Arkadaslar merhaba, ben bu siteye yeni girdim. Adim Hakan (42 yasindayim) Benim de 90 accordum var 2 sene evvel 91'i vardi ikisinde de ayni sizinki gibi sorun vardi sari isik yanmiyordu. İstanbul'da Bostanci sanayide İkiler Honda servis var bilenler bilir. Yaninda bir elektrikçi abimiz var, o bu isi hallediyor. Söyle ki, samandirada bir civali zimbirti varmis ve zamanla o özelligini yitirdiginden calismiyormus, bunu cikarip hyundailerinkini takiyor o uyuyormus, öyle hallediyor. Benim her iki aracimda da yapti ve calisiyor. Hem de ucuza cikiyor, aklinizda bulunsun.

banada bir usta türkiyede benzindeki solvent oranı fazla olduğu için bu şamandıranın kısa sürede özelliğini yitirdiğini söylemişti honda yerine hundai şamandırası uyarsa bence dahice bi fikir çünkü hundaide böle kronik bir sorun yok